s
Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 21
  1. #1
    Join Date
    Feb 2010
    Όνομα:
    Πόπη
    Location
    Ελλαδίτσα
    Posts
    277

    Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?

    Καλησπέρα, αγαπητά μέλη.

    Σήμερα πίνοντας καφεδάκι με μια φίλη και μιλώντας για τα προσωπικά της
    με ρώτησε ''Ρε συ, λες να νιώθει για μένα έτσι όπως νιώθω κι εγώ?'' αναφερόμενη σε
    ένα καινούριο πρόσωπο που εμφανίστηκε στη ζωή της και της έχει κινήσει το ενδιαφέρον και συναντά σχεδόν καθημερινά καθαρά για θέματα εργασίας αλλά σε τρεις περίπου μήνες η συνεργασία αυτή θα λήξει.

    Η κοπέλα έχει μία μακροχρόνια σχέση που ''δεν τραβάει'' και μάλλον πάει για διάλυση.
    Ανεβάζω το χάρτη και θα ήθελα μία βοήθεια γιατί με μπέρδεψε ιδιαίτερα.

    Οι σημειοδότες δεν κάνουν όψη αλλά η Σελήνη κάνει 6γωνο με τον Ήλιο τον σημειοδότη
    της ερωτούσας. Αυτό σημαίνει ότι η απάντηση είναι θετική ή ότι αυτήν κυρίως ενδιαφέρεται?
    Ο 5ος του 5ου, ο 9ος δηλαδή με ακμή στους Ιχθείς περιλαμβάνει τον Δία σημειοδότη
    του προσώπου που μας ενδιαφέρει αλλά και την Σελήνη. Βάσει αυτού θα μπορούσαμε να πούμε ότι πράγματι κάποιο ενδιαφέρον υπάρχει και από την πλευρά του?

    Τέλος κοιτάζοντας την ακμή του 4ου στο Σκορπιό και τον ¶ρη στον 7ο σε σύνοδο
    με τον Ήλιο και σε 6γωνο με τη Σελήνη και με όλα τα παραπάνω μπορώ με επιφύλαξη και με τα λίγα που ξέρω να πω πως η απάντηση θα μπορούσε να είναι θετική αλλά και πάλι μου φαίνεται πως η κοπέλα είναι αυτή που νοιάζεται περισσότερο.



    Τα φώτα σας. :bigsmile:



    Ελπίζω να είμαι σωστή όσον αφορά τη σωστή ενότητα του ποστ. :bigsmile:
    Tabula rasa

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    23

    Re: Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?

    Πως βγάζεις σύμπερασμα για κάτι τέτοιο κοιτάς το χαρτη της ημέρας και τν συγκρίνεις με το δικό σου γενέθλιο??? SORRY αλλά είμαι εντελως άσχετη ειδικά με κάτι τέτοιο/...

  3. #3
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?

    Quote Originally Posted by brenta View Post
    Πως βγάζεις σύμπερασμα για κάτι τέτοιο κοιτάς το χαρτη της ημέρας και τν συγκρίνεις με το δικό σου γενέθλιο??? SORRY αλλά είμαι εντελως άσχετη ειδικά με κάτι τέτοιο/...
    Brenda μου αυτο το ειδος προβλεψης, ανηκει στην Ωριαια αστρολογια. Ειναι ενα τελειως ξεχωριστο κομματι της αστρολογιας με ιδιαιτερη τεχνικη και χρειαζεται διαβασμα και πειρα.
    Βασιζεται σε χαρτη που σχεδιαζει ο αστρολογος την στιγμη που τιθεται η ερωτηση απο τον πελατη και οχι στον γενεθλιο.Τουλαχιστον οχι αρχικα.Σε πολυ προχωρημενο επιπεδο ισως καποιοι τον χρησιμοποιουν.

    Αν θελεις κλικαρισε<Ωριαια> και θα βρεις σχετικα θεματα.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    23

    Re: Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?

    Σ ευχαριστω, ναι σαι καλα.

  5. #5

    Re: Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?

    Ας τα παρουμε απο την αρχη .Μερα τριτη ,ημερα του Αρη , πλανητικη ωρα Σεληνης.
    Ο ωροσκοπος λεοντας εχει τον κυβερνητη τον ηλιο .Ο ωροσκοπος και ο κυβερνητης της ωρας ειναι ασυμβατοι αρα εχουμε ενα προειδοποιητικο κανονα και ισως η προβλεψη μας να μην εχει τα σωστα αποτελεσματα.

    Ο ηλιος της κοπελας πεφτει στον 7ο οικος στον υδροχοο.Δειχνει λοιπον οτι ενδιαφερεται περισσοτερο για την σχεση που τελειωνει και τι θα συμβει ,παρα για κατι καινουργιο.Ενω ο ηλιος εχει ενα δυναμισμο στον υδροχοο βρισκεται σε αδυναμια.Η κοπελα βλεπει οτι η σχεση της δεν παει καλα και απρα τον δυναμικο χαρακτηρα της φαινεται να μην ειναι στο χερι της να αλλαξει τα πραγματα στην σχεση .

    Ο ηλιος της στον υδροχοο βρισκεται σε τριπλοτητα κρονου ,στο οριο της αφροδιτης και στο προσωπα στο δεκανο του ερμη .

    Ο δεικτης του νεου φλερτ ειναι ο διας .Η ακμη του βρισκεται στον τοξοτη.Αρκετα αναλαφρος και περιπετειωσης τυπος.Στον 9ο οικος της μπορει να δειχνει διαφορα.Ειτε οτι μπορει να υπαρχει σχεση απο αποσταση η να γινει διπλη σχεση (πριν χωρισει με την προηγουμενη ) η απλα επειδη ο 9ο εχει να κανει και με το πνευμα ,να παραμεινει κατι το πλατωνικο μεταξυ τους.

    Ο διας βρισκεται στον κριο .Και ο διας και ο ηλιος ανηκουν στην ιδια τριπλοτητα φαινεται οτι υπαρχει μια διαθεση αρμονικη μεταξυ τους.Ο διας επισης βρισκεται στο οριο του δια αρα ειναι ενισχυμενος και πιο ευννοημενος απο τον ανδρα που εχει τωρα σχεση (ο οποιος εχει κυβερνητη τον αναδρομο κρονο στον ζυγο ) και στο δεκανο του αρη .δειχνει ενα προσωπο που μπορει να την βγαζει λιγο απο την στεναχωρια της.

    Ο ανδρας που εχει μακροχρονια σχεση εχει κυβερνητη τον κρονο .Βρισκεται αναδρομος και σε εξαρση στον ζυγο .Σε τριπλοτητα κρονου,ορια διας και προσωπο κρονο.Αρκετα ισχυρος και πολυ πιο σημαντικος στον χαρτη της .

    Αφου ο ηλιος και ο διας δεν σχηματιζουν οψη αλλα ο κρονος με την σεληνη σχηματιζουν αντιθεση .

    Η αντιθεση κρονου-σεληνης ειναι οψη που ανηκει στο υπαρχον ζευγαρι και δειχνει ακριβως την αποσταση που υπαρχει μεταξυ τους.Και οι δυο κρατανε σκληρη σταση .Και η κοπελα και ο ανδρας.Γιατι και η σεληνη στον κριο ειναι μια σεληνη αρκετα αγρια και μαλιστα βρισκεται σε ενα ζωδιο που ο κρονος εχει την πτωση του αρα και ο ενας καταπειζει τον αλλον και η κατασταση ειναι ολο ενταση .

    Αυτα προς το παρον .Θα επιστρεψω

  6. #6
    Join Date
    Feb 2010
    Όνομα:
    Πόπη
    Location
    Ελλαδίτσα
    Posts
    277

    Re: Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?

    hattie 23,
    πραγματικά είναι έτσι όπως τα παρουσιάζεις στην ανάλυση σου.
    Ο δεσμός με τον σύντροφό της είναι αρκετά δύσκολος και ο άντρας αυτός
    είναι -κατά την ταπεινή μου γνώμη- είναι εκείνος που φτάνει τα πράγματα στα άκρα.
    Και ο ''νεός '' είναι όντως ένας light τύπος -Καρκίνος στο ζώδιο- που αν και δεν είναι γνωστά
    τα προσωπικά του, φαίνεται να έχει κάποια σχέση. Πράγματι μαζί του ανοίγει το μυαλό της
    και ξεχνιέται από την πίεση του ''Κρόνου''.
    ¶ρα η απάντηση στην ερώτηση τείνει να είναι αρνητική?

    Εξαιρετική ανάλυση.
    Σε ευχαριστώ από καρδιάς.
    Με βοήθησες να καταλάβω τον τρόπο που αναλύουμε
    και συνδιάζουμε.
    Tabula rasa

  7. #7
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?

    hattie23 με μπέρδεψες.

    Ο ηλιος της κοπελας πεφτει στον 7ο οικος στον υδροχοο.Δειχνει λοιπον οτι ενδιαφερεται περισσοτερο για την σχεση που τελειωνει και τι θα συμβει ,παρα για κατι καινουργιο.

    Γιατί η θέση του Ήλιου να δείχνει πως την ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, ίσα ίσα που δείχνει ότι είναι με παρέα την ώρα που βάζει το ωριαίο, νιώθει εξαρτημένη, ζητά επιβέβαιωση από την φίλη της και ρωτά για σχέση.

    Επίσης, πήρες κυβερνήτη του ενδιαφερόμενου τον Δία ενώ του συντρόφου της τον 7ο. Αφού παίρνεις τον 7ο για την προυπαρχουσα σχέση, για την νέα λογικά θα πρέπει να πάρεις τον παράγωγο 7ο, δηλαδή τον ωροακόπο.

    Γι αυτό σας λέω τόσο καιρό για την διαφορά του 5ου με τον 7ο, για να αποφεύγετε τετοιους είδους μπερδέματα.


    Παρακάτω λες,

    Και ο διας και ο ηλιος ανηκουν στην ιδια τριπλοτητα φαινεται οτι υπαρχει μια διαθεση αρμονικη μεταξυ τους.Ο διας επισης βρισκεται στο οριο του δια αρα ειναι ενισχυμενος και πιο ευννοημενος απο τον ανδρα που εχει τωρα σχεση (ο οποιος εχει κυβερνητη τον αναδρομο κρονο στον ζυγο )

    Ο Δίας δεν είναι πιο ενισχυμένος σε σχέση με τον Κρόνο, ο Κρόνος είναι πιο δυνατός, είναι σε έξαρση. Ο Δίας είναι πιο ενισχυμένος σε σχέση με την κοπέλα γιατί ενδιαφέρεται περισσότερο για την πάρτη του και πως θα περνά αυτός καλά, κάτι που ούτως ή άλλως φαίνεται από τον Κριό.

    Η Σελήνη έχει κλείσει την αντίθεση, επομένως δείχνει παρελθοντικά γεγονότα, ένα εξάγωνο με Ποσειδώνα έχει μπροστά της που μας παραπέμπει στην εξιδανίκευση του ανθρώπου για τον οποίο ρωτά.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2010
    Όνομα:
    Πόπη
    Location
    Ελλαδίτσα
    Posts
    277

    Re: Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?

    Αφού παίρνουμε τον σύντροφό της από τον 7ο δεν θα πρέπει να κοιτάξουμε τον παράγωγο του 7ου, 7ο δηλαδή τον πρώτο οίκο?

    Για την κοπέλα ο σύντροφος είναι ο 7ος
    και για τον σύντροφο η κοπέλα πάλι τον παράγωγο 7ο δεν κοιτάμε?
    Αν είναι όντως έτσι και δεν κάνω λάθος οι σημειοδότες του ζευγαριού
    κάνουν όψη τριγώνου.
    Tabula rasa

  9. #9
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?

    Το κοιτάω το ξανακοιτάω και κάτι δεν μου βγαίνει.

    Τώρα κατάλαβα την ανάλυση σου, τοποθέτησες την υπάρχουσα σχέση στον 7ο και το άτομο για το οποίο ρωτά στον 5ο. Όλη αυτή την ώρα νόμιζα πως πήρες τον Δία λόγω 9ου.
    Γιατί όμως έμπλεξες την μακροχρόνια σχέση της με το ερώτημα;
    Αν δεν μας το έλεγε η Πόπη δεν θα το γνωρίζαμε.

  10. #10
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Ωριαία - Νιώθει για μένα ότι κι εγώ?

    Πόπη τον σύντροφο της δεν θα έπρεπε κανονικά να τον κοιτάξουμε καθόλου παρά μόνο αν έβγαινε έντονα στον χάρτη. Με το σύστημα που χρησιμοποιώ, ο σύντροφος της είναι στον 5ο (εκτός κι αν συμβιώνουν) και το άτομο για το οποίο ρωτά είναι στον 9ο.

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads