s
[Συζήτηση] Το αιώνιο τρίγωνο -(2) - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 15 of 15
  1. #11
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Νομός Αττικής
    Posts
    36

    Re: Το αιώνιο τρίγωνο (2)

    Καλησπέρα σε όλους!!

    Θα ήθελα να καταθέσω και τη δική μου εμπειρία, γιατί την ίδια απορία είχα και εγώ, η οποία μάλλον λύθηκε διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα.Στον δικό μου χάρτη ο 4ος οίκος είναι στον Κριό (άδειος )και ο 10ος στον Ζυγό με τον Ουρανό μέσα. Οι γονείς μου έχουν χωρίσει όταν ήμουν ακόμα μωρό και συμπεραίνω πως ο 10ος συμβολίζει τον πατέρα μου, ο οποίος υπήρξε τελείως αδιάφορος ως προς εμένα, αλλά όχι ως προς τη μητέρα μου. Ο4ος είναι σίγουρα η μητέρα μου η οποία υπήρξε ακρως δυναμική και συνάμα καβγατζού.


    Ευχαριστώ πολύ για το διαφωτιστικότατο και κατατοπιστικότατο άρθρο.

  2. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Το αιώνιο τρίγωνο (2)

    Ετσι για την ιστορία μονάχα. Που είναι ο Αρης σου και τι όψεις κάνει μιας και η μανούλα σου ήταν καβγατζού;

    Να που μια φορά επιτέλους που μία καβγατζού μαμά φαίνεται να έχει πέραση.

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπίγγου

  3. #13

    Re: Το αιώνιο τρίγωνο (2)

    Quote Originally Posted by sior View Post
    Καλημερα κα Κοραλια , για να γινω πιο συγκεκριμενος η συζηγος εχει αυτα τα χαρακτηριστικα που περιεγραψα πρωτο οικο στην παρθενο και αρη εντος σε συνοδο με την ακμη . Αυτο δεδομενου οτι ο αρης ειναι κυβερνητης του κριου δεν σημαινει οτι ειναι τυπος κριου ? παντως στην πραξη ισχυει την γνωριζω πολλα χρονια .
    Αντώνη, φυσικά ένας Άρης πάνω στον ωροσκόπο θα δώσει άρεια χαρακτηριστικά στο άτομο. Τι σχέση έχει όμως αυτό με το ζώδιο των γονιών που ανάφερες;

  4. #14
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Το αιώνιο τρίγωνο (2)

    Quote Originally Posted by Lilapause View Post
    Καλησπέρα σε όλους!!

    Θα ήθελα να καταθέσω και τη δική μου εμπειρία, γιατί την ίδια απορία είχα και εγώ, η οποία μάλλον λύθηκε διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα.Στον δικό μου χάρτη ο 4ος οίκος είναι στον Κριό (άδειος )και ο 10ος στον Ζυγό με τον Ουρανό μέσα. Οι γονείς μου έχουν χωρίσει όταν ήμουν ακόμα μωρό και συμπεραίνω πως ο 10ος συμβολίζει τον πατέρα μου, ο οποίος υπήρξε τελείως αδιάφορος ως προς εμένα, αλλά όχι ως προς τη μητέρα μου. Ο4ος είναι σίγουρα η μητέρα μου η οποία υπήρξε ακρως δυναμική και συνάμα καβγατζού.


    Ευχαριστώ πολύ για το διαφωτιστικότατο και κατατοπιστικότατο άρθρο.

    Να λοιπόν μια συμπτωση.
    Ο 4ος μου είναι στον κριό με ηλιο/ερμη μεσα,αλλα στον ταύρο. (λιγο πριν, στον 3ο και τον κριό,ειναι σε συνοδο αρης/αφροδίτη).
    Στο 10ο, η ακμη του ζυγού, αλλα με τον ουρανό στο σκορπιό, σε αντίθεση με ήλιο/ερμη.

    Ο μπαμπας,με επαγγελμα και χαρακτηριστικα που ταιριαζουν με 4ο, (κριο και ταύρο),αλλα χαρακτηρα ζυγού, συνήθως ηρεμος και πραος, χωρις πολλή διαθεση για καυγαδες.

    Παμε τωρα στη μαμα. Οπως είπα παραπανω, η ακμη του 10ου μου ειναι στο ζυγο. Η μαμα (σκορπίνα), υπήρξε όμορφη και πολύ εντυπωσιακή, αλλα με χαρακτηρα του 4ου και αρκετα αρεια/αφροδίσια συμπεριφορα. Φωνακλού, καταπιεστική και αρκετα χειριστική.

    Για την ιστορια να προσθεσω πως ο αρης και η αφροδίτη της, ειναι μαζί στο ζυγο, σε αντίθεση με τους δικούς μου στον κριό! (ποτε μα ποτε δεν συμφωνήσαμε).

    Κι εκεί που θελω να καταλήξω με τις επισημανσεις μου, ειναι πως ο 4ος και ο 10ος, συχνα εμπεριεχουν χαρακτηριστικα και των 2 γονιων,τοσο εμφανισιακα, όσο και αναφορικα με το χαρακτηρα τους.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  5. #15
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Νομός Αττικής
    Posts
    36

    Re: Το αιώνιο τρίγωνο (2)

    Καλησπέρα!!!


    Ο Άρης μου είναι στον Υδροχόο στον 2ο οίκο σε αντίθεση με Ηλιο και Αφροδίτη στον 8ο και τρίγωνο με Ουρανό στον 10ο. Η μανούλα μου μάλιστα εχει και σελήνη στον Υδροχόο και Άρη στον Τοξότη.Πιστέψτε με, πως από παιδί η ζωή της ήταν κόλαση, αλλά δεν ξέρω πως κατάφερνε πάντα να ξελασπώνει και μαζί να ξελασπώνει και μένα. Με τον δυναμισμό της κάθε φορά με σήκωνε από τον πάτο του βαρελιού και μόνο τώρα που είμαι και εγώ μαμά, μπορώ να εκτιμήσω όσα μου έδωσε. Τότε δεν το καταλάβαινα, αλλά θύμωνα που ήταν τόσο δυναμική και ντρεπόμουν που τσακωνόταν όλη την ώρα.

    Χαίρομαι που υπήρξε οδηγός στη ζωή μου και λυπάμαι που δεν της το έδειξα ποτέ, γιατί νόμιζα πως δεν το είχε ανάγκη.

    Ευχαριστώ!!!

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads