s
H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη - Page 10
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 10 of 12 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 LastLast
Results 91 to 100 of 118
  1. #91

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Γειά σας και πάλι. Το άλλο άτομο έχει γεννηθεί στην Αθήνα 19/5/1954, ώρα 14.45 μ.μ. Αντιλαμβάνομαι τη δυσκολία λεπτομερούς ανάλυσης πολύπλοκων όψεων στον περιορισμένο χώρο της ιστοσελίδας. Ελπίζω ωστόσο ότι κάποια κεντρική ιδέα θα μπορεί να αναφερθεί. Όχι τίποτε άλλο, μήπως βγάλω κι εγώ κάποιαν άκρη.
    Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον.

  2. #92
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    14

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Καλησπέρα.
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν με Σελήνη στην 1ο 50΄ του Κριού (7ος οίκος), Πλούτωνα στις 29ο 50΄του Λέοντα (12ος), ¶ρη στις 3ο 49΄της Παρθένου (12ος ) και Ποσειδώνα στην 00ο 07΄του Σκορπιού (2ος), σχηματίζονται δύο φιγούρες Yod στον γενέθλιο χάρτη μου? (με κορυφή τη Σελήνη και βάσεις η μία Πλούτωνα - Ποσειδώνα και η άλλη ¶ρη - Ποσειδώνα). Ισχύει αυτό ή θεωρούμε ως ακρο της βάσης το μεσοδιάστημα της συνόδου Πλούτωνα-Άρη (1ο 50' της Παρθένου)? 'Οπως και έχει, αυτό σημαίνει προβλήματα με τα θέματα της Σελήνης? Η οποία παρεμπιπτόντως κάνει όψεις με τους περισσότερους πλανήτες στο γενέθλιο και μία ωραία αντίθεση με τον Δία από την 1ο 18΄ του Ζυγού (1ος) !
    Τα στοιχεια του χάρτη μου είναι: Αθήνα, 14-8-1957, 8.30 το πρωί.
    Ευχαριστώ πολύ.

  3. #93
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Καλησπέρα tsou - li ,

    Η σωστή κατανομή και από πλευράς ορολογίας, τεχνικής δομής και εννοιολογικής έκφρασης έχει ως εξής:

    1. Η Σελήνη εκπροσωπεί την κορυφή του Yod ( =διπλή χιαστί ) στο ζώδιο του Λέοντα στον 7ο οίκο.
    2. Η Σελήνη σχηματίζει όψη 150ο μοιρών με Αρη σε σύνοδο με τον Πλούτωνα στο ζώδιο της Παρθένου στον 12ο οίκο.
    3. Ο Αρης σε σύνοδο με τον Πλούτωνα σχηματίζει όψη εξαγώνου με τον Ποσειδώνα στο ζώδιο του Σκορπιού στον 2ο οίκο.

    Η Σελήνη είναι συγκυβερνήτης του 10ου και του 11ου οίκου, και η συσχέτιση της τόσο με την Yod (= διπλή χιαστί όψη ή οποία περιλαμβάνει στην απέναντι πλευρά την όψη εξαγώνου με τον Ποσειδώνα και μία σύνοδο μεταξύ Πλούτωνα /Αρη, συγχρόνως δε, αντίθεση με τον Δία, την Αφροδίτη και τον Ωροσκόπο, όπως και μία όψη 135ο με τον Βόρειο Δεσμό στο Σκορπιό στον 2ο οίκο, αλλά τελικά και ένα τρίγωνο με τον Κρόνο στο ζώδιο του Τοξότη στον 3ο οίκο, σηματοδοτεί τα μέσα, τους τρόπους, τις περιστάσεις τις καλές ή και κακές συγκυρίες που αφορούν τα θέματα των 4ου/10ου οίκων.

    Ητοι πατρίδα, γενεαλογική προέλευση, καθώς και το ευρύτερο παρελθόν αυτής και όλων των προπατόρων σας, τους τρόπους τροφοδοτικής διαχείρησης και επιβίωσης στην δική σας παιδική ηλικία, τον τόπο και τον τρόπο που μεγαλώστε, τους συγγενείς ή όχι που είχατε κοντά σας και σας φρόντιζαν ή όχι.

    Προσοχή: Διαβάστε ή μάλλον μελετήστε σχετικά με τοθέμα σας, το πολύ εμπεριστατωμένο και άκρως κατατοπιστικό σημερινό άρθρο του κ. Αρχου περί κληρονομικής αστρολογίας ΣΗΜ: γενεαλογική-κληρονομική αστρολογία είναι το ίδιο και το αυτό αλλά με διαφορετική προσέγγιση).

    Τέλος ολόκληρος ο σχηματισμός της Σελήνης, αφορά τα ζητήματα του 10ου οίκου, και συγκεκριμένα την κοινωνική αναγνώριση, το κύρος, την υπόληψη τόσο της οικογένειας από την οποία προέρχεσται όσο και την δική σας.

    Εάν και εσείς έχετε δημιουργήσει δική σας οικογένεια, ενδέχεται να έχουν σχηματοποιηθεί παρόμοιες καταστάσεις ή περιστάσεις ή συγκυρίες με αυτές που έζησαν κάποιοι προπάτορες σας, εσείς, και που ίσως επαναληφθούν με κάποιο τρόπο και στην ζωή των δικών σας παιδιών.

    Λόγω της εμπλοκής Πλούτωνα/Αρη και Ποσειδώνα στην απέναντι πλευρά από την κορυφή που βρίσκεται η Σελήνη, ίσως ανάμεσα σε όλα τα άλλα, να εμπλέκονται στις ψυχικές τις βαθιές και ανεξίτηλες συναισθηματικές επιπτώσεις και οικονομικά ή άλλου είδους περιουσιακά ή και εργασικά θέματα.

    Συνοψίζοντας να τονίσω τόσο για εσάς όσο και για οιποιαδήποτε άλλα μέλη και αναγνώστες στων οποίων οι χάρτες σχηματίζουν παρόμοιες ή παραπλήσιες χιαστί όψεις, μία τόσο συνοπτική και σύντομη αναφορά στο τι σημαίνει τι, δεν είναι επαρκεί σε καμία περίπτωση.

    Θα ήταν φρόνιμο για εσάς να διαβάσετε σχετικά με την διπλή χιαστί όψη ανάλογο άρθρο του Αργοναύτη, όπως και το δικό μου το οποίο εστιάζεται στην ζωή της Εντίθ Πιάφ, χωρίς βέβαια να πιστέψετε έστω και στο ελάχιστο ότι η δική σας ζωή μπορεί ή πρέπει απααίτητα να σηματοδοτηθεί από την τραγικότητα της δικής της ζωής.

    Ωστόσο από εκείνο το άρθρο μπορείτε σίγουρα να τεκμαίρετε την τεχνική δομή της Yod.

    Λυπάμαι πραγματικά που προς το παρόν δεν είναι αρκούντος εφικτό να δίδω πληρέστερες πληροφορίες, αλλά όπως έχω αναφέρει και σε άλλες δημοσιεύσεις, προτείθεμαι να αναφερθώ σε αυτές μέσα από μία σειρά άρθρων.

    Παθούσα -αν μου επιτρέπεται να το πω έτσι - και εγώ από μία καταλυτική Yod όψη, είμαι σε θέση αν όχι να συναισθανθώ πάντως να υποψιαστώ τις εμπλοκές που μάλλον τύχατε στην ζωή σας.

    Να θυμάστε όμως και να μένετε πάντα με την ελπίδα, την πίστη και την θετική θέση και αντίληψη πως μία χιαστί όσο και εάν είναι δύσκολή υπόθεση, ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν είναι αξεπέραστη.

    Αντίστροφα δε, ο πνευματικός, και ο συναισθηματικός εμπλουτισμός είναι τεράστιος όπως φυσικά και ανάλογα μεγάλη η ηθική ανταμοιβή σας καθώς θα μεγαλώνετε και σχεδόν σε καθημερινή βάση θα ανακαλύπτετε πράγματα που ούτε είχατε καν φανταστεί.

    Αρκεί μόνο και εσείς να έχετε την δύναμη και την θέληση να αποδεχτείται, να καταδεχτείτε, να συμπονέσετε και να δείξετε εκ βάθους κατανόηση για ότι ή όσους τυχόν σας πλήγωσαν ή αντίστροφα εσείς πληγώσατε.

    Κάθε παρόμοια Yod όψη, χρειάζεται μία αληθινή συγγνώμη από και προς τον εαυτό πρώτα, και ύστερα προς όλους τους άλλους.

    Σας εύχομαι από καρδιάς ευρεία ανάταση και καλή θέληση για αποκατάσταση σε όσα τυχόν σας πληγώνουν μέχρι σήμερα.

    Η διέλεσυη του Πλούτωνα στον Αιγόκερω, του Ουρανού στον Κριό, και του Κρόνου που αισίως πλησιάζει στο ζώδιο του Σκορπιού και για τα επόμενα 2 1/2 χρόνια στην συνέχεια, θα εμπλουτίσουν την ζωή σας -ανεξαρτήτως δυσκολιών ή επώδυνων συνθηκών - όσο ποτέ πιο πριν στην ζωή σας.

    Φιλ - Χρ -Σπ
    Ανοίξετε την καρδιά σας και υποδεχτείτε με πίστη ότι έρχεται.

  4. #94

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Χρυσάνθη ! .... σελήνη στο ζώδιο του Κριού.. τα φιλιά μου!

  5. #95
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Sorry, κεκτημένη ταχύτητα, στραβομάρα, και Ερμής ανάδρομος.

    Ακόμα και μετέπειτα που σκεφτόμουν το εν λόγω χάρτη μέσα μου κουβέντιαζα την Σελήνη στο Κριό φυσικάαααα! αλλά έφραψα Λέοντα.

    Γήρας ου γαρ,........ βλέπεις. Μόλις προχθές έμαθα και για εκείνον τον καταρράκτη του Νιαγάρα............

    Ολα μαζί. Πάνω από όλα όμως η Ερμηαναδρομοβιασύνη μου!

    Καλό Σ/Κ και φιλ......

  6. #96
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    14

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Αγαπητή κα Χρυσάνθη Σπίγγου
    Κατ' αρχάς σας ευχαριστώ πολύ που βρήκατε τον χρόνο να μου απαντήσετε.
    Μπαίνω πολύ συχνά στην βιβλιοθήκη του site και διαβάζω παλιά και νέα θέματα. Έτσι η απορία για την φιγούρα Yod στον χάρτη μου, δημιουργήθηκε στα τέλη του 2010 διαβάζοντας ένα σχετικό αρθρο. Είχα κάνει μάλιστα παρόμοια ερώτηση τότε (post 50) αλλά δεν είχε απαντηθεί (κατανοητό). Τα άρθρα που μου συστήσατε τα έχω διαβάσει όπως και άλλα δικά σας μεταξύ αυτών και τα τρία μέρη του "Σελήνη-Πλούτωνας". Με αφορμή όμως την απάντηση σας, έψαξα να βρω στους χάρτες των μελών της οικογένειας μου αν υπάρχει η φιγούρα Yod.
    Στους χάρτες των γονιών μου υπάρχει όντως, χωρίς όμως να γνωρίζω την οικοθεσία γιατι αγνοώ την ώρα γέννησης τους. Με μια επιφύλαξη για το ένα από τα δύο Yod στον χάρτη του πατέρα μου, όπου συμμετέχει η Σελήνη και η τοποθέτηση της στον χάρτη δεν είναι ακριβής αφού δεν υπάρχει ώρα γέννησης. (Τον χάρτη του πατέρα μου τον είχα φτιάξει με ωροσκόπο στον Λέοντα όπου βρίσκεται ο ήλιος μου, γιατί μοιάζαμε πολύ ως χαρακτήρες αλλά και φυσιογνωμικά. Ήταν Παρθένος κι εγώ έχω ωροσκόπο στο ζώδιο της Παρθένου...)
    Οι γονείς μου ήταν και οι δύο μοναχοπαίδια που βίωσαν την απουσία του ενός ή και τςν δύο γονέων αλλά υπήρξα μάρτυρας του έρωτα, της αγάπης, της στοργής και της αφοσίωσης του ενός προς τον άλλον!
    Στους χάρτες του αδερφού και της αδερφής μου δεν υπάρχει φιγούρα Yod.
    Υπάρχει όμως στης κόρης μου:
    Κορυφή Αφροδίτη στο ζώδιο του Λέοντα στον 11ο οίκο,
    Σελήνη στο ζώδιο του Αιγόκερω στον 6ο οίκο σε όψη εξαγώνου με τον Κρόνο στο ζώδιο των Ιχθύων στον 8ο οίκο.
    Οι κόρες της αδερφής μου (ο αδερφός μου δεν έχει κάνει δική του οικογένεια) έχουν επίσης την φιγούρα Yod στον χάρτη τους.
    Η μεγάλη με Κορυφή τον Ήλιο στο ζώδιο των Διδύμων στον 10ο οίκο. Πλούτωνα στο ζώδιο του Σκορπιού στον 3ο οίκο σε όψη εξαγώνου με την σύνοδο Ποσειδώνα-Β. Δεσμού στο ζώδιο του Αιγόκερω στον 5ο οίκο.
    Η μικρή που πέρασε μάλιστα τα πρώτα 5 σχεδόν χρόνια της ζωής της νοσηλευόμενη σε νοσοκομεία στην Ελλάδα και στο εξωτερικό για μια σπάνια θανατηφόρα αιματολογική ασθένεια και σε ηλικία 2,5 ετών έχασε ολοκληρωτικά την όραση της (οι γιατροί την είχαν ξεγράψει όταν ως εκ θαύματος θεραπεύτηκε!!!) έχει κι αυτή την φιγούρα Yod στον χάρτη της, με Κορυφή τον Κρόνο στο ζώδιο του Υδροχόου στον 6ο οίκο, Ερμή στο ζώδιο του Καρκίνου στον 11ο οίκο σε όψη εξαγώνου με την Σελήνη στο ζώδιο της Παρθένου στον 1ο οίκο.
    Διακρίνω δηλαδή ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο απο γενιά σε γενιά είτε με την συμμετοχή του Πλούτωνα είτε της Σελήνης, Ποσειδώνα και Κρόνου.
    Μέχρι τώρα πίστευα ότι οι όψεις και τα κοινα στοιχεία που είχε ο χάρτης του πατέρα μου και ο δικός μου ήταν αυτό που έδινε την ομοιότητα του χαρακτήρα και αυτή τη ματιά αναγνώρισης και κατανόησης του ενός προς τον άλλον αλλά αντίστοιχα και με τις ανιψιές μου αλλά τώρα βλέπω και άλλα κοινά χαρακτηριστικά τα οποία στο παρελθόν αγνοούσα!
    Σας ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια σας και ζητώ συγνώμη αν σας κούρασα.

    Με εκτίμηση
    tsou-li

  7. #97
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    tsou - li καλησπέρα και ευθύς αμέσως να ευχηθώ και ένα όμορφο ξημέρωμα.

    Συγκινήθηκα ομολογώ, διαβάζοντας τα καθέκαστα της μικρής και την ταλαιπωρία που έζησε τόσό μικρή και τόσα χρόνια.

    Ανάλογη ήταν και η επί οκταετίας δική μου ταλαιπωρία - τύφλωση πολύ οικείου οικογενειακού ατόμου - και η μη αναμενόμενη εκ μέρους των γιατρών - όχι όμως εμού της ιδίας που γνώριζα τα καλά και τα κακά τερτίπια της χιαστί όψης - αιφνίδια και πλήρης αποκατάστασης του προβλήματος.

    Με ευχαρίστησαν επίσης οι παρατηρήσεις σου, και αν υπάρχει ένα ζήτημα για το οποίο λυπάμαι είναι ότι δυστυχώς λόγω διαφόρων συγκρυριών δεν είμαι προς το παρόν σε θέση να εκθέσω υπό την κατάλληλη μορφή που απαιτείται μία σειρά άρθρων σχετικά με την διπλή χιαστί.

    Ευελπιστώ όμως, δοθείσης ευκαιρίας να αφιερωθώ σε αυτήν, αν και σκέπτομαι από το επόμενο Φθινόπωρο να ξεκινήσω μία σειρά μαθημάτων ή διαλέξεων σχετικά και αποκλειστικά με το θέμα αυτό.

    Ευχαριστώ θερμά για την απάντηση που ειλικρινά δεν με κούρασε καθόλου. Μόνον όσοι κουβαλούν αυτήν την όψη μπορούν να καταλάβουν το τεράστιο ενδιαφέρον μου για αυτό το μοναδικό σε ευχάριστες και θετικές -όσο και σε τραγικές φυσικά - εκπλήξεις που προσφέρει η όψη χιαστί.

    Επίσης το γιατί η πεποίθησης μου ότι αξίζει βαθιάς και ενδελεχούς μελέτης, καθώς πρόκειται για μία κυριολεκτικά ηχηρά καρμική όψη.

    Φιλ - Χρ - Σπ

  8. #98
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη Σπίγγου View Post
    tsou - li καλησπέρα και ευθύς αμέσως να ευχηθώ και ένα όμορφο ξημέρωμα.

    Συγκινήθηκα ομολογώ, διαβάζοντας τα καθέκαστα της μικρής και την ταλαιπωρία που έζησε τόσό μικρή και τόσα χρόνια.

    Ανάλογη ήταν και η επί οκταετίας δική μου ταλαιπωρία - τύφλωση πολύ οικείου οικογενειακού ατόμου - και η μη αναμενόμενη εκ μέρους των γιατρών - όχι όμως εμού της ιδίας που γνώριζα τα καλά και τα κακά τερτίπια της χιαστί όψης - αιφνίδια και πλήρης αποκατάστασης του προβλήματος.

    Με ευχαρίστησαν επίσης οι παρατηρήσεις σου, και αν υπάρχει ένα ζήτημα για το οποίο λυπάμαι είναι ότι δυστυχώς λόγω διαφόρων συγκρυριών δεν είμαι προς το παρόν σε θέση να εκθέσω υπό την κατάλληλη μορφή που απαιτείται μία σειρά άρθρων σχετικά με την διπλή χιαστί.

    Ευελπιστώ όμως, δοθείσης ευκαιρίας να αφιερωθώ σε αυτήν, αν και σκέπτομαι από το επόμενο Φθινόπωρο να ξεκινήσω μία σειρά μαθημάτων ή διαλέξεων σχετικά και αποκλειστικά με το θέμα αυτό.

    Ευχαριστώ θερμά για την απάντηση που ειλικρινά δεν με κούρασε καθόλου. Μόνον όσοι κουβαλούν αυτήν την όψη μπορούν να καταλάβουν το τεράστιο ενδιαφέρον μου για αυτό το μοναδικό σε ευχάριστες και θετικές -όσο και σε τραγικές φυσικά - εκπλήξεις που προσφέρει η όψη χιαστί.

    Επίσης το γιατί η πεποίθησης μου ότι αξίζει βαθιάς και ενδελεχούς μελέτης, καθώς πρόκειται για μία κυριολεκτικά ηχηρά καρμική όψη.

    Φιλ - Χρ - Σπ

    Αρκετά δυσεπίλυτο το θέμα Yod.

    Θα συμφωνήσω πως φέρνει μοιραία γεγονότα, ξαφνικά και αρκετά περίεργα.Είχα διαβάσει και το άρθρο με την Εντίθ Πιάφ.

    Παραθέτω κι εγω έναν χάρτη με ένα διπλό Yod, το οποίο έφερε 90% τύφλωση στο συγκεκριμένο άτομο, και σοβαρή καρδιοπάθεια.
    Οι εν λόγω ασθένειες χαρακτηρίστηκαν ως κληρονομικές, αλλα κανείς από το συγγενικό περιβάλλον του ατόμου, δεν έπασχε από κάτι παρόμοιο. Για πολλά χρόνια γίνονταν λάθος διαγνώσεις, με αποτέλεσμα το άτομο να χάσει πολύ χρόνο και να χάσει την όποια ποιότητα ζωής μπορεί να είχε.
    Υπάρχει κάποιο στοιχείο στα γιοντ του χάρτη που να δείχνει "κληρονομικότητα"?

    Click image for larger version. 

Name:	yod.png 
Views:	65 
Size:	66.4 KB 
ID:	4110
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  9. #99

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Παιδιά,

    με συγχωρείτε αλλά δεν πιστεύω καθόλου ότι ένα γιοντ μπορεί να φέρει μια σπάνια και θανατηφόρα αιματολογική ασθένεια και μάλιστα ένα γιοντ στο οποίο δεν συμμετέχει ο Άρης που κυβερνά το αίμα.

    Επίσης δεν πιστεύω καθόλου ότι ένα γιοντ μπορεί να φέρει τύφλωση 90% και βαριά καρδιοπάθεια. Ταυρίνα, στον χάρτη αυτό είναι έντονο το θέμα της κληρονομικότητας. Υπάρχει τονισμένος 8ος οίκος (ο οίκος της κληρονομικότητας) και μάλιστα με ένα Ήλιο μέσα στο ζώδιο του Σκορπιού (το ζώδιο της κληρονομικότητας). Επίσης, ο Κρόνος, κυβερνήτης του 12ου, βρίσκεται στον 8ο οίκο στον Σκορπιό, θέση που δείχνει κληρονομικές παθήσεις. Κληρονομικότητα όμως δεν σημαίνει απαραίτητα ότι οι παθήσεις αυτές εκδηλώθηκαν σε προγόνους μας αλλά σημαίνει κυρίως ότι είναι θέμα γονιδίων.

    Την όραση την κυβερνούν τα φώτα μας. Εδώ βλέπουμε τον Ήλιο στον 8ο οίκο στον Σκορπιό σε τετράγωνο με τον Πλούτωνα από τον 6ο οίκο. Σ' αυτή την θέση και όψη του Ήλιου οφείλεται και η βαριά καρδιοπάθεια.

    Συγνώμη για την παρέμβασή μου αλλά δεν μπορούμε να αποδίδουμε όλα τα σοβαρά προβλήματα ενός χάρτη σ' ένα γιοντ έτσι απλά. Υπάρχουν σοβαρότερες ενδείξεις σ' ένα χάρτη από ένα γιοντ.

  10. #100
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Η παρέμβασή σας ήταν απαραίτητη.
    Και κυρίως αυτό:

    Κληρονομικότητα όμως δεν σημαίνει απαραίτητα ότι οι παθήσεις αυτές εκδηλώθηκαν σε προγόνους μας αλλά σημαίνει κυρίως ότι είναι θέμα γονιδίων.



    Εχω όμως την εντύπωση, σύμφωνα πάντα με όσα διάβασα στα άρθρα περί γιοντ, πως οι όψεις αυτές, καθώς και οι χιαστί, συνήθως, είναι "βαριές", δύσκολες και συχνά καλούνται να δώσουν δοκιμασίες, και αγεφύρωτα χάσματα.

    Ευχαριστώ και πάλι.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

 

 
Page 10 of 12 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 11 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 13 users browsing this thread. (0 members and 13 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads