s
[Συζήτηση] Σεξουαλικές Φαντασιώσεις
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 9 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 82
  1. #1

    Σεξουαλικές Φαντασιώσεις

    Προτείνω να δημιουργήσετε ένα άρθρο για το πως εκφράζονται αστρολογικά οι σεξουαλικές φαντασιώσεις/διαστροφές.

  2. #2

    Re: Σεξουαλικές Φαντασιώσεις

    Κάποτε έκοψα το ποτό και τις γυναίκες.
    Ήταν τα χειρότερα 20 λεπτά της ζωής μου.

    George Best Αγγλος ποδοσφαιριστής

  3. #3

    Re: Σεξουαλικές Φαντασιώσεις

    δεν είμαι σίγουρη αν υποδηλώνει διαστροφή, αλλά σίγουρα η Σελήνη στους Ιχθείς έχει τάσεις για φαντασιώσεις, επίσης όψεις Σελήνης, Αφροδίτης και Άρη με τον Ποσειδώνα δείχνουν μια ροπή

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Σεξουαλικές Φαντασιώσεις

    Δεν είμαι πουριτανή erimiti 44,

    Αλλά φοβάμαι πως αν κανείς θα ήθελε να μιλήσει από αστρολογικής σκοπιάς για τις σεξουαλικές φαντασιώσεις θα έπρεπε -για να καταλαβαίνουμε και εμείς για το τι μιλάμε και όχι να τα λέμε απέξω απέξω - να πούμε το καθετί με το όνομα του.

    Πάντως εγώ όταν έγραψα ένα άρθρο με τίτλο "ω γλυκύτατο μου σπέρμα' μιλώντας για την ιερή λειτουργία του σπέρματος και την σημασιολογία του σε συνάρτηση με τον Πλούτωνα, μπήκε στο συρτάρι με την αιτιολογία ότι το σαιτ το διαβάζουν οι έφηβοι άρα και θα τους σοκάρουμε.

    Ελλάδα είμαστε χριστιανέ μου. Ο ψευτοπουριτανισμός πάει σύννεφο. Λες και τα 14χρονα, 15χρόνα κ.ο.κ δεν είναι στηλωμένα στα σεξουαλικά σαιτ απο το πρωί μέχρι τα μεσάνυχτα.

    Οι κρίσεις δικές σας.

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπίγγου

  5. #5
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Σεξουαλικές Φαντασιώσεις

    Αλλο φαντασίωση και άλλο διαστροφή. Οι πλανητικές όψεις που αναφέρεις καλή μου simonette συνήθως παράγουν -σε γενικές γραμμές το λέω - φαντασιώσεις του βασιλόπουλου καβαλάρη στα άλλο να απαγάγει την λατρεμένη του, και εκείνη να γίνεται χαλί να την πατήσει.

    Αλλά από σεξουαλικότητα ή ερωτισμό, άστα να πάνε. Για ρώτα και εμένα να ακούσεις τι ακούω και τότε θα καταλάβεις. Πάντως επειδή δεν είμαι και ειδική στις σεξουαλικές διαστροφές ας μην πάρω και όρκο βέβαια. Ας μιλήσουν λοιπόν καλύτερα, οι έχοντες και κατέχοντες τέτοιου είδους διαστροφικές διαθέσεις και πρακτικές!

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπίγγου

  6. #6

    Re: Σεξουαλικές Φαντασιώσεις

    Μια οψη Αρη 4γωνο Πλουτωνα πιστευω πως θα ειχε μια δοση bdsm
    Altec40 πλέον..:Ρ

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819

    Re: Σεξουαλικές Φαντασιώσεις

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη Σπίγγου View Post
    Πάντως εγώ όταν έγραψα ένα άρθρο με τίτλο "ω γλυκύτατο μου σπέρμα' μιλώντας για την ιερή λειτουργία του σπέρματος και την σημασιολογία του σε συνάρτηση με τον Πλούτωνα, μπήκε στο συρτάρι με την αιτιολογία ότι το σαιτ το διαβάζουν οι έφηβοι άρα και θα τους σοκάρουμε.

    Ο ψευτοπουριτανισμός πάει σύννεφο. Λες και τα 14χρονα, 15χρόνα κ.ο.κ δεν είναι στηλωμένα στα σεξουαλικά σαιτ απο το πρωί μέχρι τα μεσάνυχτα.

    Οι κρίσεις δικές σας.

    Φιλικά
    Και τι σημαίνει αυτό κυρία Σπίγγου; Ότι επειδή 14χρονα και 15χρονα είναι στα σεξουαλικά σάιτ από το πρωί μέχρι το βράδυ, πρέπει να ακολουθήσουμε πιστά αυτό το παράδειγμα χωρίς καμία άμυνα, μη τυχόν και χαλάσει η συνταγή; Άλλωστε αν διαφωνούσατε τότε με την απόφαση να μπει στο συρτάρι το συγκεκριμένο άρθρο -κρίνοντάς την ως ψευτοπουριτανισμό-, θα μπορούσατε να το πείτε τότε αντί να συμφωνήσετε απόλυτα, απολογούμενη πως κακώς δεν το είχατε σκεφτεί και μόνη σας εξ αρχής. Υπάρχει μια λεπτή διαχωριστική γραμμή ανάμεσα στον ψευτοπουριτανισμό και την αξιοπρέπεια, είναι δυσδιάκριτη πλέον αλλά υπάρχει..

    Φιλικά

  8. #8
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Σεξουαλικές Φαντασιώσεις

    Απ οτι εχω διαβασει σε αρθρο και μαλιστα νομιζω εδω στο σαιτ, αλλα δεν θυμαμαι σε ποιο, γιατι επροκειτο για μια απλη αναφορα και οχι αρθρο για το συγκεκριμμενο θεμα, οι αρνητικες οψεις αφροδιτης-ουρανου και αρη-ουρανου σχετιζονται με παρεκκλισεις. Παρομοια διασταση μπορει να δωσουν και οι οψεις του ποσειδωνα και φυσικα του πλουτωνα κατω ομως απο αλλες ψυχολογικες επιδρασεις.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Σεξουαλικές Φαντασιώσεις

    Νομίζω ότι είναι βασικό να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Φαντασιώσεις έχουν όλοι οι άνθρωποι. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι κάποιος δεν έχει φαντασιώσεις , αλλά μπορώ να καταλάβω ότι μπορεί να μην θέλει να το παραδεχτεί. Από εκεί και πέρα, το περιεχόμενο των φαντασιώσεων και η θεματολογία, μπορεί να ποικίλει, σύμφωνα με την ιδιοσυγκρασία του καθενός.
    Οι διαστροφές είναι ένα άλλο κεφάλαιο. Το εύκολο είναι να πάμε στον 8ο οίκο και να αναζητήσουμε εκεί τα ίχνη των διαστροφών, στον Ποσειδώνα , Πλούτωνα, Ουρανό κτλ, αλλά δεν είναι τόσο απλό , γιατί οι διαστροφές έχουν ψυχολογικό υπόβαθρο και μπορεί να προκύψουν με διάφορους τρόπους που αστρολογικά περιγράφονται από αναπάντεχους πλανήτες στην κάθε περίπτωση.
    Ας μην μένουμε σε αστείους αφορισμούς μια και ο Κρόνος, για παράδειγμα, μπορεί να δώσει αρκετά ακραίες διαστροφές. Το ίδιο και μία δυσαρμονική Σελήνη ή ένας πτωτικός Άρης σε «λάθος» οίκο με δύσκολες όψεις. Γενικά, επειδή οι διαστροφές έχουν την ρίζα τους σε ψυχογενείς λόγους, είναι λογικό να συναντάμε τέτοιες περιπτώσεις σε χάρτες που περιγράφουν βαθιά ψυχικά ρήγματα και συνήθως τα φώτα συμμετέχουν ενεργά.

    Πιστεύω ότι κανένα θέμα δεν είναι ταμπού, όταν υπάρχει το υπόβαθρο να αντιμετωπιστεί με την σοβαρότητα που του αξίζει, ώστε η συζήτηση να κινηθεί σε ένα ποιοτικό επίπεδο.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #10
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Δήμητρα Q
    Location
    Στο νησί
    Posts
    95

    Re: Σεξουαλικές Φαντασιώσεις

    Καλημέρα!!!

    Αν ο 8ος (Πλούτωνας) σχετίζεται με τη libido και τη σεξουαλική επιθυμία, τότε στον 12ο (Ποσειδώνας) εδράζεται το όνειρο και η φανασίωση.
    Έφη μου συμφωνώ με την τοποθέτησή σου για Άρη και Αφροδίτη και πώς εμπλέκονται με τους κυβερνήτες του 8ου και 12ου.
    Σαφέστατα υπάρχει μια διάκριση μεταξύ της φαντασίωσης που προσφέρει με ένα γόνιμο τρόπο περισσότερη "ενέργεια" στο άτομο, από την καθήλωσή του σε έναν ονειρικό κόσμο.
    Η διαστροφή είναι ένα άλλο κεφάλαιο, το οποίο ψυχοπαθολογικά ιδωμένο, εμπλέκει το ρόλο μητέρας - πατέρα ή ανθρώπων στο περιβάλλον του ατόμου που ανέλαβαν αυτούς τους ρόλους.
    Αστρολογικά, τα φώτα και Άρης Αφροδίτη εμπλεκόμενοι δυσλειτουργικά με Κρόνο και βαρείς πλανήτες σε οίκους 4ο, 8ο, 12ο, υποδεικνύουν τέτοιου τύπου διαστροφές.
    Ο χάρτης του Μαρκήσιου ντε Σαντ, θα μας έδειχνε κάτι παρόμοιο φαντάζομαι..
    Πάντως σε χάρτη θεραπευομένης μου από όσο θυμάμαι, εμπλέκοντο όλα τα παραπάνω στοιχεία.
    Είναι μια γυναίκα η οποία επιδίδετο σε σεξουαλικές σχέσεις τόσο με άντρες όσο και με γυναίκες ταυτόχρονα.


    Κάτια είδα το post σου, αφού ανέβασα το δικό μου.
    Να σημειώσω ότι η αστρολογική μου τοποθέτηση επί του θέματος είναι απολύτως ερασιτεχνική
    Δ.Κ


 

 
Page 1 of 9 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads