s
Έκλειψη σελήνης στους διδύμους!10/12/2011 - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: εκλειψη στους διδύμους

    Quote Originally Posted by errikaki View Post
    αχ alkmini μου.... σίγουρα η αντίθεση δεν είναι εύκολη όψη. εκτός από την ολοκλήρωση θεμάτων μπορούμε να πούμε ότι θα είναι μια δύσκολη γενεθλιακή χρονιά από συναισθηματικής άποψης;
    Το συγκεκριμένο τομέα για τη χρονιά μπορούμε να τον εξετάσουμε από προοδευτικά , από την Ηλιακή Επιστροφή και Ηλιακό Τόξο(αν είμαστε σίγουροι για την ώρα γέννησης).
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  2. #32
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: εκλειψη στους διδύμους

    Εννοείς ότι πρέπει να λάβω υπόψη τον οίκο που πραγματοποιείται η έκλειψη στο προοδευτικό ωροσκόπιο και όχι στο γενέθλιο;

    Στο γενέθλιο είναι ο άξονας 1-7 ενώ στο προοδευτικό 6-12,

    οπότε αν έχω καταλάβει σωστά θα πρέπει να δώσω προσοχή σε θέματα υγείας(6ος)... για να μην καταλήξω ξαφνικά (ουρανός)
    στο νοσοκομείο (12) από επιπόλαιη αντιετώπιση του θέματος (τοξότης)

    (αν το έχω ερμηνεύσει σωστά τότε μαλλον έχω κάνει άλματα αλλά μάλλον αυτά θα πρέπει να προσέχω μια και συνέχεια κουτουλώ, χτυπώ και σκονάφτω..βλέπω που θέλω να πάω και δεν κοιτώ μπροστά μου )
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  3. #33
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: εκλειψη στους διδύμους

    Για αισθηματικά δε μιλούσαμε ?
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  4. #34
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: εκλειψη στους διδύμους

    Quote Originally Posted by *alkmini View Post
    Για αισθηματικά δε μιλούσαμε ?
    καλά το λες εσύ εγώ μάλλον κατάλαβα λάθος
    έχουμε και ανάδρομο ερμή...

    νόμιζα ότι για να δω τον τομέα που θα επηρεάσει η έκλειψη τη γενεθλιακή μου χρονιά πρέπει να εξετάσω τον άξονα που πραγματοποιείται στο προοδευτικό.
    Τώρα αν με ρωτησεις ποιον άξονα περίμενα να δω για τον συσχετίσω με τα συναισθηματικά, δεν ξερω να σου πω

    μάλλον απέχω ακόμη έτη φωτός από τις ερμηνείες των διελεύσεων
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  5. #35
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3

    Re: Έκλειψη σελήνης στους διδύμους!10/12/2011

    geia sas,aformh gia na grafto sto site htan to 8emataki ayto!!!eimai karkinos me oroskopo zygo,selinh stoys yx8ies,ermh ston karkino, afrodhth stoys dydimoys k arh sto zygo.8a h8ela na moy perigrapsete pos me epirease h eklhpsh ayth me bash ton xarth moy k gia na moy peite mexri pote diarkei h epidrash mias eklhpshs apo th stigmh poy 8a pragmatopoih8ei.sas eyxaristo prokatabolika!!!

  6. #36
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3

    Re: Έκλειψη σελήνης στους διδύμους!10/12/2011

    μπορει καποιος να με βοηθησει στα ερωτηματα μου?δεν ξερω παρα πολλα απο αστρολογια αλλα ειδα οτι με επιρρεασε η εκληψη αυτη κ 8α ηθελα να δω κ μια πιο επιστημονικη απαντηση πανω στο θεμα

  7. #37
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Έκλειψη σελήνης στους διδύμους!10/12/2011

    Quote Originally Posted by ssppss View Post
    μπορει καποιος να με βοηθησει στα ερωτηματα μου?δεν ξερω παρα πολλα απο αστρολογια αλλα ειδα οτι με επιρρεασε η εκληψη αυτη κ 8α ηθελα να δω κ μια πιο επιστημονικη απαντηση πανω στο θεμα
    Δύσκολα θα σας απαντήσει κάποιος, γιατί δεν έχει εικόνα του γενέθλιου χάρτη σας.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  8. #38
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3

    Re: Έκλειψη σελήνης στους διδύμους!10/12/2011

    Quote Originally Posted by ssppss View Post
    μπορει καποιος να με βοηθησει στα ερωτηματα μου?δεν ξερω παρα πολλα απο αστρολογια αλλα ειδα οτι με επιρρεασε η εκληψη αυτη κ 8α ηθελα να δω κ μια πιο επιστημονικη απαντηση πανω στο θεμα
    ειχα γραψει κ παραπάνω λεπτομέρειες, μαζι με τα ερωτημα τα μου
    ειμαι καρκινος με ωροσκόπο ζυγο, σελήνη στους ιχθύες ,Αφροδίτη διδύμους ,αρη στο ζυγο,εαν χρειάζεται καποιο αλλο στοιχείο πείτε μου

  9. #39
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Έκλειψη σελήνης στους διδύμους!10/12/2011

    Quote Originally Posted by ssppss View Post
    ειχα γραψει κ παραπάνω λεπτομέρειες, μαζι με τα ερωτημα τα μου
    ειμαι καρκινος με ωροσκόπο ζυγο, σελήνη στους ιχθύες ,Αφροδίτη διδύμους ,αρη στο ζυγο,εαν χρειάζεται καποιο αλλο στοιχείο πείτε μου
    Αγαπητή/έ ssppss,

    Η λογική του φόρουμ δεν είναι να γίνονται ερωτήσεις σε στυλ: έχω αυτόν τον χάρτη, πείτε μου πως θα με επηρεάσει το τάδε αστρολογικό γεγονός. Το ζήτημα είναι το κάθε μέλος να μάθει να μελετάει μόνο του τον χάρτη του κι όπου δεν μπορεί να ρωτάει τι πρέπει να κοιτάξει.

    Σε μια έκλειψη Σελήνης λοιπόν, που καταρχήν είναι αντίθεση Ήλιου – Σελήνης, το πρώτο που πρέπει να δεις είναι σε ποιους οίκους του γενέθλιου χάρτη σου συμβαίνει. Στην περίπτωση σου πιθανόν να είναι στον άξονα 3ου – 9ου. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις αυτό από τους δωρεάν χάρτες του αστρολογικού προγράμματος του site και μετά να ψάξεις τη βιβλιοθήκη να δεις ποιους τομείς της ζωή μας αφορούν αυτοί οι οίκοι.

    Το επόμενο που πρέπει να δεις είναι με ποιους πλανήτες του γενέθλιου χάρτη σου σχηματίζουν όψη Ήλιος - Σελήνη στην έκλειψη, ουσιαστικά ποιους πλανήτες έχεις στο μέσο των μεταβλητών ζωδίων (ίσως Σελήνη και Αφροδίτη) και ποιος είναι ο ρόλος των πλανητών αυτών στον χάρτη σου.

    Τέλος αν σε ενδιαφέρει μόνο η έκλειψη θα πρέπει να απομονώσεις την επίδραση της από άλλα αστρολογικά γεγονότα που συμβαίνουν αυτόν τον καιρό. Είσαι Καρκίνος όπως είπες με Ωροσκόπο Ζυγό. Αυτό το διάστημα έχουμε Κρόνο, Ουρανό και Πλούτωνα στα παρορμητικά ζώδια, πιθανόν λοιπόν να βιώνεις τη συνδυασμένη επίδραση πολλών παραγόντων.

    Θα έλεγα λοιπόν, ξεκινώντας από την επίδραση της έκλειψης, να αρχίσεις να μαθαίνεις τον χάρτη σου και όπου κολλήσεις εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε.

    Ελπίζω να κατάλαβες ότι δεν είναι πως δεν θέλω να βοηθήσω στην απορία σου αλλά κανείς δεν μπορεί να σου πει πως θα σε επηρεάσει μια έκλειψη αν δεν έχει τον χάρτη σου και δεν είναι ο ρόλος μας εδώ να κοιτάμε τους χάρτες των μελών.

 

 
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads