s
χαρτης γαμου - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 11 to 20 of 35
  1. #11
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: χαρτης γαμου

    Έφη μου, μια αμοιβαία υποδοχή δεν ακυρώνει όψη, απλώς βοηθά την κατάσταση.
    Επίσης το πρώτο πράγμα που κοιτάμε σε χάρτη γάμου είναι ο ωροσκόπος και οι όψεις του κυβερνήτη του.
    Δεν θέλω να υποτιμήσω την έννοια των δεσμών της Σελήνης, ωστόσο, πάρτε το από την αρχή.
    Για παράδειγμα, όταν πρόκειται για γάμο, θέλουμε ωροσκόπο σε σταθερό ζώδιο για να υπάρχει μακροβιότητα. Ο ωροσκόπος στο συγκεκριμένο χάρτη βρίσκεται στην Παρθένο που είναι μεταβλητή, τι σημαίνει αυτό;;
    Ο Ερμής που είναι κυβερνήτης του ωροσκόπου σε ποιο οίκο βρίσκεται και τι όψεις σχηματίζει;;
    Τα φώτα πού βρίσκονται και τι όψεις σχηματίζουν;;
    Η Σελήνη μήπως βρίσκεται σε κενό πορείας;;
    Είναι μια δύσκολη διαδικασία ο χάρτης γάμου και αν δεν τον αναλύσετε από την αρχή θα χαθείτε.

  2. #12
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: χαρτης γαμου

    ευχαριστω τινα μου για τις διευκρινησεις..ενα σχεδιαγραμμα των βηματων αναλυσης του χαρτη ειναι απαραιτητο...
    και να πω συμπληρωματικα ακολουθωντας τις οδηγιες σου οτι..
    ο ερμησ κυβερνητης του ωροσκοπου του χαρτη ειναι στους ιχθυς(και στον 7 οικο)
    κανει εξαγωνο με αρη ο οποιοςειναι (αιγοκερω-5 οικο),τριγωνο με κρονο(καρκινο -11οικο)
    και τετραγωνο με πλουτ(τοξοτη-4 οικο)
    τα φωτα οπως προειπα ειναι
    ο ηλιος στουσ ιχθυς(7 οικο) σε συνοδο με ουρανο
    και επισης ηλιος χιαστι με σεληνη (ζυγο-2 οικο)
    ηλιος σε εξαγωνο με αρη(αιγοκ-5 οικο)
    η σεληνη στον ζυγο και 2 οικο
    δεν ειναι κενη πορειας καθως θα σχηματισει συνοδο με δια ζυγο(2 οικο)
    αλλες οψεισ της σεληνης
    σεληνη χιαστι αφροδιτη(ιχθυ 6 οικο)
    τετραγωνο με αρη (αιγοκ-5 οικο) και χιαστι με ουρανο(ιχθυ -7 οικο)
    τι να σχολιασω ομως πια γιαυτον τον πλουτωνα μεσα στον 4 οικο(τοξοτη)??
    ευτυχως κανει εξαγωνο με αφροδιτη(6 οικο-ιχθυ)

    αλλα δεν ξερω ποσο μπορει να σωσει τα πραγματα??:toung:
    τι λετε οι πιο εμπειροι??

  3. #13
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: χαρτης γαμου

    καιμε ωροσκοπο στην παρθενο(μεταβλητο)
    ακμη 4 οικου στον τοξοτη(μεταβλητο) με πλουτωνα μεσα
    ακμη7 οικου στους ιχθυς(μεταβλητο) με ουρανο σε συνοδο με ηλιο μεσα
    ποση μεταβλητοτητα πια αυτος ο γαμοσ??
    ολοι οι γωνιακοι οικοι σε μεταβλητα ζωδια

    ο θεος βοηθος!!!:worried:

  4. #14
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: χαρτης γαμου

    Κοίτα ο Θεός δεν πολυβοηθάει,εξαρτάται απ'το ζευγάρι,να θέλουν να είναι μαζί.
    Μη με πάρετε με τις ντομάτες,αλλά μιλάμε για σύνθετο χάρτη τόση ώρα?

  5. #15
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: χαρτης γαμου

    Quote Originally Posted by maria76 View Post
    Κοίτα ο Θεός δεν πολυβοηθάει,εξαρτάται απ'το ζευγάρι,να θέλουν να είναι μαζί.
    Μη με πάρετε με τις ντομάτες,αλλά μιλάμε για σύνθετο χάρτη τόση ώρα?
    οχι μαρακι μιλαμε για ημερομηνια γαμου...

  6. #16
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: χαρτης γαμου

    Quote Originally Posted by stellamou View Post
    καιμε ωροσκοπο στην παρθενο(μεταβλητο)
    ακμη 4 οικου στον τοξοτη(μεταβλητο) με πλουτωνα μεσα
    ακμη7 οικου στους ιχθυς(μεταβλητο) με ουρανο σε συνοδο με ηλιο μεσα
    ποση μεταβλητοτητα πια αυτος ο γαμοσ??
    ολοι οι γωνιακοι οικοι σε μεταβλητα ζωδια

    ο θεος βοηθος!!!:worried:
    H μεταβλητότητα-γενικα μιλωντας- θα μπορούσε να λειτουργήσει θετικα(ως ευελιξια,διπλωματια,διαθεσ η για συμβιβασμους) αν στηριζεται ο χαρτης απο καποια επιρροη σταθερων ζωδιων σε καιρια σημεια του(πχ εξωκρόνιοι πλανητες σε γωνιακους /ή "σταθερους" οικους , ο Κυβερνητης του Ωροσκοπου,του Ηλιου, της Σεληνης ή της Αφροδιτης σε σταθερο ζωδιο/γηινο οικο κατα προτιμηση Ταυρο, δυνατος Κρονος αλλα χωρις πολλες γενικοτερα ή λιγες αλλα ασχημες οψεις γιατι αυτες φερνουν απογοητευσεις και ψυχροτητα!, δυνατη Αφροδίτη, δυνατος 7ος κτλ)

    Στην περιπτωση του χαρτη που εξεταζουμε, υπαρχει ενα stellium πλανητων στον 7ο αλλα στους Ιχθεις(Ηλιος,Ερμης,Ουρανος) ...μμμ...κυβερνητης αυτων των πλανητων οι Ποσειδωνας και Διας...Ποσειδωνας στον Υδροχοο, αλλα μεσα στον 6ο?Ζορικα τα θεματα υγειας.Διας στο Ζυγο(καλη θεση αυτη-οι αποψεις,πεποθησεις,κοσμοθε ωρία του ζευγαριου διέπονται απο τις αρχες της δικαιοσυνης,διαλλακτικοτη ας,διαθεσης για συνεργασια) και στο 2ο(επεκταση των οικονομικων, τυχη,ευκαιριες,αλλα....κ πολλα οικονομικα σκαμπανευασμτα-ασταθεια προσδισει η Σεληνη εδω, οπως ειπε η Τινα μας)-που επηρεαζουν την ψυχική τους υγεια/ισορροπία, ομως... θαρρω πως... τα λαθη απο πιθανους ακαταλληλους οικονομ.χειρισμους διορθωνονται σχεδον στο παρα 5, λιγο πριν χτυπήσουν το ζευγαρι η καταστροφη, αν και Σενηνη/Διας δεν κανουν συνοδο(ειναι ευρεια κι ετσι δε δινει το 100% της θετικης επιρροής της αλλα οπωσδηποτε ο Διας στο 2ο βοηθαει πολυ κ απο μονος του!).

    Η εκπροσωπηση πλανητων εβρισκόμενων σε σταθερα ζωδια στο χαρτη ειναι...πολυ αδυναμη,ομως ο κυβερνητης Ηλιου,Ερμη και Ουρανού αλλα κυριως ο Κυβερνητης του 7ου(το πως βλεπει το ζυγαρι το γαμο αυτο/η ποιότητα-φύση του γαμου και γενικοτερα των σχεσεων/συνεργασιων τους κτλ)...ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΖΩΔΙΟ!:nuts:

    Βεβαια η παρορμητικη ποιοτητα/ιδιοτητα...καλα κρατει και δινει στοιχεια δυναμισμου στο ζευγαρι(αλλα και ο Ζυγος(γυναικα) και ο Ιχθεις(αντρας)...ειναι αναποφασιστοι,αμφιταλαντε νται μεχρι να αναλαβουν δραση).

    Ο Αρης ειναι πολυ δυνατος στο ζωδιο της εξαρσης του...κ μεσα στον 5ο...ε καθε αλλος παρα δυσοιωνος ειναι για την αποκτηση παιδιων(εξου και το αγορακι που μα ειπες οτι απεκτησαν τελικα τα παιδια Στελλα μου, παρα την αρχικα/φαινομενικα οχι καλη ακμη του 5ου στον Αιγοκερω).

    Η Αφροδίτη-οι αξιες του ζευγαριου, ο τροπος που δινουν/λαμβανουν αγαπη + 2ος/8ος...ακμη 2ου στην Παρθενο/ακμη 8ου στον Κριο...βαλε με το νου σου τι σημαινουν!)-ειναι στο μεταιχμιο Υδροχοου/Ιχθυ(παλι καλα που παιζει κ Υδροχοος εδω-σταθερο ζωδιο-,εστω και οριακα!!) κι ετσι παιρνει στοιχεια κι απο τα 2 ζωδια.
    Μεσα στον 6ο...στην κυριαρχια του Ερμη βοηθα κομματακι στην εκλογικευση των συναισθηματων και τον ελεγχο συμπεριφορων που βγαζουν εμπαθεια/ακρατο συναισθηματισμο, αν και ο 6ος θεωρειται κατιόν(δυσμενης) οικος για την Αφροδίτη(και τους "καλους/θετικους/αναλαφρους" πλανητες γενικα), αφου παραπεμπει σε κριτικη και διαρκη αναλυση των καταστασεων που ισως τους εμποδισει απο το να ζουν ελευθερα τον ερωτα, απολαμβανοντας!.
    Καθως ομως ειναι και οικος της υγειας/εργασιακων σχεσεων...η Αφροδιτη εκει υποσχεται αρμονια σε αυτους τους τομεις, θα μπορουσε να υποσχεθει κ σιγουρη ευεξια αν δεν πηγαινε παρεουλα με τον Ποσειδωνα σε αυτο το σπιτι που ξερεις τι δειχνει φανταζομαι.
    Βεβαια ο Ποσειδωνας κανει μονο θετικες όψεις (αν ειδα καλα) αλλα απο τον Υδροχοο δε μπορει να δωσει ολα τα θετικα του στοιχεια.

    Ο Κρονος στον Καρκινο(δυσκολη θεση) δειχνει-κατέμε,μεταξυ αλλων-οτι τα μελη του ζευγαριου κουβαλανε ασχημα παιδικα βιωματα(απωθημενα-τραυματα που πρεπει να ξεπερασουν) καθως επισης και...(ο 4ος εδω μας μιλα για)την οικογειακη ατμοσφαιρα...τη δομη της οικογενειας που δημιουργηθηκε απο αυτο το γαμο...εσυ ποια λες να ειναι Στελλα μου με τον Κρονο παρων μεσα στο σπιτι τους?(ΕΔΩΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ,ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΑΥΤΟ?...)...Εχει και καποια θετικα κ καμποοσα αρνητικα φυσικα...ε?Και μεσα στον 11ο που ειναι...τι λες?(Στοχοι,φιλιες,συλλογικ οτητα κτλ?)...ο 11ος ειναι κ ο οικος της Πολιτικης, της τεχνολογιας,... !

    Πως φαινονται οι 2 τους σαν ζευγαρι?Κοιταμε το 10ο(ακμη,Κυβερνητη,πλανητες μεσα εκει)...+.../στοιχεια/πλανητες/οικοι σε Λιονταρι/Ζυγο...++...Ωροσκοπο.
    Κανε μια αποπειρα προσεγγισης του θεματος αυτου(θα βοηθουσε να μου εδινες το συνθετο χαρτη να το βλεπω) αν θες Στελλιτσα μου και θα συμβαλλω κι εγω πιο μετα.

    Δες επισης...περα αοπο τη συνοδο Ηλιου-Ουρανου που αναλυσαμε και σαφως μπορει να φερει περιοδους χωρισμου στο ζευγαρι...και...τα τετραγωνα Σεληνης/Αρη(πολυ κακη οψη!!) και Ερμη/Πλουτωνα(ο ενας ανακρινει τον αλλον, ελειψη εμπιστοσυνης?), αλλα και το τραγωνο του Κρονου με τους Δεσμους της Σελήνης.

    Υ.Γ1: ΣΚΕΨΟΥ ΕΠΙΣΗΣ...ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΝ?
    ΗΛΙΟΣ ΣΤΟΥΣ ΙΧΘΕΙΣ(Ο ΣΚΟΠΟΣ/ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Ο ΓΑΜΟΣ)...ΑΠΟ ΕΡΩΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ...
    ΜΗΠΩΣ Η ΕΞΙΔΑΝΙΚΕΥΣΗ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΠΕΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΡΟΖ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΟΥΝ ΚΑΤΑΜΑΤΑ ΤΑ ΜΕΙΟΝ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ?......(εδω βοηθα η Προοδευτικη συναστρια...να δουμε την εξελιξη/καταληξη του γαμου..την εχεις αναλυσει?)

    Υ.Γ2::ΚΑΛΑ Ε ΕΙΜΑΙ ΦΟΒΕΡΗ...:bigsmile:
    ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΙΡΜΟΥΣ, ΟΥΤ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ-περα απο τη σκληρη μελετη που εχω ριξει ολα αυτα τα χρονια κ μαλλον αποδιδει καρπους- Ο ΔΙΕΛΑΥΝΩΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΣΕ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΑΓΓΙΖΕΙ ΜΕ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΣΤΟ ΓΕΝΕΘΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ 1Ο ΟΙΚΟ ΜΟΥ Κ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ τωρα ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ 3Ο ΜΟΥ)...ΟΞΥΝΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ!
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΜΠΕΡΔΕΥΟΤΑΝ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ Κ ΤΙΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ κ δε το εμπιστευομουν στο επακρο οντας ακρως αερινη(5 πλανητες σε ζυγο))

  7. #17
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: χαρτης γαμου

    Επίσης κοιταξε την ακμη 4ου στον Τοξοτη (4ος=το σπιτικο τους, η οικογενεια που φτιαξανε αλλα κ αυτη απο την οποια προερχονται+Κρονος στον Καρκίνο), με Κυβερνήτη το Δία μεν(ευνοικη η επιρροή του αλλα...!!) αλλα κ με τον Πλουτωνα μεσα...εχοντας κατα νου οτι...ο Πλουτωνας γκρεμίζει μοναχα οτι ειναι σάπιο,δυσλειτουργικό ή μη χρησιμο πια, και αρα πρέπει να γκρεμιστει για να αλλαξει μορφη(ανανεωση).

    Αρα θα μπορούσε να ειναι ευνοικος εδω...δεδομενου του οτι, μεσα απο μια συνεχη διαδικασία καθαρσης, θα τους ωθει(αν το λειτουργήσουν σωστα, με βαση τη συνθεση ολων των στοιχειουν του χαρτη γαμου, τους ατομικους τους γενεθλιους, το συνθετο, την προοδευτικη συναστρια και συνδυαζομενα καποια απο αυτα μεταξυ τους σε ενα κοινο χαρτη) να κανουν τις απαραιτητες ρυθμισεις για να διατηρουν τη σχεση υγιη και ανταποδοτικη ή λειτουργικη.

    Βεβαια ολα αυτα μεσα απο πονο...παντα το να αλλάζεις δέρμα είναι...επιεικώς επώδυνο!!!!...αρκει να εκτιμήσουν οτι αξιζει τον κοπο ολη αυτη η ταλαιπωρια!

  8. #18
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: χαρτης γαμου


    Επίσης κοιταξε την ακμη 4ου στον Τοξοτη (4ος=το σπιτικο τους, η οικογενεια που φτιαξανε αλλα κ αυτη απο την οποια προερχονται+Κρονος στον Καρκίνο), με Κυβερνήτη το Δία μεν(ευνοικη η επιρροή του αλλα...!!) αλλα κ με τον Πλουτωνα μεσα...εχοντας κατα νου οτι...ο Πλουτωνας γκρεμίζει μοναχα οτι ειναι σάπιο,δυσλειτουργικό ή μη χρησιμο πια, και αρα πρέπει να γκρεμιστει για να αλλαξει μορφη(ανανεωση).

    Αρα θα μπορούσε να ειναι ευνοικος εδω...δεδομενου του οτι, μεσα απο μια συνεχη διαδικασία καθαρσης, θα τους ωθει(αν το λειτουργήσουν σωστα, με βαση τη συνθεση ολων των στοιχειουν του χαρτη γαμου, τους ατομικους τους γενεθλιους, το συνθετο, την προοδευτικη συναστρια και συνδυαζομενα καποια απο αυτα μεταξυ τους σε ενα κοινο χαρτη) να κανουν τις απαραιτητες ρυθμισεις για να διατηρουν τη σχεση υγιη και ανταποδοτικη ή λειτουργικη.

    Βεβαια ολα αυτα μεσα απο πονο...παντα το να αλλάζεις δέρμα είναι...επιεικώς επώδυνο!!!!...αρκει να εκτιμήσουν οτι αξιζει τον κοπο ολη αυτη η ταλαιπωρια!
    Να προσθεσω στα οσα ηδη ανεφερα οτι-κοιτωντας το αρθρο της Χρυσανθης...θεωρω πως εχει δικιο οταν λεει οτι.. η γυναικα του ζευγους(το χαρτη του οποιου μελεταμε) φαινεται κ απο την Αφροδίτη(εγω πηρα τη Σελήνη για να δω πληροφορίες γι'άυτη) και την ακμη του 7ου οικου, ενω ο αντρας, οπως ηδη εκανα, εκπροσωπείται απο τον Ηλιο και τα χαρακτηριστικα που δινει η ακμη του 1ου οίκου.

    Αρα εδω Στελλα εχουμε...Αφροδίτη στον Κριο/6ος και ακμη 7ου στους Ιχθυς(Ποσειδωνας),αρα η γυναικα αυτη θα συμπεριφερεται στο γαμο της σαν Κριος+Ιχθυς+Παρθενος(6ος)...ο μοιως ο συζυγος , με Ηλιο στους Ιχθεις και στον 7ο, θα ειναι πιο προσηλωμένος-εξαρτημενος απο το γαμο αυτο κ θα λειτουργει σχεσοκεντρικα- Ιχθυς/Παρθενος/Ζυγος(7ος)!!(ενω η συζυγος πιο εγωκεντρικα(Κριος), αν δε λαβουμε υπόψη μας την επιρροη της Σελήνης στο Ζυγό)!
    **ΗΛΙΟΣ+ΑΦΡΟΔΙΤΗ(ΤΑ 2 ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ)... ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ(συνοδο) με τον Ουρανο, ο οποιος ειναι κ μεσα στον 7ο!!...Κατι που μπορει να αναεωσει τη σχεση(συνεχεις αλλαγες) και να της δωσει εναν πιο ανατρεπτικο χαρακτηρα, κοντρα στο κατεστημενο!..αν αποφευχθει εν τελει η οριστική ρήξη !!

    Εκεινη λοιπον θα ειναι πιο δυναμική, με πρωτοπόρο πνευμα και θα παιρνει παρορμητικα πρωτοβουλίες, ενω εκεινος πιο μετριοπαθης, συγκρατημενος,επιφυλακτικ ς,διαστακτικός...σε αντιθεση με τον ενθουσιασμό και τη φλογερη ιδιοσυγκρασία εκείνης που θα τον ταρακουνα, παρακινώντας τον σε αμεση δράση, τη στιγμη που εκεινος θα θελει να λειτουργει εκ του ασφαλούς!

    Η επιρροη που δινει ο Ιχθυς και στους 2 εξισσοροπει την κατασταση μεταξυ τους...ωστε να εχουν ιδιο περιπου μεριδιο στην ευτυχία!

    Τελος, να μην ξεχασω να πω οτι ο τρόπος με τον οποιο επικοινωνει το ζευγαρι φαινεται βεβαια απο τον Ερμη (τη θεση σε ζωδιο/οικο+οψεις αυτου και κυβερνητης ποιανου οίκου ειναι).

    Εδω Στελλιτσα...ο Ερμης ειναι στους Ιχθεις και στον 7ο...κυκλοθυμικότητα-ασταθεια στη συναισθητικη κατασταση, αλλα και κατανόηση(7ος/Αφροδίτη)...επισης...ομιχλώδ ς επικοινωνία,ψεμματα,μυστικ α,εξαπατησεις,θολη κριση,ανοργανωτη και πολυ διασθητική σκέψη(Ιχθυς)!Πιθανον να συζητανε πολυ για τη σχεση τους(7ος/Ερμης), προτασσοντας ομως το συναισθημα και οχι τη λογικη, οπως επιβάλλει ο Ερμης.
    Οψεις: Οι περισσοτερες όψεις του Ερμη ειναι θετικες, πλην του τεραγωνου του μ τον Πλουτωνα...ο ενας ανακρίνει τον ααλλο, καχυποψία, δεν υπαρχει εμπιστοσύνη μεταξύ τους.

    Ο Ερμης ειναι κυβερνητης του 1ου και του 10ου...κυβερνα την εικονα του ζευγαριου, το πως δειχνουν εξω σαν ζευγαρι(τα "επιφανειακα" στοιχεια της μεταξύ τους σχεσης) και οντας κ κυριος του 10ου την επιβεβαιωνει κιολας...δινοντας μια αιγλη στην επιρροη του Διδυμου εκει(ακμη 10ου)...που ειναι παιχνιδιάρης, χαβαλετζής και πολυλογάς αλλα παντα νεανικός και πνευματωδης, δινοντας στο ζευγαρι μια καπως επιπολαιη δημοσια σταση, οχι σαφη-σταθερη εικόνα κοινωνικου προφίλ, θα μπερδευουν με τα καμωματα τους τα ατομα του περιβαλλοντος τους...ως προς το τι ειδους σχεση εχουν χτισει μεταξυ τους(Δυδιμος)!



    Υ.Γ: {Εδω θα με ενδιέφερε να δω και τις απόψεις της Χρυσάνθης και της Τινας...αν εχουν την καλοσυνη να με διαφωτίσουν...ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΗΝΗ.Ευχαριστω εκ των προτερων.}

  9. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: χαρτης γαμου

    Να ευχαριστήσω με τη σειρά μου τη Σκορπίνα, για την εκτενή ανάλυση - προσέγγιση του γαμήλιου χάρτη του ζευγαριού, δεδομένου πως με βοήθησε πολύ να ασχοληθώ με το χάρτη του δικού μου γάμου, ο οποίος αποκάλυψε αλλά και επιβεβαίωσε αρκετά!:clapping:
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  10. #20
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: χαρτης γαμου

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Να ευχαριστήσω με τη σειρά μου τη Σκορπίνα, για την εκτενή ανάλυση - προσέγγιση του γαμήλιου χάρτη του ζευγαριού, δεδομένου πως με βοήθησε πολύ να ασχοληθώ με το χάρτη του δικού μου γάμου, ο οποίος αποκάλυψε αλλά και επιβεβαίωσε αρκετά! :clapping:
    Xαίρομαι που βοήθησα, καλή μου Ταυρίνα...!
    Aν θελεις δωσμου την ημερομηνια+ωρα γαμου σου(personally or as you wish) για να ριξω μια ματια, ετσι για εξασκηση...μηπως δουμε κ κατι επιπλεον μαζι...οκ?

    φιλια!

 

 
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads