s
απορία σε ωριαία - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast
Results 41 to 50 of 59
  1. #41

    Re: απορία σε ωριαία

    Στην ωριαία, όταν υπάρχει ερώτηση για αδερφό ή αδερφή, προσωπικά παίρνω πάντα τον 3ο οίκο. Στην γενέθλια αστρολογία, όταν υπάρχει ενδιαφέρον για κάποιο συγκεκριμένο αδερφό ή αδερφή χρησιμοποιώ τους παράγωγους οίκους. Όμως στους παράγωγους οίκους δεν μετρώ προς τα πίσω. Αφήνω έξω το άτομο στο οποίο ανήκει ο χάρτης και μετρώ τους παράγωγους από τον 3ο οίκο για τον/την μεγαλύτερο/η αδερφό/ή και συνεχίζω με σειρά ηλικίας.

  2. #42

    Re: απορία σε ωριαία

    Καλησπέρα.
    Σε σχέση με τον εν λόγω χάρτη, βλέπω ότι ο κυβερνήτης πρώτου οίκου Ερμής κάνει αντίθεση με τον ωροσκόπο, η οποία όψη μάλιστα είναι κ η πρώτη συγκλίνουσα που σχηματίζεται (προηγείται δηλαδή του τριγώνου με τον κυβερνήτη 7ου). Μήπως μπορεί κάποιος να μας πει τί σημαίνει αυτό?
    Δεν μπορώ να καταλάβω...

    Σημείωση: αναφέρομαι στον χάρτη 08/01/12 του μέλους που ρωτάει αν θα υπάρξει συνάντηση στους επόμενους 3 μήνες

  3. #43
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: απορία σε ωριαία

    Quote Originally Posted by Poorvashadha View Post
    Καλησπέρα.
    Σε σχέση με τον εν λόγω χάρτη, βλέπω ότι ο κυβερνήτης πρώτου οίκου Ερμής κάνει αντίθεση με τον ωροσκόπο, η οποία όψη μάλιστα είναι κ η πρώτη συγκλίνουσα που σχηματίζεται (προηγείται δηλαδή του τριγώνου με τον κυβερνήτη 7ου). Μήπως μπορεί κάποιος να μας πει τί σημαίνει αυτό?
    Δεν μπορώ να καταλάβω...

    Σημείωση: αναφέρομαι στον χάρτη 08/01/12 του μέλους που ρωτάει αν θα υπάρξει συνάντηση στους επόμενους 3 μήνες
    Ο Ερμής, κυβερνήτης του 1ου οίκου βρίσκεται στον 7ο και μας δηλώνει το ενδιαφέρον της για το άτομο. Σε αντίθεση με τον Ωροσκόπο, ίσως δείχνει ότι αυτό (ενδιαφέρον) λειτούργησε σε βάρος της ίδιας και ότι έπρεπε να διαχειριστεί κάποιες καταστάσεις,να βρει μια μέση λύση .
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  4. #44

    Re: απορία σε ωριαία

    Quote Originally Posted by *alkmini View Post
    Ο Ερμής, κυβερνήτης του 1ου οίκου βρίσκεται στον 7ο και μας δηλώνει το ενδιαφέρον της για το άτομο. Σε αντίθεση με τον Ωροσκόπο, ίσως δείχνει ότι αυτό (ενδιαφέρον) λειτούργησε σε βάρος της ίδιας και ότι έπρεπε να διαχειριστεί κάποιες καταστάσεις,να βρει μια μέση λύση .
    Γειά σου Alkmini.
    Ευχαριστώ για την πιθανή ερμηνεία. Ως προς το γεγονός ότι ο Ερμής βρίσκεται στον 7ο, συμφωνώ. Να προσθέσω ότι δείχνει επίσης ότι η ερωτούσα ενδιαφέρεται περισσότερο για το άτομο αυτό. Απλά, αφού η αντίθεση Ερμή με τον ωροσκόπο είναι η πρώτη όψη που σχηματίζει ήθελα να καταλάβω τί ρόλο παίζει αφενός ως ερμηνεία (τί σημαίνει)-στο οποίο κ μου απάντησες- αφετέρου πώς βοηθάει στην ερμηνεία του χάρτη, δηλαδή αν θα υπάρξει συνάντηση ή όχι...

  5. #45
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    20

    Re: απορία σε ωριαία

    να κάνω μια εντελώς θεωρητική ερώτηση?

    έστω σε ερώτημα αισθηματικής φύσης.
    έχουμε τους 2 σημειοδότες οι οποίοι στην παρούσα φάση δεν σχηματίζουν κάποια όψη μεταξύ τους και ειναι και οι 2 ορθόδρομοι.τις επόμενες μερες όμως θα σχηματίσουν όψη αλλά συγκεκριμένα αφού ο ένας από τους 2(συγκεκριμένα το άλλο άτομο και οχι εμείς) γυρίσει ανάδρομος.αυτό σημαίνει επίτευξη του ζητουμενου μετα από αλλαγή στάσης του άλλου ή αυτό μπορούμε να πούμε ότι ισχύει στην περίπτωση που ο ενας ειναι αναδρομος την στιγμη που καταστρώνουμε τον χάρτη??

    ευχαριστώ πολύ

  6. #46
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: απορία σε ωριαία

    Quote Originally Posted by ducky View Post
    να κάνω μια εντελώς θεωρητική ερώτηση?

    έστω σε ερώτημα αισθηματικής φύσης.
    έχουμε τους 2 σημειοδότες οι οποίοι στην παρούσα φάση δεν σχηματίζουν κάποια όψη μεταξύ τους και ειναι και οι 2 ορθόδρομοι.τις επόμενες μερες όμως θα σχηματίσουν όψη αλλά συγκεκριμένα αφού ο ένας από τους 2(συγκεκριμένα το άλλο άτομο και οχι εμείς) γυρίσει ανάδρομος.αυτό σημαίνει επίτευξη του ζητουμενου μετα από αλλαγή στάσης του άλλου ή αυτό μπορούμε να πούμε ότι ισχύει στην περίπτωση που ο ενας ειναι αναδρομος την στιγμη που καταστρώνουμε τον χάρτη??

    ευχαριστώ πολύ
    Είχαμε συζητήσει σε κάποιο παλιότερο ποστ και είχαμε καταλήξει ότι δεν μπορούμε να δώσουμε απάντηση σε υποθετικά ερωτήματα ιδίως όταν δεν γνωρίζουμε την ακριβή διατύπωσή του.

    Αν υπάρχει ερώτημα, γράψτε μας τα στοιχεία και το ίδιο το ερώτημα.
    Ευχαριστώ.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  7. #47
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    20

    Re: απορία σε ωριαία

    η αληθεια είναι οτι δεν υπαρχει συγκεκριμενος χαρτης και ερωτημα,απλα επειδη διαβαζω διαφορα βιβλια,αρθρα κτλ,το διαβασα αυτο και αναρωτηθηκα γι'αυτο που εγραψα και πιο πανω.
    αλλα εχετε απολυτο δικιο υποθετικες κουβεντες δεν γινονται.
    ευχαριστω πολυ

  8. #48
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    Κυκλαδονήσι
    Posts
    396

    Re: απορία σε ωριαία

    Βάζω εδώ ένα ερώτημα που έχω σε σχέση με την ωριαία για να μην ανοίγω νέο θέμα!
    Εχω βγάλει ένα χάρτη στην ερώτηση αν θα με πάρουν σε επιδοτούμενα σεμινάρια αλλά έχω ένα πρόβλημα με τον σημειοδότη της ερώτησης!
    Πιστεύω ότι είναι θέμα 6ου οίκου εφ'οσον είναι επιδοτούμενα σχετικά με εργασία
    όμως έχω και μια αμφιβολία μήπως είναι θέμα και 3ου οίκου όσον αφορά τη μάθηση?
    Μπορώ να'χω την άποψή σας?
    Σε ποιάν έκσταση απάνω, σε χορό μαγικό
    μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε
    Από ποιο μακρινό αστέρι είναι το φως
    που μες στα δυο της μάτια πήγε κρύφτηκε
    κι εγώ ο τυχερός που το Άχει δει
    http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0

  9. #49
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: απορία σε ωριαία

    Αριδήλη μου έβαλες ηχηρή σπαζοκεφαλιά βραδιάτικα,

    Και αυτό γιατί αλλιώς θα προσεγγίζεται η ερώτηση όσον αφορά στη λέξη "σεμινάρια", και αλλιώς ως "επιδοτούμενα σεμινάρια".

    Με τρώει τερλή περιέργια. Σε παρακαλώ λοιπόν αν θες ενημέρωσε με τόσο ως προς την επακριβή διατύπωση του ερωτήματος σου, οσο και ως προς την επακβριβή ημερομηνία, ώρα και τόπο που έθεσες το ερώτημα.

    Θα χαρώ να σπάσω λίγο ακόμα το κεφάλι μου. Εμ τι στο καλό με Αρη αν. στην Παρθένο να μην κάθομαι και με στραβωμένα χέρια. Χα,χα,.......

    Α ξέχασα κάτι ακόμα. Θα ήταν ακόμα πιο βοηθητικό αν γνώριζα περί τίνος ακριβώς επιδητούμενο πρόκειται. Τι αντικείμενο δηλαδη. Σεμινάριο γύρω από τον τουρισμό, την μαγειρική, κ.λ.π. Υπάρχουν βλέπεις τόσα και τόσα επιδοτούμενα σεμινάρια βλέπεις.

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπιγγου

  10. #50

    Re: απορία σε ωριαία

    Ελένη μου,

    εννοείς αν θα σε δεχτούν να τα παρακολουθήσεις; Κατά την γνώμη μου, τα σεμινάρια, είτε είναι επιδοτημένα είτε τα πληρώνεις εσύ, δεν παύουν να είναι σεμινάρια οπότε θα πρέπει να κοιτάξεις τον 3ο οίκο. Ένα θέμα όμως είναι ίσως και ποιος θα σε επιλέξει για τα σεμινάρια αυτά. Είναι κρατικά;

 

 
Page 5 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads