s
Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6
Results 51 to 60 of 60
  1. #51
    Join Date
    Jul 2011
    Όνομα:
    ΚΥΚΑ
    Location
    Παρίσι ΓΑΛΛΙΑ
    Posts
    3

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    καλησπερα σας.. ειμαι καινουρια εδω και θα σας παρακαλεσω να με συνχωρεσετε για τα ελληνικα μου, ειμαι αυτοδιδακτη, απο την ωρα που εγινα μελος εδω, διαβαζω συνεχεια ολα τα αρθρα κ βεβεα προσπαθω με πολυ δυσκολια να καταλαβω, ομως θα το παλεψω, οσο αφορα το θεμα του γαμου ειναι κατι που με καει κ εμενα, ας το ομολογησω, εγω, εχω στον γεννεθλιο χαρτη, 7ο στο Λεων, και εχω Ηλιο, Σεληνη, Αφροδιτη, και Ερμή στον 7ο οικο, θα μπορουσε να με βοηθήσει καποιος σας παρακαλω? Ευχαριστω ?

  2. #52
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    ωραιο αρθρο κα κοντη..
    με αφορμη το αρθρο σας μπηκα στην διαδικασια να τεσταρω τις προοδους+διελευσεις στον δικο μου 1 γαμο
    απο προοδο..ειχα
    προοδ σεληνη στον καρκινο (7)
    προοδ αφροδ στο λεων μεσα στο 7
    προοδ ερμη (ακμη 7 το γεννεθλιο διδυμοι=κυβερνητης 7 ερμης) στον ταυρο στον 5
    συνοδο ηλιου-β δεσμου στους διδυμους στον 6
    και συνοδο ηλιου αρη στουσ διδυμουσ στον 6
    ωροσκοπο απο προοδο αιγοκερω με κρονο στον καρκινο και 7
    συνσδυαστικα με τον γεννεθλιο..
    η συνοδος ηλιου β δεσμου που ανεφερα πιο πανω πεφτει μεσα στον 7 μου
    και ο ηλιος η σεληνη και ο β δεσμος ειναι μεσα στον 7(didimous)
    signwmi gia ta ksafnika greek lish alla kollise to pliktrologio kai den mporw na to allaksw
    apo dieleuseis..
    b.desmo ston krio kai 4
    krono ston karkino 7
    dia ston zygo 10
    selhnh zygo
    selini trig hlios
    selini trig aris
    ilios tetrag dias
    afroditi trig kronos
    afrod tetrag ilios
    ayto poy thelw na rwtisw oti isxiei gia to 1 gamo isxyei kai gia ton deytero giati kserw pws o deyteros fainetai apo ton 9 oiko mipws koitame tis antistoixes endeikseis ston 9 oiko??i pali ton 7 koitame??
    eyxaristw kai pali signwmi gia tin allagi se greek lish...

    na prosthesw kai an pw oti ston 1 gamo moy eimoyn kai eggios ...

  3. #53
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by kyka View Post
    καλησπερα σας.. ειμαι καινουρια εδω και θα σας παρακαλεσω να με συνχωρεσετε για τα ελληνικα μου, ειμαι αυτοδιδακτη, απο την ωρα που εγινα μελος εδω, διαβαζω συνεχεια ολα τα αρθρα κ βεβεα προσπαθω με πολυ δυσκολια να καταλαβω, ομως θα το παλεψω, οσο αφορα το θεμα του γαμου ειναι κατι που με καει κ εμενα, ας το ομολογησω, εγω, εχω στον γεννεθλιο χαρτη, 7ο στο Λεων, και εχω Ηλιο, Σεληνη, Αφροδιτη, και Ερμή στον 7ο οικο, θα μπορουσε να με βοηθήσει καποιος σας παρακαλω? Ευχαριστω ?
    Καλησπέρα Kyka, να σε καλωσορίσω στο forum και να δώσω χαιρετισμούς στο όμορφο Παρίσι. Αν έχεις μάθει μόνη σου ελληνικά όπως λες, να σου δώσω και τα ειλικρινή μου συγχαρητήρια. :clapping:

    Σχετικά με αυτό που ρωτάς δεν ξέρω τι βοήθεια θέλεις. Ελπίζω να μην περιμένεις να σου πούμε πότε θα παντρευτείς. Έχοντας όλους αυτούς πλανήτες στον 7ο οίκο είναι επόμενο να έχεις πολλές προσδοκίες από τις σχέσεις σου αλλά είναι δύσκολο να πάρεις αποστάσεις και να δεις τα πράγματα πιο ψύχραιμα. Έχοντας Υδροχόο Ωροσκόπο κανονικά θα έπρεπε να ήσουν πολύ ανεξάρτητο άτομο ή τουλάχιστον έτσι να δείχνεις. Αμφιβάλω όμως αν το έχεις καταφέρει γιατί μάλλον ένα μεγάλο μέρος της προσωπικότητάς σου το προβάλεις στους συντρόφους σου. Δηλαδή σαν να περιμένεις αυτοί να το εκφράσουν.

    Θα πρέπει να δεις τον υπόλοιπο χάρτη σου για να βρεις τα σημεία εκείνα που θα στηριχτείς ώστε να χτίσεις μια ολοκληρωμένη προσωπικότητα. Συνηθίζεται να λέμε ότι στις σχέσεις τα δύο μισά ενώνονται και γίνονται ένα. Εγώ πιστεύω ότι ένας μισός άνθρωπος πάντα παραμένει μισός. Χρειάζεται να ολοκληρωθείς πρώτα εσύ και μετά να έχεις μια ολοκληρωμένη σχέση. Βρες λοιπόν τα δυνατά σημεία στον χάρτη σου και επένδυσε σΆ αυτά.

    Για ένα χρόνο ο Δίας από τον Ταύρο θα σχηματίζει τετράγωνο με τους πλανήτες σου στον Λέοντα και ο Δίας είναι ή θα μπει στον 4ο οίκο σου Επίσης ίσως και ο Ουρανός (κυβερνήτης του Ωροσκόπου σου) από τον Κριό να σχηματίσει τρίγωνο με τους πλανήτες στον Λέοντα. Ίσως είναι η εποχή να γίνεις περισσότερο τολμηρή, να πιστέψεις περισσότερο στις δυνάμεις σου και να μην τα περιμένεις από τους άλλους. Ο Ποσειδώνας λογικά θα είναι στον 1ο οίκο σου κάτι που σε επιτρέπει να ονειρεύεσαι αλλά θα πρέπει να προφυλαχτείς από τις αυταπάτες.

  4. #54
    Join Date
    Jul 2011
    Όνομα:
    ΚΥΚΑ
    Location
    Παρίσι ΓΑΛΛΙΑ
    Posts
    3

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Καλημερα...Δημητρη
    κ ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου...ειμαι Λεων με Ωροσκοπο Αιγοκερο....δεν ξερω αν εχεις προσβαση στους χαρτες....παντος, σ ευχαριστω πολυ ...

  5. #55

    Smile Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by kyka View Post
    καλησπερα σας.. ειμαι καινουρια εδω και θα σας παρακαλεσω να με συνχωρεσετε για τα ελληνικα μου, ειμαι αυτοδιδακτη, ............ 7ο στο Λεων, και εχω Ηλιο, Σεληνη, Αφροδιτη, και Ερμή στον 7ο οικο, θα μπορουσε να με βοηθήσει καποιος σας παρακαλω? Ευχαριστω ?
    Αγαπητό μέλος κι εγώ να σε καλωσορίσω.....:bigsmile:

    Επέτρεψέ μου να σου πω ότι όταν η ακμή του 7ου οίκου είναι στον Λέοντα, τότε η ακμή του 1ου οίκου - ωροκόπου είναι εξορισμού στον Υδροχόο, όπως σου γράφει ο αστρολόγος μας ο κ. Δημήτρης.

    Ξανακοίτα λίγο το χάρτη σου από το Δωρεάν ωροσκόπιο του σάιτ μας. Επίσης κοίτα την δωρεάν ανάλυση γενέθλιου χάρτη σου. Καλή περιήγηση και ξαναρώτα.....
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  6. #56
    Join Date
    Jul 2011
    Όνομα:
    ΚΥΚΑ
    Location
    Παρίσι ΓΑΛΛΙΑ
    Posts
    3

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Σας ευχομαι μια υπεροχη Ημερα,

    "Mea Culpa" ... ετσι ειναι οταν εισαι ασχετη.. οντος η ακμη του πρωτου οικου ειναι στο υδροχοο, αλλα τωρα τι λεω ...
    Σας ευχαριστω και παλι, ειστε οι Μοναδικοι που απαντατε κ νιαζεστε για τα μελη του σαιτ σας και θελω να σας συνχαρω.... Φιλλια απο το ηλιολουστο Παρισι..

  7. #57

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Κλασικές ενδείξεις εκδήλωσης γάμου

    Η σύνοδος των φυσικών κυβερνητών του γάμου, δηλαδή ο Δίας και η Αφροδίτη από πρόοδο βεβαίως. Το ίδιο ισχύει και για την σύνοδο Δία Ηλίου για τις γυναίκες και Δία Σελήνης για τους άνδρες.

    Πανω σε αυτο το αρθρο που διαβασα εχω μια απορια.Οταν λεμε προοδο δια- αφροδιτη(π.χ εγω αυτο το διαστημα κ μεχρι τον νοεμβριο βλεπω οτι αυτοι οι 2 πλανητες συναντιουνται.) Κανουν τις οψεις δια τριγωνο αφροδιτη κ δια εξαγωνο σεληνη.Αυτο το ειδα απο τους χαρτες εδω μεσα Πλανητικές Διελεύσεις για όποια μέρα. Αστεροειδείς και Μεσοδιαστήματα. Σύγκριση με Γενέθλιο χάρτη
    Αναρωτιεμαι λοιπον αν ψαχνω σωστα η αν η λεγομενη προοδος φαινεται απο καποιο αλλο συστημα -χαρτη(ειναι πολλα συστηματα εδω κ δεν ξερω αν πρεπει να κοιταξω αλλου.Μονο αυτο το συστημα κοιταω που ανεφερα παραπανω γιατι ολα τα αλλα με μπερδευουν.Αυτη η οψη που μου βγαινει τωρα(αν κοιταω στο σωστο συστημα)ειναι προοδος η οχι?

  8. #58
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Αγαπητο μελος Μελενια 83

    τα βηματα σου να ειναι σιγα σιγα , ξεκινα απο την αρχη με την σειρα και θα μαθεις πολλα πραγματα,
    μην μπερδευεσε ΜΕ ΠΡΟΟΔΟΥΣ,ΩΡΙΑΙΕΣ κ.τλ. γιατι ετσι ποτε δεν θα βγαλεις ακρη
    πολλοι απο εμας ξεκινησαμε[ οπως και εγω]διαβαζοντας συνεχως αρθρα για να καταλαβουμε
    να φανταστεις ακομα στην αρχη ειμαι σε αυτα που μαθαινω
    και διαβαζω πολυ και προσπαθω πολυ..
    Ειναι πολυ δυσκολη η αστρολογια αλλα και πολυ γοητευτικη συγχρονως
    θελει μια σειρα για να μπορεις καποια στιγμη να κατανοησεις και να λυσεις τις αποριες σου,
    ειδα σε ενα ποστ σου που δεν ηξερες τι ειναι ο ωροσκοπος σου η΄΄΄που ειναι κατι τετοιο..
    πως ειναι δυνατον να καταλαβεις και να σου εξηγησουνε τι ειναι η προοδος;
    Εχει πολλα αρθρα αν εχεις ορεξη και θεληση ειμαι σιγουρη αγαπημενο μελος οτι θα ενθουσιαστεις με αυτα που θα μαθεις μονη σου!
    Εισαι στον καλυτερο αστρολογικο χωρο με απιστευτα καλη βιβλιοθηκη
    καλη συνεχεια και καλο διαβασμα λοιπον!

    φιλικα
    κουκι:bigsmile:
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  9. #59

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Το ξερω οτι εχεις δικιο σε ολα οσα λες και συμφωνω απολυτα μαζι σου.Η αληθεια ειναι οτι αντι να ξεκινησω απο τα βασικα και να κατανοησω απλους και βασικους αστρολογικους ορους,εχω τη ταση να βιαζομαι ξεκινοντας αντιστροφα(τελος -αρχη).Η αληθεια ειναι οτι θελει μικρα μικρα βηματα κ πολυ διαβασμα.Εχω την ταση να προτρεχω δυστυχως κ να θελω να μαθω σε μια μερα ολα οσα οι αλλοι μαθαινουν σταδιακα κ με πολυ κοπο. Θα προσπαθησω να μελετησω σιγα σιγα κ δεν θα κανω αλλη βουτια στα βαθια γιατι ειναι σιγουρο οτι θα πνιγω..Σε ευχαριστω κουκι για την συμβουλη σου!

  10. #60

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Καλησπέρα,είμαι νέο μέλος εδώ.Πρόσφατα άρχισα να ασχολούμαι με τα αστρολογικά.Ξεκίνησα από περιέργεια,φυσικά είμαι ολίγον άσχετη με τα της αστρολογίας αλλά μαθαίνω σιγά σιγά.Παρακαλώ θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει σε μερικά ερωτήματα?Όσο κι αν προσπάθησα με τον χάρτη μου μια ολοκληρωμένη ερμηνεία δεν έβγαλα.Τα ερωτήματα μου είναι τυπικά.Ενδιαφέρομαι να μάθω1.θα παντρευτώ?πότε?2.θα κάνω παιδιά?ποιές χρονιές?Τα στοιχεία μου είναι 11-12-1985 22:50 Αθήνα.Τοξότης με ωροσκόπο Παρθένο.

 

 
Page 6 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads