s
Η είσοδος του Ουρανού στον Κριό. Η κορύφωση μιας τρέλας; - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 28 of 28
  1. #21

    Re: Η είσοδος του Ουρανού στον Κριό. Η κορύφωση μιας τρέλας;

    Quote Originally Posted by pluto59 View Post
    ευχαριστουμε .....ο θεος να βαλει το χερι του .
    Συν Αθηνά και χείρα κίνει...
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  2. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Η είσοδος του Ουρανού στον Κριό. Η κορύφωση μιας τρέλας;

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    . η μεταχριστιανική εποχή των Ιχθύων συντέλεσε στη συγκέντρωση της εξουσίας σε λίγους
    Ένας μόνο να βρεθεί να παραστρατεί, πχ να θέλει να κλέβει, κάποιος θα πρέπει να τον σταματήσει. Ορίστε λοιπόν αμέσως η κατάλυση του κράτους της ελευθερίας.


    Κι εδώ βρίσκεται η πλάνη της εποχής των ιχθύων. Η σύγχυση των εννοιών της ελυθερίας
    και της ασυδοσίας.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  3. #23
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Η είσοδος του Ουρανού στον Κριό. Η κορύφωση μιας τρέλας;

    Γι αυτό έγραψα πιο πάνω ότι ο άνθρωπος σαν γένος είναι ον που απέχει από το ιδανικό και το αδιάφθορο.. Ελευθερία ισότητα και Δημοκρατία οφείλουν να πηγάζουν από μέσα μας και απαιτούν ολοκληρωτική μόρφωση στον τομέα σεβασμός. Δύσκολο για περίπου 7 δισεκατομμύρια κόσμο. Όπως σε έναν οργανισμό χωρίς άμυνες ένα και μοναδικό παθογόνο κύτταρο μπορεί να τον καταστρέψει τελείως, έτσι και σε μια κοινωνία ένας και μοναδικός με παρεκκλίνουσα συμπεριφορά μπορεί να κάνει ό,τι θέλει.

    Ίσως κάποτε αλλάξουν πράγματα όμως βλέπω πολύ δύσκολο να συμβεί κάτι τόσο ριζικό ακόμα και στην υδροχοϊκή εποχή πόσο μάλλον στην επταετία που έρχεται. Και μην ξεχνάμε ότι μετά τον Κριό ο Ουρανός θα περάσει στο άβολο γι αυτόν ζώδιο του Ταύρου οπότε σε πρώτη φάση οι αλλαγές που θα έρθουν δεν θα έχουν συνέχεια.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  4. #24

    Re: Η είσοδος του Ουρανού στον Κριό. Η κορύφωση μιας τρέλας;

    Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός οτι είμαι Κριός, πάντως εγώ τρελαίνομαι για τις αλλαγές, γι'αυτό πιστεύω ότι όποιες κι αν είναι οι εκπλήξεις που θα φέρει ο Ουρανός, στο τέλος θα είναι για καλό!
    ¶λλωστε χωρίς αλλαγές δεν υπάρχει εξέλιξη!

  5. #25
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Η είσοδος του Ουρανού στον Κριό. Η κορύφωση μιας τρέλας;

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Γι αυτό έγραψα πιο πάνω ότι ο άνθρωπος σαν γένος είναι ον που απέχει από το ιδανικό και το αδιάφθορο.. Ελευθερία ισότητα και Δημοκρατία οφείλουν να πηγάζουν από μέσα μας και απαιτούν ολοκληρωτική μόρφωση στον τομέα σεβασμός. Δύσκολο για περίπου 7 δισεκατομμύρια κόσμο. Όπως σε έναν οργανισμό χωρίς άμυνες ένα και μοναδικό παθογόνο κύτταρο μπορεί να τον καταστρέψει τελείως, έτσι και σε μια κοινωνία ένας και μοναδικός με παρεκκλίνουσα συμπεριφορά μπορεί να κάνει ό,τι θέλει.

    Ίσως κάποτε αλλάξουν πράγματα όμως βλέπω πολύ δύσκολο να συμβεί κάτι τόσο ριζικό ακόμα και στην υδροχοϊκή εποχή πόσο μάλλον στην επταετία που έρχεται. Και μην ξεχνάμε ότι μετά τον Κριό ο Ουρανός θα περάσει στο άβολο γι αυτόν ζώδιο του Ταύρου οπότε σε πρώτη φάση οι αλλαγές που θα έρθουν δεν θα έχουν συνέχεια.
    Κι αν δεν κάνω λάθος, η περίοδος από 1940-45 περίπου,ήταν μαύρη περίοδος για την Ελλάδα, με Ουρανό και Κρόνο στον Ταύρο, σε σκληρή όψη τετραγώνου με τον Πλούτωνα στο Λιοντάρι, έδωσε τον πόλεμο, την έλλειψη τροφής (Κρόνος/Ταυρος) και το θάνατο πολλών παιδιών (Λέοντας/Πλούτωνας).
    Ακολούθησε και μία εμφύλια σφαγή, σαν κερασάκι σε τούρτα... (Τετράγωνο Δία/Ποσειδώνα σε Καρκίνο/Ζυγό αντίστοιχα)....

    Δειμωνάκο, άστα να πάνε...
    Ούτε να σκεφτόμαστε τον Ουρανό στον Ταύρο...
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  6. #26

    Re: Η είσοδος του Ουρανού στον Κριό. Η κορύφωση μιας τρέλας;

    Μπορει να μην γινει τιποτα και μπορει να μην αλλαξει τιποτα, αλλα τουλαχιστον αξιζει η προσπαθεια για το καλο της δημοκρατικης ελευθεριας και οχι της ελευθεριας αναρχιας, κατι που δεν ειναι επιθυμητο.......! και επιδη μιλας για κυτταρα το ιδιο μπορει να συμβει και στην αντιθετη περιπτωση ενας ηθικος ανθρωπος μπορει να ξυπνησει τον σεβασμο για τους αλλους που καθε ανθρωπος κρυβει μεσα του....Καθε αυτοκρατορια εχει και την παρακμη της αυτο δειχνει η Ιστορια ολα αυτα τα χρονια!!!!!!

  7. #27

    Re: Η είσοδος του Ουρανού στον Κριό. Η κορύφωση μιας τρέλας;

    πολυ καλο και καλογραμενο..! αφου οπως βλεπουμε κι απο την πρωτη κιολας μερα αρχισαν οι <εκρηξεις> και πιστευω πως εχει και συνεχεια , καποια στιγμη και μεσα απο αυτη την τρελα πιστευω και ελπιζω οτι θα ξεπηδησουν καινοτομα και πολυ πρωτοποριακα πραγματα σε πολλους τομεις..!!! αμην

  8. #28
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    2

    Re: Η είσοδος του Ουρανού στον Κριό. Η κορύφωση μιας τρέλας;

    Πολύ καλό άρθρο, ευχαριστούμε! Μου άρεσαν ιδιαίτερα οι μυθολογικές και ιστορικές αναφορές. Το Σύμπαν έχει τους ρυθμούς του και οι άνθρωποι τους ακολουθούμε όσο δύσκολο και επώδυνο ή εύκολο και επιθυμητό κι αν είναι για τον καθένα μας.

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads