s
Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας

View Poll Results: Στην ύλη να προστεθούν

Voters
466. You may not vote on this poll
  • Άρθρα για αρχάριους

    101 21.67%
  • Άρθρα για προχωρημένους

    75 16.09%
  • Απλά μαθήματα αστρολογίας

    169 36.27%
  • Περισσότερες γενικές προβλέψεις

    69 14.81%
  • Γενικά θέματα για αρχάριους

    52 11.16%
Page 2 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast
Results 11 to 20 of 192
  1. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Επειδή είμαι υπέρ των "εραστών της αστρολογίας" που κάνουν τα πρώτα τους βήματα στο θαυμαστό κόσμο της, προτείνω άρθρα-οδηγούς για τις ερμηνείες των πλανητών στα ζώδια, τουλάχιστον για αρχή και να ακολουθήσουν αντίστοιχα για τους οίκους και τις βασικές όψεις-κλειδιά. Ετσι θα μπορούν να "διαβάζουν" τους χάρτες και να δοκιμάζουν τις γνώσεις τους, στο αντίστοιχο φόρουμ ανάλυσης χαρτών, όπου συμμετέχουν ΜΟΝΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΜΕΛΗ.

    Φιλικά

    Φυλλενια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  2. #12

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Kατερχόμενο,ανερχόμενο,ενά ισι Τετράγωνο, Πεντάγωνο, Μεσουράνημα, Ναδίρ,Λίλιθ,Κλήρος της Τύχης...πως τα βρίσκουμε όλα αυτά και που;,πως σχηματίζεται ένας γενέθλιος χάρτης;πρέπει να αγοράσουμε κάποιο βιβλίο;περιοδικό;εφημερίδα ;πως κάνουμε συναστρία;βγάζουμε τους γενέθλιους χάρτες σε διαφάνεια και βάζουμε τον έναν πάνω στον άλλο για να βρούμε τις όψεις που σχηματίζονται;Νομίζω πως όλα αυτά ειναι οι βάσεις για τα απλά μαθήματα Αστρολογίας για όλους εμάς τους άσχετους που μας συνδέει το ίδιο πάθος και η ίδια λαχτάρα για την εξερεύνηση του άγνωστου αλλά και η δυναμική να βρίσκεις μόνος σου την απάντηση στην κάθε στιγμή της καθημερινότητας σου χωρίς να χρειάζεται να ζητάς συμβουλη απο "φίλους".
    Ευχαριστώ και χαίρομαι που είμαι μέλος
    Σοφία
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  3. #13
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Καλησπέρα σε όλους σας. Παρακολουθώ το myhoroscope εδώ και λίγο καιρό και ομολογώ ότι είναι ένα site με πολύ ενδιαφέρον. Παρακολουθώ και αγγλόφωνα sites και βρίσκω ότι το myhoroscope δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει. Απλά στη σημαρινή μου επικοινωνία θα προτείνω σε μέλη που ασχολούνται περισσότερο και έχουν πιο εξειδικευμένες γνώσεις να ασχοληθούν λίγο με το θέμα της αύρας και της φωτογράφησης της.
    Τώρα στο καθαρά αστρολογικό πεδίο θα πρότεινα και εγώ, όπως νομίζω και κάποιοι άλλοι φίλοι του site, κάποια μαθήματα αστρολογίας για αρχάριους. Θα είναι πολύ χρήσιμο για όλους εμάς που μας αρέσει η αστρολογία, την παρακολουθούμε αλλά δεν διαθέτουμε εκείνες τις τεχνικές γνώσεις ώστε να εμβαθύνουμε στο θέμα.
    Αυτά για την ώρα
    Evangeline

  4. #14

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Καλημέρα σε όλους!

    Στην προσπάθεια μου να σας παρακολουθήσω (κυρίως στην ανάλωση γενέθλιου χαρτη), διαπιστώνω πως έχω κενά σε σχέση με τις ιδιότητες των virtual points. Επίσης δεν έχω βρει κάποιο άρθρο σχετικά με τις επιδράσεις των πλανητών στους οίκους που βρίσκονται στον γενέθλιο χάρτη. Πιστεύω ότι οι παραπάνω απορίες απασχολούν και άλλα νέα μέλη.
    Ευχαριστώ για όσα μαθαίνω… και είναι πολλά!

    Μαίρη
    (salamandra)

  5. #15
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    44

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Είμαι νέο μέλος και καθημερινά διαβάζω τα άρθρα που ήδη υπάρχουν στο myHoroscope και διαπιστώνω ότι είναι για πολύ προχωρημένους και πολύ γενικά!!!

    Θεωρώ ότι χρειάζεται ένα άρθρο για αρχάριους οπωσδήποτε καθώς και περισσότερα παραδείγματα!!!

    Στο άρθρο με τους "Οίκους" μπερδεύτηκα αρκετά !!

    Ευχαριστώ !!!!

  6. #16

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να συμφωνήσω με πολλά μέλη μας που προτείνουν άρθρα για πολύ, μα πάρα πολύ αρχάριους!!!
    Δεν είμαι σε θέση να κάνω υποδείξεις σχετικά με το τι θα ήταν φρόνιμο να δημοσιευθεί ώστε να μας διευκολύνει να κατανοήσουμε περισσότερα, αλλά αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι παρά το γεγονός ότι έχω διάθεση να μάθω αστρολογία και διαβάζω τα διάφορα άρθρα του site, δυστυχώς δυσκολεύομαι αρκετά.....!!! Και απ' ότι διαπιστώνω δεν είμαι η μοναδική!Πολλά μέλη αντιμετωπίζουν την ίδια δυσκολία...
    Συγχαρητήρια για την προσπάθεια όλων των συνεργατών και μακάρι να βελτιωθούμε ακόμα περισσότερο!

  7. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    συμφωνω οτι πρεπει να υπαρξουν αρθρα και για μας που τωρα προσπαθουμε να μυηθουμε στον μαγικο κοσμο της αστρολογιας

  8. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Όνομα:
    Καλλιόπη
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Να ενώσω κι εγώ τη λαχτάρα μου με όλους εσάς που προτείνετε άρθρα για αρχάριους στην αστρολογία. Όσο περισσότερο διαβάζω, τόσο πέρισσότερο ανακαλύπτω... την άγνοιά μου. Έν οίδα, ότι ουδέν είδα, σαν να λέμε.
    Επίσης, θα ήθελα να μάθω σχετικά με την ιδιαιτερότητα της γενιάς του 60-65, για την οποία έχω ακούσει από κάποιους αστρολόγους στην τηλεόραση, και δεν έχω καταλάβει. Συγχωρέστε με αν υπάρχει ήδη κάποιο σχετικό άρθρο, όμως είναι τόσο μεγάλη η θεματολογία που μπορεί και να μου διέφυγε.
    :wondering :wondering

  9. #19

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    Συμφωνώ συμφωνώ συμφωνώ . Πιο πολλά για τουσ αρχάριουσ:toung:

  10. #20
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    37

    Re: Προτάσεις μελών για νέα άρθρα και θέματα

    γεια σας ειμαι η iliou προτεινω να βαλεται ωροσκοπια διασημων ελληνων ηθοποιων . Να βαζεται επισης ερμηνιες οψεων ατομικων ωροσκοπιων και ερμηνίες πλανητικων θεσεων στους οικους και στα ζωδια. Επισης βρητε πληροφορίες για τους εξωγιηνους που επισκεπτονται την Ελλάδα και την Λατινικη Αμερική στο Περού.

 

 
Page 2 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 12 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads