s
[Συζήτηση] Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 21 to 30 of 81
  1. #21

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    @ stellamou:Ναι,παιρνουμε σαν σημειοδοτη και τον κυβερνητη αυτου που εμπεριεχεται.
    @nancytok:Εξαρταται τι ερωτημα εχεις θεσει.Ετσι γενικα ο δεικτης του 7ου στον 7ο δειχνει απλα το ενδιαφερον του για τα ζητηματα του 7ου.

    Και για να μπω λιγο στα χωραφια μου :embarrest



    Μου τεθηκε ενα ερωτημα σχετικα με εγκυμοσυνη χθες βραδυ. Ο κρονος που ηταν σημειοδοτης της γυναικας επεφτε στον 8ο οικο (οικο της εγκυμοσυνης) με κυβερνητη τον ερμη και ο δεικτης του 5ου που ειναι τα παιδια βρισκεται μεσα στον 4ο οικο και ειναι παλι ο ερμης.Η σεληνη βρισκεται στον 7ο οικο στον λεοντα και κυβερνα τον 7ο.Ο κρονος και ο ερμης προκειται να σχηματισουν τριγωνο μεταξυ τους ,ενω η σεληνη θα σχηματισει εξαγωνο και με τον κρονο και με τον ερμη.

    Σαφεστατα η απαντηση τεινει στο θετικο .Ωστοσο ο κρονος ειναι αναδρομος στον 8ο οικο θα μπορουσε αυτο να σημαινει κατι για την εγκυμοσυνη ?

  2. #22

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    ρωτησα για το αν θα γινει γαμος. Οι κυβερνητες του 1ου και του 7ου σχηματιζουν συνοδο. ο δικος μου κυβερνητης ειναι στον 7ο οικο και ο δικος του στον 7ο. Και σε μια αλλη ερωτηση ειχε βγει ακριβως το ιδιο για τον συγκεκριμενο. μηπως σημαινει οτι σκεφτεται μονο τον εαυτο του? (ειμαι λιγο ασχετη ακομα! )

  3. #23

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Quote Originally Posted by hattie23 View Post
    @ stellamou:Ναι,παιρνουμε σαν σημειοδοτη και τον κυβερνητη αυτου που εμπεριεχεται.
    @nancytok:Εξαρταται τι ερωτημα εχεις θεσει.Ετσι γενικα ο δεικτης του 7ου στον 7ο δειχνει απλα το ενδιαφερον του για τα ζητηματα του 7ου.

    Και για να μπω λιγο στα χωραφια μου :embarrest



    Μου τεθηκε ενα ερωτημα σχετικα με εγκυμοσυνη χθες βραδυ. Ο κρονος που ηταν σημειοδοτης της γυναικας επεφτε στον 8ο οικο (οικο της εγκυμοσυνης) με κυβερνητη τον ερμη και ο δεικτης του 5ου που ειναι τα παιδια βρισκεται μεσα στον 4ο οικο και ειναι παλι ο ερμης.Η σεληνη βρισκεται στον 7ο οικο στον λεοντα και κυβερνα τον 7ο.Ο κρονος και ο ερμης προκειται να σχηματισουν τριγωνο μεταξυ τους ,ενω η σεληνη θα σχηματισει εξαγωνο και με τον κρονο και με τον ερμη.

    Σαφεστατα η απαντηση τεινει στο θετικο .Ωστοσο ο κρονος ειναι αναδρομος στον 8ο οικο θα μπορουσε αυτο να σημαινει κατι για την εγκυμοσυνη ?
    Σε ερωτήσεις για εγκυμοσύνη παίζουν ρόλο και τα ζώδια στα οποία θα βρεθούν οι σημειοδότες της ερώτησης, αν είναι ζώδια γόνιμα ή άγονα. Και φυσικά οι όψεις που σχηματίζονται ανάμεσα στον σημειοδότη της ερωτούσας και τον κυβερνήτη του 5ου και της Σελήνης με τον κυβερνήτη του 5ου. Εδώ η Σελήνη είναι κυβερνήτης του 7ου, επομένως σημειοδοτεί περισσότερο τον σύζυγο της ερωτούσας παρά την ίδια.

    Πιστεύω ότι ο Κρόνος εδώ σημειοδοτεί την κατάσταση της ίδιας της ερωτούσας περισσότερο. Κρόνος, ανάδρομος και στον 8ο δείχνει ότι αισθάνεται άγχος για το ερώτημα αυτό. Ο ανάδρομος Κρόνος μπορεί να δείχνει πολλά πράγματα, ίσως ότι είναι μια προσπάθεια που έχει ξανακάνει στο παρελθόν και τώρα την επαναλαμβάνει ή ότι δεν είναι σίγουρη αν πραγματικά θέλει μια εγκυμοσύνη, ή μπορεί να αισθάνεται ότι έχει υπάρξει καθυστέρηση ή κάποιο πρόβλημα στο θέμα της εγκυμοσύνης κ.λπ.

  4. #24

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    μπορω να ρωτήσω κ γω σε χαρτη με ερώτημα για επανασύνδεση δεν έχω πλανήτες ούτε στον 7ο ούτε στον 5ο οίκο για να βρω τον "άλλο" ετσι πήρα τους κυβερνήτες των ακμών του 5ου και του 7ου.είναι λάθος?

  5. #25

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Quote Originally Posted by xazoviola View Post
    μπορω να ρωτήσω κ γω σε χαρτη με ερώτημα για επανασύνδεση δεν έχω πλανήτες ούτε στον 7ο ούτε στον 5ο οίκο για να βρω τον "άλλο" ετσι πήρα τους κυβερνήτες των ακμών του 5ου και του 7ου.είναι λάθος?
    Λοιπον ,στο συγκεγκριμενο κλαδο σημασια εχουν οι κυβερνητες του οικου για τους οποιους ρωταμε .Αν ζητας επανασυνδεση ,κοιτας τον κυβερνητη του ωροσκοπου σου σε ποιο οικο πεφτει και ποια ειναι η πρωτη συγκλινουσα οψη που σχηματιζει.

    Τωρα σε περιπτωση που ο χωρισμος εγινε απο μια σχεση οχι επισημη δηλαδη χωρις γαμο η αρραβωνα η τελοσπαντων μια μακροχρονια σχεση τοτε κοιταμε τον 5ο οικο.Τον κυβερνητη του 5ου δηλαδη ,σε ποιο οικο και ποια ειναι η πρωτη συγκλινουσα οψη που σχηματιζει.Αν γαμος κ.λ.π κοιταμε τον 7ο παλι τον κυβερνητη ,σε ποιον οικο και ποια ειναι η πρωτη συγκλινουσα οψη που σχηματιζει.

    Σε περιπτωση που υπαρχουν πλανητες μεσα στους οικους τοτε τους κοιταμε σαν συν-σημειοδοτες.Παντα την πρωτη οψη που σχηματιζουν και τι πληροφοριες δινουν.Στην περιπτωση σου δεν υπαρχουν πλανητες.

    Τελος κοιταμε ολες τις οψεις της σεληνης μεχρι να αλλαξει ζωδιο σαν γενικο δεικτη της ερωτησης.Αυτα για αρχη αν κανεις ενα ψαξιμο στο σαιτ θα δεις οτι εχουν γραφτει πολλα σχετικα ποστ.Με λιγο ψαξιμο θα σου λυθουν πολλες αποριες .Καλη συνεχεια και προσπαθεια .

  6. #26

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Σε ερωτήσεις για εγκυμοσύνη παίζουν ρόλο και τα ζώδια στα οποία θα βρεθούν οι σημειοδότες της ερώτησης, αν είναι ζώδια γόνιμα ή άγονα. Και φυσικά οι όψεις που σχηματίζονται ανάμεσα στον σημειοδότη της ερωτούσας και τον κυβερνήτη του 5ου και της Σελήνης με τον κυβερνήτη του 5ου. Εδώ η Σελήνη είναι κυβερνήτης του 7ου, επομένως σημειοδοτεί περισσότερο τον σύζυγο της ερωτούσας παρά την ίδια.

    Πιστεύω ότι ο Κρόνος εδώ σημειοδοτεί την κατάσταση της ίδιας της ερωτούσας περισσότερο. Κρόνος, ανάδρομος και στον 8ο δείχνει ότι αισθάνεται άγχος για το ερώτημα αυτό. Ο ανάδρομος Κρόνος μπορεί να δείχνει πολλά πράγματα, ίσως ότι είναι μια προσπάθεια που έχει ξανακάνει στο παρελθόν και τώρα την επαναλαμβάνει ή ότι δεν είναι σίγουρη αν πραγματικά θέλει μια εγκυμοσύνη, ή μπορεί να αισθάνεται ότι έχει υπάρξει καθυστέρηση ή κάποιο πρόβλημα στο θέμα της εγκυμοσύνης κ.λπ.
    Ευχαριστω για την απαντηση.Ο δεικτης του 5ου και του 8ου ειναι ο ερμης και βρισκεται στο ζωδιο της κυριαρχιας του που ειναι αγονο τους διδυμους .Η σεληνη που ειναι δεικτης του συζυγου κυβερνα τον 7ο οικο αλλα βρισκεται στο ζωδιο του λεοντα επισης αγονου ζωδιου αν και ειναι ζωδιο των παιδιων.Η ιδια δεν επιθυμει παιδια οντως.Ομως οι οψεις μεταξυ των δεικτων ειναι θετικες εξαγωνα της σεληνης τοσο με το δεικτη των παιδιων και της εγκυμοσυνης οσο και με το δεικτη της γυναικας,ενω η ιδια σχηματιζει τριγωνο με τον ερμη.Ο συζυγος ειναι εκεινος που επεμενε στο παρελθον για αποκτηση παιδιου και εχει προκαλεσει αγχος και πολλους καυγαδες επι του θεματος.

  7. #27

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    ευχαριστω πολυ για την απαντηση Hattie αλλα παλι δε μου λυθηκε η απορια μου.οι οικοι που μενδιαφερουν είναι αδειοι από πλανήτες δεν έχω δλδ πλανήτες μέσα σε 5ο και 7ο ,εγώ είμαι ο ερμής (ωροσκόποσ στισ 07 παρθένος) εφόσον δεν έγινε χωρισμός απο κανονική σχέση ψαχνω τον κυβερνήτη του 5ου οίκου όπωσ μου λες αλλά δεν έχω πλανήτες στον 5ο οίκο .η ακμή του 5ου οίκου είναι σστον αιγόκερο.μπορω να θεωρήσω ότι ο "πρώην" στο χαρτη τησ ωριαίας είναι ο κρόνος ή θα είναι λάθος?μήπωσ το οτι εχω αδειους και τον 5ο και τον 7ο οίκο δείχνει οτί η απάντηση είναι μάλλον αρνητική?

  8. #28

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    Απαντησα .Δεν εχει σημασια αν εχεις η οχι πλανητες μεσα στο 5ο αφου αυτο που εξεταζουμε στην ωριαια ειναι ο κυβερνητης του 5ου .Δηλαδη ο πλανητης που κυβερνα το ζωδιο του οικου πουμας ενδιαφερει.

    Οι πλανητες αν υπαρχουν μεσα στον οικο που μας ενδιαφερει ειναι απλα δευτερευοντα στοιχεια που εξεταζονται επιπλεον μονο αν υπαρχουν.Αν δεν υπαρχουν δεν εχει καμμια σημασια για την εκβαση του ερωτηματος .Αν αυτο ειναι θετικο η αρνητικο .Ο δεικτης που εχει σημασια ειναι ο κυβερνητης του οικου και οχι αν αυτος ο οικος ειναι αδειος η οχι.Ειτε αδειος ειτε οχι δεν εξαρταται απο αυτο η απαντηση .

    Ναι ,ο πρωην ειναι ο κρονος εφοσον ειναι κυβερνητης του αιγοκερου.Κοιτας μονο την πρωτη οψη που προκειται να σχηματισει αυτος .Σε ποιο οικο πεφτει και σε ποιο ζωδιο.

  9. #29

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    thank you thank you thank you.τελευταια ερώτηση κ σορρυ για το πρηξιμο.κοιταω την πρωτη οψη που κάνει γενικώσ με όποιοδήποτε πλανήτη και όχι με εμένα δλδ τον ερμή?και αυτα που λέγονται για τους αναδρομους στην επανασύνδεση πωσ λειτουργούν ακριβώσ?? βλέπω τωρα τον κρόνο αναδρομο αλλά ορθοδομεί και μέσα στον αύγουστο γυρίζει κ ερμής ανάδρομος αλλά ένα εξαγωνο (με 4 μοιρες ανοχή) το κάνουν αφού ορθοδρομίσει και ο ερμής .αυτό πωσ ερμηνελυεται θετικά η αρνητικά?γτ έχω διαβάσει να γράφεται οτί στα ερωτήματα με επανασυνδέσεις κοιτάμε οι πλάνητες να είναι αναδρομοι

  10. #30

    Re: Ωριαία Αστρολογία Σχέσεων

    η πρώτη όψη είναι σύνοδοσ με τη σελήνη.η σελήνη μπορεί να είναι τρίτο πρόσωπο ?

 

 
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads