s
[Συζήτηση] 11-11-2011 (Ημερομηνία με αστρολογικό ενδιαφέρον για την Ελλάδα)
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 32
  1. #1
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    Παναγιώτης
    Location
    Πειραιας
    Posts
    21

    11-11-2011 (Ημερομηνία με αστρολογικό ενδιαφέρον για την Ελλάδα)

    Στα πλαίσια του πειραματισμού και της έρευνας μου αναφορικά σε σημαντικές ημερομηνίες και γεγονότα, παρατήρησα ότι η ημερομηνία 11-11-2011 έχει σημαντικό ενδιαφέρον για την Ελλάδα τόσο από αστρολογικής όσο και αριθμολογικής άποψης.

    Αναλυτικότερα:Στις 11-11-2011 στις 11:11 πμ, με τόπο την Αθήνα, παρατηρούμε τις εξής συμπτώσεις.

    1.Όλες οι ακμές των γωνιακών οίκων βρίσκονται στην 11 μοίρα των παρορμητικών ζωδίων.
    2.Ο Ερμής και η Αφροδίτη είναι στην 11 μοίρα του Τοξότη ,στον 11ο οίκο μαζί με τον Ήλιο.
    3.Ο κυβερνήτης του ωροσκοπίου, που στην προκειμένη περίπτωση είναι ο Κρόνος βρίσκεται σε έξαρση από ζώδιο στον Ζυγό,και σε τυχαία υπεροχή από οίκο στον πανίσχυρο 10 οίκο.

    Είναι γνωστές οι αναφορές, στην μεγάλη αριθμολογική σημασιά του αριθμού 11 ως ο Κύριος αριθμός της έμπνευσης της καθοδήγης και της αποκάλυψης,καθώς στο παράδοξο φαινόμενο της εμφάνισης του 11:11 στην ζωή πολλών ανθρώπων.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549
    Μου φάνηκε πολύ περίεργο αυτό που περιγράφεις και είπα να δω τον χάρτη. Είδα λοιπόν ότι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι. Ή μάλλον είναι έτσι αν χρησιμοποιήσεις το σύστημα των ίσων οίκων, κάτι που δεν διευκρίνισες. Διαφορετικά, η οικοθεσία Ήλιου & Κρόνου αλλάζει, όπως επίσης και η ακμή του 4ου – 10ου οίκου. Και φυσικά το ότι ο Κρόνος βρίσκεται σε έξαρση στον Ζυγό και Ερμής / Αφροδίτη είναι στην 11η μοίρα του Τοξότη αφορούν όλο τον κόσμο, όχι μόνο την Ελλάδα.

    Κάνω αυτές τις διευκρινήσεις για να μην θεωρηθεί ότι θα συμβεί τίποτα κοσμοϊστορικό στην χώρα μας τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    20
    Atrapos, ορθώς το διευκρινήσατε γιατί μου φάνηκε πολύ τρομακτικό όλο αυτό...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817
    Μήπως επειδή αποφάσισαν στις 11/11 δημοψήφισμα?

    Αστειεύομαι!
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  5. #5
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256
    Έτσι, για την ιστορία, δεν υπήρξε και δεν θα υπάρξει ποτέ καμία ημερομηνία που να μπορεί να προβλεφθεί ότι θα γίνει κάποια καταστροφή τύπου 2012, Μάγιας κλπ. Αν υπήρχε, θα είχε γίνει ταινία ήδη και θα είχαν καταναλωθεί άπειροι τόνοι ποπ κορν προς τιμήν της.
    Αν πω ότι αύριο θα γίνει μια μεγάλη καταστροφή και αύριο το googleάρουμε , όλο και κάποια καταστροφή θα έχει γίνει σε κάποιο σημείο του πλανήτη. Μια κατολίσθηση, μια πλημμύρα, ένας σεισμός, μια ανεμοθύελλα, ένα χαλάζι., μια καραμπόλα σε κάποια εθνική του πλανήτη… Για να μην υπολογίσω πόσες χιλιάδες παιδιά πεθαίνουν από πείνα, κάθε λεπτό που εμείς κάνουμε έναν άχρηστο συνειρμό στον υπερφορτωμένο εγκέφαλό μας.
    Μία σίγουρη ημερομηνία με ένα πολύ κακό μαντάτο και ένα πραγματικά καλό λόγο να τρομάξει κανείς, είναι αύριο, αρκεί να πάει μια επίσκεψη στον Άγιο Σάββα, ότι ώρα θέλει. Ο ωροσκόπος είναι προαιρετικός.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Χρήστος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    962
    Θα συμφωνήσω με τα προηγούμενα μέλη.
    Να συμπληρώσω ότι αριθμολογικά δεν έχουμε καν 2011 καθότι είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι ο Χριστός δεν γεννήθηκε επακριβώς πριν 2011 χρόνια. Για αυτό και οι οποιεσδήποτε αριθμολογικές μελέτες που σχετίζονται με το 2011 η 2012 είναι λανθασμένες.
    [I]Στο τέλος να έχετε ζήσει αυτά που θέλετε και αξίζετε!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    Παναγιώτης
    Location
    Πειραιας
    Posts
    21
    Kαλησπέρα σε όλους ,

    το μόνο που ήθελα να επισημάνω , ήταν το γεγονός της επανάληψης του αριθμού 11 την συγκεκριμένη ημερομηνία καθώς και την αριθμολογική του σημασία σύμφωνα με τον πυθαγόρα .καμμία καταστροφή και κανένα κοσμοιστορικό γεγονός δεν είναι απαραίτητο να συμβεί ,αλλά προσωπικά πιστεύω ότι όλες οι συμπτώσεις στο σύμπαν δεν είναι τυχαίες.τώρα όσον αφορά το τι είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο για πολλά πράγματα, είναι ένα μεγάλο θέμα προς συζήτηση.

  8. #8
    Τετοιες ημερομηνιες που εμπεριεχουν συμετρικους αριθμους δεν ειναι απαραιτητο να γινει καποια καταστροφη,ουτε γινεται κατι εμφανες.Εχουν να κανουν με την ενεργεια.Ας πουμε οτι ειναι πυλες ενεργειας.Η ενεργεια αυτη εισχορει στη γη και εχει να κανει με την ενεργεια που πρεσβεβει ο καθε αριθμος,στην προκειμενη περιπτωση το 11.Μην περιμενουμε να δουμε κατι στο προσκηνιο η ενεργεια λειτουργει ''παρασκηνιακα''.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256
    Quote Originally Posted by PALLADIOS View Post
    Kαλησπέρα σε όλους ,

    το μόνο που ήθελα να επισημάνω , ήταν το γεγονός της επανάληψης του αριθμού 11 την συγκεκριμένη ημερομηνία καθώς και την αριθμολογική του σημασία σύμφωνα με τον πυθαγόρα .καμμία καταστροφή και κανένα κοσμοιστορικό γεγονός δεν είναι απαραίτητο να συμβεί ,αλλά προσωπικά πιστεύω ότι όλες οι συμπτώσεις στο σύμπαν δεν είναι τυχαίες.τώρα όσον αφορά το τι είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο για πολλά πράγματα, είναι ένα μεγάλο θέμα προς συζήτηση.
    Καλημέρα Παναγιώτη,

    Δεν αμφισβητώ καθόλου την κραδασμική ενέργεια των αριθμών, ακόμα και των γραμμάτων, ιδιαιτέρα με τον τρόπο που προφέρονταν στην Αρχαία Ελληνική γλώσσα. Είμαι από τους ανθρώπους που παρακολουθώ τέτοιου είδους λεπτομέρειες και ο λόγος που βρέθηκα να διαβάζω το ποστ σου, είναι ακριβώς επειδή με τράβηξε το θέμα. Θεωρώ ότι στο σύμπαν, τίποτα δεν είναι τυχαίο.
    Αυτό που με θυμώνει, είναι ακριβώς αυτό που επεσήμαινε ο Δημήτρης (atrapos) στο ποστ του και που δυστυχώς είναι αλήθεια. Με θυμώνει να υπάρχουν στο 2011 άνθρωποι που αντί να φοβούνται την υποκρισία, την ολιγωρία , τον φαρισαϊσμό , την οικολογική καταστροφή και την πνευματική αποχαύνωση, φοβούνται ημερομηνίες , φήμες, ικεσίες και όλα τα αποκυήματα της παγκόσμιας ανασφάλειας.
    Αν εξέλαβες την προηγούμενη τοποθέτησή μου ως απαξίωση, σου ξεκαθαρίζω ότι δεν πρόκειται για κάτι τέτοιο.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #10
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    Παναγιώτης
    Location
    Πειραιας
    Posts
    21
    Καλησπέρα Κάτια,


    Συμφωνώ με την τοποθέτηση σου, και για αυτόν ακριβώς τον λόγο ήθελα καταστήσω σαφές από πλευράς μου, ότι η αγνή και καθαρή έρευνα δεν έχει καμμία σχέση με τον φόβο, την προκατάληψη και την κινδυνολογία.

 

 
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads