s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 8
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 8 of 47 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... LastLast
Results 71 to 80 of 468
  1. #71
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    λοιπόν αφού έχουμε στρώσει τα χαρτιά κάτω κάποια μας έχουν μείνει στο χέρι ...ξεκινώ λοιπόν και βάζω τρία (κλειστά) πάνω στο κεντρικό χαρτί την ντάμα δηλαδή, αν καταλάβατε καλά λοιπόν καπακώνω την ντάμα με τρία χαρτιά , το ίδιο λοιπόν κάνω και με τα άλλα χαρτιά που με ενδιαφέρει να μάθω τι παραπάνω σημαίνουν ...για να καταλάβετε καλύτερα τι εννοώ ας πούμε οτι πάνω στο κεφάλι της ντάμας κατα το στρώσιμο έπεσε το 10 μπαστούνι το οποίο σημαινει στεναχώρια αν θέλω λοιπόν να μάθω περισσότερα , απο που έρχεται αυτη η στεναχώρια βάζοντας πάνω εκεί τρία κλειστά χαρτιά μπορώ να πάρω περισσότερες πληροφορίες για τη στεναχώρια (ούτως ή άλλως παίρνω πληροφορίες απο τα δίπλα χαρτιά αλλά αυτα τα τρία βοηθάνε να γίνει πιο ξεκάθαρο) ...
    συνήθως καπακώνουμε όλο το σταυρό γιατί αυτα τα χαρτιά του σταυρού ειναι ιδιαιτερης αξίας ...φυσικά καπακώνουμε και τα φύλλα που αντιπροσωπεύουν εμάς αν υπάρχουν κάτω στρωμμένα γιατί μπορεί πολλά να ειναι στα κρυμμένα που μας περίσσεψαν ...
    δηλαδή συνοψίζω !!!
    καπακώνω τα φύλλα του σταυρού και όσα φύλλα ειναι στρωμένα κάτω και με αντιπροσωπεύουν ...
    όταν λέω τα φύλλα του σταυρού εννοώ το πάνω,κάτω, δεξιά, αριστερά απο την ντάμα και όταν λέω αυτα που με αντιπροσωπεύουν εννοώ π.χ. 2 κούπα ειναι το κρεβάτι μου ...φυσικά και θα το καπακώσω με τριά κλειστά φυλλα γιατί με ενδιαφέρει να δω επιπλέον πληροφορίες για το κρεβατι μου!!!
    στο τέλος θα μου μείνει ενα χαρτί μόνο του αυτο το ρίχνω κι αυτό πάνω στην ντάμα μαζί με τα άλλα τρία ...

    ακούω απορίες για να συνεχίσω ή όχι !!!

  2. #72
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση Μαράκι:blink1:

    Μέχρι τώρα νομίζω ότι τα έχεις εξηγήσει όλα πολύ καλά!!!

    Περιμένουμε τη συνέχεια!!

  3. #73
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    λοιπόν να σας πώ λιγάκι τη σπουδαιότητα του σταυρού και των δίπλα χαρτιών ...
    το χαρτί που ειναι πάνω απο το κεφάλι της ντάμας ειναι αυτο που πρεσβεύει η ντάμα ..αυτο που έχει κορόνα στο κεφάλι της ...π.χ αν πάνω απο την ντάμα πέσει ενας Ρήγας σημαίνει οτι αυτη η γυναίκα έχει κορόνα στο κεφάλι της αυτον τον άντρα ...αν π.χ πάνω απο την ντάμα ειναι το 10 μπαστούνι σημαίνει οτι αυτη η γυναίκα αυτη την περίοδο έχει μια μεγάλη στεναχώρια που την απασχολεί...
    αυτο που ειναι κάτω απο την ντάμα ειναι αυτο που ποδοπατά αν λοιπόν κάτω απο την ντάμα ειναι ενας ρήγας τότε αυτη η γυναίκα τον έχει ποδοπατήσει τον άντρα αυτον δεν της λέει και πολλά , τον έχει του χεριού της ...
    ή αν έχει απο κάτω ενα 10 μπαστούνι σημαίνει οτι πέρασε μια στεναχώρια η οποία ευτυχώς δεν ήταν και πολλή δυνατή για αυτο και την έχει ποδοπατήσει (την στεναχώρια)
    αυτο που ειναι μπροστά στην ντάμα ...ειναι αυτο που την νοιάζει πολυ , το κοιτάει και φυσικά ειναι κάτι που πρόκειται σε πολυ σύντομο χρονικό διάστημα να την απασχολήσει ....π.χ αν μπροστά στην ντάμα πέσει ενας Ρήγας αυτο σημαίνει οτι θα έρθει τετ α τετ με αυτον τον άντρα ...αν πέσει ενα 10 μπαστούνι σημαίνει οτι πολυ σύντομα ίσως και αυτη τη στιγμή που μιλάμε υπάρχει ενα κλίμα στεναχώριας ...το άτομο αυτο περνά μια στεναχώρια ή θα έρθει μια στεναχώρια πολύ έντονη και πολυ σύντομα...
    πίσω απο την ντάμα ειναι όλα αυτα τα γεγονότα και τα συναισθήματα που μόλις έχουν περάσει απο τη ζωή της ...και όσα πράγματα απλά την αφήνουν αδιάφορη και για αυτο τα πετάει πίσω της , τους γυρνά την πλάτη!!!
    καταλάβατε?

  4. #74
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    20

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Mαράκι είναι πολύ σαφή αυτά που λες και κατανοήτα!
    μετά τι κάνουμε?
    Kαι μία απορία αν πέσουν τα φτασμένα μαζί σημαίνει συνάντηση?
    δηλαδή ενα επτά κούπα και ένα επτά μπαστούνι?
    Αν θες βοηθησέ μας λίγο με τους συνδυασμούς των φύλλων

  5. #75
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Όλα μια χαρά μέχρι εδώ!!

  6. #76
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by ΜΕΛΑΝΙ
    Mαράκι είναι πολύ σαφή αυτά που λες και κατανοήτα!
    μετά τι κάνουμε?
    Kαι μία απορία αν πέσουν τα φτασμένα μαζί σημαίνει συνάντηση?
    δηλαδή ενα επτά κούπα και ένα επτά μπαστούνι?
    Αν θες βοηθησέ μας λίγο με τους συνδυασμούς των φύλλων
    έχω σκοπό να αναφέρω τους συνδυασμούς στο τέλος αφού τελειώσω με τα στάδια ριξίματος ...και να σας έξηγήσω μεσα απο ένα εικονικό ρίξιμο πώς γίνεται η ερμηνεία ....
    αλλά αν βιάζεσαι να μάθεις ναι ! όταν πέσουν 2 εφτάρια μαζί τότε σημαίνει συνάντηση ...
    και αν πέσουν 2 οχτάρια μαζί σημαίνει συζήτηση !!!
    αλλά θά θελα να τα πώ αυτα στο τέλος γιατί τώρα θέλω να τελέιώσω με τον τρόπο που ρίχνουμε (στρώνουμε ) τα χαρτιά !!!

  7. #77
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    20

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    οκ, περιμένουμε!!!

  8. #78
    Join Date
    Aug 2005
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    50

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Όλα πολύ κατανοητά.
    Keep going!!!!!!!
    Βλέπεις πράγματα και λες "Γιατί". Ονειρύομαι πράγματα που ποτέ δεν υπήρξαν και λέω "Γιατί όχι"
    Τζωρτζ Μερναρντ Σο

  9. #79
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    λοιπόν αφού τελειώνουμε με το στρώσιμο αυτο και έχουμε κάνει την ερμηνεία μας προχωράμε παρακάτω ως εξής :
    μαζεύουμε όλα τα χαρτιά που ειχαμε στρώσει κάτω και έχουμε λοιπόν στα χέρια μας τώρα 52 φύλλα της τράπουλας ...(μαζέψαμε λοιπόν και την ντάμα απο κάτω) ...
    ανακατεύουμε τα χαρτιά και κόβουμε έτσι ώστε να έχουμε τρεις αράδες (σωρούς) χαρτιά κάτω ...μαζεύω όπως και την πρώτη φορα ΄που έκοψα, πρώτα την μεσαία αράδα , μετά την τελευταία αράδα και μετά την πρώτη και κάνουμε το εξής...
    έχω λοιπόν μπροστα μου την τράπουλα ολόκληρη και απο την ανάποδη πλευρά(δηλαδή δεν βλέπω τις φιγούρες, βλέπω το πίσω μέρος της τράπουλας) αρχίζω να τραβάω χαρτιά απο την κάτω μεριά και ...
    αν βρώ αυτο που με ενδιαφέρει (θα σας πω ποια ειναι αυτα ) το βάζω κάτω ανοιχτό και το καπακώνω με τρία χαρτιά απο πάνω κλειστά ...
    Attachment 51

    αυτο που κάνω με όλα τα χαρτιά τα βάζω σε ενα σωρό στην ουσία ...αυτός ο σωρος έχει και ανοιχτά και κλειστα χαρτιά ...και μετά τον ανοίγω τον σωρό για να κάνω ένα στρώσιμο σε τετράδες όπως έκανα και στο σταδιο 1 ...
    ο τρόπος που ανοίγω τα χαρτιά ειναι ο εξής όπως έχω τοποθετήσει τα τρια χαρτιά πάνω στο ένα ανοικτό τα γυρίζω τούμπα και κάνω μια τετράδα θέλω όμως να παρατηρήσετε κάτι τη στιγμή που ανοιγετε τα τρία χαρτιά γιατι πολλοί μπερδεύονται και δεν τα ανοίγουν σωστά...το επάνω (όταν ήταν κλειστά το επάνω) χαρτί όταν τα ανοίγω πρέπει να ειναι ακριβώς δίπλα στο πρώτο (το ήδη ανοικτό) ελπίζω να μην σας μπερδεψα ....χειρότερα!!!

  10. #80
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    σε αυτο το στάδιο τα χαρτιά που κρατάμε μέσα (τα υπόλοιπα αν εμφανιστούν όταν τραβάω απο κάτω χαρτί τα πεταω έξω ) ειναι όλα τα δικά μου ξέρετε ποιά εννοώ (2,3,4,5,6,7,8,Q,J,) αλλά αυτη τη φορά κρατάω μέσα και τον Α κούπα (που συμβολίζει την αγάπη) και τον Α καρό (που συμβολίζει την είδηση) και κρατάω μέσα το άτομο που με ενδιαφέρει και τον Ρήγα και τον αντίστοιχο Βαλέ ...
    δηλαδή κάποια απο αυτα τα χαρτιά που προανέφερα τα καπακώνω με τρία απο την πάνω μεριά της τράπουλας ... αν το κάτω χαρτί δεν ειναι κάποιο απο αυτα το πετάω έξω ...και συνεχίζω μεχρι να βρώ αυτα που πρέπει να κρατήσω...
    έχετε καταλάβει τι λέω ?

 

 
Page 8 of 47 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads