s
Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 31
  1. #21
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου

    Τελικά νομίζω ότι η victory μας φάνικε ασαφής, ακριβώς επειδή έτσι νιώθει κάτω από την επιρροή του Ποσειδώνα και των υπόλοιπων όψεων.
    Στην πραγματικότητα αυτό που αποζητά είναι να επικοινωνήσει μαζί μας τον εσωτερικό της λαβύρινθο. Λένε –και αυτό είναι κάτι που με βρίσκει σύμφωνη- ότι αυτό είναι μία από τις πιο υγιείς και θεραπευτικές αντιδράσεις για τον άνθρωπο.

    Ξέρω ότι οι άνθρωποι που εργάζονται και φροντίζουν για την ευπρέπεια και την τήρηση του επιπέδου των θεμάτων εντός ανεκτών ορίων, θα είχαν επέμβει αν ο τρόπος με τον οποίο η victory ανταποκρίνεται στην επικοινωνία, δεν τηρούσε τις λεπτές ισορροπίες του «τόσο , όσο!»

    Εξ αφορμής λοιπόν, δράττομαι της ευκαιρίας να πω ότι όταν οι δημοσιευσεις ενός μέλους είναι ουσιαστικά ευγενικές, δηλαδή όταν σέβονται τον χώρο, τον χρόνο και την διαθεσιμότητα των υπολοίπων... Όλοι ξέρουμε το «εγώ» 1ος , αλλά σκοπός να είναι να λειτουργούμε τον 7ου του άξονα, «οι άλλοι».
    Όταν θέτουμε το προσωπικό μας ερώτημα, τοποθετημένο κάτω από μία πιο γενική βάση, έτσι ώστε να έχει και ο άλλος έναν λόγο να επιβιβαστεί στο προσωπικό μας ταξίδι... Τότε, κανένας στο site δεν είναι τόσο εμπαθής ώστε να του χαλάσει την διάθεση.
    Δυστυχώς, όλοι εδώ βρισκόμαστε για να επικοινωνήσουμε, να μάθουμε και να ξεχαστούμε. Κανένας δεν έχει διαθέσιμο περρίσευμα ψυχής, να ασχοληθεί λεπτομερώς με κανέναν. Να το φιλοσοφήσουμε ευχάριστα θέλουμε όλοι!

    Για πιο προσωπικές αναλύσεις, υπάρχουν οι επαγγελματίες αστρολόγοι. Ο λόγος δεν είναι μόνο γιατί αυτό δεν ξεβολεύει κάποιους. Είναι γιατί οι πρόχειρες αναλύσεις όπου δεν υπάρχει μια υποτυπόδης ευθύνη, μπορεί να κάνουν κακό στην ψυχή του ατόμου, καθώς κάποιες δικές του ερμηνείες μπορούν υποσυνείδητα να κινούν τα νήματα των επιλογών του.
    Με αυτή την λογική η επικοινωνία, αλλά και η ίδια η αστρολογία, χάνουν το νόημά τους.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #22
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου

    Victory μου θα ηθελα να σου πω, οτι ο ποσειδωνας μπορει επισης να μας οδηγησει στην ψευδαισθηση, <οτι δεν ειμαστε σε θεση να σκεφτουμε και να πραξουμε σωστα, αφου ηδη εχουμε κανει μερικα η ακομη και σημαντικα λαθη στην ζωη μας>.

    Αυτο ειναι πολυ πιο φθοροποιο απο το γενικο, < προσοχη στις αποφασεις, γιατι ο ποσειδωνας δημιουργει αυταπατες και παραπλανησεις>. Η πρωτη σκεψη που ανεφερα, ειναι πιο επικυνδυνη απο την δευτερη, κυριως γιατι επιτρεπουμε σ εμας τους ιδιους, να χασουμε την εμπιστοσυνη στον εαυτο μας και τις επιλογες μας. Ειναι επισης μια σκεψη, που μας οδηγει σε <ακινησια>.

    Ωστοσο η επιταγη του Ποσειδωνα σε σχεση με τον Κρονο, ειναι να καταφερουμε να συνδυασουμε τις επιθυμιες μας και τα ονειρα μας, με το πως διαμορφωνεται στην πραγματικοτητα η ζωη μας εκεινη την περιοδο. Να συνδυασουμε θεωρια και πρακτικη. Τουλαχιστον εγω αυτο αποκομισα, αν και δεν μπορεσα να το εφαρμοσω παντα με απολυτη επιτυχια.

    Επομενως Victory μου, σε συνδυασμο με τις παλιοτερες εμπειριες σου, μπορεις να κανεις την σωστη επιλογη. Απλα θυμισου, οτι οι ιδιες επιλογες για ιδια θεματα, δεν φερνουν καινουργια αποτελεσματα.
    Αλλα εστω κι αν γινει παλι κατι λαθος, μην πεφτεις στην παγιδα που στηνει ο Ποσειδωνας. Καλυτερα ενα λαθος ακομη, παρα η συνεχιζομενη απραξια και η αμφιβολια για τον εαυτο σου και την ιδια την ζωη.
    Στο κατω-κατω, προσπαθησε να παρεις τελικες αποφασεις, οταν η επιδραση της οψης αρχιζει να εξασθενιζει.
    Στο κατω -κατω εχεις ενα δυναμικο αρη, μην τον υποτιμας.:bigsmile:

  3. #23

    Re: Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου

    [QUOTE=katiakiss;127031]Τελικά νομίζω ότι η victory μας φάνικε ασαφής, ακριβώς επειδή έτσι νιώθει κάτω από την επιρροή του Ποσειδώνα και των υπόλοιπων όψεων.
    Στην πραγματικότητα αυτό που αποζητά είναι να επικοινωνήσει μαζί μας τον εσωτερικό της λαβύρινθο. Λένε –και αυτό είναι κάτι που με βρίσκει σύμφωνη- ότι αυτό είναι μία από τις πιο υγιείς και θεραπευτικές αντιδράσεις για τον άνθρωπο.

    Κάτια καλημέρα και σ' ευαχιστώ που μέσα σε λίγες γραμμές κατάφερες να αποκωδικοποιήσεις με απόλυτη σαφήνεια αυτό που προσπαθώ με κόπο να μπορέσω να συντάξω καιρό τώρα, στο ίδιο μου το μυαλο. Λαβύρινθος . Είναι όλα μαζεμένα κουβάρι. Λάθη, ενοχές, παρορμήσεις, επιθυμίες, ατολμία, πρέπει, εγωϊσμός.
    Εφάκι μου η αυτοπεποίθηση μου βάλλεται συστηματικά και επιτηδευμένα τα τελευταία 4 χρόνια. Σίγουρα λοιπόν έχω επαναλάβει Ποσειδώνια λάθη και αυτό φυσικά βοηθά στο να μεγαλώνει κάθε φορά το κουβάρι .
    Σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να ζητήσω επι προσωπικού , μέσα από αυτό το site, προβλέψεις. Αυτό που ουσιαστικά ρώτησα, είναι το αυτονόητο για σας ...αν η κεκτημένη μου ταχύτητα για να ορθοποδήσω με στείλει σε λάθος, για αλλη μια φορά επιλογές. Την φοβία μου εξέφρασα δυνατά προφανώς και ούτε που το κατάλαβα!
    Ουτε εγώ η ίδια συνειδητοποιώ, μέσα στη δύνη μου και στη φόρα της λάβας , τι πραγματικά είναι είναι αυτό που φοβάμαι περισσότερο. Την ανεπάρκεια μου...ή την τεράστια 'Αρια δύναμη που νιώθω μέσα μου που δεν μπορώ να καταλάβω τα όρια της? Τελικά τι ειναι χειρότερο, να γνωρίζεις την ανεπάρκεια σου ή να μην γνωρίζεις τα όρια της δύναμης σου?
    Ναι , σας έχω ανάγκη αυτή την περίοδο και είναι η πρώτη φορά που εκφράζομαι τόσο ανοιχτά , έστω και πίσω από την μάσκα του Victory που έιναι Αγγλιστί το ονομά μου. Ισως είναι η απαρχή μιας μικρής , πολλά υποσχόμενης αλλαγής (θέλω να πιστεύω) , μιας που δεν έχω μάθει να ζητάω βοήθεια. Μέχρι τώρα το μοναδικό που έκανα έιναι να προσπαθώ με έναν τεράστιο εγωισμό ,να αποδεικνύω ότι μπορώ να καταφέρω τα πάντα μόνη μου.
    Σιγά σιγά αλλάζει.
    Καταλαβαίνω ότι έιμαι τελείως εκτός ορίων αστρολογίας. Ζητώ συγνώμη από την διαχείριση , και την παρακαλώ για λίγο , να το αποδεχτεί . Αυτή η επικοινωνία ίσως είναι από τα καλύτερα μαθήματα αυτογνωσίας που θα μπορούσε να προσφέρει η Αστρολογία.
    Σας ευχαριστώ νά' χετε μια πολύ όμορφη Κυριακή.
    Victory

  4. #24
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου

    [QUOTE=Victory;127045]
    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Τελικά νομίζω ότι η victory μας φάνικε ασαφής, ακριβώς επειδή έτσι νιώθει κάτω από την επιρροή του Ποσειδώνα και των υπόλοιπων όψεων.
    Στην πραγματικότητα αυτό που αποζητά είναι να επικοινωνήσει μαζί μας τον εσωτερικό της λαβύρινθο. Λένε –και αυτό είναι κάτι που με βρίσκει σύμφωνη- ότι αυτό είναι μία από τις πιο υγιείς και θεραπευτικές αντιδράσεις για τον άνθρωπο.

    Κάτια καλημέρα και σ' ευαχιστώ που μέσα σε λίγες γραμμές κατάφερες να αποκωδικοποιήσεις με απόλυτη σαφήνεια αυτό που προσπαθώ με κόπο να μπορέσω να συντάξω καιρό τώρα, στο ίδιο μου το μυαλο. Λαβύρινθος . Είναι όλα μαζεμένα κουβάρι. Λάθη, ενοχές, παρορμήσεις, επιθυμίες, ατολμία, πρέπει, εγωϊσμός.
    Εφάκι μου η αυτοπεποίθηση μου βάλλεται συστηματικά και επιτηδευμένα τα τελευταία 4 χρόνια. Σίγουρα λοιπόν έχω επαναλάβει Ποσειδώνια λάθη και αυτό φυσικά βοηθά στο να μεγαλώνει κάθε φορά το κουβάρι .
    Σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να ζητήσω επι προσωπικού , μέσα από αυτό το site, προβλέψεις. Αυτό που ουσιαστικά ρώτησα, είναι το αυτονόητο για σας ...αν η κεκτημένη μου ταχύτητα για να ορθοποδήσω με στείλει σε λάθος, για αλλη μια φορά επιλογές. Την φοβία μου εξέφρασα δυνατά προφανώς και ούτε που το κατάλαβα!
    Ουτε εγώ η ίδια συνειδητοποιώ, μέσα στη δύνη μου και στη φόρα της λάβας , τι πραγματικά είναι είναι αυτό που φοβάμαι περισσότερο. Την ανεπάρκεια μου...ή την τεράστια 'Αρια δύναμη που νιώθω μέσα μου που δεν μπορώ να καταλάβω τα όρια της? Τελικά τι ειναι χειρότερο, να γνωρίζεις την ανεπάρκεια σου ή να μην γνωρίζεις τα όρια της δύναμης σου?
    Ναι , σας έχω ανάγκη αυτή την περίοδο και είναι η πρώτη φορά που εκφράζομαι τόσο ανοιχτά , έστω και πίσω από την μάσκα του Victory που έιναι Αγγλιστί το ονομά μου. Ισως είναι η απαρχή μιας μικρής , πολλά υποσχόμενης αλλαγής (θέλω να πιστεύω) , μιας που δεν έχω μάθει να ζητάω βοήθεια. Μέχρι τώρα το μοναδικό που έκανα έιναι να προσπαθώ με έναν τεράστιο εγωισμό ,να αποδεικνύω ότι μπορώ να καταφέρω τα πάντα μόνη μου.
    Σιγά σιγά αλλάζει.
    Καταλαβαίνω ότι έιμαι τελείως εκτός ορίων αστρολογίας. Ζητώ συγνώμη από την διαχείριση , και την παρακαλώ για λίγο , να το αποδεχτεί . Αυτή η επικοινωνία ίσως είναι από τα καλύτερα μαθήματα αυτογνωσίας που θα μπορούσε να προσφέρει η Αστρολογία.
    Σας ευχαριστώ νά' χετε μια πολύ όμορφη Κυριακή.
    Victory μου πιστευω, κι απ οτι εχω δει και σε ωροσκοπια φιλων και γνωστων, ενας δυνατος Αρης θα προσφερει στον κατοχο του την απαραιτητη δυναμη, για ν αντιπαλεψει οσα αρνητικα συναισθηματα ανεφερες παραπανω. Αυτο ειναι εξ αλλου και το δωρο ,που δινει η φυση , σ αυτον τον αρη.

    Σε αλλες περιπτωσεις, εχω παρατηρησει οτι αυτη η δυναμη μπορει να προερχεται απο μια θετικη οψη ηλιου-αρη, η αρη-πλουτωνα.
    Μ αυτο θελω να πω ,οτι εχεις σαφως την δυνατοτητα να υπερπηδησεις τα εμποδια και τον αρνητικο ψυχισμο αυτης της περιοδου, αρκει να κατανοησεις, οτι πρεπει να βρεις την ισορροπια, ωστε να μην κουτουλαει ο κριαρισιος αρης σου τον τοιχο, που βλεπει μπροστα του.
    Το πρωτο βημα λοιπον , εχει ηδη γινει. Το να παραμερισεις τον εγωιστικο αρη σου, δεν ειναι καταστροφη. Αυτο ειναι το μερος του μαθηματος της ζωης, που συζητησαμε στα πρωτα ποστ, οταν λεγαμε οτι ολοι οι ανθρωποι εχουμε δικαιωμα στην αναζητηση συμπαραστασης.

    Πιστευω μαλιστα, οτι αρκετα μελη νοιωθουν αναλογα αυτη την περιοδο, αλλα πιθανον δεν εχουν το κουραγιο η δεν ειναι η δικη τους καταλληλη στιγμη, για να συμμετεχουν σε μια τετοια συζητηση.

    Επισης δεν πρεπει να ξεχναμε, οτι τις ελευταιες δεκαετιες εχει προωθηθει πολυ η εικονα του <δυνατου>, <επιτυχημενου>, <απολυτως αυτονομου> ανθρωπου. Αυτο στην πραγματικοτητα, ειναι αντιθετο απο την ανθρωπινη φυση μας και μας οδηγει στην απομονωση. Οσοι ομως ασχολουμαστε με την αστρολογια, εχουμε ηδη αποδεχθει οτι ειμαστε μερος ενος συνολου. Δεν ειναι τυχαια αυτη η απλη φραση, που υπαρχει σε ολα σχεδον τ αρθρα της αστρολογιας και δεν αναφερεται μονο στο πλανητικο μας συστημα. Με πολυ απλα λογια, πρεπει να καταλαβουμε , οτι χρειαζομαστε ο ενας τον αλλο, περισσοτερο απ οσο παραδεχομαστε.

    Ευχαριστω κι εγω την διαχειριση για την κατανοηση. Νομιζω οτι οσο περναει ο καιρος, πολλοι φιλοι θα εχουν αναγκη για τετοιες συζητησεις, αν σκεφτουμε τις συνθηκες που επικρατουν στην κοινωνια μας.

  5. #25
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου

    [QUOTE=Victory;127045]
    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Τελικά νομίζω ότι η victory μας φάνικε ασαφής, ακριβώς επειδή έτσι νιώθει κάτω από την επιρροή του Ποσειδώνα και των υπόλοιπων όψεων.
    Στην πραγματικότητα αυτό που αποζητά είναι να επικοινωνήσει μαζί μας τον εσωτερικό της λαβύρινθο. Λένε –και αυτό είναι κάτι που με βρίσκει σύμφωνη- ότι αυτό είναι μία από τις πιο υγιείς και θεραπευτικές αντιδράσεις για τον άνθρωπο.

    Κάτια καλημέρα και σ' ευαχιστώ που μέσα σε λίγες γραμμές κατάφερες να αποκωδικοποιήσεις με απόλυτη σαφήνεια αυτό που προσπαθώ με κόπο να μπορέσω να συντάξω καιρό τώρα, στο ίδιο μου το μυαλο. Λαβύρινθος . Είναι όλα μαζεμένα κουβάρι. Λάθη, ενοχές, παρορμήσεις, επιθυμίες, ατολμία, πρέπει, εγωϊσμός.
    Εφάκι μου η αυτοπεποίθηση μου βάλλεται συστηματικά και επιτηδευμένα τα τελευταία 4 χρόνια. Σίγουρα λοιπόν έχω επαναλάβει Ποσειδώνια λάθη και αυτό φυσικά βοηθά στο να μεγαλώνει κάθε φορά το κουβάρι .
    Σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να ζητήσω επι προσωπικού , μέσα από αυτό το site, προβλέψεις. Αυτό που ουσιαστικά ρώτησα, είναι το αυτονόητο για σας ...αν η κεκτημένη μου ταχύτητα για να ορθοποδήσω με στείλει σε λάθος, για αλλη μια φορά επιλογές. Την φοβία μου εξέφρασα δυνατά προφανώς και ούτε που το κατάλαβα!
    Ουτε εγώ η ίδια συνειδητοποιώ, μέσα στη δύνη μου και στη φόρα της λάβας , τι πραγματικά είναι είναι αυτό που φοβάμαι περισσότερο. Την ανεπάρκεια μου...ή την τεράστια 'Αρια δύναμη που νιώθω μέσα μου που δεν μπορώ να καταλάβω τα όρια της? Τελικά τι ειναι χειρότερο, να γνωρίζεις την ανεπάρκεια σου ή να μην γνωρίζεις τα όρια της δύναμης σου?
    Ναι , σας έχω ανάγκη αυτή την περίοδο και είναι η πρώτη φορά που εκφράζομαι τόσο ανοιχτά , έστω και πίσω από την μάσκα του Victory που έιναι Αγγλιστί το ονομά μου. Ισως είναι η απαρχή μιας μικρής , πολλά υποσχόμενης αλλαγής (θέλω να πιστεύω) , μιας που δεν έχω μάθει να ζητάω βοήθεια. Μέχρι τώρα το μοναδικό που έκανα έιναι να προσπαθώ με έναν τεράστιο εγωισμό ,να αποδεικνύω ότι μπορώ να καταφέρω τα πάντα μόνη μου.
    Σιγά σιγά αλλάζει.
    Καταλαβαίνω ότι έιμαι τελείως εκτός ορίων αστρολογίας. Ζητώ συγνώμη από την διαχείριση , και την παρακαλώ για λίγο , να το αποδεχτεί . Αυτή η επικοινωνία ίσως είναι από τα καλύτερα μαθήματα αυτογνωσίας που θα μπορούσε να προσφέρει η Αστρολογία.
    Σας ευχαριστώ νά' χετε μια πολύ όμορφη Κυριακή.
    Επί της ουσία, μία όψη μεταξύ αργών πλανητών, συνήθως δεν γίνεται τόσο άμεσα αντιληπτή από το άτομο. Κοιτάζοντας κανείς τον χάρτη της victory , θα έβλεπε ότι έχει μια γενέθλια θέση αντίθεση Κρόνου(τελευταία μοίρα Ταύρου) \Ποσειδώνα ( πρώτες Τοξότη) και ο διελαύνον Ποσειδώνας έρχεται να ενεργοποιήσει την αντίθεση αυτή.
    Και πάλι όμως, δεν θα ήταν αρκετό αυτό αν ο Ποσειδώνας δεν ήταν τόσο ισχυρός (Συγκυβερνήτης 1ου οίκου στο Ζενίθ) και σε αντίθεση με έναν Κρόνο σχεδόν στην ακμή του επίσης γωνιακού 4ου.
    Η αντίθεση του Κρόνου με τον Ποσειδώνα, το όνειρο ενάντια στην πραγματικότητα, όλες οι γνωστές και αντίθετες αρχές των πλανητών, είναι από μόνη της μια αρκετά δύσκολη όψη. Η απελπισία είναι μια από τις συχνές εκφάνσεις της.

    Όμως, με όλο το ζώδιο του Ιχθύ στον 1ο οίκο και τον κυβ. του Ιχθύ σε αντίθεση με τον Κρόνο από γενέθλια θέση, αλλά και τον ήλιο στον 12ο , φαίνεται πως Ποσειδώνας για σένα έχει ιδιαίτερη σημασία και γιʼ αυτό τον βιώνεις τόσο έντονα. (Αυτό είναι μια καλή αφορμή για τα μέλη που γνωρίζουν λιγότερα, να δουν πως αξιολογούμε μία όψη μέσα σε ένα χάρτη, σύμφωνα με την ποιότητα της ενέργειας που κουβαλούν οι πλανήτες. Δεν ερμηνεύουμε απλώς τις όψεις και βγάζουμε ένα στείρο συμπέρασμα!)
    Ωστόσο, το σύνολο του χάρτη σου αλλά και η ίδια η όψη Κρόνου αντίθεσης Ποσειδώνα, μας λέει ότι είσαι ένας άνθρωπος που πάντα ψάχνεις τα όρια της στρεβλής εντύπωσης που βολεύει σε σχέση με την πρακτικότητα της αλήθειας που μπορεί να μην είναι και τόσο ευχάριστη. Οπότε μην ανησυχείς ότι τρέφεις φρούδες ελπίδες.
    Τελικά το τετράγωνο που δέχεσαι, υπάρχει πιθανότητα να σου βγει σε καλό, χαλαρώνοντας την γενέθλια τάση σου να υπονομεύεις δυσάρεστα τον ίδιο σου τον εαυτό, με περιορισμούς, απαγορεύσεις και θλιβερές εντυπώσεις.

    Η καινούργια ¶ρεια ταπεινοφροσύνη σου έχει να κάνει με το πέρασμα του Κρόνου που ενεργοποιεί την γενέθλια αντίθεση Ουρανού \¶ρη και ρίχνει τους κεραυνοβόλους τόνους σου. Όταν περάσει στην ορθόδρομη φορά και σου κάνει ξανά την σύνοδο και αντίθεση, τότε θα αντιμετωπίσεις πραγματικά τον εαυτό σου και την δύναμή σου.

    Υπάρχει και κάτι στο σύνολο του χάρτη σου που δεν μεταφέρεται με λόγια και όψεις, όπως άλλωστε σε όλους τους χάρτες. Είναι η δομή και ο τρόπος που οι πλανήτες παίρνουν την θέση τους μέσα σε ένα ωροσκόπιο.
    Έχεις την τάση να κρατάς τον εαυτό σου και την ενέργειά σου κλειδωμένη, σαν να σου επιβάλλονται αόρατοι κανόνες και σκοπός της ζωής σου είναι να υπηρετείς τους γύρω σου, πράγμα που έρχεται σε μεγάλη αντίστιξη με τις επιταγές του ισχυρού ¶ρη σε αντίθεση με τον Ουρανό.
    Μάλλον ήρθε πράγματι η ώρα να μάθεις να χειρίζεσαι την δύναμή σου και να σταματήσεις να περιορίζεσαι σε αδέξιες εκρήξεις. Αρκετά δούλεψες τον Ν.Δ σου.
    ΄Ωρα για Β.Δ! :bigsmile:
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #26

    Re: Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου

    Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά Εφη είναι ότι ακόμη και τώρα , που νιώθω την απόλυτη ανάγκη να ζητήσω βοήθεια και ήδη αρχίζω και το κάνω, ονειρεύομαι ότι κάτι αλλάζει και ως δια μαγείας, ΜΟΝΗ μου σέρνω το καράβι μου και προσφέρω θέση σ' συτό σε όσους χρήζουν βοηθείας.
    Κοινώς είναι εύκολο να δω τις πληγές μου, τα λάθη μου και τους μαγνήτες που με κρατάνε στα πεπαλαιωμένα , αλλά είναι φρικτά δύσκολο να καθαρίσω αυτές τις πληγές να τις απολυμάνω για να τις επουλώσω.
    Κάτια βούρκωσα όσο διάβαζα το ποστ σου γιατί απλά ακόμη και το γεγονός ότι μου αρέσει να "υπηρετώ", ακόμη και αυτό που ξέρω να το κάνω τόσο καλά, πλέον δεν μου αρκεί. Νιώθω μέσα μου το ηφαίστειο να λέει ΑΡΚΕΤΑ. Εκεί είναι η πάλη. Μήπως είναι πάλι άλλη μια έκρηξη εγωϊσμού που πρέπει να την πνίξω? Προφανώς είναι το δικό μου προσωπικό ταξίδι, επώδυνο, συναισθηματικά και πρακτικά, προς την ωρίμανση. Μακάρι να μπορούσα να καταλάβω με μεγαλύτερη ευκολία τι πρέπει να αλλάξω. Ποιον δρόμο να ακολουθήσω για να μην πονέσω και μοιράσω πόνο. Να μην αναγκάσω άλλους να πληρώσουν για τις δικές μου επιλογές και λάθη.Ισως αυτό να εννοείς όταν γράφεις περί υπονόμευσης του ίδιου μου του εαυτού .
    Κορίτσια ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Victory

  7. #27
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου

    Κανεις δεν θα πονεσει τοσο τραγικα πολυ. Ολοι εχουμε αποθεματα αυτοσυντηρησης, το ιδιο και οι ανθρωποι στους οποιους αναφερεσαι. Πιθανον ν αποδεχθουν καποια πραγματα πιο ευκολα απ οσο νομιζεις, γιατι συνηθως προβαλλουμαι δικες μας συμπεριφορες στους αλλους, ενω εκεινοι, πιθανον νοιωθουν τελειως διαφορετικα.

    Ναι αυτο εννοει η Κατια και μαλιστα προχωρησε περισσοτερο σε αστρολογικες επισημανσεις, κατι για το οποιο την ευχαριστω κι εγω πολυ. Οι επισημανσεις της αυτες, ειμαι σιγουρη , οτι πρεπει να σ ενθαρρυνουν αναλογα. Ξαναδιαβασε το ποστ της προσεχτικα.

    Ναι αυτη ειναι η επιδραση της οψης κρονου-ποσειδωνα, απελπισια και θλιψη, γι αυτο και οι αστρολογοι ζητουν απο τ ατομα της γενιας στην ποια ανηκω κι εγω , να ειναι προσεκτικα σ εθισμους κ,λ.π.

    Αντ αυτου σου συνιστω να κανεις την επανασταση σου, ειδικα αν δεν την εκανες ολοκληρωμενη στην εφηβεια σου, οπως και τοσοι αλλοι ανθρωποι. (περισσοτροι απ οσο φανταζεσαι.) Οσοι σ αγαπουν, θα συνεχισουν να σ αγαπουν, αυτο ειναι το μονο σιγουρο.


    Κατια μου ειλικρινα, η διατυπωση σου στις τοσο λεπτες αποχρωσεις των συναισθηματων της οψης αυτης ειναι εξαιρετικη.

  8. #28

    Re: Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου

    Προσπαθώ Εφη μου να προσαρμόσω την ανάλυση της Κάτιας αλλά ακόμη χάνομαι στις φοβίες μου. Μέχρι στιγμής πάντως η μοναδική εξάρτηση που μου βγήκε , ενώ δεν την είχα καθόλου , είναι η υπερβολική κατανάλωση τροφης ....έβαλα 10 κιλά και δεν έχω καμιά τύψη γι' αυτό. Ορισμενες φορές (αρκετά συχνα για την ακρίβεια) τρομάζω και γω η ίδια με την ποσότητα. Ελπίζω να συνέλθω σύντομα. Το κακό είναι ότι ενώ θέλω να αναλάβω δράση νιώθω εδώ και αρκετό καιρό ότι με έχουν δεμένη χειροπόδαρα (και λιγάκι με βολεύει η απραξία = όχι λάθη). Υπομονή προφανώς μου λέτε και επιμονή !!!(Ενάντια στις επιταγές του γενέθλιου Αρη μου και του τετραγώνου Κρόνου Ποσειδώνα) Νά στε καλά
    Victory

  9. #29
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου

    Σου λεμε το αντιθετο απ οτι καταλαβες. Ν αφησεις τον αρη σου να δραστηριοποιηθει αλλα δημιουργικα, βαζοντας το καθετι και τον καθενα,στην θεση που του αρμοζει.

    Σου λεμε να μην πεσεις στην αδρανεια που δημιουργει ο φοβος. Δηλαδη μπορει να φοβασαι, αλλα τελικα ολα να εξελιχθουν θετικα. Δεν σημαινει οτι σωνει και καλα ο ποσειδωνας θα σε αποπροσανατολισει, αντιθετα σου δημιουργει μονο αυτο τον φοβο της αποτυχιας.

    Η Κατια με τρυφερο τροπο, σου λεει οτι οι προοπτικες ειναι γενικα καλες μεσ απο τον χαρτη σου. :bigsmile:

  10. #30

    Re: Παρόμοιοι γενέθλιοι και ομοιότητες επί του πρακτέου

    :embarrest Ουπς... Τα μηνύματα όπως βολεύουν τελείως.
    Victory

 

 
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads