s
Καρμικες ημερομηνιες???
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Join Date
    Nov 2008
    Όνομα:
    χρυσα
    Location
    αθηνα
    Posts
    13

    Καρμικες ημερομηνιες???

    Καλησπερα!!!Ελπιζω να ειμαι στη σωστη ενοτητα!!!
    Σας εχει τυχει ποτε να γνωρισετε ανθρωπους που εχουν την ιδια ημερομηνια και χρονολογια γενησης???...και να σημαινουν κατι σημαντικο στη ζωη σας???...ειτε ειναι για καλο ειτε για κακο???....κι αν ναι τι μπορει να σημαινει??...κατι καρμικο???
    Θα ηθελα τη βοηθεια σας γιατι εχω ψιλοφρικαρει :blink: ...

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Καρμικες ημερομηνιες???

    Μη φρικάρεις,θα υπάρχουν βασικές διαφορές όπως ο ωροσκόπος,ίσως και η Σελήνη.Και πολλές ομοιότητες,όπως όλοι οι υπόλοιποι πλανήτες που θα είναι στα ίδια ζώδια.
    Οπότε αμέσως οι όψεις δεν θα είναι ίδιες.Εγώ μια φορά είχα έναν καθηγητή που είχαμε γενέθλια την ίδια μέρα,αλλά ήταν τόσο....πως να το πω τώρα,αξιολύπητος μάλλον.Θα προτιμούσα να μην το σκέφτομαι,και να μην έχουμε καμία ομοιότητα.
    Διάβασε και το άρθρο"αστρικά δίδυμα",είναι ωραίο.
    Τώρα για το καρμικό του θέματος,θα δείξει!
    Εμένα προσωπικά μ'εντυπωσιάζει περισσότερο να έχω ίδιο ωροσκόπο και ακμές οίκων με κάποιον.Αυτό συμβαίνει με την αδελφή μου,και εν μέρει με το γιο μου.Οι πλανήτες δεν έχουν ίδια οικοθεσία.Ομως σαν άνθρωποι μοιάζουμε υπερβολικά πολύ,κι ας έχει εκείνη Ηλιο στους Διδύμους,ενώ εγώ στα ψάρια.
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2008
    Όνομα:
    χρυσα
    Location
    αθηνα
    Posts
    13

    Re: Καρμικες ημερομηνιες???

    Καλημερα Μαρια!!!
    Εννοειται οτι θα ειναι διαφορετικη ωρα...εχω διαβασει για τα αστρικα διδυμα και ειναι πολυ ενδιαφερον θεμα!!!Αυτο που μ εχει φρικαρει ειναι οτι ειναι 3 ατομα μ αυτη την ημερομηνια τα οποια εχουν σημαδεψει τη ζωη μου και δεν προκειται ποτε να ξεχαστουν...το 1 ατομο ηταν η κολλητη μου για 20 χρονια,που με την οποια ειχαμε φοβερη εξαρτηση η μια απ την αλλη....το δευτερο ατομο ηταν ενας πλατωνικος ερωτας εδω και 7 χρονια και τον ειχα σαν προτυπο αντρα(και συνεχιζω να τον εχω) και το τριτο το γνωρισα φετος..κεραυνοβολος ερωτας !!!!....Εχω κοιταξει τον χαρτη τους,χωρις ωρα βεβαια και ειδα οτι υπαρχει μεγαλη ελξη μεταξυ μας..ο πλουτωνας τους ειναι στον ζυγο στην 16 μοιρα και η αφροδιτη μου με τον αρη μου στην 16η και 17η μοιρα στον κριο..ακριβης αντιθεση...αυτα τα ολιγα!!!!σ ευχαριστω παντως για την απαντηση :bigsmile:!!!!

  4. #4

    Re: Καρμικες ημερομηνιες???

    Νομιζω πως ο πλουτωνας δεν αποτελει στοιχειο που προσδιοριζει μια συγκεκριμενη ημερομηνια γιατι μπορει να μεινει στην ιδια μερα για πολυ καιρο. Αν υπαρχει κατι καρμικο μαλλον αλλου πρεπει να το ψαξεις... Θυμαμαι κι εγω πριν λιγα χρονια ειχα γνωρισει 4 ατομα μεσα σε διαστημα ενος ετους, που ηταν γεννημενα την 9η Σεπτεμβριου!

  5. #5
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Καρμικες ημερομηνιες???

    Κορίτσια δεν θα κουραστώ να το λέω. Όλες οι σχέσεις είναι καρμικές. Κάποιες όμως είναι περισσότερο καθοριστικές ως προς την εξέλιξή μας και κάποιες όχι. Όσα άτομα έχω γνωρίσει και είναι γεννημένα την ίδια ημερομηνία με την δική μου, δεν μπορώ να πω ότι έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στη ζωή μου, ωστόσο κάποια μαθηματάκια τα πήρα.

    Καλή συνέχεια στις αναζητήσεις σας.

    Σχετικά με τις Καρμικές σχέσεις - myhoroscope.gr

  6. #6

    Re: Καρμικες ημερομηνιες???

    Καλημέρα Τίνα!

    Κορίτσια γειά σας!

    Συμφωνώντας με την Τίνα, να σας πω κι εγώ μία άποψη....

    Το θέμα σας είναι η ακριβή ημερομηνία γέννησης, μέρα, μήνας, έτος ή απλά και μόνο ίδια μέρα και μήνας; Με μπερδέψατε....
    Στην πρώτη περίπτωση λέμε για τους <<συμμαθητές>> που έχουν σχεδόν ίδιο χάρτη με διαφορετική οικοθεσία και προφανώς Σελήνη και στη δεύτερη περίπτωση παίζουν πολλά....

    Πάντως εκτός από τις όψεις πλανητών παίζει ρόλο και σε ποιούς οίκους πέφτουν οι πλανήτες του ενός στον άλλον.

    Αντί να ψάχνεται φαντασιακές καταστάσεις κάντε το εξής:

    1. Μελετείστε τους γενέθλιους χάρτες σας. Εστιάστε επίσης για σας, Ήλιο και όψεις 'Ηλιου. ¶ρη. 7ο και κυβερνήτη 7ου, αν θέλετε να δείτε σχέσεις με εκπροσώπους του άλλου φύλου.
    2. Μελετείστε τους χάρτες των ανθρώπων που λέτε ότι σας έκαναν κλικ.
    3. Δείτε αν υπάρχουν κοινά σημεία μεταξύ των ανθρώπων που σας έκαναν κλικ.
    4. Δείτε αυτά τα κοινά σημεία τι σχέση έχουν με εσάς προσωπικά.

    Στη ζωή από τη μιά μεριά εμείς οι γυναίκες έχουμε στο μυαλό μας ένα ιδανικό πρότυπο άντρα κι από την άλλη υπάρχουν πράγματα που μας έλκουν - μαγνητίζουν.
    Κάθε φορα που ερωτευόμαστε, καθρεφτίζουμε τον εαυτό μας και τα ιδανικά μας στο άλλο πρόσωπο κι έτσι ξεκινάμε ένα μίνι ή μάξι ταξίδι αυτογνωσίας. Προβάρουμε τι ισχύει και τι στέκει και μέσα από τις διαδικασίες της ζωής εξελισόμαστε. Με την έννοια αυτή οι σχέσεις που για κάποιο λόγο, αυτό το κλικ που λέμε, δημιουργήσαμε, είναι καρμικές. Δοκιμάζουμε να βρούμε τα πρότυπα μας και να χαρούμε, όμως μαθαίνουμε κάθε φορά και κάτι. Με την εμπειρία, σύγκριση, χαρά, λύπη, ξεκαθάρισμα, τι μας ταιριάζει και τι όχι. Αν αυτό που έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας είναι ταιριαστό όντως για μας ή δυστυχώς φαντασιακό. Αν επιμένουμε να ζούμε ξανά και ξανά με επαναλαμβανόμενα μοτίβα σχέσεων που μας πονούν, σημαίνει ότι δεν πήραμε ακόμα το μάθημά μας. Όταν το πάρουμε θα φανεί διότι θα κάνουμε διαφορετικές και ξεκάθαρες επιλογές που θα μας δημιουργούν αίσθημα ευφορίας.

    Όταν πάλι δεν πρόκειται για ερωτικές σχέσεις, η όλη αλληλεπίδραση πάλι λειτουργεί σαν πηδάλιο στη ζωή μας. Ο κάθε άνθρωπος που μας κάνει κλικ, με τους δικούς του κραδασμούς έχει να μας δείξει ή μας μάθει πράγματα. Είτε είναι η κολλητή μας, είτε ο προϊστάμενος μας, είτε το παιδί μας, είτε η υπάλληλος του ΚΕΠ, είτε η ζητιάνα της γειτονιάς. Κάθε φορά που έχουμε σχέση όποιου είδους ή έστω απλά νιώθουμε την παρουσία ενός συγκεκριμένου ανθρώπου στη ζωή μας, αυτό λειτουργεί <<καρμικά>>. Συνειρμικά γίνονται σιωπηλές διεργασίες μέσα μας.... που όμως προσπαθούν να προάγουν την εξέλιξη μας σαν προσωπικότητα, άλλοτε με επιτυχία κι άλλοτε όχι. Κάθε φορά που ο πόνος επιστρέφει σημαίνει ότι δεν το καταλάβαμε το μάθημα και το course εξ ανάγκης..... επαναλαμβάνεται......

    Η αστρολογία είναι ένα καταπληκτικό εργαλείο αυτογνωσίας, όμως απαιτείται υπομονή, μελέτη. Κανείς δεν μπορεί να μας δώσει έτοιμες λύσεις και γνώσεις. Μόνο τα μονοπάτια γίνεται να μας υποδειχτούν και να τα διερευνήσουμε σύμφωνα με το γενέθλιο χάρτη μας και τα προσωπικά μας βιώματα.

    Καλή συνέχεια
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  7. #7

    Re: Καρμικες ημερομηνιες???

    Εγω βασικα προσανατολιζομαι πιο πολυ στο να ειναι θεμα συμπτωσης η ημερομηνια απλα ηταν λιγο "κωμικο" να γνωριζεις σε μικρο χρονικο διαστημα ανθρωπους με γενεθλια την ιδια μερα.
    Οπως ειπε και η Μαρια πιο πανω μπορεις να βρεις πολλα κοινα στοιχεια και σε ανθρωπους που η ημερομηνια γεννησης ειναι ασχετη.

  8. #8

    Re: Καρμικες ημερομηνιες???

    Καλημερα ! Πραγματικα δεν πιστευω στο ορο "καρμα" με την εννοια που χρησιμοποιειτε κυριως για ερωτικες σχεσεις .Αυτη την γλυκαναλατη χαζομαρα "ηταν μοιραιο να συναντηθουμε και να ειμαστε μαζι " που ειναι ωραιο να σημειωνεται σε ημερολογιο εφηβειας αλλα ,αμα μεγαλος και συνταντας ξανα και ξανα "καρμικους ερωτες " τοτε πραγματικα δεν σου μενει χρονο για "φρεσκα" πραγματα. Εκτος αν περασουμε στην φιλοσοφια και καθησουμε σαν τον Νιτσε και σκεφτουμε οτι στο διενεκες οι ιδιες και οι ιδιες καταστασεις συμβαινουν σε επαναλαμβανομενους κυκλους.Αυτο σημαινει οτι μπορει να εχω γραψει το ποστ που γραφω τωρα χιλιαδες φορες μεσα στο χρονο ξανα και ξανα ,βιωνοντας την ιδια κατασταση χωρις καμμια αλλαγη.

  9. #9

    Re: Καρμικες ημερομηνιες???

    Συνηθως χρησιμοποιειται η εννοια του καρματος οταν θελουμε εμεις να προσδωσουμε σε μια σχεση ιδιαιτερη σημασια. Ισως πηγαζει απο την αναγκη να πιστεψουμε σε κατι ξεχωριστο. Συμφωνω με την Τινα πως ολες οι σχεσεις ειναι καρμικες:bigsmile:!
    Οσο για τις καταστασεις που μπορει να επαναλαμβανονται στην ζωη μας μαλλον θα ειναι μαθηματα που το συμπαν προσπαθει να μας διδαξει κι εμεις δεν τα δεχομαστε ευκολα!!!!

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads