s
Δύσκολες διελεύσεις Πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 61
  1. #1

    Δύσκολες διελεύσεις Πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    θα ήθελα μια βοήθεια αν γίνεται. ο φίλος μου έχει σελήνη, ερμή και αφροδίτη στις πρώτες μοίρες του ζυγού και το 2011 ο διελαύνων πλούτωνας στον αιγόκερω θα κάνει όψη τετραγώνου και με τους τρεις αυτούς πλανήτες οι οποίοι βρίσκονται και στον πρώτο οίκο του. Με τις ερμηνείες που έχω διαβάσει εχω φοβηθεί λίγο, όλα αυτά σε συνδυασμό και με τον κρόνο σύνοδο με αυτούς τους πλανήτες δεν είναι και ότι καλυτερο :worried: Μάλιστα κάπου διάβασα πως η διελευση του πλούτωνα σε τετράγωνο με την γενέθλια αφροδίτη του σημαίνει πως θα υπάρξει και τρίτο πρόσωπο από την πλευρά του και έχω στεναχωρηθεί πολύ...ισχύουν όλα αυτά; please help!
    Οποιος αγαπάει το τριαντάφυλλο αγαπάει και τ΄αγκάθια του

  2. #2

    Re: αρνητικές διελεύσεις πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    Quote Originally Posted by runaway View Post
    θα ήθελα μια βοήθεια αν γίνεται. ο φίλος μου έχει σελήνη, ερμή και αφροδίτη στις πρώτες μοίρες του ζυγού και το 2011 ο διελαύνων πλούτωνας στον αιγόκερω θα κάνει όψη τετραγώνου και με τους τρεις αυτούς πλανήτες οι οποίοι βρίσκονται και στον πρώτο οίκο του. Με τις ερμηνείες που έχω διαβάσει εχω φοβηθεί λίγο, όλα αυτά σε συνδυασμό και με τον κρόνο σύνοδο με αυτούς τους πλανήτες δεν είναι και ότι καλυτερο :worried: Μάλιστα κάπου διάβασα πως η διελευση του πλούτωνα σε τετράγωνο με την γενέθλια αφροδίτη του σημαίνει πως θα υπάρξει και τρίτο πρόσωπο από την πλευρά του και έχω στεναχωρηθεί πολύ...ισχύουν όλα αυτά; please help!
    Έχει ενδιαφέρον το ότι από όσα διάβασες για την ταυτόχρονη διέλευση Κρόνου και Πλούτωνα από γωνιακούς Οίκους (1ο και 4ο αντίστοιχα, αν κατάλαβα καλά) όπου εμπλέκονται οι γενέθλιοι Σελήνη, Ερμής και Αφροδίτη όντας τοποθετημένοι στον 1ο, εσύ στέκεσαι στην πιθανότητα της ύπαρξης ...3ου προσώπου από την πλευρά του και ότι αυτό σε στεναχωρεί περισότερο...
    Σκέψου λοιπόν, ότι αν σε μια δύσκολη περίοδο της ζωής κάποιου που έχει σχέση, ο σύντροφός του, είτε επειδή δεν θέλει να βοηθήσει είτε επειδή δεν μπορεί, δεν είναι υποστηρικτικός στα ζόρια που θα τραβάει , είναι λογικό να στραφεί σε κάποια άλλη πηγή άντλησης κουράγιου και υποστήριξης..:bigsmile:.
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #3

    Re: αρνητικές διελεύσεις πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    κατ΄αρχήν ο 4ος δεν συμμετέχει, όλοι οι πλανήτες του βρίσκονται στον πρώτο οίκο. δεύτερον δεν είπα πως δεν καταλαβαίνω τη δυσκολία των όψεων αυτών για τη ζωή του και φυσικά είμαι και θα είμαι υποστηρικτική. απλά ρώτησα αν όντως ισχύει αυτή η ερμηνεία αλλα δεν πήρα απάντηση, τελικά ισχύει; γιατί ο πλούτωνας μου φαίνεται πως δεν δίνει επιλογές, είναι καταλυτικός. αλλά μπορεί και να νομίζω λάθος :unsure: δηλαδή κ εγώ έχω πλούτωνα και κρόνο σε δύσκολες όψεις με τον ήλιο μου αλλά δεν ψάχνομαι αλλού. για να γίνω πιο σαφής μήπως θα μπορούσα να βρώ καπου μέσα στο site την ερμηνεία της συγκεκριμένης διέλευσης του πλούτωνα σε όψη τετραγώνου με τη γενέθλια αφροδίτη;
    Οποιος αγαπάει το τριαντάφυλλο αγαπάει και τ΄αγκάθια του

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: αρνητικές διελεύσεις πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    Πλούτωνας Τετράγωνο Αφροδίτη
    Την αισθηματική ή ερωτική ένταση ίσως να μην μπορέσετε να την αποφύγετε αυτή την εποχή. Πολλά πράγματα ή καταστάσεις θα σας οδηγούν σε ένα υπερβολικό συναισθηματικό πάθος ή σε μια κατάσταση ζήλιας για το σύντροφο ή τη σύντροφο. Βασική αιτία ίσως να είναι η διαφορά απόψεων πάνω σε ορισμένα θέματα ή κάποια καινούργια σχέση. Ισως όμως να είναι και η πιο κατάλληλη εποχή για να κατανοήσετε μερικές διαφορετικές αλήθειες για τις σχέσεις σας με τους άλλους.
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  5. #5

    Re: αρνητικές διελεύσεις πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    ευχαριστώ ...άρα αυτή η όψη ερμηνεύεται εκατέρωθεν; ζήλια προς το/τη σύντροφο εξ αιτίας καποιας καινούριας σχέσης του ατόμου που δέχεται την επιρροή ή του/της συντρόφου αυτού/αυτής; δηλαδή υπάρχουν και τα δύο ενδεχόμενα ή κάτι δεν κατάλαβα καλα;
    Οποιος αγαπάει το τριαντάφυλλο αγαπάει και τ΄αγκάθια του

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: αρνητικές διελεύσεις πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    Σύμφωνα με την αστρολόγο που έγραψε το κείμενο καλά κατάλαβες.

    Όμως να επαναλάβουμε κάτι που γράφεται συνέχεια από τους αστρολόγους που σέβονται την τέχνη τους και φυσικά το γνωρίζεις... "ένας κούκος δεν φέρνει την ¶νοιξη".
    Οι όψεις ερμηνεύονται μοναδικά σχεδόν σε κάθε ωροσκόπιο και η σύνθεσή τους εμπεριέχει κάποια πολυπλοκότητα,
    Αυτό κάνει γοητευτική την αστρολογία και την διαχωρίζει από την "μαντεψιά"

    Όπως και να έχει προσωπικά πολύ θα ήθελα να έχω τις όψεις αυτού του κυρίου :toung:
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  7. #7

    Re: αρνητικές διελεύσεις πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    Quote Originally Posted by runaway View Post
    κατ΄αρχήν ο 4ος δεν συμμετέχει, όλοι οι πλανήτες του βρίσκονται στον πρώτο οίκο. ..................................
    O διελαύνων Πλούτωνας σε ποιον Οίκο του βρίσκεται;
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  8. #8

    Re: αρνητικές διελεύσεις πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    μητσακο μιλούσα για γενέθλια θέση του πλούτωνα, έχεις δίκιο. διελαύνει όντως από τον τέταρτο εδώ και κάποια χρόνια αφού η ακμή του τετάρτου είναι στις 25 μοίρες του τοξότη....είσαι όμως πολύ αιχμηρός κ εγώ δηλαδή που έχω κρόνο τετράγωνο με ήλιο και πλησιάζει να τετραγωνίσει και ο ουρανός, πλούτωνα αντίθεση με ήλιο, κρόνο τετραγωνο με σελήνη...εμένα ποιός θα με φροντίσει δηλαδή;;;;;:bigsmile: πέρα από τιν πλάκα γι αυτό ακριβώς και ρωτάω, έχουμε και οι δύο λίγο χμμμ....δύσκολες όψεις και ανησυχώ...θα γλιτώσουμε από τη μία θα μας πιάσει κάποια άλλη δεν μπορει....
    Οποιος αγαπάει το τριαντάφυλλο αγαπάει και τ΄αγκάθια του

  9. #9

    Re: αρνητικές διελεύσεις πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    Quote Originally Posted by runaway View Post
    μητσακο μιλούσα για γενέθλια θέση του πλούτωνα, έχεις δίκιο. διελαύνει όντως από τον τέταρτο εδώ και κάποια χρόνια αφού η ακμή του τετάρτου είναι στις 25 μοίρες του τοξότη....είσαι όμως πολύ αιχμηρός κ εγώ δηλαδή που έχω κρόνο τετράγωνο με ήλιο και πλησιάζει να τετραγωνίσει και ο ουρανός, πλούτωνα αντίθεση με ήλιο, κρόνο τετραγωνο με σελήνη...εμένα ποιός θα με φροντίσει δηλαδή;;;;;:bigsmile: πέρα από τιν πλάκα γι αυτό ακριβώς και ρωτάω, έχουμε και οι δύο λίγο χμμμ....δύσκολες όψεις και ανησυχώ...θα γλιτώσουμε από τη μία θα μας πιάσει κάποια άλλη δεν μπορει....
    Όπως καταλαβαίνεις, και όπως σου έγραψε και ο ScP πιο πάνω, αν υπάρχει πολυπλοκότητα στην ερμηνεία ενός χάρτη, φαντάσου τι υπάρχει στην ερμηνεία 2 χαρτών και μάλιστα σε συνδυασμό με κοινή πρόβλεψη. Δεν λέμε φυσικά ότι είναι πηρυνική φυσική, αλλά όσο να 'ναι ένα ζόρι υπάρχει.

    Όσον αφορά τώρα τις δύσκολες αυτές διελεύσεις, και χωρίς να μπαίνω σε λεπτομέρειες, απλώς θα σε ...μεγαλώσουν. Η διαφορά έγκειται στο γεγονός ότι μαζί με εσένα αυτήν την περίοδο θα μεγαλώσουν και άλλοι. Αυτή όμως είναι η ζωή και, σύμφωνα με την άποψή μου, είναι καλό να έχεις κάποιον συνοδοιπόρο στο "μεγάλωμα" αλλά είναι καλύτερο να μπορείς και μόνος.

    Βέβαια υπάρχει και μια πιο ιδεαλιστική προσέγγιση, σύμφωνα με την οποία "στη φωτιά δένει τ' ατσάλι", όπερ έστι μεθερμηνευόμενο πως αν αντέξει μια σχέση στα κτυπήματα (είτε αυτά προέρχονται από εξωτερικούς είτε από εσωτερικούς παράγοντες), δημιουργεί μια ισχυρότατη μονάδα, εξελιγμένη και ποιοτική, ήρεμη και σίγουρη, ανθεκτική και μακρόβια.

    Τη δεύτερη προσέγγιση δεν την απορρίπτω, πλην όμως έχει να κάνει με την ποιότητα των 2 μελών της σχέσης ξεχωριστά και τον τρόπο που βιώνουν και εξελίσσουν τα θέματα που υποδεικνύουν οι γενέθλιοι χάρτες τους. Και από ό,τι διαισθάνομαι και μόνο, καθώς δεν έχω πλήρη στοιχεία παρά μόνο αυτά που παραθέτεις, από τη στιγμή που οι σπόροι της αμφιβολίας και της ανασφάλειας έχουν αρχίσει να εκδηλώνονται, εκτιμώ ότι η σχέση σας μετά τον Ιούνιο δεν θα είναι η ίδια -εφόσον φυσικά δεν διακοπεί έως τότε :bigsmile:

    (Αιχμηρός νομίζω πως δεν είμαι. Λίγο κυνικός ίσως, κάποιες φορές)
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  10. #10

    Re: αρνητικές διελεύσεις πλούτωνα από γενέθλιους πλανήτες

    μ΄άρεσε πολύ η δεύτερη προσέγγιση. και τώρα που ξέρω πως υπάρχει έστω κ ενα απειροελάχιστο ποσοστό τελικά να μας βγει σε καλό λέω να το παλέψω. ήταν τόσο ωραία η ανάλυση σου σχετικά με το ''μεγάλωμα'' που νομίζω πως ακριβώς αυτό συμβαίνει. στο κάτω κάτω μαθαίνοντας να υποχωρείς και να συμβιβάζεσαι αποτελεί μέρος της ωρίμανσης κάποιου ατόμου και καμιά φορά η διαδικασία δεν είναι κ τόσο κομψή, πως να είναι άλλωστε...κρόνος και πλούτωνας δεν φημίζονται για το savoir vivre τους αλλά το αποτέλεσμα μετράει. σ΄ευχαριστώ μητσάκο, με βοήθησες πολύ.
    Οποιος αγαπάει το τριαντάφυλλο αγαπάει και τ΄αγκάθια του

 

 
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads