s
Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 28
  1. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά

    Quote Originally Posted by maraki 1988 View Post
    Καλημέρα και σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Τα παραπάνω ποστ τα διάβασα αλλά και πάλι δεν κατάλαβα. Έψαξα στον χάρτη μου για να βρώ το ζώδιο που βρίσκεται ο 7ος οίκος αλλά δεν βρήκα τπτ πέρα από την ακμή του ( Παρθένος 14° 51' 48" ). Βρήκα όμως και το εξής που δεν ξέρω αν είναι η απάντηση στο ερώτημα μου. Έγραφε: Βέρτεξ Παρθένος 23° 37' 58" Θέση οίκου 7. Έχει κάποια σχέση αυτό;
    Επίσης βρήκα και μια δύσκολη όψη που έχω : Ήλιος Τετράγωνο Ουρανός 6.65.
    Please βοήθαμε με τους οίκους.Ευχαριστώ.
    Μαρακι μου θα μπεις στο δωρεαν ωροσκοπιο.Θα δωσεις τα στοιχεια σου και αφου φτειαξεις τον γενεθλιο χαρτη σου, θα προσεξεις αν μεταξυ της ακμης του 7ου οικου και της ακμης του 8ο οικου περιλαμβανοναται μοιρες καποιου αλλου ζωδιου.

    Δεν μπορω να σκεφτω πιο απλο τροπο να το εξηγησω. Ομως δεν ειναι υποχρεωτικο να υπαρχει κι αλλο ζωδιο σ εναν οικο.

    Μετα θα κλικαρεις στο φορουμ και θα βρεις τα αρθρα αστρολογιας. Εκει θα βρεις και για τον ουρανο και για τις οψεις.

    Σε γενικες γραμμες η οψη που λες, περιγραφει ενα γοτευτικο ατομο, ισως λιγο εκκεντρικο και πρωτοτυπο στον τροπο που αντιμετωπιζει τους ανθρωπους και τις καταστασεις. Οχι πολυ υπομονετικο και πολυ αυθορμητο:bigsmile::bigsmile:

  2. #12
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά

    Quote Originally Posted by maraki 1988 View Post
    Καλημέρα και σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Τα παραπάνω ποστ τα διάβασα αλλά και πάλι δεν κατάλαβα. Έψαξα στον χάρτη μου για να βρώ το ζώδιο που βρίσκεται ο 7ος οίκος αλλά δεν βρήκα τπτ πέρα από την ακμή του ( Παρθένος 14° 51' 48" ). Βρήκα όμως και το εξής που δεν ξέρω αν είναι η απάντηση στο ερώτημα μου. Έγραφε: Βέρτεξ Παρθένος 23° 37' 58" Θέση οίκου 7. Έχει κάποια σχέση αυτό;
    Επίσης βρήκα και μια δύσκολη όψη που έχω : Ήλιος Τετράγωνο Ουρανός 6.65.
    Please βοήθαμε με τους οίκους.Ευχαριστώ.
    αγαπητο νεο μελος
    θα σου προτεινα να διαβασεις
    πρωτα μερικα αρθρα για τους πλανητες
    για τις ακμες
    για τους οικους
    για τις οψεις
    να κατανοησεις για αρχη λιγα πραγματα
    να βλεπεις και τον γενεθλειο σου χαρτη
    συναμα ωστε να καταλαβεις για αρχη μερικα πραγματα..
    Ερωτηση στην ερωτηση που κανεις
    χωρις να καταλαβαινεις τι ειναι το καθενα
    δεν θα σε βγαλει πουθενα...
    μονο να μπερδευσαι περισσοτερο

    και καθε ποστ σου απο κατω θα εχει και ενα πλιζζζζ
    η'' ενα χελπ...
    τι λες και εσυ;
    δεν θα ηταν καλυτερα να κατσεις να μελετησεις
    αυτα που σε ενδιαφερουν;

    φιλικα
    κουκι:bigsmile:
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  3. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    23

    Re: Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά

    Καλημερα να ρωτησω και εγω κατι σχετικα με το εμπεριεχομενο ζωδιο στον 7ο οικο κοιταξε μερικους χαρτες γνωστων μου και ειδα οτι στους περισσοτερουσ ο 7 οικος εμπεριεχει εστω και 5 μοιρες απο το επομενο ζωδιο,π.χ ακμη 7ου στις 12 του αιγοκερου, ακμη 8ου στις 4 του υδροχοου που σημαινει οτι τρεις μοιρες τοποθετουνται μεσα στον 7ο.Δηλαδη ακομα και 4-5 μοιρες δειχνουν 2ο γαμο ή κατι αλλο??

  4. #14
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά

    Quote Originally Posted by brenta View Post
    Καλημερα να ρωτησω και εγω κατι σχετικα με το εμπεριεχομενο ζωδιο στον 7ο οικο κοιταξε μερικους χαρτες γνωστων μου και ειδα οτι στους περισσοτερουσ ο 7 οικος εμπεριεχει εστω και 5 μοιρες απο το επομενο ζωδιο,π.χ ακμη 7ου στις 12 του αιγοκερου, ακμη 8ου στις 4 του υδροχοου που σημαινει οτι τρεις μοιρες τοποθετουνται μεσα στον 7ο.Δηλαδη ακομα και 4-5 μοιρες δειχνουν 2ο γαμο ή κατι αλλο??
    Brenta μου δ ε ν ειναι αρκετη μια ενδειξη, για να δικαιολογηθει δευτερος γαμος.
    Αυτο κρινεται απο πολλες ενδειξεις μεσα στο γενεθλιο χαρτη και τις περισσοτερες φορες συμμετεχει ο ουρανος σε δια φορες οψεις.

    Υπαρχουν πολλα αρθρα σχετικα με τον 7ο οικο και το διαζυγιο. Αν θελεις κλικαρισε αντιστοιχα.

  5. #15
    Join Date
    Feb 2010
    Όνομα:
    Πόπη
    Location
    Ελλαδίτσα
    Posts
    277

    Re: Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά

    Δες και αυτό το άρθρο του κ. ¶ρχου που αναλύει πολύ ωραία το θέμα και στο τέλος μας δίνει απαντήσεις στις ερωτήσεις μας.
    http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%...sepharial.html
    Tabula rasa

  6. #16

    Re: Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά

    Brenta μου αυτό δεν σημαίνει εμπεριεχόμενο ζώδιο,εμπεριεχόμενο θα ήταν να είναι όλος ο υδροχόος μέσα και ο επόμενος οίκος να άρχιζε από τους Ιχθείς,δηλαδή να εμπεριεχεται ένα ολοκληρο ζώδιο μέσα δεν ξέρω αν σε βοήθησα αλλά τα παραπάνω post θα σε βοηθήσουν να καταλάβεις τις ισχυρότερες ενδείξεις.
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ

  7. #17
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    23

    Re: Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά

    Με βοηθησες παρα πολυ ευχαριστω,πιστευα τοσο καιρο οτι κ λιγες μοιρες σε προηγουμενο οικο σημαινουν εμπερεχομενο ζωδιο.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

  8. #18
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά

    Quote Originally Posted by brenta View Post
    Με βοηθησες παρα πολυ ευχαριστω,πιστευα τοσο καιρο οτι κ λιγες μοιρες σε προηγουμενο οικο σημαινουν εμπερεχομενο ζωδιο.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
    Κι εγω το ιδιο πιστευα. Σευχαριστουμε πολυ.

  9. #19
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά

    Η πίκρα είναι,ότι αν πχ ο κυβερνήτης του ωροσκόπου κάνει τετράγωνο με τον κυβερνήτη του 7ου στο γενέθλιο,και χωρίσεις,ακόμα κι αν ξαναπαντρευτείς πάλι η ίδια όψη είναι κει,να ενεργοποιείται ή όχι απ'τις διελεύσεις και να σου ψιθυρίζει.."θα ξαναχωρίσεις"..και ακόμα κι αν το ξεχάσεις και δεν είσαι προκατειλλημένος,πολλοί άνθρωποι χωρίζουν 2 φορές στις μέρες μας.Είναι να μη γίνει η αρχή..

  10. #20
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Εμπεριεχόμενα ζώδια και διπλά

    Quote Originally Posted by maria76 View Post
    Η πίκρα είναι,ότι αν πχ ο κυβερνήτης του ωροσκόπου κάνει τετράγωνο με τον κυβερνήτη του 7ου στο γενέθλιο,και χωρίσεις,ακόμα κι αν ξαναπαντρευτείς πάλι η ίδια όψη είναι κει,να ενεργοποιείται ή όχι απ'τις διελεύσεις και να σου ψιθυρίζει.."θα ξαναχωρίσεις"..και ακόμα κι αν το ξεχάσεις και δεν είσαι προκατειλλημένος,πολλοί άνθρωποι χωρίζουν 2 φορές στις μέρες μας.Είναι να μη γίνει η αρχή..
    Απολυτα σωστο.................................. Αλλα ριχνουμε μια ματια και στο 9ο οικο, που δειχνει τον δευτερο γαμο. Μπορει οι συνθηκες εκει να ειναι καλυτερες.

 

 
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads