s
Συζήτηση περί ζωδίων, απ' τα γενικά στα ειδικά.. - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7
Results 61 to 64 of 64
  1. #61
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653
    Το τετραγωνο ηλιου-δια χαρακτηριζεται απο υπερβολη. Πραγματι πιστευω οτι ενα εξαγωνο ερμη-κρονου (ωριμη και βαθεια σκεψη), μπορει να συγκρατησει αυτη την υπεραισιοδοξια και την υπερβολη.

    Οι οψεις ηλιου-δια θεωρουνται γενικα τυχερες.

  2. #62
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819
    Quote Originally Posted by to3o View Post
    Δεν ξέρω σε ποια ενότητα να το κάνω, αυτή εδώ μου φαίνεται κατάληλη.
    to3o δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν είναι καθόλου κατάλληλη αυτή η ενότητα. Μέχρι τώρα συζητούσατε στην off topic ενότητα επειδή η συζήτηση δεν είχε συγκεκριμένο θέμα για να ενταχθεί σε κάποιο από τα κύρια forums συζητήσεων αστρολογίας. Εφόσον οι απορίες σου αποκτούν συγκεκριμένη μορφή, παύουν να αποτελούν μέρος της off topic ενότητας.

    Και σου ξαναλέω πως όταν θέλουμε να ποστάρουμε μια ερώτηση, ψάχνουμε ένα θέμα ανάλογο της ερώτησης, δεν εκφράζουμε τις απορίες μας όπου να ‘ναι, επειδή όλες οι συζητήσεις θα γίνουν ένα μπάχαλο στο τέλος, με σκόρπιες πληροφορίες όπου κανείς δε θα βρίσκει τίποτα όταν ψάχνει –πληροφορία για μελλοντικά. Λέω μελλοντικά, επειδή πλέον έχουν κλείσει τα παλιά forums συζητήσεων που περιέχουν ήδη αρκετές πληροφορίες (τα βρίσκετε στο αρχείο παλιών θεμάτων), οπότε προς το παρόν δε βρίσκετε υπάρχοντα ανοιχτά θέματα που μπορείτε να ποστάρετε. Ανοίγετε νέο θέμα στα καινούρια forums συζητήσεων, με σαφή τίτλο ανάλογο της ερώτησης.

    Πώς ερμηνεύουμε ένα γενέθλιο χάρτη;

  3. #63
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    56
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις και για το θέμα που άνοιξες φίλη gold soul. θα συνεχίζω εκεί τις παρατηρήσεις ερμηνείες και απορίες

    Greymage, η αλήθεια είναι οτι τα στοιχεία που αναφέρεις δε μου φαίνονται αντιφατικα με τον Τοξότη. Αν έχω ηγετικά στοιχεία, το αυταρχικό κομμάτι τους ανήκει εν πολλοίς στο παρελθόν - έχει δουλευτεί, μιας και είμαι φύσει αντιεξουσιαστής [εδώ μπορεί να παίζει ρόλο τόσο ο τοξότης καθαυτός όσο και η σύνοδος ουρανού ερμή [οξύ + ασυμβίβαστο πνεύμα]. Εικάζω οτι η συγκεκριμένη θέση {σελήνη στο λέοντα} ίσως "με φτιάχνει" στο οτι ο τοξότης , γενικά, μπορεί να δυσκολεύεται να εκφραστεί συναισθηματικά ενώ ο λέοντας στη σελήνη τον διεκολύνει στο συναισθηματικό κόσμο.

    όπως και να έχει θα μπορούσαμε να συζητήσουμε διαφορετικές ερμηνείες, εφόσον κάποιοι βλέπετε κάποιο ένδιαφέρον σε αυτό το χάρτη, στο θέμα που άνοιξε η φίλτατη gold soul

    cheers

  4. #64
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    56
    btw βρήκα και άλλη θέση που [προφανώς] διορθώνει το χαρακτηριστικό υπενθουσιώδης-υπερβολικός Τοξότης .

    Κρόνος στο 10o οίκο

 

 
Page 7 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads