s
«Μοιραίοι έρωτες…Καρμικές σχέσεις…Και άλλες αστρολογικές περιπέτειες!» - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 29 of 29
  1. #21

    Re: «Μοιραίοι έρωτες…Καρμικές σχέσεις…Και άλλες αστρολογικές περιπέτειες!»

    Μπράβο, βρε Κάτια μου! Πες τα!! Δεν πρέπει να ανεχόμαστε παθητικά προβληματικές καταστάσεις στις σχέσεις μας με την δικαιολογία ότι είναι "καρμικές". Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!

  2. #22
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4

    Re: «Μοιραίοι έρωτες…Καρμικές σχέσεις…Και άλλες αστρολογικές περιπέτειες!»

    Ενδιαφέρον...ενδιαφέρον...αν και πιστεύω κάπως σε όλα αυτά τα "Love at first sight",πιστεύω πως ο κάταλληλος είναι αυτός που δεν σταματά να σε εκπλήσει όσο καιρο είστε μαζί.Αυτό ειναι καρμικό και μοιραίο για μένα.Όχι αυτό που θα περάσει γρήγορα και θα ξεφουσκώσει.Αυτό είναι εμπειρίες στη ζωή.Αυτά που είναι "meant to be" θα είναι σίγουρα,και δεν πάει να πει ότι είναι μόνο ο κεραυνοβόλος έρωτας και οι "έντονες περιπέτειες".

    Αν σκεφτούμε πόσοι άνθρωποι καταλήγουν χωρίς αγάπη,τότε αυτοί οι λίγοι που καταφέρνουν να την κρατήσουν μέχρι το τέλος της ζωής τους...τότε ΑΥΤΟ ήταν meant to be!

    Η γνώμη μου φυσικά,δεν έχω και μεγάλη πείρα...αλλά τι πιστεύω με αυτό το θέμα.Προβλήματα θα υπάρχουν πάντα,αυτό να το ξέρουμε ώστε να μην τα εξιδανεικεύουμε όλα αλλά δεν θα φτάσουμε στο άλλο ακρο,την απελπισία επειδή δεν είναι όλα τέλεια.

  3. #23
    ολα χρειαζονται με μετρο!!σημασια εχει να παταμε γερα στα ποδια μασ...αν αυτο που ονειρευομαστε γινει πραγματικοτητα καλωσ αλλιωσ προχωραμε και απλα το ξεχναμε κανοντασ αλλα...:bigsmile:


    Quote Originally Posted by MrGalaxy View Post
    Ναι απλα μην το παρακάνουμε με την προσγείωση!!:amuse: Αν προσγειωθούμε πολυ και παψουμε να πιστευουμε τελειως στις πριγκιπισες και τα παραμύθια........ Τότε θα πάψουμε να αναζητάμε το τέλειο... Και θα συμβιβαζόμαστε με πολύ λιγοτερα από αυτά που πραγματικά χρειαζόμαστε......... Και τότε χάνουμε το νοημα και την ευτυχία μας .......:bigsmile:
    εχεισ απολυτο δικιο..αλλα και αν δν γινει κτ προχοραμε και κανουμε αλλα ονειρα:bigsmile:

  4. Re: «Μοιραίοι έρωτες…Καρμικές σχέσεις…Και άλλες αστρολογικές περιπέτειες!»

    Εύκολα το λέτε το προχωράμε και κάνουμε κάτι άλλο....ωραίο άρθρο αλλά δεν έπρεπε να το διαβάσω..είναι αλήθεια ότι η φθορά επέρχεται αναπόφευκτα, αλλά δε θέλω να το ακούω..

  5. #25
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: «Μοιραίοι έρωτες…Καρμικές σχέσεις…Και άλλες αστρολογικές περιπέτειες!»

    Quote Originally Posted by EPANASTATIS24 View Post
    Εύκολα το λέτε το προχωράμε και κάνουμε κάτι άλλο....ωραίο άρθρο αλλά δεν έπρεπε να το διαβάσω..είναι αλήθεια ότι η φθορά επέρχεται αναπόφευκτα, αλλά δε θέλω να το ακούω..
    κοιτα ετσι ειναι η ζωη...οι σχεσεις....
    Ομως υπαρχει κι ενα ομως...για την φθορα που ειναι φυσικο να ερθει..
    εκει θα πρεπει ολα να τα φερεις τουμπα για να αρχισει ξανα το ρολοι του ερωτα δουλευει
    οπως στην αρχη...
    να νιωθετε οπως στην αρχη..
    ειναι δυσκολο πολυ εως σπανιο...
    αλλα σου μιλω μεσα απο προσωπικη εμπειρια
    εχω στην πλατη μου 30 χρονια γαμου
    και τον αντρα μου τον ερωτευτηκα η'' νομιζα οτι τον ερωτευτηκα σαμπως μου εκοβε το μυαλο και παντρευτηκαμε:nuts: [ημουν 16 ακλειστα ακομα ]
    καποια στιγμη ηρθε η φθορα εκει εγω αλλαζα τροπο συμπερηφορα ,τροπο εκφρασης
    τροπο ντυσιματος,τροπο εμφανισης,
    [εκοψα τα μαλλια μου ενω ηταν μεχρι την μεση
    αγοριστικα ]:nuts:
    [Εκανα πραγματα που ο τοξοτισιος αυθορμητισμος και η εφηβικη σεληνη μου
    εκαναν κοντρα στο μυαλο μου και μου εφερναν ιδεες και αποφασεις χωρις να το κλοθωγυριζω και πολυ...και φυσικα με την κρονια αφροδιτη μου παρεα να βαζει και την πινελια της σοβαροτητας
    αυτος εβλεπε μια αλλη γυναικα θυμαμαι στο προσωπο μου και ενιωθε διαφορετικα...[γελια που καναμε]
    επισης στο ερωτικο αρχισα να εκδυλωνομαι διαφορετικα ..:embarrest χιχιχιιι!!
    Δεν θα ξεχασω θυμαμαι ειχανε περασει 20 χρονια γαμου
    οταν απο ενα γεγονος τον ερωτευτηκα ξανα δυνατα ολοκληρωμενα σαν κοριτσακι 18 ετων
    τον εβλεπα και μου κοβονταν τα γονατα απο αγαπη και ερωτα...και παθος
    Οσο για αυτον εβλεπε παντα ενα ακουραστο πλασμα που παντα ειχε κατι να δωσει
    και με την σειρα του παντα το ανταποδιδε..με εκπληξεις

    Ξερεις ακομα με βλεπει σαν το κοριτσι που γνωρισε
    στα ματια του ειμαι ακομα 16 ετων και μου το λεει εσυ δεν θα γερασεις ποτε;

    και ας εχουν αρχισει να ασπριζουν τα μαλλια μου
    και να φαινονται καποιες ρυτιδες..
    Ολα αυτα θελουν αγωνα ..εχουν πολυ κοπο ,εχουν πολλα δακρυα
    στο να εξελιχθει μια σχεση ζωης...
    Νομιζω οτι αν παθει κατι θα σβησει η γη για μενα..
    το ιδιο λεει και αυτος...
    και εχουμε το δικαιωμα να το λεμε και να το εννοουμε μετα απο μια ολοκληρη ζωη μαζι...
    τωρα αυτα δεν ξερω αν ειναι καρμικα..μοιραια...σιγουρα ειναι ομως κατι...............
    και σιγουρα θελει δουλεια και απο τις δυο μεριες....

    Υ.Γ
    την φθορα ειναι στο χερι μας να μην την αφησουμε να μας καταστρεψει...
    φιλικα Δεσποινα κουκι:bigsmile:
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  6. #26

    Re: «Μοιραίοι έρωτες…Καρμικές σχέσεις…Και άλλες αστρολογικές περιπέτειες!»

    Συμφωνώ απόλυτα με την Δ. Κ. . Η φθορά δεν έρχεται απο μόνη της. Πρέπει να της το επιτρέψεις.. Αλήθεια υπάρχουν κάποιες όψεις στον γενέθλιο χάρτη που να δείχνουν άνθρωπο που θα έκανε τα πάντα για να κρατήσει τη σχέση του ζωντανή και φλογερή ή όψεις που να δείχουν άνθρωπο που στην πρώτη δυσκολία το βάζει στα πόδια? (για το δεύτερο έχω την εντύπωση οτι πρέπει να παίζει πολυ ο άρης στην.. παρθένο ??? )

    (Μήπως είμαι fftopic: ??? )

  7. #27
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: «Μοιραίοι έρωτες…Καρμικές σχέσεις…Και άλλες αστρολογικές περιπέτειες!»

    Quote Originally Posted by mple View Post
    Συμφωνώ απόλυτα με την Δ. Κ. . Η φθορά δεν έρχεται απο μόνη της. Πρέπει να της το επιτρέψεις.. Αλήθεια υπάρχουν κάποιες όψεις στον γενέθλιο χάρτη που να δείχνουν άνθρωπο που θα έκανε τα πάντα για να κρατήσει τη σχέση του ζωντανή και φλογερή ή όψεις που να δείχουν άνθρωπο που στην πρώτη δυσκολία το βάζει στα πόδια? (για το δεύτερο έχω την εντύπωση οτι πρέπει να παίζει πολυ ο άρης στην.. παρθένο ??? )

    (Μήπως είμαι fftopic: ??? )
    Μπορεί. Υπάρχουν πάντως ενδείξεις που καταλήγουν σε αυτό το αποτέλεσμα, αλλά για διαφορετικούς λόγους... Πχ για τη σχέση τους θα μπορούσαν να αγωνιστούν μέχρι τελικής πτώσεως και ένα ψάρι, και ένα λιοντάρι, και ένας ταύρος και ένας καρκίνος. Ακόμα και ένας αιγόκερως με ένα ζυγό. Όμως για τόσο διαφορετικές αιτίες ο καθένας


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  8. #28
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: «Μοιραίοι έρωτες…Καρμικές σχέσεις…Και άλλες αστρολογικές περιπέτειες!»

    Quote Originally Posted by mple View Post
    Συμφωνώ απόλυτα με την Δ. Κ. . Η φθορά δεν έρχεται απο μόνη της. Πρέπει να της το επιτρέψεις.. Αλήθεια υπάρχουν κάποιες όψεις στον γενέθλιο χάρτη που να δείχνουν άνθρωπο που θα έκανε τα πάντα για να κρατήσει τη σχέση του ζωντανή και φλογερή ή όψεις που να δείχουν άνθρωπο που στην πρώτη δυσκολία το βάζει στα πόδια? (για το δεύτερο έχω την εντύπωση οτι πρέπει να παίζει πολυ ο άρης στην.. παρθένο ??? )

    (Μήπως είμαι fftopic: ??? )
    Σε ευχαριστω:bigsmile:
    εκανα ενα λαθος στα χρονια γαμου κλεινω τα 31 και παω για τα 32:nuts:χαχαα!!
    κοιτα πιστευω στις οψεις που εχω ειναι δυνατες για καινουργια αρχη και με ορεξη :bigsmile:
    εχω πολλους πλανητες σε ζωδιο της φωτιας
    που σημαινει οτι ειναι παντα κινητηριος δυναμη
    για να προχωρησω παρακατω με γερα πατηματα με αυτοπεποιθηση [τοξοτης]
    και το συμαντικοτερο χωρις να κοιταω πισω
    αφηνω την θλιψη,την κατηφεια πισω μου
    δεν τα κουβαλω μαζι μου
    αν αφησεις τα παραπανω να υπαρχουν δεν θα αλλαξεις τιποτα...
    εχω στον 2ο οικο- τοξοτη-[ υλικα,συναισθηματικα αποκτηματα κ.τλ.]3προσωπικους πλαντητες
    ενοειτε πως θα τα προσεχω ..

    Ομως το σημαντικοτερο περα απο τις οψεις ειναι ...
    να ξερεις να ζητας συγνωμη!
    να ξερεις να συγχωρεις.. !
    να τα βλεπεις σφαιρικα τα πραγματα να μπαινεις και στην θεση του αλλου..!
    και το βασικοτερο να μην εχεις εγωισμο και πεισμα...
    και να μην εισαι αρπακτικο
    καπως ετσι χτιζονται οι σχεσεις οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ
    εχει πονο εχει δακρυα,εχει δυνατες στιγμες..
    ομως το αποτελεσμα ειναι τοσο ομορφο που εχτισες χωρις να γκρεμισεις
    που προχωρησες..μαζι του
    και τωρα που μιλω για αυτον ταραζομαι απο συναισθηματα πιο περα απο αγαπη ειναι δυνατοτερα...
    ακομα και τωρα μετα τοσα χρονια γαμου οταν θα σχολασει απο την δουλεια
    εγω θα πεταχτω σαν ερωτευμενο κοριτσακι να τον φιλησω να τον αγκαλιασω...

    η φλογα θελει συντηρηση για ολα αλλιως θα σβησει...για ολα τα πραγματα ισχειει..

    Οποιος εχει θεληση
    παντα υπαρχει και ο τροπος.....
    και μενα η φαρετρα του ηλιου μου ειχε αρκετη....:bigsmile:


    φιλικα κουκι:bigsmile:



    εχω
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  9. #29

    Re: «Μοιραίοι έρωτες…Καρμικές σχέσεις…Και άλλες αστρολογικές περιπέτειες!»

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    ... και εκεί έξω κάνει μεγάλη ματαιοδοξία και κενότητα.PerfectPerfect

    ...Κάτια...?? Σου στέλνω ένα φιλί για τον τρόπο που γράφεις! ;-)

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads