s
Όψεις Υλονομής σε συναστρία
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Όψεις Υλονομής σε συναστρία

    Θα ήθελα να ρωτήσω τη σημασία των συνόδων της Υλονομής σε ερωτική συναστρία, δεν έχω βρει κάποιο σχετικό άρθρο. Πιό συγκεκριμένα με ενδιαφέρει να μάθω τι σημαίνει όταν η Υλονομή του ενός κάνει σύνοδο με τη σελήνη του άλλου και η Υλονομή του άλλου με ήλιο και amor. Από τις λίγες γνώσεις που έχω δεν μου φαίνεται και πολύ καλό, αν μπορεί κάποιος που γνωρίζει περισσότερα να με βοηθήσει :unsure:

  2. #2

    Re: Όψεις Υλονομής σε συναστρία

    Quote Originally Posted by petalouda1 View Post
    Θα ήθελα να ρωτήσω τη σημασία των συνόδων της Υλονομής σε ερωτική συναστρία, δεν έχω βρει κάποιο σχετικό άρθρο. Πιό συγκεκριμένα με ενδιαφέρει να μάθω τι σημαίνει όταν η Υλονομή του ενός κάνει σύνοδο με τη σελήνη του άλλου και η Υλονομή του άλλου με ήλιο και amor. Από τις λίγες γνώσεις που έχω δεν μου φαίνεται και πολύ καλό, αν μπορεί κάποιος που γνωρίζει περισσότερα να με βοηθήσει :unsure:
    Είχα κάνει και παλιότερα μια ανάλογη ερώτηση και πάλι δεν είχα καμία απάντηση.
    Τώρα σκέφτομαι πιό πολύ το γιατί δεν απάντησε κανείς παρα τη σημασία των συνόδων

  3. #3
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Όψεις Υλονομής σε συναστρία

    Κοριτσια μου, δεν νομιζω οτι υποκριπτεται κατι <σκοτεινο> η < υποπτο> στο οτι δεν εχετε απαντηση στο ερωτημα.

    Το πιθανοτερο ειναι οτι κανεις δεν εχει ασχοληθει με τις επιδρασεις της Υλονομης γενικοτερα, αφου μαλλον αποτελει δευτερευοντα η τριτευοντα παραγοντα του ωροσκοπιου, ποσο μαλλον σ οτι αφορα στην συναστρια.

    Οποτε προτεινω να μην ψαχνεστε στις λεπτομερειες.:bigsmile::bigsmile::bigs mile:

  4. #4
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Όψεις Υλονομής σε συναστρία

    Quote Originally Posted by petalouda1 View Post
    Είχα κάνει και παλιότερα μια ανάλογη ερώτηση και πάλι δεν είχα καμία απάντηση.
    Τώρα σκέφτομαι πιό πολύ το γιατί δεν απάντησε κανείς παρα τη σημασία των συνόδων
    Ήθελα να ήξερα, όλες τις άλλες παραμέτρους της συνάστριας της έχεις ξεκαθαρίσει και σου έμεινε η Υλονομή;
    Πρέπει να είναι ξεκάθαρο ότι για να μιλήσουμε στην αστρολογία για επίδραση ενός ουράνιου σώματος θα πρέπει να το έχουμε μελετήσει για χρόνια. Για έναν αστεροειδή που ανακαλύφθηκε πριν από 16 μόλις χρόνια και με τον οποίο ελάχιστοι έχουν ασχοληθεί, ουσιαστικά δεν μπορούμε να πούμε τίποτα. Εκτός κι αν αρχίσουμε να μιλάμε γενικόλογα βασιζόμενοι αποκλειστικά στην πλούσια ελληνική μυθολογία. Όσο γοητευτικό κι αν είναι αυτό μερικές φορές, δεν είναι αρκετό ούτε και βοηθάει κανέναν.
    Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι αν υπάρχουν προβλήματα στη συνάστρια που σε ενδιαφέρει, η Υλονομή είναι η τελευταία που φταίει.:bigsmile:

  5. #5

    Re: Όψεις Υλονομής σε συναστρία

    Quote Originally Posted by Atrapos View Post
    Ήθελα να ήξερα, όλες τις άλλες παραμέτρους της συνάστριας της έχεις ξεκαθαρίσει και σου έμεινε η Υλονομή;
    Πρέπει να είναι ξεκάθαρο ότι για να μιλήσουμε στην αστρολογία για επίδραση ενός ουράνιου σώματος θα πρέπει να το έχουμε μελετήσει για χρόνια. Για έναν αστεροειδή που ανακαλύφθηκε πριν από 16 μόλις χρόνια και με τον οποίο ελάχιστοι έχουν ασχοληθεί, ουσιαστικά δεν μπορούμε να πούμε τίποτα. Εκτός κι αν αρχίσουμε να μιλάμε γενικόλογα βασιζόμενοι αποκλειστικά στην πλούσια ελληνική μυθολογία. Όσο γοητευτικό κι αν είναι αυτό μερικές φορές, δεν είναι αρκετό ούτε και βοηθάει κανέναν.
    Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι αν υπάρχουν προβλήματα στη συνάστρια που σε ενδιαφέρει, η Υλονομή είναι η τελευταία που φταίει.:bigsmile:
    Είμαι πολύ κακό παιδί, από δω και πέρα θα ασχολούμαι μόνο με τα μαθηματά μου και όταν μεγαλώσω ίσως ξαναρωτήσω :toung:

  6. #6
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Όψεις Υλονομής σε συναστρία

    Quote Originally Posted by petalouda1 View Post
    Είμαι πολύ κακό παιδί, από δω και πέρα θα ασχολούμαι μόνο με τα μαθηματά μου και όταν μεγαλώσω ίσως ξαναρωτήσω :toung:
    Δεν είχα σκοπό να σε μαλώσω, ούτε και να σε αποθαρρύνω στις ερωτήσεις σου. Προσπάθησα να πω ότι ουσιαστικά κανείς δεν μπορεί να απαντήσει στην ερώτησή σου γιατί είναι ακόμα πολύ νωρίς να αξιολογηθεί η όποια επίδραση τυχόν έχει η Υλονομή. Προσωπικά μπορώ να δεχτώ ότι το κάθε ουράνιο θέμα έχει κάποιο λόγο ύπαρξης αλλά ειλικρινά δεν νομίζω ότι θα ασχοληθεί κανείς σοβαρά με την Υλονομή.

    Οπότε αν σε ενδιαφέρει πραγματικά το θέμα και θέλεις να είσαι καλή μαθήτρια μπορείς να ξεκινήσεις εσύ τη μελέτη της. Παρακολούθα τις όψεις που σχηματίζει με τις διελεύσεις άλλων ουράνιων σωμάτων και στο γενέθλιο χάρτη σου και σημείωνε γεγονότα που συμβαίνουν τις συγκεκριμένες περιόδους που οι όψεις είναι ενεργές. Θα πρέπει βέβαια να απομονώσεις την επίδραση της Υλονομής από την επίδραση άλλων όψεων που είναι ενεργές την ίδια περίοδο. Γι’ αυτό θα πρέπει οι όποιες παρατηρήσεις να επαληθευτούν με σχετικά παρόμοιο τρόπο αρκετές φορές. Φυσικά θα παίζει πάντα ρόλο το ζώδιο που θα βρίσκεται κάθε φορά η Υλονομή και η σχέση της με τον κυβερνήτη του ζωδίου, είναι κάτι που θα πρέπει να λάβεις υπόψη σου στην καταγραφή των όποιων παρατηρήσεων. Θα σου πρότεινα μάλιστα να παρακολουθείς και τις διελεύσεις της Υλονομής σε γενέθλιους χάρτες μερικών φίλων σου αφού όπως και οι κλασσικοί πλανήτες θα λειτουργεί διαφορετικά σε κάθε χάρτη ανάλογα με τη γενέθλια θέση της. Έτσι σε μερικές δεκαετίες θα μπορούμε να έχουμε, όχι κάποια σίγουρα συμπεράσματα για την επίδραση της Υλονομής αλλά τουλάχιστον κάποιες βάσιμες υποθέσεις.

    Μπορεί να νομίζεις ότι σε δουλεύω αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να μιλήσουμε σοβαρά για την επίδραση ενός ουράνιου σώματος στην αστρολογία. Διαφορετικά μπορούμε να γεμίζουμε σελίδες για τη δυστυχή κένταυρο που αγάπησε σφοδρά και αυτοκτόνησε μη μπορώντας να αντέξει το πόνο από το θάνατο του αγαπημένου της. Αυτό όμως δεν είναι αστρολογία αλλά ¶ρλεκιν.

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads