s
Έκλειψη 15/6 και αισθηματικά
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    233

    Έκλειψη 15/6 και αισθηματικά

    Καλημέρα σας,

    Ξέρω πως η έκλειψη στις 15/6 με επηρέασε και με επηρεάζει ακόμα...όσο και να διάβασα δεν βρήκα κάτι απόλυτα αρνητικό αλλά έκλειψη ήταν αυτή και μια ανησυχία υπάρχει. Την επόμενη της έκλειψης γνώρισα κάποιον και ήταν αυτό που λέμε "έρωτας με την πρώτη ματιά", "χημεία", "καρμική σχέση"...δεν ξέρω πως να το περιγράψω το πόσο φυσικά και απλά προχώρησε αυτή η γνωριμία...σαν να γνωριζόμασταν χρόνια...δεν ξέρω όμως πως θα συνεχίσει αυτό...φοβάμαι λίγο για να είμαι ειλικρινής δεν μου έχει ξανατύχει και είναι και από απόσταση...(όλα τα καλα ε???)

    είμαι γεννημένη 13/06/1985 01:00πμ Αθήνα και εκείνος 14/11/1978 δεν ξέρω ώρα ¶μστερνταμ

    σας ευχαριστώ

  2. #2
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Έκλειψη 15/6 και αισθηματικά

    Έφη, αν διαβάσεις τους κανονισμούς του site, θα δεις ότι απαγορεύουν τις προσωπικές προβλέψεις, όχι ως μία σαδιστική απαγόρευση, αλλά γιατί εδώ σκοπός είναι να ανταλλάσσουμε απόψεις και να μαθαίνουμε.
    Η προσωπική ιστορία του καθενός, δεν θεωρείται κοινού ενδιαφέροντος, παρά μόνο όταν η τοποθέτηση είναι εντελώς γενική και περιλαμβάνει μια ευρεία γκάμα περιπτώσεων.

    Για να μην μείνεις με την απορία λοιπόν, θα προσπαθήσω να σου καλύψω μέρος της αναίτιας ανησυχίας σου.
    Οι εκλείψεις δεν είναι όλες ίδιες και σαφώς δεν επηρεάζουν τον καθένα μας με τον ίδιο τρόπο. Κάποιες, είναι πιο ήπιες και κάποιες από την φύση τους πιο «σκληρές».
    Όπως και να έχει πάντως, οι εκλείψεις –συμβολικά- ενεργοποιούν τομείς της ζωής που πρόκειται να μπουν κάτω από μία διαδικασία εξέλιξης, είτε για το καλό, είτε για το «κακό». Επίτηδες μπαίνει στα εισαγωγικά το «κακό» , επειδή η εξέλιξη δεν μπορεί να κριθεί ποτέ ως «κακό». Απλώς, μπορεί κάποιες διαδικασίες να μην μας είναι ευχάριστες ή να μας ανατρέπουν την δεδομένη τάξη πραγμάτων.

    Η έκλειψη που έγινε 2 μόλις μέρες μετά τα γενέθλιά σου και άρα σε σύνοδο με τον Ήλιο σου, με δεδομένο ότι ο Ήλιος σε έναν γυναικείο χάρτη μπορεί να δείχνει και αντρικά πρόσωπα, ναι, είναι πολύ πιθανό να σηματοδότησε την γνωριμία σου με αυτό το πρόσωπο που μας περιγράφεις. Αυτό ενισχύεται και από την φύση της γνωριμίας, αφού όπως λες εκείνος είναι μακριά και η έκλειψη ήταν στον άξονα Διδύμων\Τοξότη που σχετίζεται με την επικοινωνία και τις μακρινές αποστάσεις.
    Αν ο Ήλιος στον γενέθλιο χάρτη συ κάνει ευνοϊκές γενέθλιες όψεις, ακόμα καλύτερα.

    Θα έλεγα ότι όλα τα παραπάνω , από μόνα τους δεν θα έλεγαν και πολλά , αν δεν ήταν που πλησιάζει ο Δίας να κάνει σύνοδο με την γενέθλια Αφροδίτη σου και να απογειώσει -μάλλον- την αισθηματική σου ζωή.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads