s
ΕΥΡΕΣΗ ΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    ΕΥΡΕΣΗ ΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.

    Λοιπόν θα ήθελα λίγο την βοηθειά σας γιατι έχω μπερδευτεί.
    Ακολουθώ κατά βήμα όσα γράφει η κ. Σούρδη στο άρθρο της (απο το βιβλίο της) για την ακριβή εύρεση ώρας γέννησης. Εγω έχω γεννηθεί μεταξύ 17:00 και 17:30.
    Λέει λοιπόν το άρθρο να χρησιμοποιήσω δυο άτομα που γνωρίζω ακριβώς την ώρα τους. Χρησιμοποιώ λοιπόν τον χάρτη του γιου μου και της αδερφής μου. Εχω βρει και την δυναμικότητα των πλανητών τους που εντελώς τυχαία είναι ο Υδροχόος και στους δυο.
    Απο κει και πέρα έχω μπερδευτεί. Το άρθρο λέει τα εξής:
    "Εντοπίζουμε στο χάρτη μας τους παράγωγους Οίκους που αντιπροσωπεύουν τα άτομα, την ακριβή ώρα των οποίων έχουμε, σύμφωνα με αυτά που έχουμε αναφέρει και στη συνέχεια, αλλάζοντας διαδοχικά την ώρα μας, προσπαθούμε στις τομές των συγκεκριμένων παράγωγων Οίκων μας να βρούμε το ζώδιο ή τον Δεκανό που αντιπροσωπεύουν ένα από τα ζώδια του πρώτου ατόμου, (Ήλιου, ωροσκόπου και Δυναμικότητας), μέχρις ότου εντοπίσουμε στους παράγωγους Οίκους μας ένα από τα ζώδιά του. Στη συνέχεια προσαρμόζουμε και το δεύτερο άτομο και ολοκληρώνουμε την εργασία. Αν οι τομές των Οίκων πέφτουν στη μέση των Δεκανών, στους παράγωγους Οίκους, πηγαίνουμε στα Πρόσωπα, τα οποία περιλαμβάνονται στο βιβλίο και προσαρμόζουμε ακόμα περισσότερο την ώρα γεννήσεώς μας, τοποθετώντας με ακρίβεια την τομή στο ένα από τα δύο Πρόσωπα του Δεκανού που παρουσιάζει οικεία χαρακτηριστικά με μας."

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση ο παράγωγος οίκος μου για τον γιο μου δεν είναι ο 5ος οίκος? Για την αδερφή μου δεν είναι ο 3ος? Και πρέπει στην ακμή του 3ου π.χ. να βρω το ζώδιο του Υδροχόου ή του Διδύμου (ωροσκόπος της αδερφής μου) κ στην ακμή του 5ου π.χ. να βρω το ζώδιο του Ζυγού, του Αιγόκερου (ωροσκόπος του γιου μου) ή τον Υδροχόο (δυναμικότητα πλανητών του!).
    Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Κ συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!!

  2. #2
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Ευγενία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    88

    Re: ΕΥΡΕΣΗ ΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.

    Αγαπητή φίλη

    1).- Σου στέλνω τις πραγματικές ώρες γεννήσεώς σας:
    Εσύ γεννήθηκες στις 18 : 26΄ και 40΄΄ μ.μ. στις 12/02/1970 στην Αθήνα, όπως βρήκα και όχι στις 17 μ.μ. ή 17:30 μ.μ. που μου έδωσες. Με αυτήν την ώρα, ο γιος σου βρίσκεται στην ακμή του 5ου οίκου σου, η οποία είναι στην 29ο και 37΄του Τοξότη και τον Αιγόκερω, που είναι ο Ωροσκόπος του, τον έχεις εμπεριεχόμενο. Αυτό σου δημιουργεί δυσκολίες στο να τον κατανοήσεις πλήρως.
    Η αδελφή σου, είναι στον 3ο σου οίκο, σαν μικρότερη και ο 3ος σου οίκος έχει ακμή στην 22ο και 23΄ του Ζυγού, στον 3ο Δεκανό του Ζυγού, που βρίσκεται το ζώδιο των Διδύμων, που είναι και ο Ωροσκόπος της.

    Ο γιος σου γεννήθηκε στις 13:50 μ.μ. στις 03/10/2006, στην Αθήνα, όπως μου έδωσες. Ο γιος σου σε έχει, σαν μητέρα του, στον 4ο οίκο του, όπως είναι το φυσιολογικό, γιατί ο γονέας του άλλου φίλου είναι στον 4ο οίκο και ο γονέας του ιδίου φύλου στον 10ο .

    Η ακμή του 4ου οίκου του είναι στη 19ο και 44΄ στον Κριό, στον 2ο Δεκανό του Λέοντος, ο οποίος μας παρουσιάζει και την ακμή του Ωροσκόπου σου η οποία βρίσκεται στην 30ο του Λέοντος ή στην 0ο μοίρα της Παρθένου, αλλά και τη Δυναμικότητά σου ή τον πυρήνα σου, όπως συχνά αναφέρεται, που είναι Λέων. Η Δυναμικότητα παρουσιάζεται όταν βρίσκουμε τις θέσεις των πλανητών από Τριπλότητες, Τετραπλότητες και Θετικά ή Αρνητικά ζώδια.

    Την αδελφή σου, από παράγωγο οίκο, την έχει στον 6ο οίκο, ο οποίος είναι ο 3ος Παράγωγος του 4ου . Ο 6ος του οίκος βρίσκεται στην 7ο και 58΄ των Διδύμων, που είναι ο Ωροσκόπος της.


    ΑπΆότι συζητήσαμε η εύρεση της ώρας της αδελφής σου παρουσίαζε πρόβλημα και γιΆαυτό σε ρώτησα αν είναι δίδυμη με κάποιον άλλο αδελφό/ή σου. Η απάντησή σου ήταν καταφατική και έτσι λύθηκε ο προβληματισμός, γιατί πάντοτε τα δίδυμα αδέλφια έχουν τους Ωροσκόπους τους αντιδιαμετρικά, όπως έχει αποδειχθεί από τις έρευνες του Καραμηνά Περικλή, του γνωστού αστρολόγου, ο οποίος το έψαξε γιατί είναι και ο ίδιος δίδυμος, με άλλον αδελφό. Έτσι, βάσει των στοιχείων τους που είναι: (ημερομηνία γεννήσεως: 22/1/1986 στην Αθήνα στις 14:15 μ.μ., όπως βρήκα, και όχι στις 14:55 μ.μ. που μου έδωσες), ή ο αδελφός σου έχει Ωροσκόπο Δίδυμο, από την ώρα γεννήσεώς τους και η αδελφή σου Τοξότη ή το αντίθετο.

    Στο χάρτη τους αυτόν εσύ βρίσκεσαι στον 5ο οίκο τους, (και όχι στον 11ο , όπως θα βρισκόσουν φυσιολογικά εάν τα αδέλφια σου δεν ήταν δίδυμα), σαν Ωροσκόπος Παρθένος, με ακμή στην 28ο και 48΄ της Παρθένου, που είναι ο Ωροσκόπος σου και ο γιος σου, σαν παράγωγος 5ος (παιδιά) του 5ου , στον 9ο οίκο, που η ακμή του βρίσκεται στη 2ο και 10΄ του Υδροχόου, που το ζώδιο του Υδροχόου είναι η Δυναμικότητα ή ο πυρήνας του γιου σου.

    Αυτή η διόρθωση είναι η σωστή, αν κρατήσω με ακρίβεια τις ώρες γεννήσεώς σας που μου έδωσες.
    Η επιβεβαίωση της ώρας γεννήσεως δίνεται, από το βιβλίο μου, με μεγαλύτερη λεπτομέρεια από τα Πρόσωπα που περιλαμβάνονται σε αυτό

    2).- Αν, όμως, θα ήθελα να σας βρω με απόλυτη ακρίβεια, χωρίς βέβαια, όπως βρήκα, την αδελφή σου δίδυμη, τότε οι ώρες γεννήσεώς σας τροποποιούνται σημαντικά και γιΆαυτό δυσκολεύτηκες να τις βρεις. Για να το ψάξεις όμως λίγο περισσότερο, σου δίνω και τις ώρες που έπρεπε να ισχύουν χωρίς να είναι τα αδέλφια σου δίδυμα.
    Εσύ: 12/2/1977 στην Αθήνα στις 20:30 μ.μ. – 3ος οίκος η αδελφή σου, στην 21ο και 24΄ του Σκορπιού, στο Δεκανό του Καρκίνου, που είναι ο καινούργιος της Ωροσκόπος, και ο 5ος οίκος (του γιου σου) στις 27ο και 32΄ του Αιγόκερω, που είναι πάλι ο Ωροσκόπος του.

    Ο γιος σου: 3/10/2006 στην Αθήνα στις 15:30 μ.μ. με 4ο οίκο (τον δικό σου) στη 15ο και 45΄ του Ταύρου στο Δεκανό της Παρθένου, που είναι ο Ωροσκόπος σου, και 6ο οίκο (τον 3ο Παράγωγο του 4ου του) της αδελφής σου στη 0ο και 06΄του Καρκίνου, που είναι ο Ωροσκόπος της.
    Η αδελφή σου: 22/01/1986 στις 17 μ.μ. με 11ο οίκο, εσένα σαν μεγαλύτερη αδελφή στ 17ο και 28΄ του Ταύρου, λόγω του Ωροσκόπου σου που είναι Παρθένος και τον γιο σου στον 3ο οίκο, ο οποίος είναι ο 5ος Παράγωγος του 11ου , στις 10ο και 52΄ της Παρθένου, στο Δεκανό του Αιγόκερω, που είναι ο Ωροσκόπος του.

    Αφού τα ερευνήσεις και με τα Πρόσωπα, θα ήθελα να μάθω την άποψή σου.

    Συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά μου χάλασε ο μηχανισμός της σύνδεσής μου με το Internet και σήμερα πήγα σε μία φίλη και στο στέλνω.

    Να είσαι καλά
    Ευγενία

  3. #3

    Re: ΕΥΡΕΣΗ ΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.

    Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ! Θα τα μελετήσω και θα σας απαντήσω!!!!!

  4. #4

    Re: ΕΥΡΕΣΗ ΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.

    Κυρία Σούρδη, ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την απαντησή σας.
    Απλά σε κάποια σημεία στο κειμενό σας οι ώρες είναι λάθος ενω η ανάλυση σωστή. Μάλλον πρόκειται για τυπογραφικά λάθη (λάθη βιασύνης γραψίματος!). Σας ξαναγράφω τις ώρες όλων για να ξεμπερδευτούν και κάποιοι φίλοι που μας διαβάζουν
    εγω - 12/02/1977 κ απο οτι φαίνεται στις 18 κ 26!
    ο γιος μου - 03/10/2006 στις 14 κ 55 (οχι 13 κ 50)
    τα δίδυμα αδέρφια μου - 22/01/1986 στις 14 κ 15 .
    Είμαστε όλοι γεννημένοι στην Αθήνα.

    Και πάλι σας ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα το μελετήσω με πολύ προσοχή κ θα σας απαντήσω!

  5. #5
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Νίκος
    Location
    Ολλανδία, Χάγ
    Posts
    52

    Re: ΕΥΡΕΣΗ ΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.

    Ευγενία μου καλησπέρα,

    Θα μπορούσες σε παρακαλώ να με βοηθήσεις να μάθω την ακριβή εύρεση της ώρας γέννησης μου? Προσπάθησα να εφαρμώσω την ταχνική που περιέγραψες στο υπέροχο άρθρο σου αλλά δεν τα κατάφερα. Περνάω κι εγώ δύσκολα τα τελευταία χρόνια και η σωστή εύρεση της ώρας θα μου δώσει περισσότερη αυτογνωσία (στο να αναλύσω καλύτερα τον χάρτη μου) και συνάμα κουράγιο.
    Είμαι γεννημένος το 1971 στο Βόλο γύρω στα μεσάνυχτα, 12 προς 13 Ιουνίου. Περίπου 15 λεπτά πριν τα μεσάνυχτα έως 15 λεπτά μετά τα μεσάνυχτα.
    Δηλαδή στο συγκεκριμένο μισάωρο: από 12/06/1971 23:45 έως 13/06/1971 00:15
    Θα παραθέσω την ώρα και ημερομηνία των παιδιών του αδερφού μου:
    Λευτέρης: Βόλος, 24/01/1997 ώρα 06:30 (το πρωί),
    Δανάη: Βόλος, 3/10/1999 ώρα 16:15
    Συμπληρωματικά παραθέτω και την ημερομηνία και ώρα του αδερφού μου:
    Γιώργος: Βόλος, 13/08/1969 ώρα 06:25 (το πρωί).
    Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων Ευγενία.
    Νίκος

  6. #6

    Re: ΕΥΡΕΣΗ ΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.

    Κυρία Σούρδη καλησπέρα.Διάβασα και εγώ το άρθρο σας και δυσκολεύομαι λίγο στο να το εφαρμόσω.Δεν έχω ακριβής ωρα γέννησης ούτε δική μου ούτε κανενός άλλου εκτός των δύο ανηψιών μου.Εχω γεννηθεί στις 11-08-1982 στην Λαμία κάπου ανάμεσα στις 13:00 με 14:00 το μεσημερι.Πήρα τηλ΄στην κλινική και δεν υπάρχουν τα αρχεία της γέννησης,αν μπορέσετε να με βοηθήσετε θα σας είμαι ευγνώμων γιατί αλλάζουν αρκετά πράγματα,υποψιάζομαι οτι είμαι κάπου στις 2 παρά τέταρτο αλλά και πάλι δυσκολεύομαι γιατί κάποιοι πλανήτες είναι στα όρια των οίκων.Τα ανήψια μου είναι γεννημένα στην Αθήνα το πρώτο στις 14-01-2002 στις 11:00 το πρωί και το άλλο στις 18-09-2007 στις 3:40 τα ξημερώματα.Σας ευχαριστώ
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ

  7. #7
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: ΕΥΡΕΣΗ ΩΡΑΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ.

    Πριν αρχίσουν να "πλημμυρίζουν" τα αιτήματά σας θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι αυτό που ζητάτε είναι σχεδόν ακατόρθωτο. Είναι μια εργασία όπως φαίνεται χρονοβόρα και από όσα έχω ακούσει οι αστρολόγοι την χρεώνουν από 80 ευρώ μέχρι και 300.

    Επίσης η κυρία Σούρδη δεν είναι ενεργό μέλος του φόρουμ. Συνήθως ο φίλος Μητσάκος της μεταφέρει τα αιτήματα και τις ερωτήσεις σας.

    Προς αποφυγή παρεξηγήσεων :bigsmile:
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads