s
Αλλαγών και διευκολύνσεων... συνέχεια!
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Αλλαγών και διευκολύνσεων... συνέχεια!

    Συνέχιση αλλαγών… επεισόδιο 1543ο (…και συνεχίζουμε…)

    Νομίζω ότι είναι περιττό να επεκταθούμε στην περιγραφή όλων των τεράστιων αλλαγών που έχουν γίνει τον τελευταίο καιρό! Όσοι από εσάς ξέρουν και εμπιστεύονται το MyHoroscope όλα αυτά τα χρόνια μπορούν ίσως να καταλάβουν ότι έχουν αλλάξει πάρα πολλά πράγματα, με σκοπό βεβαίως την βελτίωση του, την καλύτερη οργάνωση της τεράστιας αστρολογικής βιβλιοθήκης του, και σίγουρα την απομάκρυνση ποστς που δεν προσφέρουν σε τίποτα, ώστε η αναζήτησή σας να είναι πιο γρήγορη και πιο αποτελεσματική! Αλλά αν θέλετε να μιλήσουμε με νούμερα, αν πάτε στην αρχική μας σελίδα, θα δείτε



    … όλα αυτά τα νούμερα είναι που προσπαθούμε να συνεφέρουμε και να φέρουμε (εις πέρας) … και προς το παρόν φαίνεται ότι το κάνουμε με αρκετή επιτυχία.

    Αυτά που έχουμε καταφέρει προς το παρόν είναι:

    1. Έχουμε μεταφέρει όλα τα φόρουμ αρθρογραφίας τα οποία μπορείτε να δείτε εδώ



    κάνοντας κλικ εδώ Αστρολογία για όλους και τα έχουμε καταχωρήσει σε καινούριες, πιο κατανοητές κατηγορίες.

    2. Έχουμε δημιουργήσει ένα φόρουμ αστρολογικών ερωτήσεων/ συζητήσεων το οποίο είναι το



    κάνοντας κλικ εδώ
    Οι εραστές της αστρολογίας ΝΕΟ στο οποίο είστε ευπρόσδεκτοι να θέσετε τις ερωτήσεις σας αφού πρώτα έχετε διαβάσει το επισημασμένο Πώς συζητάμε με τους Εραστές της Αστρολογίας. Διαβάστε το, σας ενδιαφέρει!

    3. Έχουμε δημιουργήσει ένα φόρουμ για γενικές συζητήσεις επί των άρθρων το οποίο το βρίσκεται εδώ



    κάνοντας κλικ εδώ Συζητήσεις αστρολογίας επί των άρθρων

    4. Σε λίγο καιρό, πρόκειται να δημιουργηθεί ένα νέο φόρουμ το οποίο θα είναι αυτό



    κάνοντας κλικ εδώ Συζητήσεις γενικές και Off topic θέματα για μη αστρολογικές συζητήσεις. Θα σας ενημερώσουμε ότι θα είναι ενεργό και έτοιμο προς χρήση.

    5. Αυτό που τώρα κάνουμε είναι να βρούμε από το αρχείο των παλαιών θεμάτων μας



    το οποίο βρίσκετε κάνοντας κλικ εδώ Αρχείο όλα τα ουσιαστικά ποστς και θέματα τα οποία και ήδη έχουμε αρχίσει να επαναφέρουμε στα κατάλληλα φόρουμ και στην κατάλληλη θεματική ενότητα.

    6. Έχουμε βελτιώσει την αναλυτική μηχανή αναζήτησης. Στις εικόνες που ακολουθούν, θα βρείτε κάποιες απλές οδηγίες σχετικά με το πως μπορείτε να την χρησιμοποιήσετε αποτελεσματικά.
    Είτε με την πρώτη επιλογή:



    είτε με τη δεύτερη:



    7. Επίσης, πολύ σημαντικό και εύχρηστο είναι το Tag cloud,



    το οποίο βλέπετε τόσο στην αρχική μας σελίδα όσο και στο κάτω μέρος της σελίδας της αναλυτικής αναζήτησης. Κάνοντας λοιπόν κλικ στις λέξεις κλειδιά που σας ενδιαφέρουν, σας εμφανίζεται μία ολόκληρη λίστα των σχετικών – με την λέξη κλειδί που επιλέξατε – άρθρων.

    Ο όγκος των εργασιών αυτών είναι τεράστιος αλλά καταφέραμε ήδη να τον μικρύνουμε αρκετά. Παρόλα αυτά η βοήθειά σας είναι πολύτιμη. Αν εντοπίσετε μία συζήτηση η οποία θα ήταν χρήσιμο να μεταφερθεί παρακαλούμε να μας ενημερώσετε ποστάροντάς μας εδώ το λινκ αυτής. Αυτό θα μπορέσετε να το καταλάβετε αν βρεθείτε να διαβάζετε κάποιο θέμα στην αρχή του οποίου δείτε αυτό




    Αυτά προς το παρόν! Να είστε όλοι καλά!
    Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097
    Μπράβο κορίτσια.


    Όταν ένας οίκος δεν έχει πλανήτες τι θα μου φέρει;
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819
    Quote Originally Posted by ScP View Post
    Όταν ένας οίκος δεν έχει πλανήτες τι θα μου φέρει;
    πάθη.... πολλά πάθη...... ειδικά αν έχετε και τονισμένη Λίλιθ...........

    Πέρα από την πλάκα, θα ήθελα να πω πως αυτό το φαινόμενο του off topic είναι καταστροφικό για το site, χωρίς υπερβολή.. Ίσως από τη μία μέρα στην άλλη να μη φαίνεται η ζημιά και κάποιος να σκεφτεί "οκ, ένα off topic είναι, τι πειράζει;;" αλλά επειδή τυχαίνει να ξεκαθαρίζω τα threads από τις 3 παλιές θεματικές ενότητες συζητήσεων που είχαμε, ώστε να βρεθούν -όσο είναι δυνατόν- κάποια χρήσιμα ποστς που μπορούν να προστεθούν στις νέες ενότητες συζητήσεων που δημιουργήθηκαν, το συνειδητοποιώ όλο και περισσότερο.. Μιλάμε για τεράστιο όγκο χρήσιμων πληροφοριών που όμως έχει θαφτεί ανάμεσα σε τόσα off topic και δυστυχώς είναι πρακτικά αδύνατο να διαβαστούν χιλιάδες ποστς που έχουν γίνει όλα αυτά τα χρόνια και να καθαριστούν.. Παρόλα αυτά, θα κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε για να μη χαθούν τα ουσιώδη.. Οπότε λίγο περισσότερος σεβασμός στο χώρο που μας φιλοξενεί, θα έκανε τη διαφορά..

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097
    Χρυσούλα για να μην αδικήσουμε ανθρώπους. Είναι πολλοί αυτοί που διαβάζουν, ρωτούν ευγενικά και στις σωστές ενότητες και αγαπούν το myHoroscope.

    Κάποια παρεάκια έφεραν ολη αυτή την αναστάτωση και οι γνωστοί ανακατωσούρες που συστηματικά κάνουν τα ίδια σε όλα τα sites.

    Ο Μητσάκος όταν μπορέσει θα καταθέσει την άποψή του για τις ομάδες και τις συμπεριφορές μέσα σε αυτές, η οποία είναι εκπληκτική.

    Όπως και να έχει αυτό δεν θα ξαναγίνει εδώ μέσα.
    Ο αναγνώστης έχει κριτική σκέψη και ειδικά ο "αναγνώστης ψαχτήρι" βλέπει ότι κάθε μέρα από διάφορα sites του εξωτερικού αφαιρούνται σημαντικά άρθρα και δυστυχώς στην πατρίδα μας τα αστρολογικά sites έχουν κάνει τεράστια στροφή στην γενικόλογη πρόγνωση και τα περισσότερα αρχίζουν και μοιάζουν ακόμα και στον σχεδιασμό.

    Εμείς θα παραμείνουμε στην εξειδίκευση ακόμα κι αν η επισκεψιμότητά μας μειωθεί.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  5. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817
    Δεν ξέρω πόσο εύκολο ή απλό ειναι, δεδομενου πως δεν γνωρίζω το αντικείμενο του στησίματος μιας ιστοσελίδας με μεγάλο όγκο πληροφοριών, αλλά έχω να ρωτήσω το εξής:

    Γίνεται κάθε φορά που υπάρχει ένα οφτοπικ, ή μια ερωτηση τύπου "τί σημαίνει ο Δίας στον 1ο οίκο" το θέμα να μεταφέρεται στο αντίστοιχο άρθρο "Διας" ή "Διελεύσεις του Δία'', για παράδειγμα? Γιατί δόξα τω Θεω, για το Δία και για καθε άλλο "Δία", υπάρχουν πολλά και πολύτιμα άρθρα στο αρχείο.
    Λογικά, θα είναι μεγάλος μπελάς για τους διαχειριστές, αλλά αν μη τί άλλο, βοηθά ωστε να μην "ξεχειλώνουν" οι συζητήσεις και τα άρθρα.

    Δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου, σίγουρα έχω πέσει σε διάφορα ατοπήματα και μάλιστα θυμάμαι ένα-δύο από αυτά. Όμως ύστερα από ενα χρόνο που είμαι μελος στο σαιτ και μετα από το συμμάζεμα που έγινε, είναι αμαρτία να "χανόμαστε" στην αναζήτηση με διάφορα άκυρα ποστ.

    Ευχαριστω.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  6. #6
    Καλή μου ταυρίνα λες να δηλώσουμε συμμετοχή στην ομάδα διαχείρισης;

    Έχουν φτήσει αίμα οι βασικές εθελόντριες..... Που κάτι μου λέει είναι δεν είναι παρά στα δάκτυλα του ενός χεριού....
    Και από εμας τα μέλη εξαρτάται αν θα στηρίξουμε το σπίτι που μας φιλοξενεί ή θα πέσει να μας πλακώσει.....
    Έχεις σκεφτεί τι σημαίνει να είσαι από πάνω και να παρακολουθείς ότι γίνεται μέσα στα φόρουμ;;; Αυτά τα φορουμ που βλέπουν τα απλά μέλη, τα φόρουμ των σπουδαστών, τα φόρουμ των μεταφραστών και πάει λέγοντας......
    Όλοι έχουμε κάνει λάθη αλλά η επανάληψη καταντάει ύβρις.....
    Τα γράφω να τα διαβάσουν όλοι κι όχι για σένα καλή μου ταυρίνα....

    Καληνύχτα....
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819
    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Γίνεται κάθε φορά που υπάρχει ένα οφτοπικ, ή μια ερωτηση τύπου "τί σημαίνει ο Δίας στον 1ο οίκο" το θέμα να μεταφέρεται στο αντίστοιχο άρθρο "Διας" ή "Διελεύσεις του Δία'', για παράδειγμα?
    Τα άρθρα δημοσιεύονται πλέον κλειδωμένα οπότε δε γίνεται να μεταφέρονται εκεί τα ανάλογα ποστς.. Όμως υπάρχει η ενότητα "Συζητήσεις επί των άρθρων" και όποια ερώτηση δημοσιεύεται εκεί και αφορά συγκεκριμένο άρθρο, προστίθενται στη συζήτηση τα χρήσιμα ποστς που είχαν δημοσιευτεί παλιότερα κάτω από το άρθρο.. Επίσης στο πρώτο ποστ της συζήτησης μπαίνει το λινκ που οδηγεί απευθείας στο άρθρο για το οποίο γίνεται λόγος, ώστε να υπάρχει η δυνατότητα για άμεση πρόσβαση όταν θελήσει κάποιος να το ξαναδιαβάσει..

    Γι' αυτό και γράψαμε στο επισημασμένο της ενότητας επί των άρθρων, πως είναι καλό όταν ανοίγουμε ένα νέο θέμα σε αυτή την ενότητα, να χρησιμοποιούμε τον τίτλο του άρθρου που θέλουμε να σχολιάσουμε ώστε να είναι πιο εύκολο για εμάς να φροντίσουμε τις λεπτομέρειες που ανέφερα πιο πάνω.. Αν η ερώτηση δεν αφορά συγκεκριμένο άρθρο αλλά ταιριάζει στην ενότητα Εραστές της Αστρολογίας, τότε ακολουθείται παρόμοια διαδικασία στην ανάλογη ενότητα, εφόσον βέβαια βρούμε κάποια χρήσιμα ποστς που μπορούν να προστεθούν στο συγκεκριμένο θέμα, από το παλιό forum εραστών.. Θέλει το χρόνο του αλλά όλα θα γίνουν σιγά σιγά

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads