s
Εισαγωγή στην Αστρολογία... - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 16 of 16
  1. #11
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    FantasyLand
    Posts
    550

    Re: Εισαγωγή στην Αστρολογία...

    Εγώ πιστεύω ότι ορισμένα νέα μέλη χάνουν τον μπούσουλα επειδή δεν είναι εξοικοιωμένοι με κάποιες έννοιες της αστρολογίας όπως οίκοι,πλανήτες κλπ. γιατί ας μην ξεχνάμε ότι ορισμένοι νομίζουν ότι η αστρολογία είναι μόνο το ζώδιο τους, άντε και ο ωροσκόπος τους. Δεν γνωρίζουν ότι η αστρολογία είναι μία πολυσύνθετη επιστήμη. Σε ορισμένα άτομα που τους λέω πχ έχεις την σελήνη στον σκορπιό, με κοιτάνε σαν να είμαι εξωγήινος! Για αυτό ίσως θα ήταν ωραίο να υπάρχει στα νέα μέλη ένα link που να λέει "¶μα είστε νέα μέλη ξεκινήστε από εδώ". Μία απλή και ταπεινή άποψη παραθέτω!!
    I'm not a perfect girl.My hair does'nt always stay in place & I spill things a lot. I'm pretty clumsy & sometimes I have a broken heart.My friends and I sometimes fight & maybe some days nothing goes right.but when I think about it & take a step back I remember how amazing life truly is & that maybe.just maybe.
    I like beeing unperfect...

  2. #12

    Re: Εισαγωγή στην Αστρολογία...

    Καλό είναι να υπάρχουν απλές αναλύσεις ωροσκοπίων για πρακτική εξάσκηση

  3. #13

    Re: Εισαγωγή στην Αστρολογία...

    Πολύ ενδιαφέρουσα αυτή η λιστα βασικών θεμάτων αστρολογίας για μας τους αρχάριους. Πιστεύω πως θα μας βοηθήσει πολύ.

  4. #14

    Re: Εισαγωγή στην Αστρολογία...

    Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει "ακμή" κάποιου οίκου; Είναι διαφορετικό το ζώδιο ενός οίκου από την ακμή του; Έστω ότι έχω Λέοντα στον 1ο, ποιά είναι η ακμή του 1ου;

    (Δεν ξέρω αν υποβάλω την ερώτησή μου στο σωστό μέρος της ιστοσελίδας)

  5. #15
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Εισαγωγή στην Αστρολογία...

    Quote Originally Posted by atthis View Post
    Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει "ακμή" κάποιου οίκου; Είναι διαφορετικό το ζώδιο ενός οίκου από την ακμή του; Έστω ότι έχω Λέοντα στον 1ο, ποιά είναι η ακμή του 1ου;

    (Δεν ξέρω αν υποβάλω την ερώτησή μου στο σωστό μέρος της ιστοσελίδας)
    Ακμή ονομάζεται το σημείο που βρισκεται η πρώτη μοίρα του κάθε οίκου, το σημείο από όπου ξεκινάει ο κάθε οίκος. Οπότε 12 οίκοι=12 ακμές.
    Τώρα... μπορεί ένας οίκος να έχει ενα/δύο/κλπ ζώδια μέσα του. Πχ στον πρώτο σου οίκο να έχεις ακμή το Λέοντα (αν ο Λέων ειναι ωροσκόπος σου αυτή ειναι και η ακμή του πρώτου σου οίκου), αλλά μέσα στον πρώτο οικο να έχεις και την Παρθένο ή ακόμα και τον Ζυγο. Δεν αντιστοιχεί δλδ απαραίτητα 1 οικος σε 1 ζώδιο.

  6. #16

    Re: Εισαγωγή στην Αστρολογία...

    Quote Originally Posted by atthis View Post
    Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει "ακμή" κάποιου οίκου; Είναι διαφορετικό το ζώδιο ενός οίκου από την ακμή του; Έστω ότι έχω Λέοντα στον 1ο, ποιά είναι η ακμή του 1ου;

    (Δεν ξέρω αν υποβάλω την ερώτησή μου στο σωστό μέρος της ιστοσελίδας)
    Αν κοιτάξεις την πρώτη σελίδα αυτού του θέματος, θα λύσεις και τις απορίες σου, αν πάρεις τα πράγματα από την αρχή, όπως υποδεικνύει και η σειρά των άρθρων που παρατίθενται... :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads