s
Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4
Results 31 to 40 of 40
  1. #31

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Κι εγω σε λιγους μηνες περιμενω τον κυρ Κρονο να κανει συνοδο με τον Πλουτωνα στον 8ο!
    Θα ηθελα να ρωτησω, αν δεν κανει καμια αρνητικη οψη ο Πλουτωνας στο γενεθλιο,υπαρχει περιπτωση ο Κρονος να φερει και θετικα γεγονοτα ή οπως και να 'χει Κρονος ειναι,το ζορι σου θα το τραβηξεις?:unsure:

  2. #32
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    13

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Γεια σας! Εγω αυτη την στιγμη δεχομαι τριγωνο κρονου με το Δια μου στον 12 οικο δεν ειδα κατι αξιολογο βασικα τιποτα....
    Επισης σε λιγες μερες θα κανει τριγωνο και με τον ωροσκοπο μου αλλα και με την αφροδιτη μου!
    Να μην περιμενω τιποτα και απο αυτα τα τριγωνα??

  3. #33

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Απο μια οψη και μονο δεν μπορουμε να περιμενουμε καποιο γεγονος .Ο συνδυασμος οψεων μεσα στο χαρτη θα φερει γεγονοτα στο διαστημα το οποιο δεχομαστε τις οψεις.Επισης καποια γεγονοτα συμβαινουν γυρω μας και εν αγνοια μας .Εννοω καποιες διεργασιες (ιδιατερα απο τους εξωκρονιους η τους "κοινωνικους" πλανητες δια -κρονο )ουσιαστικα μπορει να δειχνουν γεγονοτα που δεν μας επηρεαζουν αμεσα αλλα εμμεσα . Η να δειχνουν γεγονοτα που αφορουν φιλους η συγγενεις μας που μπορει να μην φαινονται αμεσα οι επιρροες τους στην δικη μας ζωη αλλα στην πορεια μπορει να ερθουν στην επιφανεια.

    Επισης για να συμβει ενα γεγονος πρεπει να συνηγορουν τοσο οι οψεις στο γενεθλιο και κυριως να "φαινονται" τα γεγονοτα μεσα απο διαφορετικα συστηματα προβλεψης ,ωστε να υπαρχει καποια "επιβεβαιωση" .Η αστρολογια δειχνει τασεις για να συμβουν ως γεγονοτα χρειαζεται μια σωρεια "καταστασεων" γυρω μας .

    Παραδειγμα ,δεν φτανει μονο εσυ να εχει καποια καλη οψη για να παρεις την δουλεια που θες αλλα και οι αλλοι συνυποψηφιοι σου να μην εχουν τοσο καλες οψεις ωστε να τους "κερδισεις":bigsmile:

  4. #34
    Join Date
    Nov 2008
    Όνομα:
    χρυσα
    Location
    αθηνα
    Posts
    13

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Αμαν Μητσακο με φωτησες μ αυτα που εγραψες :blink: !!
    Παναγιτσα μου βοηθα :toung:!!!
    Ο Κρονος στον γενεθλειο μου χαρτη βρισκεται στην ακμη του ωροσκοπου μου και κανει ταυ τετραγωνο με...κι εχουμε και λεμε..ερμη που ειναι σε συνοδο με μεσουρανημα και με ουρανο που βρισκεται στον 4ο...οταν ο κρονος περασει στον σκορπιο θα κανει τη συνοδο του με τον ουρανο μου ,τετραγωνο με τον κρονο και ωροσκοπο μου και αντιθεση με ερμη και μεσουρανημα.. ν αρχισω να κλαιω απο τωρα???Σιγουρα δε θα ειναι και η καλητερη περιοδος...Παιζει ομως να σωθω αν υπαρχουν εκεινη την περιοδο αλλες καλες διελαυνοντες οψεις απο αλλους πλανητες???

  5. #35

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Σου προτεινω την "Αεναη ευφορια" του Πασκαλ Μπρυκνερ . Κατω η τρομοκρατια της ευτυχιας !

  6. #36

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Roubini μην φοβασαι!!! Το τετραγωνο αρη-ηλιου που εχω στο ωροσκοπιο μου δεχτηκε την επιρροη του ταυ τετραγωνου απο τον πλουτωνα-ουρανο-κρονο αλλα ακομα ζω!!!!!!!!!!!:bigsmile:
    Μερικες φορες οι δυσκολες στιγμες στην ζωη μας ειναι και οι πιο δημιουργικες!!!

  7. #37
    Join Date
    May 2009
    Όνομα:
    toulis
    Location
    Athens, Greece, Greece
    Posts
    26

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Quote Originally Posted by ΑΝΙΜΑ11 View Post
    Κι εγω σε λιγους μηνες περιμενω τον κυρ Κρονο να κανει συνοδο με τον Πλουτωνα στον 8ο!
    Θα ηθελα να ρωτησω, αν δεν κανει καμια αρνητικη οψη ο Πλουτωνας στο γενεθλιο,υπαρχει περιπτωση ο Κρονος να φερει και θετικα γεγονοτα ή οπως και να 'χει Κρονος ειναι,το ζορι σου θα το τραβηξεις?:unsure:
    Δεν ξέρω πως βιώνεις τη διέλευση αυτη απο τον 8ο σου οίκο πάντως εμένα με έχει μαστιγώσει ανελέητα. Αν κρίνω απο τα συμφραζόμενα ίσως να είμαστε συνομίληκοι και με ίδια σχεδον οικοθεσία (Κι εμένα ο Κρόνος διελάυνει τον 8ο μου οίκο και σε λίγους μήνες θα συναντήσει τον Πλούτωνα)
    Η δουλειά του Κρόνου είναι να ελέγχει αν βαίνουν καλως τα θέματα του οίκου που διελάυνει
    Στην προκειμένη περίπτωση ο 8ος που σχετίζεται με θέματα κληρονομιάς,οφειλών προς τρίτους, προς τράπεζες και εφορίες περνάει στην ελεγκτική εξουσία του Κρόνου.
    Αν εσυ όλα αυτα τα χρόνια ήσουν αμελής και δεν διαχειριζόσουν σωστά τα οικονομικά σου σίγουρα θα δυσκολευτείς. Μιλάω και εκ προσωπικής πείρας. Αν ήσουν συνετή (που το έυχομαι) στα οικονομικα ζητήματα τότε δε θα δυσκολευτείς.
    Δυστυχώς ο Κρόνος έχει το ταμπελάκι του ''κακού'' χωρίς να είναι, γιατί σε τελική ανάλυση δεν ευθύνεται ο Κρόνος για την δική μας αμέλεια.
    Θεωρώ πως είναι ο ελεγκτικός μηχανισμός του ζωδιακού κι έτσι πρέπει να τον ερμηνεύουμε. Μας μαθαίνει να είμαστε υπέυθυνοι και συνεπείς.
    ...Ζήσε μέχρι να πεθάνεις...

  8. #38

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Quote Originally Posted by toulis View Post
    Δεν ξέρω πως βιώνεις τη διέλευση αυτη απο τον 8ο σου οίκο πάντως εμένα με έχει μαστιγώσει ανελέητα. Αν κρίνω απο τα συμφραζόμενα ίσως να είμαστε συνομίληκοι και με ίδια σχεδον οικοθεσία (Κι εμένα ο Κρόνος διελάυνει τον 8ο μου οίκο και σε λίγους μήνες θα συναντήσει τον Πλούτωνα)
    Η δουλειά του Κρόνου είναι να ελέγχει αν βαίνουν καλως τα θέματα του οίκου που διελάυνει
    Στην προκειμένη περίπτωση ο 8ος που σχετίζεται με θέματα κληρονομιάς,οφειλών προς τρίτους, προς τράπεζες και εφορίες περνάει στην ελεγκτική εξουσία του Κρόνου.
    Αν εσυ όλα αυτα τα χρόνια ήσουν αμελής και δεν διαχειριζόσουν σωστά τα οικονομικά σου σίγουρα θα δυσκολευτείς. Μιλάω και εκ προσωπικής πείρας. Αν ήσουν συνετή (που το έυχομαι) στα οικονομικα ζητήματα τότε δε θα δυσκολευτείς.
    Δυστυχώς ο Κρόνος έχει το ταμπελάκι του ''κακού'' χωρίς να είναι, γιατί σε τελική ανάλυση δεν ευθύνεται ο Κρόνος για την δική μας αμέλεια.
    Θεωρώ πως είναι ο ελεγκτικός μηχανισμός του ζωδιακού κι έτσι πρέπει να τον ερμηνεύουμε. Μας μαθαίνει να είμαστε υπέυθυνοι και συνεπείς.
    Κι εμενα με 'χει χτυπησει αλυπητα στα οικονομικα μεχρι στιγμης!!
    Παντως καπως ετσι το φανταζομαι κι εγω οταν θα χει φυγει πλεον απ τον 8ο,πιστευω οτι θα με 'χει βαλει σε μια ταξη,οτι περιορισμους και να μου βαζει τωρα!!Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου για τον Κρονο σαν καλη Αιγοκερινα!

  9. #39

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Quote Originally Posted by ΑΝΙΜΑ11 View Post
    Κι εμενα με 'χει χτυπησει αλυπητα στα οικονομικα μεχρι στιγμης!!
    Παντως καπως ετσι το φανταζομαι κι εγω οταν θα χει φυγει πλεον απ τον 8ο,πιστευω οτι θα με 'χει βαλει σε μια ταξη,οτι περιορισμους και να μου βαζει τωρα!!Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου για τον Κρονο σαν καλη Αιγοκερινα!
    Συγνωμη μια διορθωση!!

    Εχω κανει λαθος!!!Η ακμη του 8ου ειναι 23ο του Ζυγου οποτε ακομα δεν εχει μπει στον 8ο!!
    (Μαλλον κατι αλλο βαλλει τα οικονομικα μου αυτη τη στιγμη)!!Ο κυβερνητης του 8ου Αφροδιτη ειναι στον τοξοτη στον 9ο και ο Πλουτωνας (στο Σκορπιο στον 8ο) ειναι κυβερνητης του 9ου!!Οποτε
    μαλλον εχει να κανει πιο πολυ με την ερευνα και την εμβαθυνση σε θεματα του 9ου
    (φιλοσοφια,πνευματικα..),με το οποιο ηδη ασχολουμε !!!

  10. #40
    Join Date
    May 2009
    Όνομα:
    toulis
    Location
    Athens, Greece, Greece
    Posts
    26

    Re: Ο κόσμος των διελεύσεων - Κρόνος

    Έννοια σου κι έρχεται....
    (Φυσικά και αστειέυομαι)
    Αν είχα τον γενέθλιο χάρτη σου στη διάθεση μου μπορεί να έβγαζα άκρη.
    Κοίτα τις διελέυσεις των αργών πλανητών, και ρίξε μιά ματιά στο προοδευμένο ωροσκόπιο σου.
    Κάπου εκεί θα βρείς απαντήσεις.
    Δώσε βάρος στον 2ο και 8ο σου οίκο καθώς και στους κυβερνήτες τους
    Κοίτα τις όψεις Αφροδίτης Πλούτωνα και Δία.
    Κάνε μια σούμα, κι αν δε βγαίνει... κλάφτα...
    :toung:
    Ό,τι κι αν σε απασχολεί μη ξεχνάς έχεις ένα σπουδαίο εργαλείο αυτοβελτίωσης στα χέρια σου
    και είναι και δωρεάν.
    Είμαι σίγουρος ότι η διάθεση σου για έρευνα θα σε ανταμείψει στο έπακρο!!!
    ...Ζήσε μέχρι να πεθάνεις...

 

 
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads