s
οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο. - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 19 of 19
  1. #11
    Join Date
    Oct 2009
    Όνομα:
    irene
    Location
    dytikh makedonia
    Posts
    192

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    καποιες λιγο πιο συγκεκριμενες οψεις υπαρχουν ωστε να δουμε αμα κινδινευουμε η οχι ?
    Η ελπίδα ποτέ δεν πεθένει αν πραγματικά ελπίζεις κ δεν αφήνεσε και δεν απογοητεύσαι. Αγάπα δυνατά, αλιθηνά παντοτηνά.

  2. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.


  3. #13

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Νομίζω πως ή ερώτηση σου δεν είναι ορθή. Δεν έχω ακούσει μέχρι σήμερα όψεις στο γενέλθιο ωροσκόπιο που να μαρτυρούν την ένδειξη κάποιου διαζυγίου ή χωρισμού. Μου φαίνεται αρκετά λογικό να τερματίζει μια σχέση όταν κάνει τον κύκλο της. Όλοι χωρίζουμε. Είναι αναπόφευκτη κατάσταση... Αν με καταλαβαίνεις πως ακριβως το εννοώ. Ωστόσο μέσα από το γενέλθιο χάρτη μπορείς να δείς αν υπάρχουν τάσεις για παραπάνω από έναν γάμο, για πολλαπλές ή λιγοστές σχέσεις ως αποτέλεσμα των πλανητικών επιρροών πάνω στην ψυχολογική σφαίρα του εκάστοτε κάτοχου ενός γενέθλιου χάρτη.
    Με πολύ απλά λόγια πάρε παράδειγμα την εξής τυχαία όψη: Αφροδίτη τετράγωνο Κρόνος. Αν το άτομο χειριστεί με λάθος τρόπο αυτή την όψη τότε μπορεί να αναζητά συνεχώς ερωτικούς συντρόφους (Αφροδίτη) με σκοπό την αυτο-επιβεβαίωση του (τετράγωνο Κρόνος). Οπότε ναι, θα έχει πολλές σχέσεις άρα και πολλούς χωρισμούς. Από την άλλη πλευρά, αν χειριστεί καλύτερα την όψη αυτή, τότε το άτομο θα συνάπτει μακροχρόνιους και σταθερούς (Κρόνος) δεσμούς (Αφροδίτη). Επομένως θα έχει και λιγότερους χωρισμούς στην ζωή του..
    Με το συμπάθιο, αλλά θα διαφωνήσω:bigsmile:
    Γενικά μιλώντας, και χωρίς να μπαίνουμε σε λεπτομέρειες (πού, πώς, πότε, γιατί) το τετράγωνο του Ήλιου με τη Σελήνη υποδεικνύει και δυσκολίες στις αισθηματικές σχέσεις και ατυχίες σε αυτές, ή πρόβλημα με το άλλο φύλο.
    Ο Ποσειδώνας στο 7ο εξιδανικεύει συντρόφους/συνεργάτες, παραμερίζει την πρακτικότητα στις σχέσεις, με αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλές πιθανότητες απογοήτευσης.
    Αυτά τα δύο εκτιμώ ότι είναι εν δυνάμει και αιτίες που οδηγούν στον χωρισμό.
    Επιπλέον, ακόμα και στο myhoroscope βρίθουν οι αναφορές για τις τάσεις που υποδεικνύουν διαζύγιο ή χωρισμό π.χ. http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%...%F4%E5%F2.html (και χωρίς να ψάξω ιδιαίτερα).
    Ακόμα, το τετράγωνο Αφροδίτης/Κρόνου δεν ερμηνεύεται καλά όταν λέμε ότι "αν το άτομο χειριστεί με λάθος τρόπο αυτή την όψη τότε μπορεί να αναζητά συνεχώς ερωτικούς συντρόφους (Αφροδίτη) με σκοπό την αυτο-επιβεβαίωση του (τετράγωνο Κρόνος)", καθώς αυτή η όψη, από όσο ξέρω, υποδεικνύει ψυχρότητα στις σχέσεις, συστολή, απογοήτευση, απώλεια αγαπημένων προσώπων ή απόσταση από αυτά, έλξη από μεγαλύτερης ηλικίας άτομα, και γενικά δείχνει έναν περιορισμό και όχι αναζήτηση και σχέσεις με πολλούς συντρόφους.
    Το να έχει κάποιος μειωμένη αυτοπεποίθηση και μέσω των συντρόφων να αναζητά βακτηρία είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...

    (και πριν καν ποστάρω, ενώ λες ότι δεν έχεις ακούσει για γενέθλιες τάσεις που να δείχνουν διαζύγιο, παραπέμπεις στο ίδιο άρθρο που τους αναφέρει )
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #14

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Quote Originally Posted by fotini r View Post
    καλησπερα ξανα , και απο εμενα και επανερχομαι εβγαλα τον συνθετο και εχω τα εξης στοιχεια,ηλιος 01.αιγοκερου,σεληνη 11.αιγοκ,ερμης 06,αιγοκ. αφρο διτη 03.αιγοκερου ολοι αυτοι οι πλανητες στον 5ο οικο τι εχετε να πειτε? ο πλουτωνακος τι ρολο παιζει εδω απο διελευση ? παραθετω τα στοιχει των 2 ατομων για οποιο μελος εχει διαθεση να αχοληθει λιγο και να μας δωσει τα φωτα του.ανδρας 15.02.11974 19.15 ροδος γυναικα 29.10.76 23.30 ροδος
    ευχαριστω εκ των προταιρων
    Αγαπητή fotini,

    ο χάρτης που γίνεται την στιγμή που ξεκινά κάτι έχει την σημασία του γιατί δείχνει την φύση και την πορεία του γεγονότος που ξεκινά. Μ' αυτή την λογική, ο χάρτης της ημερομηνίας του γάμου μπορεί να μας δείξει πράγματα. Ένας τράνζιτ Πλούτωνας πάνω στην Σελήνη του χάρτη του γάμου μπορεί να δείξει κρίση.

    Το ίδιο βλέπουμε και στο σύνθετο, ο τράνζιτ Πλούτωνας από το 2009 κινείται πάνω στην Αφροδίτη του σύνθετου και έπιασε φυσικά πρώτα τον Ήλιο του σύνθετου. Αυτό δείχνει επίσης κρίση στον γάμο πλουτώνιας φύσης.

    Αν θα υπάρξει χωρισμός ή όχι αυτό μπορείς να το δεις στους δυο γενέθλιους χάρτες, εξετάζοντας τον 7ο οίκο και στους δύο γενέθλιους καθώς και τα προγνωστικά συστήματα της χρονιάς. Να περιοριστείς όμως στον 7ο και τον κυβερνήτη του. Μην χάνεσαι κοιτώντας άλλους οίκους.

  5. #15
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Γιάννη μου κι εγώ διαφωνώ μαζί σου!

    Τι θα πει ". Όλοι χωρίζουμε. Είναι αναπόφευκτη κατάσταση"
    Όχι δεν χωρίζουν όλοι, άσχετα αν παραμένουν στην σχέση για διαφορετικούς λόγους από εκείνους που τους ένωσαν.

    Κι αυτό που λες, " μπορείς να δείς αν υπάρχουν τάσεις για παραπάνω από έναν γάμο, για πολλαπλές ή λιγοστές σχέσεις ", τι νομίζεις ότι είναι ?
    Ενδείξεις και τάσεις για χωρισμούς, επειδή το πλασάρουμε με διαφορετικά λόγια γιατί κάποιοι δεν είναι σε θέση ν' ακούσουν την αλήθεια, πιστεύεις ότι αλλάζει το νοήμα?

    Όσο για το τυχαίο σου παράδειγμα.....άγγιξες το ευαίσθητο σημείο μου.
    Η μοναδική όψη που κάνει η Αφροδίτη στον χάρτη μου, είναι τετράγωνο με Κρονο και σε αμοιβαία υποδοχή με Κρόνο/ Ουρανό.
    Πίστεψε με, την έχω σπουδάσει την όψη αυτή, το μάστερ μου έμεινε, που θα πάει θα το πάρω κι αυτό.

    Δεν έχω δει ούτε ένα άτομο με τέτοια όψη να αναζητά διαρκώς συντρόφους, αντίθετα, εξαίτίας της συναισθηματικής ανασφάλειας που νιώθουν, επιλέγουν να μένουν μόνοι...στους τυφλούς βέβαια ίσως βρεθεί ο μονόφθαλμος αλλά μέχρι εκεί.
    Η άλλη εκδοχή είναι να παραμένουν σε μια σχέση/γάμο που έχει τελειώσει μόνο και μόνο για να μην δεχτούν απόρριψη απο τον κοινωνικό τους περιβάλλον.
    .
    Επίσης, σωστά επεσήμανε ο Μητσάκος πως η όψη δεν ερμηνεύεται καλά με αυτόν τον τρόπο (αν το άτομο χειριστεί με λάθος τρόπο αυτή την όψη τότε μπορεί ....)
    Το άτομο με Αφροδίτη/Κρονο δεν χειρίζεται σωστά την όψη, αν δεν δείξει υπομονή, αυτοέλεγχο, κυριαρχία και διαλύσει την σχέση κι όχι αν αρχίσει να ψάχνεται σαν τον τελευταίο λυγούρη που κυκλοφορεί.

    Για να ψαχτεί κάποιος με Αφροδίτη/Κρόνο θα πρέπει να δει μεγάλη προσπάθεια κατάκτησης του από το άλλο φύλο κι αυτό γιατί μόνο τότε θα μπορέσει να εμπιστευτεί και στην συνέχεια να ενδώσει.
    Καί άντε και ψάχνεται, είσαι πολύ σίγουρος ότι θα βρεί τις πολυάριθμες σχέσεις με την ατυχία που το δέρνει?
    Βεβαίως το ενδεχόμενο να χει κάποιος μπάρμπα στην Κορώνη είναι πολύ πιθανό. :toung:

    Ωστόσο για να μην απογοητεύονται όσοι έχουν την όψη αυτή ας έχουν υπόψιν τους πως αν βρεθεί σύντροφος που πληρεί τις προυποθέσεις του Κρόνου, είναι ο άνθρωπός τους και φυσικά οι σχέσεις μέσα σ' ένα χάρτη (ευτυχώς) είναι συνάρτηση πολλών στοιχείων.

    Η όψη αυτή λειτουργεί καλά σε μεγαλύτερες ηλικίες κι αφού τα άτομα έχουν δώσει ΧΡΟΝΟ στην σχέση τους να εξελιχθεί.

    Και για να επανέλθω στο αρχικό ερώτημα γιατί εννοείται πως είμαστε οφ τόπικ, όπου δείτε εμπλεκόμενους με δύσκολες όψεις, ¶ρη, Δία, Ουρανό, Ποσειδώνα και πλούτωνα, χωρίς υποστηρικτικές όψεις ας είστε επιφυλακτικοί.

  6. #16

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Παιδιά, χάθηκε το ποστ που έγραψα και έμεινε μόνο η παράθεση του ποστ του Μητσάκου!

    Το ξαναγράφω. Συμφωνώ με όσα λέει ο Μητσάκος και η Τίνα και ιδιαίτερα για την όψη Αφροδίτης/Κρόνου. Όμως υπάρχουν άτομα με αυτή την όψη, καθώς και με Αφροδίτη στον Αιγόκερω, που κάνουν επιφανειακές σχέσεις που τελειώνουν εύκολα και γρήγορα από συναισθηματική άμυνα. Επειδή φοβούνται να δεθούν συναισθηματικά και να πληγωθούν και από ανασφάλεια να εκφράσουν και να χειριστούν συναισθήματα.

  7. #17

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    σε ευχαριστω Κοραλλια μου για την πολυτιμη βοηθεια σου το εχω τσεκαρει στους γενεθλειους. υπαρχου αυτες οι ατιμες οι οψεις που δειχνουν ταση για χωρισμους .ο ανδρας εχει τισ περισσοτερες και απο τις διελευσεις ολο και κατι βρισκω. Απο τα προοδευτικα τι να κοιταξω? οταν λες τους κυβερνητες του 7ο εννοεις αν δεχονται ασχημες οψεις.? παντως το ζευγαρι ειναι ηδη σε διασταση τωρα για ναδω εαν αυτο ειναι παροδικο η οχι τι να κοιταξω? σε ευχαριστω και ελπιζω να μην σε κουρασα .

  8. #18

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Quote Originally Posted by fotini r View Post
    σε ευχαριστω Κοραλλια μου για την πολυτιμη βοηθεια σου το εχω τσεκαρει στους γενεθλειους. υπαρχου αυτες οι ατιμες οι οψεις που δειχνουν ταση για χωρισμους .ο ανδρας εχει τισ περισσοτερες και απο τις διελευσεις ολο και κατι βρισκω. Απο τα προοδευτικα τι να κοιταξω? οταν λες τους κυβερνητες του 7ο εννοεις αν δεχονται ασχημες οψεις.? παντως το ζευγαρι ειναι ηδη σε διασταση τωρα για ναδω εαν αυτο ειναι παροδικο η οχι τι να κοιταξω? σε ευχαριστω και ελπιζω να μην σε κουρασα .
    Αν ο χωρισμός είναι παροδικός ή όχι μπορεί να φανεί από τους γενέθλιους χάρτες και τα προγνωστικά συστήματα. Δεν είναι εύκολο να σου πω τι να κοιτάξεις χωρίς να ξέρω τους χάρτες και ειδικά τα προγνωστικά συστήματα χρειάζονται μεγάλη εμπειρία και γνώση για να ερμηνευτούν.

    Όμως από τον χάρτη του γάμου και τον σύνθετο χάρτη η κρίση φαίνεται να είναι πλουτώνια. Αυτό σημαίνει ότι είναι βαθιές οι διαφορές τους και αν θέλουν πραγματικά να είναι μαζί πρέπει να καθίσουν να μιλήσουν πολύ ειλικρινά για την σχέση τους και να είναι έτοιμοι να αλλάξουν πράγματα (ο καθένας στον εαυτό του) για να λυθούν τα προβλήματα. Όταν η κρίση είναι πλουτώνιας φύσης συνήθως το πρόβλημα είναι αρνητικά συναισθήματα που έχουν δημιουργηθεί ανάμεσα στο ζευγάρι και χρειάζεται προσπάθεια για να ξεπεραστούν.

  9. #19

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Κοραλλια μου σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου πραγματι οι διαφορες ειναι τεραστιες η ειλικρινεια δεν υπαρχει και απο τους 2 και μαλλον σαν αδυνατο μου μοιαζει να γεφυρωθει το χασμα τους .Να ρωτησω και κατι ακομα το ενα ατομο αυτη τη περιοδο εχει ακριβη συνοδο ο γενεθλειος ηλιος του με τον διελαυνων Ποσειδωνα μεσα στο 6ο οικο.Να πω επισης οτι κυβερνητης στον 7ο οικο του ειναι παλι ο Ποσειδωνας .Αυτο πιστευεις οτι μπορει να επηρρεαζει το ατομο στις αποφασεις του για την εκβαση αυτου του χωρισμου?Σε ευχαριστω και παλι .

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads