s
Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 68
  1. #1
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Αγαπητά μέλη αυτής της κοινότητας, είναι γνωστό σε όλους πια ότι αυτοαποκαλούμαστε «εραστές της αστρολογίας».
    Είναι εύηχη λέξη η λέξη «εραστές», γιατί υποσυνείδητα συνδέεται με επιθυμία, πάθος, ένταση και πολλά άλλα ευχάριστα συναισθήματα.
    Ο «εραστής» , αντίθετα από τον «σύζυγο», δεν έχει βαρετές υποχρεώσεις, ούτε θα σου πει τα ίδια και τα ίδια μέσα στον πολύτιμο χρόνο ενός ραντεβού.

    Ως εραστές συναντιόμαστε σε ένα ραντεβού ενός θέματος και εκεί που συζητάμε ευχάριστα, παρεμβάλλονται οι «σύζυγοι» με τις γνωστές ερωτήσεις τους: «Έχω την Σελήνη μου στον 4ο και στον Τοξότη και κάνει τετράγωνο με τον Πλούτωνα στον 7ο στην Παρθένο. Αυτό τι σημαίνει;» Εκείνη την ώρα είναι σαν να σου λέει ο εραστής σου στο τηλέφωνο πόσο πολύ σε έχει επιθυμήσει και από μέσα να ακούς τον σύζυγο να σου φωνάζει: «Το πουκάμισό μου το μπλε το έχεις σιδερώσει; Δεν το βλέπω στην ντουλάπα! Ούτε το παντελόνι το γκρι!»
    Θέλω μόνο αλήθειες! Δεν σου έρχεται να ουρλιάξεις «Ψάξε!»;
    Ολόκληρη ντουλάπα ρούχα… (ολόκληρη βάση δεδομένων μέσα στο my horoscope!) …με συρτάρια, πατάρια και καταπακτές…κάπου θα είναι αυτό το πουκάμισο το μπλε! Ψάξε!
    ¶σε που τις περισσότερες φορές, το «πουκάμισο» συνοδεύεται από όλο το υπόλοιπο ντύσιμο. Σελήνη, Αφροδίτη, Κρόνος, ¶ρης… Φανέλα, κάλτσες, σώβρακο, τα πέδιλα του σκι, το κασκόλ που του είχε κάνει δώρο ο κουμπάρος στη γιορτή του… Απαιτεί να κλείσεις το τηλεφώνημα του εραστή σου στα μούτρα και να τρέξεις να ψάξεις τα πάντα όλα!
    Όσο και να τον αγαπάς και να τον εκτιμάς και να τον καταλαβαίνεις, θα σου τη σπάσει! Ακόμα κι αν δεν κάνεις τίποτα από όσα σου ζητήσει, θα σου τη σπάσει και μόνο που ακούς την απαιτητική φωνή του (την άσχετη παρεμβολή του).
    Εντάξει το πουκάμισο, εντάξει και η κάλτσα. Αλλά τα πέδιλα του σκι, γιατί; Είπαμε της γριάς… Και αυτή κάνει αυτό που καταλαβαίνει!
    Σε ποιο παρασύμπαν ο «σύζυγος» είναι πιο ευχάριστος από τον «εραστή»;

    Επειδή μένουμε κάτω από την ίδια στέγη, κάποιες φορές, όταν μας πιάνουν οι τύψεις και είμαστε στα καλά μας… Και μας το πει και γλυκά… Λέμε, άντε, ας του σιδερώσω και ένα παντελόνι. Εκείνος με τη σειρά του μας ευχαριστεί και ανταποδίδει με το να μας φέρει άλλα πέντε πουκάμισα… (5 όψεις εκ των οποίων οι 3 είναι λάθος)….να τους κάνουμε ένα πατηματάκι.
    Εκείνη την ώρα βέβαια, θέλεις να πεις, γιατί δεν τα πας στο καθαριστήριο…(γιατί δεν πας σε έναν αστρολόγο)…αλλά λες, κρίση έχουμε, ας μην τον πικράνω. Φυσικά, αν περιόριζε ένα κομμωτήριο…Μερικούς καφέδες…Το τρίτο ζευγάρι μπότες… Θα μπορούσε να πάει στο «καθαριστήριο» και να σώσει το γάμο μας από την ασύστολη φθορά!
    Βέβαια υπάρχουν και άλλων ειδών «σύζυγοι». Αυτοί ενδιαφέρονται για την συναισθηματική σου κατάσταση και για τις ανησυχίες σου. Παρακολουθούν προσεχτικά κάθε σου λέξη και στο τέλος της συζήτησης σου εμφανίζουν το καλό τους πουκάμισο, αυτό που την άλλη μέρα θα το βάλουν στο συνέδριο… (αλλιώς δεν θα στο ζητούσαν ποτέ!)…Το έχουν κατεβάσει μόνοι τους από το πατάρι , έχουν πατήσει μόνοι τους τον γιακά και τα μανίκια, οπότε μένει μόνο το υπόλοιπο! Να χαλάσεις το σπίτι σου και να φανείς κακός, μόνο για το υπόλοιπο; Αλίμονο! Κορόνα στο κεφάλι σου!

    Θα επιβραβεύσεις τον «σύζυγο» που δεν σε επιβαρύνει και βοηθάει όσο μπορεί, γιατί βλέπεις ότι κυκλοφορούν και εκείνοι που σου ζητάνε να κατεβάσεις όλα τα χειμωνιάτικα, τα δικά τους, του δικού τους και να τα παραδώσεις με τσακίσεις στα μανίκια! Ε, όχι! Και σαν μην φτάνει αυτό, θα πεταχτούν και οι πεθερές να σου πουν ότι δεν τα σιδέρωσες καλά! Κι όταν μπουν στη μέση τα σόγια… Ας τα να πάνε!
    Τι ζητάς ο άνθρωπος από την ζωή σου; Μια «ερωτική» σχέση χωρίς την άκαιρη παρεμβολή της «συζυγικής» ζωής. Τόσο δύσκολο είναι;
    Αν η Αφροδίτη ήταν μήλο και συζητούσαμε για τις βιταμίνες που έχουν τα μήλα, ο «σύζυγος» θα πεταγόταν να ρωτήσει πόσα μήλα θα φάει αυτή τη χρονιά κι αν κάποιο μπορεί να του κάτσει στο λαιμό. Αν κάνεις το λάθος και του απαντήσεις ότι θα φάει 4 κιλά και 300 γρ θα σε ρωτήσει αν θα τα φάει καθαρισμένα ή με το φλούδι. Αν απαντήσεις και σε αυτό, θα σε ρωτήσει αν θα τον πειράξουν γιατί έχει και κολίτιδα. Αν του πεις όχι, θα σε ρωτήσει αν η σχέση του θα φάει μήλα φέτος… Και θα συνεχίσει να σε ρωτάει μέχρι να ευχηθείς να βγουν τα καρπούζια να γλυτώσεις!

    Να γιατί οι «εραστές» κρατάνε την σχέση τους μακριά και κρυφά από τους «συζύγους». Να, γιατί δεν απαντούν στις ερωτήσεις τους.
    Γιατί όταν οι «εραστές» κοιτάζουν τα άστρα λέγοντας τι όμορφος και φωτεινός που είναι ο ουρανός, οι «σύζυγοι» από πίσω φωνάζουν: «πόσες ξαστεριές θα έχουμε αυτόν τον χρόνο;» … Και τότε μέσα σου απαντάς: «Καμία».
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #2
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Να σαι καλά Κάτια μου και πάλι το κανες το θαύμα σου, λατρεύω τον τρόπο που γράφεις:nuts:

    Γιατί όταν οι «εραστές» κοιτάζουν τα άστρα λέγοντας τι όμορφος και φωτεινός που είναι ο ουρανός, οι «σύζυγοι» από πίσω φωνάζουν: «πόσες ξαστεριές θα έχουμε αυτόν τον χρόνο;» … Και τότε μέσα σου απαντάς: «Καμία».
    Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία:bigsmile:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    εξαιρετικη η Κατια μας!!!!!
    χαιρομαι παρα πολυ που σε εχουμε εδω
    και το εννοω κοπελα μου:bigsmile:

    κουκι:bigsmile:
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  4. #4

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Τα λέει όλα με πετυχημένη μεταφορά :toung: Το ευχαριστήθηκα!
    Είναι αλήθεια πως αυτό συμβαίνει παντού, πάντα υπάρχουν οι "σύζυγοι" που ψάχνουν απαντήσεις για τον μικρόκοσμο του "γάμου" τους...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    :bigsmile:Πολύ εύστοχο!!!! Κάτια σε ευχαριστούμε!!!!:bigsmile:
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  6. #6

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Κατια καταπληκτικη αυτη η ροη του λογου σου .
    Αραγε ποια πλανητικη σχεση ευθηνεται γι αυτον τον λεκτικο σου χειμαρο ?
    :banana

  7. #7
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Quote Originally Posted by πλανιτακι View Post
    Κατια καταπληκτικη αυτη η ροη του λογου σου .
    Αραγε ποια πλανητικη σχεση ευθηνεται γι αυτον τον λεκτικο σου χειμαρο ?
    :banana
    Έλα ντε!.... Είναι υπό μελέτη. Κατά τα άλλα, έχω Ερμή τετράγωνο Κρόνο και ο Ερμής σε πτώση από ζώδιο και από οίκο (Ιχθείς- 12ος ) (Κρόνος 3ος Δίδυμοι) . Να γιατί δεν πρέπει να δίνουμε ξεκομμένες ερμηνείες όψεων, απομονώνοντάς τις από ένα χάρτη. Όλα λειτουργούν στο σύνολό τους. Με τέτοια όψη, ακολούθησα επάγγελμα Ερμή. ¶ρα; ….

    ΥΓ: Δεν ξέρω αν έχω ροή ή Δια-ροή...
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Χα χα ! Πολύ καλό!
    Αλλά και πάλι, μόνο ένα ψαράκι θα μπορούσε να μας πείσει ή τουλάχιστον να προσπαθήσει να μας πείσει πως η "παράνομη" σχέση τελικά είναι η σωστή και η σύννομη!
    Εύγε για το χειρισμό του γραπτού λόγου!

    Ε, ρε τι έχω να τραβήξω από την 20 μηνών ναζιάρα κόρη μου! Ψαράκι γαρ...

  9. #9
    Join Date
    Nov 2006
    Όνομα:
    Γεωργία - Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    165

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Αγαπητή Κάτια, μου φαίνεται πως έχεις καταπιεστεί πάρα πολύ σ'αυτό το forum. Ομολογουμένως είναι ξενερωτικό ν΄ ακούς την πολυπόθητη φωνή του εραστή σου να διακόπτεται από το κάλεσμα του συζύγου σου για σιδέρωμα, όμως αν ο σύζυγος δεν είναι δικός σου το πράγμα αλλάζει αρκετά. Θέλω να πω οι άνθρωποι αυτοί που ζητούν απόκριση
    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    παρεμβάλλονται οι «σύζυγοι» με τις γνωστές ερωτήσεις τους: «Έχω την Σελήνη μου στον 4ο και στον Τοξότη και κάνει τετράγωνο με τον Πλούτωνα στον 7ο στην Παρθένο. Αυτό τι σημαίνει;»
    , έχουν στο νου τους το σύνολο του myhoroscope σαν ανταποκριτή, όχι τον καθένα από 'μας & φυσικά ούτε την Αστρολογία. Αν όμως τους παρομοιάζαμε με συζύγους του myhoroscope δε θα περιμέναμε φυσικά να μπορεί αυτό με άνεση να αρνηθεί κάθε παράπονο τους χωρίς καμμία επίπτωση, σε αντίθεση με τον αναφερθέντα σύζυγο που για να του κλείσεις το στόμα θα χρειαστούν από νεύρα μέχρι δικηγορικά γραφεία. Ίσως θα μπορούσαν λοιπόν να παρομοιαστούν με συζύγους κάποια μέλη που πληρώνουν συνδρομή & έχουν δικαίωμα να απαιτήσουν αλλά πιστεύω πως θα ήταν άσκημο να τους ειρωνευτούμε μια & ο "γάμος" τους με το myhoroscope οφελεί & όλους εμάς τους επισκέπτες της ιστοσελίδας συντηρώντας & ενισχύοντάς το.
    Πάντως αν παραμερίσω όλες αυτές τις οπτικές & δω αυτούς τους επισκέπτες σαν συζύγους πρέπει να σου πω πως εγώ ίσα-ίσα αισθάνομαι τυχερή ως ανύπαντρη αν ακούσω τον παντρεμένο γείτονα να φωνάζει για τ' ασιδέρωτα πουκάμισα την ώρα που ο εραστής μου μου λέει πόσο μ' έχει επιθυμήσει. Βέβαια υπάρχουν φορές που λόγω αλληλεγγύης αναστατώνομαι, όμως αμέσως μετά θυμάμαι πως αυτός ο σύζυγος δίνει & παίρνει στη σχέση (Το myhorocope είναι η πιο γνωστή & ευρέως χρησιμοποιούμενη αστρολογική ιστοσελίδα στην Ελλάδα, όχι μόνο λόγω της ενίσχυσης των συνδρομητικών μελών, όχι μόνο λόγω της πληθώρας άρθρων & γνώσεων, αλλά & του αρκετά ελεύθερου τρόπου με τον οποίο αυτές διακινούνται. Έτσι ώστε κάθε άπειρος η έμπειρος επισκέπτης της έχει το δικαίωμα να λάβει υπεύθυνες απαντήσεις από ειδικούς ακόμη & σε προσωπικού ενδιαφέροντος ερωτήματα.) Θυμάμαι επίσης ότι στην εποχή μας υπάρχει πια η επιλογή να φύγεις από το γάμο αν πλέον σε ανατριχιάζουν οι απαιτήσεις του συζύγου σου. (Το myhoroscope μπορεί αν θέλει να απαγορεύσει αυτή την ελεύθερη παρεμβολή ακόμη & στο συγκεκριμένο forum όπως άλλωστε έχει κάνει & για άλλα στο παρελθόν.)
    Φιλιά

  10. #10
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Οι «σύζυγοι» των… «εραστών» της αστρολογίας.

    Καλησπέρα Γεωργία - Μαρία.

    Νομίζω πως είσαι πολύ αυστηρή με την Κάτια ωστόσο ο ρόλος μου στο φόρουμ δεν είναι η υπερασπιση της. ¶σε που δεν το χει ανάγκη. Όμως θα ήθελα να πω κι εγώ κάτι από πλευράς μου μιας κι αναφέρθηκες στις "υπεύθυνες απαντήσεις των ειδικών". Κάθε μέλος δεν έχει το δικαίωμα να λάβει απαντήσεις από τους ειδικούς ή τους μη ειδικούς. Κάθε μέλος έχει το δικαίωμα να θέσει ερωτήματα σύμφωνα πάντα με τους κανόνες που διέπουν το φόρουμ χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα λάβει κι οπωσδήποτε απάντηση. Ένας από τους κανόνες για παράδειγμα είναι να θέτουμε την ερώτηση στη σωστή ενότητα, κανόνας που ως επί το πλείστον παραβιάζεται έστω κι αν δε γίνεται από πρόθεση για να μη μιλήσω για το πόσες φορές έχουμε δει τα κορίτσια της διαχείρισης να παρακαλούν τα μέλη να γυρίσουν το πληκτρολόγιο τους στα ελληνικά.

    Το οφ τόπικ για παράδειγμα είναι κάτι που ακόμη και παλιά μέλη δεν εννοούν να καταλάβουν. Ναι δε μπορεί να μιλάς για τον Κρόνο στο Ζυγό και να ρωτά κάποιος για την Σελήνη του στο Τοξότη γιατί εκείνη τη στιγμή αυτομάτως σε γράφει εκεί που δεν πιάνει το μελάνι κι επιπλέον αποπροσανατολίζει΄τα μέλη που θέλουν να μάθουν κάποια πράγματα για τον Κρόνο στον Ζυγό κι όχι για τη Σελήνη του χ, ψ, μέλους. Όπως καταλαβαίνεις δεν θα πάρει απάντηση κι αν πάρει, πιθανόν να είναι προσβλητική. Ωστόσο με τα νεότερα μέλη οφείλουμε όλοι να είμαστε περισσότερο ελαστικοί τουλάχιστον μέχρι να εξοικειωθούν.

    Επίσης, το my horoscope είναι η πιο γνωστή ευρέως ιστοσελίδα στη χώρα μας γιατί κυρίως προωθεί τη γνώση της αστρολογίας κι όχι την πρόβλεψη που συστηματικά ζητούν τα περισσότερα μέλη και που όταν δεν τους δοθεί σε αρχίζουν στα προσωπικά μήνυματα ρωτώντας κι απαιτώντας παράλληλα να απαντήσεις. Έχεις υπόψιν σου πόσο χρονοβόρο και κουραστικό είναι αυτό, γιατί συνήθως δεν πρόκειται για μια απλή ερώτηση που ευχαρίστως θα απαντήσεις αλλά για ολόκληρες αναλύσεις.

    Και αν είσαι απλό μέλος δεν τρέχει κάστανο αν όμως είσαι αστρολόγος, το μέλος που έχει "δικαιώματα" περιμένει απάντηση εδώ και τώρα, άσχετα αν σου έχει αραδιάζει δυο τρία ωροσκόπια κι απαιτεί με τον τρόπο του να τα μελετήσεις. Ε ναι βρε αδερφέ, εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα με την Κάτια, κλείσε ραντεβού μ' έναν αστρολόγο της αρεσκείας σου, κανείς δεν σε υποχρεώνει να είναι με αστρολόγο του σάιτ, μην έχεις όμως υπερβολικές απαιτήσεις από τους αστρολόγους του σάιτ αλλά και από τα μέλη της κοινότητας να σου απαντούν κάθε τρεις και λίγο με μακροσκελή μηνύματα κι αναλύσεις επί των αναλύσεων, γιατί προσωπικά μηνύματα δεν λαμβάνουν μόνο οι αστρολόγοι αλλά και τα μέλη.

    Ποια είναι όμως η διαφορα, πως αν το τάδε μέλος δεν απαντήσει, το θέμα θα ξεχαστεί. Αν όμως ο αστρολόγος δεν απαντήσει, αυτομάτως γίνεται αναίσθητος ή κακός και η κακή φήμη που κυκλοφορεί από τον κάθε άπειρο ή έμπειρο επισκέπτη εξαπλώνεται σαν τη χολέρα ένα πράγμα διαβάλλοντας μας όταν εμείς αυτό που κάνουμε είναι να παρέχουμε γνώσεις, βοήθεια και στήριξη εντελώς δωρεάν. Φυσικά το ίδιο ισχύει και στο φόρουμ, λίγο ν' αργήσει ν' απαντηθεί μια απορία αρχίζουν τα παράπονα. Έχεις σκεφτεί πως κανένα μέλος δεν είναι υποχρεωμένο ν' απαντά κι ότι το κάνει μόνο από πρόθεση?

    Από τους γάμους Γεωργία-¶ννα μου (δε γνωρίζω ποιο από τα δυο ονόματα χρησιμοποιείς έτσι σε προσφωνώ και με τα δυο) δεν σηκώνονται να φύγουν έτσι απλά γιατί κάποια πράγματα τους έφεραν ανατριχίλα, όχι τουλάχιστον πριν ζυγίσουν τα υπέρ και τα κατά της σχέσης και όχι πριν προσπαθήσουν να επιλύσουν τις διαφορές τους. Θα πρέπει όλοι να ξέρουμε, είτε είμαστε σύζυγοι είτε εραστές πως εκτός από δικαιώματα έχουμε κι υποχρεώσεις που πρέπει να τηρούνται από όλους ώστε να είναι εύρυθμη η λειτουργία του σάιτ κι επικοικοδομητική για όλους κι όχι μόνο για εκείνους που όπως λέει κι ο διαχειριστής μας προσπαθούν να τσιμπήσουν την δωρεάν ανάλυση/πρόβλεψη.

    ¶λλωστε μια από τις δωρεάν υπηρεσίες του σάιτ είναι η γενέθλια ανάλυση καλό είναι λοιπόν να τη διαβάζουν τα νέα μέλη (να πιάσει τόπο και το πρόγραμμα) κι εν συνεχεία να θέτουν τις απορίες του που είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολλές. Να σαι σίγουρη πως τέτοιου είδους απορίες απαντώνται και μάλιστα με πολύ μεγάλη ευκολία από τους περισσοτέρους και χωρίς γκρίνια από κανένα μέλος.

    Εδώ σταματώ και προσωπικά θέλω να σ' ευχαριστήσω για αυτό το ποστ γιατί μου έδωσες την ευκαιρία να πω κάποια πράγματα τα οποία με στεναχωρούν πολύ καιρό και που δεν είχα την ευκαιρία να τα πω.

    Φυσικά αναμένω τις αντιδράσεις σου για περαιτέρω σύζήτηση και σου εύχομαι καλή συνέχεια.

 

 
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads