s
[Συζήτηση] Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων - Page 6
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 6 of 9 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast
Results 51 to 60 of 81
  1. #51

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    hello again έχω απορίες ακούει κανείς; διάβασα οτι όταν η σελήνη κενή πορείας είναι στον ταυρο κ σε δύο ακομη ζώδια (που δε τα θυμάμαι) συνεχίζουμε κανονικά την ανάλυση του χάρτη. ισχύει αυτό ?
    και δεύτερη απορία : αν η ερώτηση έχει να κάνει με μία κατάσταση και όχι με συμβάν( δεν ρωτάμε αν θα συμβεί ή όχι κάτι )πώσ επηρεάζει η σελήνη κενή πορείας( ,που δείχνει οτι η κατάσταση είναι στάσιμη και δεν ύπαρχει εξέλιξη στο ερώτημα που θέσαμε, ) από τη στιγμή που δεν ψάχνουμε αν θα γίνει κάτι ή όχι ,απλά ρωτάμε αν συμβαίνει κάτι η αν ισχύει κατι κλπ¨?
    και τρίτη : τι εννοόυμε όταν λέμε οτι ο 4ος οίκος δινει την τελική έκβαση στο ερώτημα?βρίσκουμε δλδ πάλι τον κυβερνήτη τησ ακμής του 4ου και κοιτάμε τις όψεισ του με ποιους πλανήτες? και αν η σελήνη βρίσκεται στον 4ο οίκο τι σημαίνει αυτό για την τελικλη έκβαση?

  2. #52

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Γεια σας! εχω και εγω παλι μια απορια:bigsmile: σχετικα με τις οψεις των πλανητων με την ακμη οικου.. Αν δηλαδη ο κυβερνητης του 5ου οικου βρισκεται στις 28 μοιρες στους διδυμους και η ακμη του 1ου οικου ειναι στις 23 μοιρες στους διδυμους τοτε πως μετραφραζεται αυτη η οψη? συγκλινουσα η αποκλινουσα?? εχω διαβασει αρκετα αρθρα αλλα αυτο το σημειο δεν το εχω βρει. Ελπιζω καποιος να μπορει να με διαφωτισει:bigsmile:

  3. #53

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Αφου ο ωροσκοπος ειναι στην 23 μοιρα και ο κυβερνητης του 5ου στην 28η μοιρα ,λογικα πως σου φαινεται εσενα ? Ο πλανητης εχει περασει την μοιρα πανω στην οποια βρισκεται η ακμη του ωροσκοπου.Αρα ειναι αποκλινουσα . επισης δεν εχει νοημα στην ωριαια αν ο κυβερνητης του 5ου κανει αποκλινουσα η συγκλινουσα οψη με τον ωροσκοπο αλλα τι οψη σχηματιζει με τον κυβερνητη του ωροσκοπου και οχι με τον ιδιο τον ωροσκοπο .Και το οτι ο κυβερνητης του 5ου βρισκεται στον 1ο οικο .

  4. #54

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Ευχαριστω πολυ hattie23 για την βοηθεια Η αληθεα ειναι οτι ακομα με μπερδευει αρκετα η ωριαια αλλα ταυτοχρονα μου αρεσει πολυ:bigsmile: Οι κυβερνητες 1ου και 5ου δεν κανουν οψη αλλα η σεληνη σχηματιζει οψη τριγωνου (συγκλινουσα:bigsmile με τον κυβερνητη του 5ου. Επιπλεον η ερωτηση που εκανα ειναι αν υπαρχει ακομα ενδιαφερον και απο την αλλη πλευρα.. οχι αν θα γινει κατι.. απλα το ενδιαφερον..Χρειαζεται να δω κατι αλλο συγκεκριμενα? αν σου ειναι ευκολο " δωσε μου τα φωτα σου "

  5. #55
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    3

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Καλησπέρα σε όλους κ συγχαρητήρια για το εξαιρετικό άρθρο. μπορώ να κάνω μια ερώτηση για τους σημειοδότες?εχω το χάρτη ερώτησης "θα τον δω αν βγω "εκεί?"και προσπαθώ να καταλάβω αν μου βγάζει τρίτο πρόσωπο. εγω είμαι ο άρης (ωροσκόπος σκορπιός) κ εκείνος δίας (5ος οίκος στους ιχθείς) .'αρης και δίας δεν κάνουν καμία όψη. η σελήνη είναι στο ζυγό και στον 11ο οίκο.τη σελήνη τη βάζω δικό μου σημειοδότη ή όχι?? ο 9ος οίκος δλδ ο δικός του 5ος παράγωγος του έχει ακμή στον καρκίνο άρα κυβερνήτη τη σελήνη. ως εδώ καλά κ ειδικά αν μπορώ να βάλω κ τη σελήνη σημειοδότη μου .ΑΛΛΑ με την αφροδίτη τι γίνεται? στο άρθρο γράφει "αν η ερωτούσα είναι νέα κ όμορφη κοπέλα τη δίνουμε στην ερωτούσα" και αν κ το τρίτο προσωπο είναι νέα κ όμορφη κοπέλα γτ να μη της δώσουμε εκείνης την αφροδίτη?? .Στο χάρτη μου η πρώτη συγκλίνουσα όψη που κάνει ο δίας είναι με την αφροδίτη ΚΑΙ επιπλέον ο δίας είναι στον ταύρο που "συμπαθεί" την αφροδίτη ετσι κ αλλίως .επίσης η αφροδίτη είναι στον καρκίνο οπου είναι κ η ακμή του δικού του 5ου οίκου .τελικά την αφροδίτη να την πάρω για σημειοδότη μου ή πρέπει να την αφήσω για το "τριτο" προσωπο? :worried:

  6. #56
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Η σεληνη ειναι δικος σου σημειοδοτης συμφωνα με τον Lilly. Για την αφροδιτη θα δεις τους οικους που κυβερνα για να καταλαβεις. Ομως γιατι πρεπει σωνει και καλα να δηλωνει αλλο προσωπο η να ειναι δικος σου σημειοδοτης? Μπορει η οικοθεσια να δηλωνει π.χ την μικροτερη αδελφη του.

  7. #57
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    3

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    savigi σ ευχαριστω για την απαντηση αλλα μ εξηγεις λίγο τα περί οικοθεσίας?? η αφροδίτη βρίσκεται στον 8ο οίκο όπως κ ο ήλιος.αυτό εννοείς "ποιον οίκο κυβερνάει?" η ακμή του 8ου όμως είναι στους διδύμους οπότε τον 8ο οίκο τον κυβερνάει ο ερμής.............. έχω έμα θέμα με την οικοθεσία στην ωριαία. υ.γ.πάντωσ απάντηση στο ερώτημα έχω .δε τον είδα γτ δεν βγήκα :toung: .Η αφροδίτη με καίει πιο πολύ τώρα :suspiciou

  8. #58

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Εγω δεν εχω καταλαβει γιατι πνιγεστε σε μια κουταλια νερο ????? .Η ερωτηση σου ειναι σαφης και την εχεις κανει εσυ.Αρα οι σημειοδοτες που μας ενδιαφερουν εισαι εσυ ως Αρης + την σεληνη που την κοιταμε ετσι και αλλοιως για την ερωτηση γενικα και ο σημειοδοτης του 5ου. Γιατι να κοιταξεις παραγωγους αφου η ερωτηση σου ειναι ,δικη σου?Οι παραγωγοι γενικα χρησιμοποιουνται σε ερωτηση που εχει θεσει τριτο (π.χ αν βρεις ενα παραδειγμα που ειχε θεσει η Δεσποινα Κουκι σχετικα με την αδερφη του ανδρα της ,ο ανδρας της ηταν εκεινος που εθετε την ερωτηση για την αδερφη του και ετσι κοιταξαμε τον οικο του συζυγου της δεσποινας μια που εκεινος εθετε την ερωτηση κανονικα και επειτα βρικαμε με ακμη του 7ου της δεσποινας τον παραγωγο οικο για τα αδερφια του συζυγου) επισης οταν ρωταμε εμεις για αλλο προσωπο μια ερωτηση που δεν εμπλεκει και εμας προσωπικα αρα δεν εχει νοημα να δουμε τον δικο μας κυβερνητη σε σχεση με το ερωτημα.Παραδειγμα αν ρωτησω εγω για την σχεση του αδερφου μου,θα παρω την ακμη του τριτου μου που ειναι ο αδερφος μου και τον παραγωγο του τριτου για τις σχεσεις δηλαδη τον δικο μου 7ο που ειναι ο 5ος για τον αδερφο μου .

    Δεν εχει νοημα να κανουμε μια ερωτηση για μας και για ενα αλλο ατομο και "υπογειως" να θετουμε δευτερο ερωτημα και να εξεταζουμε για τριτο προσωπο γιατι θα μπερδευτουμε.Η ερωτηση ειναι αν θα συναντηθειτε εκει .Δεν προκειται λοιπον να απαντηθει παραμονο αυτη η ερωτηση που εχεις θεσει εξαρχης.Τωρα αν υπαρχει κατι αλλο ,θα μπορουσε να διαφανει μεσα απο την ιδια ερωτηση κοιταζωντας ΟΛΑ τα στοιχεια που σου δινει ο χαρτης οπως τον βλεπεις χωρις να χρειαστει να τον "γυρισεις" προς εκεινον.

  9. #59
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    3

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    ε ναι hattie δίκιο έχεις αλλά σε τόσα παραδείγματα ωριαίας έχω δει να βρίσκουν ένα σωρό πληροφορίες για τα πρόσωπα, που δεν έχουν άμεση σχέση με το ερώτημα. και άμα σου βγαζει υποψία για τρίτο πρόσωπο το ψάχνεις δε ταφήνεις ετσι..............(εγώ δε ταφήνω :toung .απλά και στο παράδειγμα στο άρθρο γράφει ότι όταν οι σημειοδότες πριν κάνουν όψη μεταξύ τους κάνουν με άλλο πλανήτη αυτό μάλλον είναι μεσολάβηση κάποιου άλλοου. εσύ γενικά σε ερωτήματα σχέσεων την αφροδίτη τη βάζεις σημειοδότη ή όχι?

  10. #60

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Αυτο που περιγραφεις ειναι εντελως αλλο με το θεμα των παραγωγων οικων .Αν ενας σημειοδοτης κανει οψη με εναν αλλον πλανητη μπορει να ειναι "100" διαφορετικα πραγματα και μεσα σε αυτα θα μπορουσε να ειναι και καποιο προσωπο που να εχει την ιδιοτητα του "τριτου προσωπου" αλλα αυτο θα φανει μεσα απο την θεση του συγκεγκριμενου πλανητη μεσα στον χαρτη για το συγκεκριμενο ερωτημα.Αλλο η χρηση των παραγωγων πλανητων που αυτοματως ο συγκεκριμενος πλανητης γινεται κυβερνητης αλλων οικων του ατομου που εξεταζουμε ως δευτερο σε σχεση με εμας. Θα προτεινα να κανεις αλλο χαρτη με αλλο ερωτημα αποκλειστικα για το ατομο που θες και τοτε να κοιταξεις τους παραγωγους οικους του και που πεφτουν οι πλανητες ( με προσοχη παντα . Δεν σημαινει οτι επειδη εσυ πιστευεις οτι ο αλλος εχει αλλο προσωπο οτι ετσι ειναι σωνει και ντε).

    Οχι δεν χρησιμοποιω την αφροδιτη ως σημειοδοτη εκτος αν οντως ειναι σημειοδοτης αυτων θεματων που εξεταζω .Στο ξεκαρφωτο και μαλιστα με τον τροπο " νεα και ομορφη" = αφροδιτη το βρισκω πολυ απλουστευτικο .Μπορει το ατομο που εξεταζω να ειναι "μπαζο" γιατι αν το βαλω νεο και ωραιο ?:bigsmile:

 

 
Page 6 of 9 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 7 8 9 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads