s
[Συζήτηση] Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 19
  1. #1

    Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει

    Έχετε ακούσει ποτέ κανέναν να σχολιάζει « Έχουμε πάρα πολλούς αρχηγούς αλλά όχι αρκετούς Ινδιάνους εδώ γύρω»; Τι σημαίνει; Υπονοεί ότι υπάρχουν πάρα πολλοί που δίνουν εντολές και πάρα πολύ λίγοι για να τις εκτελέσουν. Μία κατάσταση στην οποία γίνεται λίγη ή καθόλου πρόοδος, ένας τυπικός Πύργος της Βαβέλ. Από πάρα πολλές απόψεις, η κοινωνία μας τώρα δεν απέχει πολύ από μία τέτοια κατάσταση.



  2. #2

    Re: Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει

    Γιατι αναφερετε μονο για το αριστερο και το δυτικο ημισφαιριο και οχι και για το Νοτιο και το βορειο?Και αν καποιος εχει εμφαση στο πανω μερος του Χαρτη του αλλα και με κλιση και απο ανατολικα κ δυτικα δηλ πλανητες απο το 8ο μεχρι το 12ο τοτε τι συμβαινει?Πως μπορει να βρει ακρη?

  3. #3

    Re: Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει

    σιγουρα πολυ ενδιαφερον το αρθο..με 7 πλανητες στα θηλυκα ζωδια με εκφραζει!

  4. #4
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    26

    Re: Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει

    Για να καταλάβω, το αριστερό μισό του γεννέθλιου χάρτη είναι από το IC μέχρι το MC ή αντίστροφα; Και επιπλέον ήθελα να ρωτήσω, για να καταλάβουμε αν μας αρέσει να ηγούμαστε ή να ακολουθούμε/συνεργαζόμαστε λαμβάνουμε υπόψη μόνο τους 9 πλανήτες ή λαμβάνουμε υπόψη επιπλέον και τον ωροσκόπο;

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    23

    Re: Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει

    Δηλαδη απο τον 8ο ως το 12ο οι οικοι δεν παιζουν κανενα ρολο??Οι δυτικοι οικοι ειναι 4 5 6 7 8 9 και οι ανατολικοι οι 1 2 3 10 11 12?

  6. #6

    Re: Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει

    Πολύ ενδιαφέρον άρθρο...

    Για στατιστικούς λόγους παραθέτω τις εξής πληροφορίες:

    1. Εχω όλους τους πλανήτες από Σκορπιό μέχρι Υδροχόο και μεσουράνημα στο Ζυγό. Αρα τέρμα ηγεσία.
    2. Εχω ισοκατανομή μεταξύ θετικών και αρσενικών ποιοτήτων.

    Παρόλα αυτά λόγω ενισχυμένου 12ου μου αρέσει να κάνω αυτό που λέει το άρθρο:

    "εσείς κάντε όλο τον απαραίτητο προγραμματισμό και φυτέψτε τους «σπόρους» της προόδου που επιθυμείτε. Μετά καθίστε και απολαύστε καθώς παρακολουθείτε τους άλλους να οργώνουν, να ποτίζουν και να σας φέρνουν τη «σοδειά» σας".

    Βέβαια, επειδή τυγχάνει να είμαι τρελό control freak τη σύνθεση και τις τελευταίες πινελιές τις θέλω για την πάρτη μου. Αρα, αρχή και τέλος μου ταιριάζουν.

    Παρεπιμπτόντως, αν τα έχω βγάλει λάθος σας παρακαλώ ενημερώστε με γιατί λιγάκι μπερδεύτηκα με τις απορίες. Ουσιαστικά χωρίζουμε στη μέση τον κύκλο με βάση τον άξονα μεσουράνημα - ναδίρ. Επειτα εξετάζουμε τα ακόλουθα:

    Αριστερή συγκέντρωση πλανητών =ηγετική προσωπικότητα

    Δεξιά = ακολουθητική

    Σε συνδυασμό πάντα με τις ποιότητες.

    Σωστά;;;;;;

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Όνομα:
    Λεμονιά
    Location
    Κοζάνη
    Posts
    30

    Re: Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει

    Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον το άρθρο! Όσα λέει ταιριάζουν απόλυτα με το ωροσκόπιό μου-10 στα 10 θηλυκό!!! :embarrest
    Ευχαριστούμε!!!!!!!!!!! :bigsmile:

  8. #8

    Re: Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει

    9 Θηλυκα και 1 αρσενικο οπου ειναι το ζωδιο μου...!!!

  9. #9

    Re: Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει

    Έχω 5 πλανήτες σε θηλυκά ζώδια και 7 πλανήτες στο δεξί μέρος. Γιατί επιμένω πάντοτε να είμαι το αφεντικό; Μάλλον πρέπει να λέω "παρακαλώ περάστε. Εγώ θα σας ακολουθώ" χιχιχιχιχιχιιιιVerneigung

  10. #10
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109

    Re: Είστε ηγέτης ή ακόλουθος; Το ωροσκόπιό σας μπορεί να σας πει

    ηγεσία και ακολουθία ... έστω και αστρολογικά . Θεωρώ ότι η πραγματικότητα οι ηγέτες είναι οι ακόλουθοι, αφού βάσει αυτών οι ηγέτες μένουν ηγέτες. Κανείς δεν μπορεί μόνος του. Δύσκολο άρθρο.

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads