s
Ηλιακή επιστροφή - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 134
  1. #21

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    [QUOTE=Victory;128357]
    Quote Originally Posted by Victory View Post
    Καλημέρα σας, χρόνια πολλά και καλή εβδομάδα. Το πολύ άρθρο της κας Μεντάκη μου δημιούργησε μια πολύ μεγάλη απορία ίσως και λίγο πανικό :unsure: σχετικά με την φετινή ηλ. επιστροφή μου. Η Αφροδίτη της επιστροφής μου βρίσκεται 23.46'ο του Τοξότη στον 4ο ηλιακό οίκο (ακριβώς πάνω στην ακμή 11ου στον γενέθλιο) , σε συγκλίνουσα σύνοδο με την Σελήνη επιστροφής (στις 18.48ο Τοξότη). Στις 15/6 έχουμε την έκλειψη σελήνης στις 24ο Τοξότη. Τι μπορεί να υποδηλώνει αυτή η έκλειψη με δεδομένου ότι ο ωροσκόπος της επιστροφής είναι Λέων (7ος, 27.16ο οίκος γενέθλιος, αλλά δεν κάνει αντίθεση με τον γενέθλιο ωροσκόπο - 13.45ο Υδροχόου)[/QUOTE

    Κάποιος ,σας παρακαλώ να με καθοδηγήσει .....:unsure:
    Ποιους οικους κυβερνα η αφροδιτη της ηλιακης επιστροφης και σε ποιους γενεθλιους οικους αντιστοιχουν ? Ποιο οικο κυβερνα η σεληνη της ηλιακης επιστροφης και σε ποιο γενεθλιο οικο αντιστοιχει ? Και τελος ο ηλιος σε ποιο οικο βρισκεται στην ηλιακη και που πεφτει στο γενεθλιο ?

  2. #22

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Ευχαριστώ για την ανταπόκριση Hattie23 . Η Αφροδίτη είναι κυβερνήτης 3ου (γενέθλιο 8ο)και 10ου ( γενέθλιο 3ο)στον χάρτη ηλιακής επιστροφής , με ακμή 3ου στις 18.30ο Ζυγού σε σύνοδο με τον Κρόνο, (ανάδρομο της Ηλιακής) στις 17.13ο του Ζυγού. H Σελήνη τώρα έιναι κάπως περίεργο, γιατί "φαίνεται" να έιναι Κυβερνήτης 12ου , αλλά η ακμή 12ου είναι στις 29ο Καρκίνου και η ακμή 11ου στις 26.40ο Διδύμων. Δηλαδή σχεδόν ολόκληρος ο ΚΑρκίνος είναι στον 11ο. Και αντιστοιχεί στον γενέθλιο 6ο. Ο Ηλιος βρίσκεται στον 6ο Ηλιακό οίκο που αντιστοιχεί στον 12ο γενέθλιο.
    Ελπίζω να έιμαι κατανοητή!!! Περιμένω με αγωνία την απάντηση σου, και όσων μπορούν και θέλουν να βοηθήσουν. Ευχαριστώ
    Victory

  3. #23

    Re: Ηλιακή επιστροφή

    Εγώ πάντως κάνοντας μία απόπειρα να μελετήσω την ηλιακή μου επιστροφή, από όσα καταλάβα είδα ότι μάλλον θα έχω μία καλή χρονιά.

    Γιατί αν κατάλαβα καλά ο Δίας στον Ταύρο (στην 8η μοίρα) θα κάνει τρίγωνο με τη γενέθλια αφροδίτη (8η μοίρα της παρθένου) και ίσως έρθει σε σύνοδο με το γενέθλιο άρη (11η μοίρα του ταύρου). Απ ότι κατάλαβα θα έχω αρκετές ευκαιρίες όσον αφορά στις σχέσεις και στα επαγγελματικά. Επίσης η σύνοδος της αφροδίτης στον καρκίνο με τον γενέθλιο ήλιο θα με κάνει αρκετά ευτυχισμένη.

    Δεν είμαι σίγουρη βέβαια αν κάνει και τρίγωνο ο δίας (11ος στον ταύρο) με τη γενέθλια σελήνη στον 24η μοίρα στον αιγόκερω. Αν όντως είναι έτσι, τότε τα πράγματα για μένα θα είναι ιδανικά.

    Βέβαια ο κρόνος στην 11η μοίρα στο ζυγό ίσως μου τα χαλάσει, γιατί μάλλον θα κάνει τετράγωνο με τον γενέθλιο ερμή στην 11η του καρκίνου. Αυτό μάλλον θα σημαίνει ότι πρέπει να προσέχω τι λέω! όπως επίσης και η γενέθλια σελήνη στον αιγόκερο και ο ήλιος στον καρκίνο θα είναι σε τετράγωνο με τη σελήνη στον κριό εκείνης της ημέρας. Και ναι μεν η σελήνη στον κριό έρχεται σε σύνοδο με το γενέθλιο δία, αλλά κάνει και ένα ισχυρό τετράγωνο με το γενέθλιο κρόνο. Όχι και τόσο τυχερό, έτσι;

    Και κάτι άλλο! Παρατήρησα ότι ο κλήρος τύχης στους διδύμους την ημέρα των γενεθλίων μου θα είναι στη μηδενική μοίρα των διδύμων στη μέση του 3ου οίκου μου και ο Β. Δεσμός σε σύνοδο με το μεσουράνημά μου. Αυτό τι σημαίνει άραγε;:weird: Όπως και το βέρτεξ στην παρθένο θα είναι σχεδόν στην ίδια θέση με το γενέθλιο βέρτεξ στην παρθένο.:weird: Μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος;

    Αυτά. Δεν είμαι σίγουρη αν τα κατάφερα.:unsure:
    Σας ευχαριστώ πάντως για την υπομονή σας που με διαβάσατε

  4. #24

    Re: Ηλιακή επιστροφή

    @ victory: Η Αφροδιτη της ηλιακης επιστροφης ειναι κυβερνητης του 3ου οικου δηλαδη οτι εχει σχεση με επικοινωνια,μεσα μεταφορας,σχεσεις με αδερφια,συγγενεις και γειτονες καθως και του 10ου οικου που ειναι το μεσουρανημα οικου που μας δειχνει την καριερα αλλα και τον σκοπο τον οποιο πρεπει να εκπληρωσουμε. Οι οικοι που αντιστοιχουν ειναι ο 8ος γενεθλιος πραγμα που δειχνει οτι ειτε αδερφια ειτε συγγενεις μας βοηθουν υλικα στο να επιτυχουμε καποιους στοχους στην καριερα μας η μας βοηθουν στο να εξελιχθουμε σαν ανθρωποι πανω στα αντικειμενα που μας απασχολουν η που εχουν να κανουν εστω και εμμεσα με την καριερα μας η ακομα και την γενικη μας εξελιξη ως ανθρωποι .Η αφροδιτη βρισκεται στο 4ο ηλιακο οικο δειχνει λοιπον το σπιτι ,την οικογενεια σε συνοδο με το 11ο οικο γενεθλιο ισως η οικογενεια και το στενο σου συγγενικο περιβαλλον σου ανοιξει καποιες πορτες καποιους νεους φιλικους κυκλους η να σε προωθησεις να ασχοληθεις με θεματα που εχουν να κανουν με συλλογικες ομαδες,με κοσμο.

    Σε οτι αφορα την σεληνη ειναι κυβερνητης του 12ου οικου και οχι ο καρκινος δεν εμπεριεχεται στον 11ο γιατι για να εμπεριεχεται ενα ζωδιο πρεπει να να ειναι ολοκληρο μεσα στον οικο.Εστω και η τελευταια μοιρα να ξεφευγει δεν εμπεριεχεται.Η σεληνη ειναι στον 12ο οικο και αντιστοιχει στον 6ο.Αυτο θα μπορουσε να σημαινει οτι υπαρχει ενα παρασκηνιο μεσα στην δουλεια σου με τους συνεργατες.Ισως καποιοι να εχουν "δευτερες σκεψεις " για σενα η οτι εσυ αισθανεσαι λιγο απομονωμενη απο το εργασιακο περιβαλλον χωρις ομως να υπαρχει καποιος ιδιατερος λογος .Συνηθως η σεληνη στον 12ο δειχνει ανθρωπο ανασφαλη ,κλειστο με παραλογους φοβους ,με αγχος και ισως να μην εισαι στην καλυτερη φαση επαγγελματικα.

    Επειδη αναφερεις την εκλειψη η εκλειψη δεν σημαινει απαραραιτητα κατι κακο ,μπορει να δειχνει καποια αλλαγη στα επαγγελματικα σου η ακομα και μια κατασταση που τελειωνει.

    Επισης ο ηλιος της ηλιακης επιστροφης δειχνει οτι σε ανησυχει το εργασιακο σου περιβαλλον(6ο ηλιακο οικος) η εχεις καποιο αγχος σχετικα με αυτο .Ενας ηλιος στον 12ο γενεθλιο δειχνει επισης ανθρωπο ανασφαλη,κλειστο,αγχωτικο και αυτο επιτεινεται απο το εργασιακο περιβαλλον που αυτη την χρονια δειχνει να σε ζοριζει.

    Και ο ωροσκοπος δειχνει ακριβως την ανησυχια με στενους συνεργατες αφου αντιστοιχει στον 7ο γενεθλιο .

    Αυτα που λεω βεβαια ειναι γενικα και αντιστοιχουν στον οποιοδηποτε θα ειχε την δικη σου οικοθεσια .Ο καθε χαρτης ειναι μοναδικος της ηλιακης επιστροφης και η συγκριση του με εναν γενεθλιο ειναι ακομα πιο δυσκολη ,υπαρχουν πραγματα που ακομα δεν τα γνωριζω πληρως .

  5. #25

    Re: Ηλιακή επιστροφή

    Quote Originally Posted by hattie23 View Post
    @ victory: Η Αφροδιτη της ηλιακης επιστροφης ειναι κυβερνητης του 3ου οικου δηλαδη οτι εχει σχεση με επικοινωνια,μεσα μεταφορας,σχεσεις με αδερφια,συγγενεις και γειτονες καθως και του 10ου οικου που ειναι το μεσουρανημα οικου που μας δειχνει την καριερα αλλα και τον σκοπο τον οποιο πρεπει να εκπληρωσουμε. Οι οικοι που αντιστοιχουν ειναι ο 8ος γενεθλιος πραγμα που δειχνει οτι ειτε αδερφια ειτε συγγενεις μας βοηθουν υλικα στο να επιτυχουμε καποιους στοχους στην καριερα μας η μας βοηθουν στο να εξελιχθουμε σαν ανθρωποι πανω στα αντικειμενα που μας απασχολουν η που εχουν να κανουν εστω και εμμεσα με την καριερα μας η ακομα και την γενικη μας εξελιξη ως ανθρωποι .Η αφροδιτη βρισκεται στο 4ο ηλιακο οικο δειχνει λοιπον το σπιτι ,την οικογενεια σε συνοδο με το 11ο οικο γενεθλιο ισως η οικογενεια και το στενο σου συγγενικο περιβαλλον σου ανοιξει καποιες πορτες καποιους νεους φιλικους κυκλους η να σε προωθησεις να ασχοληθεις με θεματα που εχουν να κανουν με συλλογικες ομαδες,με κοσμο.

    Σε οτι αφορα την σεληνη ειναι κυβερνητης του 12ου οικου και οχι ο καρκινος δεν εμπεριεχεται στον 11ο γιατι για να εμπεριεχεται ενα ζωδιο πρεπει να να ειναι ολοκληρο μεσα στον οικο.Εστω και η τελευταια μοιρα να ξεφευγει δεν εμπεριεχεται.Η σεληνη ειναι στον 12ο οικο και αντιστοιχει στον 6ο.Αυτο θα μπορουσε να σημαινει οτι υπαρχει ενα παρασκηνιο μεσα στην δουλεια σου με τους συνεργατες.Ισως καποιοι να εχουν "δευτερες σκεψεις " για σενα η οτι εσυ αισθανεσαι λιγο απομονωμενη απο το εργασιακο περιβαλλον χωρις ομως να υπαρχει καποιος ιδιατερος λογος .Συνηθως η σεληνη στον 12ο δειχνει ανθρωπο ανασφαλη ,κλειστο με παραλογους φοβους ,με αγχος και ισως να μην εισαι στην καλυτερη φαση επαγγελματικα.

    Επειδη αναφερεις την εκλειψη η εκλειψη δεν σημαινει απαραραιτητα κατι κακο ,μπορει να δειχνει καποια αλλαγη στα επαγγελματικα σου η ακομα και μια κατασταση που τελειωνει.

    Επισης ο ηλιος της ηλιακης επιστροφης δειχνει οτι σε ανησυχει το εργασιακο σου περιβαλλον(6ο ηλιακο οικος) η εχεις καποιο αγχος σχετικα με αυτο .Ενας ηλιος στον 12ο γενεθλιο δειχνει επισης ανθρωπο ανασφαλη,κλειστο,αγχωτικο και αυτο επιτεινεται απο το εργασιακο περιβαλλον που αυτη την χρονια δειχνει να σε ζοριζει.

    Και ο ωροσκοπος δειχνει ακριβως την ανησυχια με στενους συνεργατες αφου αντιστοιχει στον 7ο γενεθλιο .

    Αυτα που λεω βεβαια ειναι γενικα και αντιστοιχουν στον οποιοδηποτε θα ειχε την δικη σου οικοθεσια .Ο καθε χαρτης ειναι μοναδικος της ηλιακης επιστροφης και η συγκριση του με εναν γενεθλιο ειναι ακομα πιο δυσκολη ,υπαρχουν πραγματα που ακομα δεν τα γνωριζω πληρως .

    Σ' ευχαριστώ καλή μου hattie για την πολύ πρόθυμη προσπάθεια. Η αλήθεια είναι ότι έιμαι άνεργη από αρχές του έτους και η απομόνωση (κυριολεκτικά) έιναι καθημερινότητα. Η ανασφάλεια επίσης, είναι ο τεράστιος κόμπος που δεν μα' αφήνει ούτε να ανασάνω αλλά και να "ζητήσω" βοήθεια. Είναι σαν να μην έχω μιλιά και φωνή .Ηθικά και συναισθηματικά Ακρωτηριασμένη!!!Αυτή είναι η κατάλληλη λέξη για να αποτυπώσω την κατάσταση μου. Προσπαθώ να κάνω κάτι μόνη μου όλο αυτό το διάστημα αλλά, όπως πολύ καλά είδες το παρασκήνιο έιναι τεράστιο και το μπλοκάρισμα ανυπέρβλητο.
    Ωστόσο, κοίταξα και το ηλ. τόξο μου για την φετινή χρονιά, και η Προοδευτική Σελήνη του τόξου είναι σε ακριβείας αντίθεση (από τον 6ο οίκο και Παρθένο) με την γενέθλια αφροδίτη μου (1ο οίκο και Ιχθύς). Η έκλειψη αλήθεια με προβληματίζει με την έννοια "τί άλλο ακόμα" . Ελπίζω όχι θέματα υγείας (έντονος 6ος) και παιδιού.
    Και πάλι σ' ευχαριστώ και πάλι καλή μου
    Victory

  6. #26

    Re: Ηλιακή επιστροφή

    Συγνώμη η Σελήνη του Τόξου είναι στην Παρθένο αλλά στον 7ο οίκο.
    Victory

  7. #27

    Re: Ηλιακή επιστροφή

    Quote Originally Posted by Victory View Post
    Σ' ευχαριστώ καλή μου hattie για την πολύ πρόθυμη προσπάθεια. Η αλήθεια είναι ότι έιμαι άνεργη από αρχές του έτους και η απομόνωση (κυριολεκτικά) έιναι καθημερινότητα. Η ανασφάλεια επίσης, είναι ο τεράστιος κόμπος που δεν μα' αφήνει ούτε να ανασάνω αλλά και να "ζητήσω" βοήθεια. Είναι σαν να μην έχω μιλιά και φωνή .Ηθικά και συναισθηματικά Ακρωτηριασμένη!!!Αυτή είναι η κατάλληλη λέξη για να αποτυπώσω την κατάσταση μου. Προσπαθώ να κάνω κάτι μόνη μου όλο αυτό το διάστημα αλλά, όπως πολύ καλά είδες το παρασκήνιο έιναι τεράστιο και το μπλοκάρισμα ανυπέρβλητο.
    Ωστόσο, κοίταξα και το ηλ. τόξο μου για την φετινή χρονιά, και η Προοδευτική Σελήνη του τόξου είναι σε ακριβείας αντίθεση (από τον 6ο οίκο και Παρθένο) με την γενέθλια αφροδίτη μου (1ο οίκο και Ιχθύς). Η έκλειψη αλήθεια με προβληματίζει με την έννοια "τί άλλο ακόμα" . Ελπίζω όχι θέματα υγείας (έντονος 6ος) και παιδιού.
    Και πάλι σ' ευχαριστώ και πάλι καλή μου
    Αχ Victory μακάρι να ήξερα και εγώ καλά από αστρολογία για να σε συμβουλέψω, αλλά δεν γνωρίζω τίποτα. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ευχηθώ όλα να σου πάνε καλά και να έχετε καλή τύχη εσύ και το παιδί σου.

    Αλλά γιατί να φοβάσαι την έκλειψη; Είναι και στους διδύμους, σε ζώδιο "φιλικό" προς το ηλιακό σου ζώδιο και μπορεί να σηματοδοτήσει αλλαγές προς το καλύτερο. Σκέψου το και από τη θετική του πλευρά.

  8. #28

    Re: Ηλιακή επιστροφή

    Kassy προσπαθώ να βρώ λόγους να κρατηθώ. Σ'ευχαριστώ πολύ για την θετική οπτική που μου προσφέρεις και θα προσπαθήσω να την κρατήσω. Η ανασφάλεια που πολύ σωστά εντόπισε η hattie είναι μεγάλη ειδικά αυτό το διαστημα που ενεργοποιούνται όψεις γενέθλιου (αντίθεση Ποσειδώνα Κρόνου) από το τετράγωνο Ποσειδώνα (από Υδροχόο στις 29ο) Κρόνου (γενέθλιου στις 29.35ο Ταύρου και 4ο οίκο). Ανασφάλεια στο μεγαλείο της !!! (πιάνει άξονα 4ου-10ου αλλά και 1ου από διέλευση) Ας μην βγούμε όμως off topic. Οπως είπε η hattie δεν έιναι μόνο αυτές οι όψεις που χρειάζονται γιοα να έχεις μια σωστή και μελετημένη άποψη της έκλειψης ή οποιαδήποτε όψης, αλλά το σύνολο του χάρτη και οι προδιαθέσεις του όπως πολύ σωστά φωνάζουν όλοι οι μελετητές της αστρολογίας σ' αυτό το φόρουμ. Και πολύ καλά κάνουν.
    Victory

  9. #29
    Join Date
    Oct 2009
    Όνομα:
    irene
    Location
    dytikh makedonia
    Posts
    192

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    παιδια εγω που εχω καποιους πλανητες στο 2 και 3 οικο και πολουσ στο ζωδιο του κριου? τι γινετε ? μπερδευτικα:blink:
    Η ελπίδα ποτέ δεν πεθένει αν πραγματικά ελπίζεις κ δεν αφήνεσε και δεν απογοητεύσαι. Αγάπα δυνατά, αλιθηνά παντοτηνά.

  10. #30

    Re: Ηλιακή επιστροφή (Solar return)

    Καλησπέρα! θα ήθελα να ρωτησω στην ηλ. επιστροφή όταν ο πλουτωνας είναι στο 7ο οίκο και οι όψεις που κάνει με τους γενεθλιους ειναι πολλές και σκληρες!!!Δηλ. πολλά τετράγωνα π.χ. ηλιακος πλουτωνας τετράγωνο με γενεθλ. σεληνη, ερμη, άρη και πλουτωνα; πώς θα μπορούσα να το ερμηνευσω; "δακρυα - πόνος"!!!!!
    Στο γενεθλιο όμως δεν έχω τετραγωνο με πλούτωνα!Ισως τελικά να με επηρεάσει και τόσο οι αρνητικές του όψεις της ηλιακής επιστροφής;
    ομως δεν μπορεί να μην εκδηλώνουν εμποδια, παίδεμα και πόνο ένας πλουτωνας στον 7ο οίκο (στους αντιστοιχους τομείς που εκπροσωπει) στην ηλ. επιστροφη με πολλά τετράγωνα με τους γενεθλιους πλανήτες;!!!
    Θα ήθελα την γνωμη σας αγαπητά μου μέλη!!!!!!!
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 
Page 3 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 13 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 17 users browsing this thread. (0 members and 17 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads