s
Κρόνος σε συναστρία - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4
Results 31 to 39 of 39
  1. #31

    Re: Κρόνος σε συναστρία

    Quote Originally Posted by Μητσάκος View Post
    Για να καταλάβω, νομίζεις ότι θα ήταν καλύτερο να έχετε σύνοδο, ή αντίθεση, ή τετράγωνο ¶ρη-Κρόνου και όχι τρίγωνο, επειδή σε κάποιο dvd κάποιος(α) είπε ότι δείχνουν καρμικό δεσμό;
    το συγκεκριμενο ντο βι ντι ηταν της λιτσας πατερα και μιλαγε για συνστριες και συγκεκριμενε ελεγε
    οτι η οψη αυτη παρ ολο που ο κρονος παγωνει δειχνει εωτονη σεξουαλικη ελξη στην αρχη το τονισε μαλιστα και οτι ειναι καθαρα καρμικη σχεση δηλ ο ενας πρεπει οπωσδηποτε να ξεπληρωσει κατι στον αλλον ......και οτι συνηθως αυτες οι σχεσεις εμπεριεχουν χωρισμο και ασχημα αποτελεσματα αλλα αν δεν γινει αυτο γινονται γινονται αλυσιδες που δεν σπανε...ακουσα πολυ καλα τι ειπε......:toung:

  2. #32

    Re: Κρόνος σε συναστρία

    Quote Originally Posted by τσεβω View Post
    το συγκεκριμενο ντο βι ντι ηταν της λιτσας πατερα και μιλαγε για συνστριες και συγκεκριμενε ελεγε
    οτι η οψη αυτη παρ ολο που ο κρονος παγωνει δειχνει εωτονη σεξουαλικη ελξη στην αρχη το τονισε μαλιστα και οτι ειναι καθαρα καρμικη σχεση δηλ ο ενας πρεπει οπωσδηποτε να ξεπληρωσει κατι στον αλλον ......και οτι συνηθως αυτες οι σχεσεις εμπεριεχουν χωρισμο και ασχημα αποτελεσματα αλλα αν δεν γινει αυτο γινονται γινονται αλυσιδες που δεν σπανε...ακουσα πολυ καλα τι ειπε......:toung:
    Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι συμπέρασμα θέλεις να βγάλεις ακριβώς και ξαναρωτάς... Προσωπικά όλα αυτά από άλλες ζωές και ξεπληρώματα κτλ,..τα βρίσκω λίγο μακρινά, δηλ αρέσκομαι να τα πιστεύω αλλά κανείς δε γύρισε να μας πει. Πιστεύω όμως ότι το κάρμα μας είναι ο χαρακτήρας μας. Υπάρχει μία πιθανότητα ο άνθρωπος αυτός να πυροδοτεί κάποια στοιχεία του χαρακτήρα σου που όμως ΕΣΥ θα πρέπει να δουλέψεις και τούμπαλιν. Η όψη δεν κάνει τίποτα από μόνη της ούτε οι αλυσίδες της μονιμότητας δημιουργούνται έτσι επειδή ήταν γραφτό (υπάρχουν βέβαια και μερικοί τυχεροι..) αλλά επειδή και τα δύο μέλη έχουν τη διάθεση να τα βρουν και φυσικά έχουν και αυτή την κρίσιμη μάζα αισθήματος και ταιριάσματος.
    Ζωδιακά, μιλάμε για τους δύο κακεργέτες... καλό εύκολα δε βγαίνει από αυτούς,... κ η εν λόγω κυρία στο DVD μίλησε για αλυσίδες, όχι για τον σχεσικό παράδεισο! Επειδή λοιπόν έχω ζήσει από κοντά σχέση με τις εν λόγω όψεις σε τετράγωνο μάλιστα σου λέω ότι από ένα σημείο κ ύστερα όντως δεν ήταν εύκολο να αποχωρήσουν επισήμως από τη σχέση και τρώγανε τις σάρκες τους- ο όψη αυτή δηλ δε δίνει κανενός είδους αρμονία και ποιότητα στη σχέση (για να μην ταραχτείς ξαναλέω το δικό σου είναι τρίγωνο). Εσένα η ποιότητα θα έπρεπε να σε νοιάζει. Όσο για το μακροχρόνιο κ σοβαρό του πράγματος ψάξε να το βρεις σε όψεις Κρόνου/Ήλιου (αλλά όχι σε τετράγωνο...κάτι πιο light) αν κ το έχω δει να λειτουργεί κ σε σύνοδο.
    Σεξουαλικά τώρα για να βγάλω στη φόρα και τα στατιστικά μου,... έχω περάσει καλά με αυτούς που οι ¶ρηδες και οι Αφροδιτούλες τους έκαναν (καλές συνήθως) όψεις με τους δικούς μου αντίστοιχους πλανήτες. Μπορεί να ταιριάζετε εκεί αλλά νομίζω ότι ο Κρόνος δε θα είναι ο πρώτος πλανήτης που θα αναζητήσουμε! Ψάξτο αλλού...για αρχή έστω... (¶ρης/Αφροδίτη- το αγαπημένο μου, ¶ρης/Σελήνη-φέρνει κ λίγα νευράκια αυτό αλλά ... ας όψεται, Ήλιος/¶ρης κτλ)

  3. #33

    Re: Κρόνος σε συναστρία

    Quote Originally Posted by τσεβω View Post
    καλημερα εγω παλι τις προαλλες ειχα παρει ενα ντι βι ντι που μιλαγε για συναστρια και ελεγε οτι συνοδος αντιθεση και τετραγωνο αρη κρονου δηλωνει μια καρμικη σχεση και ειναι μια πολυ δυναστη οψη με εντονη σεξουαλικη ελξη στην αρχη...και μπορει αυτος ο δεσμος παρολο που εχει δυσκολια να γινει αλυσιδα που δεν σπαει με τιποτα......ειναι καθαρα καρμικη σχεση με το ατομο αυτο ησασταν μαζι στην προηγουμενη ζωη...
    Quote Originally Posted by τσεβω View Post
    το συγκεκριμενο ντο βι ντι ηταν της λιτσας πατερα και μιλαγε για συνστριες και συγκεκριμενε ελεγε
    οτι η οψη αυτη παρ ολο που ο κρονος παγωνει δειχνει εωτονη σεξουαλικη ελξη στην αρχη το τονισε μαλιστα και οτι ειναι καθαρα καρμικη σχεση δηλ ο ενας πρεπει οπωσδηποτε να ξεπληρωσει κατι στον αλλον ......και οτι συνηθως αυτες οι σχεσεις εμπεριεχουν χωρισμο και ασχημα αποτελεσματα αλλα αν δεν γινει αυτο γινονται γινονται αλυσιδες που δεν σπανε...ακουσα πολυ καλα τι ειπε......:toung:
    Από ό,τι φαίνεται και στο πρώτο σου ποστ,παρέλειψες να αναφέρεις κάποια βασικά:
    "ο ενας πρεπει οπωσδηποτε να ξεπληρωσει κατι στον αλλον", δηλαδή υποχρεωτική επιστροφή χρέους, δηλαδή με το στανιό θα σε βάλει ο άλλος να πληρώσεις, έχεις δεν έχεις, ξέρεις δεν ξέρεις τι είναι αυτό που πρέπει να του δώσεις...
    "αυτες οι σχεσεις εμπεριεχουν χωρισμο και ασχημα αποτελεσματα", δηλαδή επώδυνες και βασανιστικές διαδικασίες, που δεν νομίζω να εντάσσονται στις εκούσιες επιλογές κάποιου...

    Εσύ όμως, παρά την εμφανή αρνητική χροιά της όψης, τονίζεις το "αλλά", που εμφανέστατα δεν αφορά τον πολύ κόσμο παρά μόνον λίγους, στεκόμενη στην ...καρμικότητα της σχέσης...

    Αν δεν το έχεις διαβάσει, διάβασέ το http://www.myhoroscope.gr/88-%DC%F1%...E5%F2-%BB.html

    Και κάτι τελευταίο: έχε υπόψιν σου ότι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι δεκτικοί στην αλήθεια. Για την ακρίβεια, οι περισσότεροι θέλουν να ακούνε αυτό που τους αρέσει, παρά την αλήθεια. Στο πλαίσιο αυτό, έχει αναπτυχθεί και ένας τρόπος ήπιας έκφρασης κάποιων καταστάσεων που από τη φύση τους είναι πολύ σκληρές. Στην αστρολογία αυτό γίνεται με το στρογγύλεμα κάποιων ερμηνειών ορισμένων πολύ σκληρών όψεων, ακριβώς για αυτόν το λόγο, αλλά και επειδή μια όψη από μόνη της δεν λέει τίποτα σε έναν χάρτη: πώς να πεις σε κάποιον ότι (π.χ.) μια όψη υποδεικνύει (εκτός των άλλων) κάποιες φορές και ζητήματα στυτικής δυσλειτουργίας; Του το λες; Μάλλον όχι.

    Μπορείς όμως να του πεις ότι ως ενδεχόμενο έχει τον περιορισμό της σεξουαλικής δραστηριότητας, επειδή ο ...Κρόνος "καταπιέζει" και "περιορίζει" τον δυναμισμό του ¶ρη... Και έτσι ο άλλος χαίρεται, επειδή δεν ακούει αυτό που έπρεπε να ακούσει και, επιπλέον, δεν είναι αυτός ο "φταίχτης" αλλά ο Κρόνος!

    Αυτό, ιδίως στην TV γίνεται κατά κόρον, επειδή το ζητούμενό της είναι η θεαματικότητα, δηλαδή η παρακολούθηση από όσο το δυνατόν περισσότερους θεατές. Και επειδή στον πολύ κόσμο δεν αρέσει να ακούει άσχημα και μίζερα πράγματα, αυτά δεν λέγονται, το "χάπι χρυσώνεται" και χτίζονται εικόνες ειδώλων που θυσαυρίζουν παραμυθιάζοντας το πόπολο από τη μια, συντηρώντας και επεκτείνοντας μια στρεβλή εικόνα από την άλλη...

    Έτσι και η ...Λίτσα. Πώς να πει ότι το πιθανότερο είναι η σεξουαλική ζωή που υποδεικνύει μια σκληρή όψη ¶ρη/Κρόνου είναι μάλλον ένα δράμα; Πετάει μια καρμικότητα, σου λέει ο άλλος "θα πονάω, αλλά θα μου αρέσει" και καθάρισε.

    Την καλημέρα μου :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #34
    Join Date
    Jul 2007
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    30

    Re: Κρόνος σε συναστρία

    Εγω πάντως που έχω στην συναστρια με τον φιλο μου την οψη αρη τετραγωνο κρονο μια χαρα σεξουαλικη ζωη εχουμε και μαλιστα πολυ εντονη και παθιαρικη χωρις οψη αφροδιτης αρη. ουτε τσακωνομαστε επειδη τον καταπιεζω και τον φρεναρω (εγω εχω τον κρονο) ισα ισα ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει βεβαια εχω και στον γενεθλιο μου κρονο τετραγωνο αρη.
    Ολα λοιπον ειναι θεμα συνολου και οχι μιας οψης!

  5. #35

    Re: Κρόνος σε συναστρία

    Quote Originally Posted by maria777 View Post
    Εγω πάντως που έχω στην συναστρια με τον φιλο μου την οψη αρη τετραγωνο κρονο μια χαρα σεξουαλικη ζωη εχουμε και μαλιστα πολυ εντονη και παθιαρικη χωρις οψη αφροδιτης αρη. ουτε τσακωνομαστε επειδη τον καταπιεζω και τον φρεναρω (εγω εχω τον κρονο) ισα ισα ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει βεβαια εχω και στον γενεθλιο μου κρονο τετραγωνο αρη.
    Ολα λοιπον ειναι θεμα συνολου και οχι μιας οψης!
    Συμφωνώ μαζί σου και χωρίς να έχω γενέθλιο τετράγωνο Κρόνου- ¶ρη!
    Κρατάει 25 χρόνια αυτή η κολόνια !!!!!!!!!!!!! :embarrest Να μην τα βγάλουμε κι όλα στη φόρα !

    Σεμνά !!!!!:bigsmile:

  6. #36
    Join Date
    Jul 2007
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    30

    Re: Κρόνος σε συναστρία

    Καλα λες... οχι ολα στην φορα!!!! χαχαχαχα!!! απλα υπαρχουν παντα σε μια συναστρια και ευκολες και δυσκολες οψεις το θεμα ειναι τι εισαι διατεθιμενος να αντεξεις και ποσο. Εμεις βεβαια εχουμε και ενα Ηλιο συνοδο με σεληνη και μας βοηθαει προφανως....

  7. #37
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Κρόνος σε συναστρία

    :embarrest Αναρωτιέμαι τι να σημαίνει ακριβώς η όψη της Αφροδίτης της γυναίκας Χιαστί με τον Κρόνο του συντρόφου της στη συναστρία......:embarrest
    Προβληματίζομαι γιατί η χιαστί δεν είναι απο τις εύκολες όψεις,εντάξει αν ήταν τρίγωνο,τετράγωνο,η καποια άλλη όψη θα μπορούσα να την ερμηνεύσω αλλά χιαστί.....:weird: δεν έχω βρεί :weird: ερμηνεία....σαφώς δεν είναι θετική.....τουλάχιστον αυτό.....το ξέρω!!!
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  8. #38
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Κρόνος σε συναστρία

    Πάρε τις ποιότητες (τα χαρακτηριστικά) Αφροδίτης - Κρόνου, πάρε την έννοια (σαν δεσμό μεταξύ των δύο) της χιαστί, και βγάλε μια πρώτη ιδέα


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  9. #39
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Κρόνος σε συναστρία

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Πάρε τις ποιότητες (τα χαρακτηριστικά) Αφροδίτης - Κρόνου, πάρε την έννοια (σαν δεσμό μεταξύ των δύο) της χιαστί, και βγάλε μια πρώτη ιδέα
    Κατάλαβα τι κάνει ο Κρόνος στην Αφροδίτη......συμφωνα με τις ........ποιότητες....
    Συνεχώς....:rant::rant::rant:
    Ασε μας επιτέλους Κρόνε!!!!!:nuts::nuts:
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

 

 
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads