s
Απιστία στ' άστρα - Page 2
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 12 of 12
  1. Re: Απιστία στ' άστρα

    Εν κατακλείδι, θα ήθελα να επισημάνω ότι η απιστία είναι μία εμπειρία μέσα από την οποία και τα δύο πρόσωπα μίας σχέσης είναι αναγκαίο να διασώσουν ή ακόμα και να αποκτήσουν τελικά αυτοεκτίμηση. Είτε αναζητείτε την «αδερφή ψυχή» είτε πιστεύετε ότι και οι «παντρεμένοι έχουν ψυχή» να θυμάστε ότι υπάρχει ένα πρόσωπο που θα είναι για πάντα το έτερο σας ήμισυ και αυτό δεν είναι άλλο από τον ίδιο σας τον εαυτό.

    :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Μα τι ωραία που τα είπες!!!!!!!!!
    Φοβάμαι μήπως μια μέρα
    με αφήσουν ΌΛΟΙ.....
    και μείνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....!ΧΙ ΧΙ!!

  2. #12
    Join Date
    Dec 2008
    Όνομα:
    Maria
    Location
    Λάρισα
    Posts
    239

    Re: Απιστία στ' άστρα

    Να πω κι εγω δυο λόγια για την απιστία...Ισως οι Ουράνιοι τύποι να βλέπουν πολύ φιλελευθερα τις σχέσεις τους και να εχουν δίκιο τελικά...Τι εννοώ?Ενας φίλος μου Υδροχόος περιέγραψε προσφατα τη δική του οπτική στο θέμα των σχέσεων.Θεωρεί οτι είναι λάθος να βάζουμε μια ανθρώπινη επαφή/σχέση σε καλούπια του τύπου "τώρα εσυ κι γω έχουμε δεσμό"!Οι ανθρωποι το κάνουν αυτο,λεει,για να "δεσουν" το συντροφο,έτσι αισθάνονται ασφαλείς οτι θα τον έχουν δικό τους!"Ο σύντροφος όμως δεν είναι σκυλάκι του καναπέ να του βάλεις ενα λουρί και να κατσει εκει για πάντα",επέμεινε!"Κάποιοι δεν εχουν μάθει να προσπαθούν για τις σχέσεις τους κ μετά απορούν που ο σύντοφος απιστεί!!",συνέχισε να μου λέει..."Οι ιδιοι αυτοί τύποι απαιτούν αποκλειστικότητα μονο και μόνο λόγω της ύπαρξης δεσμού,ΕΝΩ θα ήταν πολύ πιο ώριμο να δεχτούν την εκδοχή ο σύντροφος τους να παραμείνει πιστός επειδή εκείνοι θα τον έχουν κάνει να το θέλει αυτο μέσα απο τη γενικότερη στάση τους και να μη θεωρούν κάποια πράγματα δεδομένα εξ'αρχής"."Είναι εξαιρετικά διεγερτικό για μένα",μου ειπε,"να διεκδικώ συνεχώς τη σύντροφό μου και να της βρίσκω συνεχώς καινούργια δέλεαρ(προκλήσεις,εκπλήξει ς,ταξιδάκια,δώρα κτλ) για να είναι μαζί μου επειδή θα με θεωρεί μοναδικό κι οχι επειδή εχουμε σχέση!".Με άφησε άφωνη!Αν μας άκουγε,του ειπα, τωρα κανένα Ταυράκι που θέλει ασφάλεια στη σχέση του...θα του είχαν σηκωθεί όλα τα μαλλιά σούζα απο τη φρίκη που θα'τρωγε!!! Εκει σκασαμε στα γέλια κι οι δυο.Μετα απο σκέψη κ προβληματισμό έτεινα να συμφωνήσω μαζί του-αν και Σκορπίνα,αλλα με Αρη και Ωροσκόπο στον Τοξότη,τον Ποσειδώνα στον 1ο οίκο,Ήλιο και Ουρανό στον 11ο σε ευρεία σύνοδο(11μοιρών) μεταξύ τους,τον Πλούτωνα-ως κυβερνήτη του Ήλιου-σε σύνοδο με τη Σελήνη απο το 10ο και σε εξάγωνο με 'Αρη και Πόσειδωνα,Σελήνη στο Ζυγο(ολο με κατηγορούν για ρηχα/επιπόλαια συναισθήματα,λετε να εχουν δίκιο?),ακμή 5ου στον Ταυρο με τον κυβερνήτη του την Αφροδίτη σε σύνοδο με Δία και Κρόνο απο τον 9ο και σε ημιτετράγωνο με τον Ουρανό.Κυβερνήτη εβδομου τον Ερμή με την ακμή αυτού στους Διδύμους και με Ερμή στο Σκορπιο,στο 10ο και με όψεις:συνοδο με Ήλιο και Σελήνη(ευρεία-10 μοίρες ανοχή),ημιεξάγωνο με Αφροδίτη,ημιτετράγωνο με Ποσειδώνα κ Ωροσκόπο...πως με βρίσκετε αγαπητοί ομοιδεάτες? :bigsmile: .Αν θέλει η συγγραφέας του αρθρου ή οποιος αλλος προτίθεται ας καταθέσει αποψη για τα παραπάνω...
    Με εκτίμηση
    Το Μαράκι

 

 
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads