s
H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη - Page 9
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 9 of 12 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 LastLast
Results 81 to 90 of 118
  1. #81
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Τελικά μπερδεύτηκα. Ποιά είναι τελικά η σωστή ώρα; 17/06/1995 23:14 Αθήνα.

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπίγγου

  2. #82
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Καρολίνα
    Location
    Κρόνος
    Posts
    35

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Ναι στις 23:14. Ευχαριστώ!

  3. #83
    Join Date
    Jan 2012
    Όνομα:
    Αντωνης
    Location
    Αγια Σοφια
    Posts
    30

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Δεν κρυβω οτι με αφορα αμμεσα ηερωτηση που θα κανω . Ποια η επιδραση των παροδικων yod που σχηματιζονται απο τους διελαυνοντες πλανητες και ακομα περισσοτερο αν διεξοδικος της οψης ειναι ενας γενεθλιος ?

  4. #84

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση σχετικά με yod, αλλά σε σύνθετο χάρτη. Στην περίπτωση αυτή αναλύεται όπως στο γενέθλιο χάρτη; Κι αν ναι, τί σημαίνει σε χάρτη συναστρίας yod με Ήλιο/Ερμή στην κορυφή (είναι σε σύνοδο στη 13η μοίρα του Κριού), με Δία/Πλούτωνα (σε σύνοδο στην 14η μοίρα της Παρθένου) και Ποσειδώνα στη 13η μοίρα του Σκορπιού;
    Ευχαριστώ για τον τυχόν χρόνο που διαθέσετε για να μου απαντήσετε.

  5. #85
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Καλησπέρα sior και eternal -voyager,

    Τουλάχιστον για εμένα που ασχολούμαι εντατικά με την διπλή χιαστί όψη, πολύ ενδιαφέρουσες οι ερωτήσεις σας.

    Δεν είναι όμως εύκολο να απαντήθουν - ειδικά σε εσένα ετερναλ, τουλάχιστον τώρα που εγώ είμαι πάρα πολύ πιεσμένη.

    Θα προσπαθήσω όμως να επανέλθω σύντομα.

    Φιλ - Χρ - Σπ

  6. #86

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Ευχαριστώ για τον κόπο που κάνατε για να μου απαντήσετε. Θα χαρώ πολύ να μάθω κάτι πιό συγκεκριμένο, όταν φυσικά το επιτρέψει το πρόγραμμά σας. Καλή συνέχεια!

  7. #87

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Χαίρετε!!!
    Έχει πολύ ενδιαφέρον η κουβέντα σας... που με έκανε να προσέξω πως στο γενέθλιο χάρτη μου έχω 3 όψεις χιαστί. Η μια από αυτές είναι μεταξύ του Χείρωνα (3ο ταύρος) με τον Β. δεσμό (5ο ζυγός). Ο χείρωνας με απασχολεί πολύ τελευταία καθώς κάνει και θα συνεχίσει να κάνει σύνοδο με τον Ήλιο μου στο προοδευτικό ωροσκόπιο μου στον πρώτο οίκο για τα επόμενα χρόνια. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με αυτές τις όψεις;
    Ευχαριστώ

  8. #88
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Αγαπητές μου vaso78, eternal, voyager

    Λόγω του γενικότερου ενδιαφέροντος σχετικά με την χιαστί όψη ( 150ο και Yod ) και με την θερμή πρόθεση εκ μέρους μου να επανέλθω όταν και εφόσον το επιτρέψουν οι χρόνοι και οι δυνάμεις μου στο θέμα αυτό.

    Θα προτιμούσα όμως να είχα μία κατ'ιδίαν άποψη στους χάρτες σας.

    Υπόψη πως κάθε YOD (χιαστί) όψη, περιλαμβάνει την δική της ιδιαίτερη μικρή ιστορία και μοναδικότητα.

    Εάν συμφωνείτε στείλτε μου τα στοιχεία σας (ημερομηνία, χρονολογία, ώρα, τόπο ) να συμπεριλάβω και τις δικές σας χιαστί όψεις σε ένα επόμενο μου άρθρο μου.

    Ετσι και εσείς αλλά και πολλά μέλη μας, θα έχουν την δυνατότητα να αποκομοίσουν και πληροφορίες και εμπειρίες σχετικά με αυτήν.

    Επίσης για όλους όσους ενδιαφέρονται σχετικά με αυτήν την όψη, να λαμβάνουν υπόψη τους ότι μία τέτοια όψη δεν είναι ανθρωπίνως αλλά και αστρολογικά δυνατόν να απαντηθεί έτσι απλά και μέσα από συνοπτικές δημοσιεύσεις.

    Φιλ - Χρ - Σπ

  9. #89

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Σας στέλνω με πολλή χαρά τα στοιχεία μου. Έχω γεννηθεί στην Αθήνα στις 19/2/1971 και ώρα 08.20 π.μ. Όπως ίσως δείτε, στο γενέθλιο χάρτη μου έχω ένα οριακό yod με κορυφή στον Κρόνο από Άρη και Ουρανό. Ωστόσο, η ερώτηση που είχα κάνει αφορούσε yod σε χάρτη συναστρίας. Αν επομένως χρειαστείτε επιπλέον στοιχεία είμαι στη διάθεσή σας.
    Καλή συνέχεια και πολλά ευχαριστώ για το χρόνο σας!

  10. #90
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: H φιγούρα Yod στον αστρολογικό χάρτη

    Θα με ενδιέφεραν τα στοιχεία και της συναστρίας για την οποία μίλησες αρχικά.

    Οι μονή όψη των 150ο είναι δευτερευόντος για εμένα ενδιαφέρουσες.

    Το σκεπτικό μου στρέφεται στην διπλή χιαστί όψη ( = Yod ) που είναι λάθος να την μπερδεύουμε με την μονή όψη tvn 150 o.

 

 
Page 9 of 12 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 12 users browsing this thread. (0 members and 12 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads