s
Οψεις Συναστρίας - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 41 to 50 of 132
  1. #41
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Οψεις Συναστρίας

    ηθελα να ρωτησω οταν σε μια συναστρια εχουμε τριγωνο ηλιου αφροδιτης ,εξαγωνο σεληνη αφροδιτης και τριγωνο σεληνης αφροδιτης οψεις τριγωνου στο ηλιοσεληνιακο ...και τελος συνοδο αφροδιτης ωροσκοπου..αλλα παιζει πολυ κρονος στην σχεση και εχουμε μαλιστα και ενα τετραγωνο κρονου αφροδιτης..τι πιθανοτητες υπαρχουν σαυτη την σχεση να καταληξει σε γαμο??

  2. #42

    Re: Οψεις Συναστρίας

    Απο πολλες πιθανοτητες ...ως καμμια.Το αν παντρευτεις με καποιον η οχι δεν θα στο πει η μεταξυ σας συναστρια.Η συναστρια λεει μονο ποσο ταιριαζετε σαν χαρακτηρες η οχι .και οχι αν παντρευτειτε.

    Μπορει με καποιον να εχει την τελεια συναστρια και να μην παντρευτειτε ποτε .Να μην σου πω οτι μπορει να περασει απο διπλα σου και να μην του δωσει η να μην σου δωσει καν σημασια.

    Και με καποιον αλλον να εχει την χειροτερη και να παντρευτειτε .Αν το εχει δηλαδη να ταλαιπωρηθεις στο γαμο σου η οχι θα σου τυχει ενα "κακο" ταιριασμα .Μπορει επισης να εισαι μαζοχα και να σου αρεσουν τα δυσκολα και οχι τα ευκολα.

    Παντως η συναστρια δεν δειχνει ποιον παντρευεσαι και ποιον οχι .

  3. #43
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: Οψεις Συναστρίας

    hattie,
    βρηκα ενα σαιτ που ειχε τα εξης θεματα ..ενδειξεις γαμου και ενδειξεισ κατα του γαμου σε μια συναστρια,γιαυτο εθεσα την ερωτηση,σε ευχαριστω για την διευκρινηση,τι ακριβως πρεπει να κοιταξω,γιαυτο το ζητημα..??

  4. #44
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Οψεις Συναστρίας

    Quote Originally Posted by hattie23 View Post
    Απο πολλες πιθανοτητες ...ως καμμια.Το αν παντρευτεις με καποιον η οχι δεν θα στο πει η μεταξυ σας συναστρια.Η συναστρια λεει μονο ποσο ταιριαζετε σαν χαρακτηρες η οχι .και οχι αν παντρευτειτε.

    Μπορει με καποιον να εχει την τελεια συναστρια και να μην παντρευτειτε ποτε .Να μην σου πω οτι μπορει να περασει απο διπλα σου και να μην του δωσει η να μην σου δωσει καν σημασια.

    Και με καποιον αλλον να εχει την χειροτερη και να παντρευτειτε .Αν το εχει δηλαδη να ταλαιπωρηθεις στο γαμο σου η οχι θα σου τυχει ενα "κακο" ταιριασμα .Μπορει επισης να εισαι μαζοχα και να σου αρεσουν τα δυσκολα και οχι τα ευκολα.

    Παντως η συναστρια δεν δειχνει ποιον παντρευεσαι και ποιον οχι .
    Συμφωνώ, η συναστρία δεν δείχνει ποιόν παντρεύεσαι όμως το προφίλ του συντρόφου/σύζυγου που ελκύεις, το δείχνει.

    Στέλλα οι ενδείξεις είναι περισσότερες από μια, βάλε το θέμα στην αναζήτηση και θα βρεις άρκετές πληροφορίες για να ενημερωθείς.

  5. #45

    Re: Οψεις Συναστρίας

    Quote Originally Posted by stellamou View Post
    hattie,
    βρηκα ενα σαιτ που ειχε τα εξης θεματα ..ενδειξεις γαμου και ενδειξεισ κατα του γαμου σε μια συναστρια,γιαυτο εθεσα την ερωτηση,σε ευχαριστω για την διευκρινηση,τι ακριβως πρεπει να κοιταξω,γιαυτο το ζητημα..??
    Ναι το εχω υποψην μου αυτο το σαιτ που λες .Ωστοσο δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που γραφεται εκει στο απολυτο βαθμο. Για μενα ειναι θεμα γενεθλιου .

    Δευτερον ,οντως οι οψεις που αναφερεις ειναι καλες ενδειξεις για γαμο αλλα δεν φτανουν μονο αυτες ,κατα την προσωπικη μου αποψη σε σχεσεις γαμου η μακροχρονιες καλο ειναι να κοιταμε τους εξωκρονιους σε σχεση με τους προσωπικους πλανητες .

    Αν εχεις ωραιες οψεις μεταξυ σεληνης -αφροδιτης ,και ηλιου-σεληνης αλλα ο ποσειδωνας, ο πλουτωνας η ουρανος σας αλλαζουν τους λυχνιες τι να το κανεις ??

    Επισης ο κρονος που αναφερεις ειναι σημαντικος για μια σχεση και δειχνει διαρκεια σε θετικες οψεις ενω αντιθετα μπορει να δειχνει πικρα και αποσταση στις δυσκολες .


    Να προσθεσω επισης κατι που δεν δινουμε ιδιαιτερη προσοχη ειναι ο πλανητης ερμης και τι οψεις κανει .Γιατι αμα δεν μπορειτε να συννενοηθειτε τι να το κανετε το τριγωνο μεταξυ σεληνη και αφροδιτης οταν δεν εκφραζεστε ?

    Τελος ,ο ηλιος σε τριγωνο με την σεληνη ειναι μια καλη οψη ωστοσο ειναι και οψη που βαλτωνει το ζευγαρι παρα το αναζωογονει.

  6. #46
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    93

    Re: Οψεις Συναστρίας

    "η συναστρία δεν δείχνει ποιόν παντρεύεσαι όμως το προφίλ του συντρόφου/σύζυγου που ελκύεις, το δείχνει".
    Καλησπέρα και από μένα. Κυρία Τίνα μπορείτε να μου πείτε πως ακριβώς το βρίσκουμε αυτό;
    Υπάρχει περίπτωση μέσα από το γενέθλιο χάρτη να βρούμε το ζώδιο του γιατί ακούω πολύ συχνα να λέγεται ότι μπορεί να βρεθεί ή ότι θα είναι στο στοιχέιο της φωτιάς του νερού κ.λ.π. Ή το βρίσκουμε μέσα από τον προοδευτικό μας χάρτη; ή είναι συνδυασμός και των 2 χαρτών;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Μαρία

  7. #47
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Οψεις Συναστρίας

    Γεια σου Μαρία μου, καταρχήν μιλάμε για γενέθλιο χάρτη.
    Όχι το ζώδιο δεν το βρίσκουμε γι αυτό μην πιστεύετε ότι διαβάζετε. Το προφίλ του ανθρώπου που θα μας συντροφεύσει στη ζωή αλλά και την ποιότητα του γάμου μας, τα μελετάμε από τον 7ο οίκο, από τον Ήλιο εμείς οι γυναίκες ενώ σημαντικές πληροφορίες παίρνουμε από την Αφροδίτη και τον ¶ρη. Θα σε παραπέμψω και εσένα στην αναζήτηση, όπου θα βρεις αμέτρητες πληροφορίες για το συγκεκριμένο θέμα.

  8. #48
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Οψεις Συναστρίας

    Κοίτα,υπάρχουν διάφορες εκδοχές.Σίγουρα παίζει ρόλο το ζώδιο του Αρη σου,για να δεις τα χαρακτηριστικά του άντρα που σε ελκύει.Επίσης τυχόν πλανήτες μέσα στον 7ο οίκο,ίσως να δείχνουν και ζώδιο(πχ,Ποσειδώνας και μια μέρα παντρεύεσαι έναν Ιχθύ).Η και η ακμή του οίκου,στο ζώδιο που είναι δλδ,δίνει επίσης χαρακτηριστικά που σε ελκύουν.
    Κάθε σχέση που κάνουμε κάπως φαίνεται μέσα στον χάρτη μας,τώρα το ποιον θα παντρευτείς,είναι δικό σου θέμα,πάντως όλα εξηγούνται για μένα πιο πολύ μετά,παρά πριν.
    Και όποιος θέλει με συμπληρώνει ή και με διορθώνει..

  9. #49

    Re: Οψεις Συναστρίας

    Να κανω μια χαζη ερωτηση απλα το θεμα σχετικα με το συν τροφο οταν μελετω το γενεθιο χαρτη μου ειναι κατι που με παιδευει. Εχω ακμη του 7ου στον Υδροχοο .Και οντως με ελκυουν ανδρες που ειναι στην κοσμαρα τους ,"επαναστατες " ,που αλλαζουν και προσαρμοζονται ευκολα .Ο κυβερνητης του 7ου ο ουρανος βρισκεται στον τοξοτη στον 5ο οικο σε φιλικο ζωδιο με τον υδροχοο αφου κουβαλανε την ιδια τρελα της ελευθεριας,να ειναι γρηγοροι και κεφατοι .Και μαλιστα με τον ουρανο εχω πολυ καλη σχεση καθοτι κανει τριγωνο με την σεληνη μου στον κριο που θελει της εναλλαγες.

    Ομως ο ηλιος μου βρισκεται στον 4ο σε συνοδο με τον κρονο και ο αρης μου βρισκεται επισης στον αιγοκερω στον 6ο οικο. Αυτο ειναι ακριβως που με μπερδευει .Ξερω οτι παραδοσιακα ο Υδροχοος ειχε κυβερνητη τον κρονο ωστοσο στην συγχρονη αστρολογια οι ιδιοτητες που αποδιδονται στον υδροχοο εξαιτιας του σημερινου κυβερνητη δεν εχουν καμμια σχεση με το προφιλ του αιγοκερου που κυβερνα ο κρονος.

    Θελω να πω οτι ουρανος παρουσιαζεται ως αυτος που ανατρεπει καταστασεις ενω ο κρονος ειναι η σταθεροτητα.Πως μπορω να ξερω ποιο θα ειναι το προφιλ του συντροφου που υπαρχει στον γενεθλιο?

    Ποσο συμβαδιζει το ενα πλανο με το αλλο ?

  10. #50
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    93

    Re: Οψεις Συναστρίας

    Καλημέρα σας ευχαριστώ κυρία Τίνα για τις πληροφορίες που μου δώσατε και στην Μαρία76.
    ¶ρα κοιτάω ακμή του 7ου, Αφροδίτη, ¶ρη, και Ήλιο.
    Με εκτίμηση
    Μαρία

 

 
Page 5 of 14 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads