s
οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 19
  1. #1

    οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    καλησπερα σε ολα τα μελη που εχουν επιστρεψει απο τισ διακοπουλες τους ελπιζψ να περασατε καλα!!!!!!!!!!!λοιπον θα ηθελα να ρωτησω το εξης για να δουμε εαν υπαρχει περιπτωση χωρισμου
    το βλεπουμε απο τους γενεθλειους πρωτα μετα απο τα προοδευτικα και τα λοιπα.θα ηθελα να μαθω εαν για εν παντρεμενο ζευγαρι λαμβανουμε υποψιν μας και τον αστρολογικο χαρτη που καταστρωνεται με βαση ημερομηνια και ωρα γαμου.Ποσο μεγαλη βαρυτητα εχει? στο συγκεκριμενο παραδειγμα 7ος στον υδροχοο και περειεχει επισης και δια και Αρη σε συνοδο ,
    αφροδιτη στον 6ο ατον αιγοκερο και σεληνη επισης στον αιγοκερω και αυτη τη στιγμη ειναι σε συνοδο με τον διελαυνων Πλουτωνα .Υπαρχει περιπτωση ο γαμος να περναει κριση η να διαλυεται και να φενεται αυτη η ταση στον αστρολογικο του χαρτη? Εαν σας μπερδεψα παραθετω την ημερομηνια γαμου 25.01.98 και ωρα 18.15 οποιος μπορει ας μας δωσει τα φωτα του.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Αφού εξαντλήσεις την προσεχτική μελέτη του δικού σου και δικού του γενέθλιου χάρτη (τον κάθε ένα ξεχωριστά) για να δεις πως διάκειστε αστρολογικά απέναντι στην σχέση σας και τι ψυχολογικές επιρροές δέχεστε, έχει νόημα να δεις συμπληρωματικά τον χάρτη της ημέρας του γάμου σας.
    Το πόσο σημαντικό ρόλο παίζει αυτός ο χάρτης τώρα… Αυτό έχει να κάνει με το τι πιστεύει ο καθένας. (προσωπικά δεν το απορρίπτω και έχω μελετήσει κατά καιρούς τέτοιου τύπου χάρτες, αλλά δεν μπορείς να βασίσεις εκεί μια πρόβλεψη. Μάλλον συμπληρωματικές τάσεις περιγράφονται σε τέτοιους χάρτες).
    Θα σε συμβούλευα να δεις τους προοδευμένους σας προσεκτικά και ψύχραιμα και να τους συγκρίνεις με τους γενέθλιους. Δες καλά 7ο , 4ο αλλά και 10ο , τους κυβερνήτες τους, τι όψεις κάνουν προοδευμένα και με ποιους γενέθλιους, σε ποιους οίκους κτλ.
    Πριν από τις συμπληρωματικές μεθόδους, πρέπει απαραίτητα να έχουν εξαντληθεί οι κύριες.
    Σημείωση: Διάβασε τον χάρτη της ημέρας του γάμου σου σαν να ήταν ο χάρτης ενός μεμονωμένου ατόμου και δώσε τις ανάλογες ερμηνείες. Ισχύουν σχεδόν οι ίδιοι κανόνες.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #3
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    χμμμμ για να είμαι ειλικρινής...δεν εχω ακούσει να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το χάρτη της ημερομηνίας του γάμου για κάτι τέτοιο....βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος....οι έμπειροι σίγουρα θα έχουν μία πιο ορθή άποψη....

    αυτό που νομίζω είναι οτι έχει περισσότερη βαρύτητα είναι ο σύνθετος χάρτης του ζευγαριού και το τι όψεις δέχεται αυτός από διελεύσεις αλλά κυρίως στα προοδευτικά του παρά η ημερομηνία γάμου....σε συνδυασμό βέβαια με τα προσωπικά ωροσκόπια των ατόμων όπως λες και εσύ....

    σκέφτομαι ότι ο σύνθετος είναι ο χάρτης της σχέσης....οπότε αυτός μπορεί να δώσει περισσότερες πληροφορίες...παρά ο χάρτης του γεγονότος...
    Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα!

  4. #4
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Quote Originally Posted by whisperer View Post
    χμμμμ για να είμαι ειλικρινής...δεν εχω ακούσει να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το χάρτη της ημερομηνίας του γάμου για κάτι τέτοιο....βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος....οι έμπειροι σίγουρα θα έχουν μία πιο ορθή άποψη....

    αυτό που νομίζω είναι οτι έχει περισσότερη βαρύτητα είναι ο σύνθετος χάρτης του ζευγαριού και το τι όψεις δέχεται αυτός από διελεύσεις αλλά κυρίως στα προοδευτικά του παρά η ημερομηνία γάμου....σε συνδυασμό βέβαια με τα προσωπικά ωροσκόπια των ατόμων όπως λες και εσύ....

    σκέφτομαι ότι ο σύνθετος είναι ο χάρτης της σχέσης....οπότε αυτός μπορεί να δώσει περισσότερες πληροφορίες...παρά ο χάρτης του γεγονότος...
    Εύγε προλαλήσασα! Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Μόνο που δεν ξέρω αν η φίλη μας έχει την δυνατότητα να τον δει τον σύνθετο προοδευμένο και να τον ερμηνεύσει με σωστό τρόπο. :unsure:Θα το πρότεινα σαν δεύτερο βήμα. :idea:Ίσως θα ήταν χρήσιμο αν κάποιος μπορούσε να της παραθέσει ένα λινκ για το πώς ερμηνεύουμε τον σύνθετο.

    ΥΓ: Για να μην παρεξηγηθώ, θα πω ότι ούτε κι εγώ πιστεύω ότι παίζει ρόλο ο χάρτης του γάμου σε μια τέτοια πρόβλεψη. Απλώς αν η φίλη μας θέλει να τον δει, γιατί όχι; Είναι κάτι σαν το σχολικό "παίζω και μαθαίνω".
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Υπάρχουν κάποια άρθρα στο forum για σύνθετο, στο πρώτο μιλάει για συναστρία και στο τέλος του άρθρου αναφέρει τη σημασία που έχει ο σύνθετος χάρτης για τη σχέση.. Το δεύτερο, αναφέρεται αποκλειστικά στον σύνθετο. Υπάρχουν επίσης και κάποιες σχετικές - συζητήσεις αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα με τόσο διάσπαρτες πληροφορίες, ίσως όμως να πάρεις τουλάχιστον μία ιδέα για αρχή.. Αν θες κάνε κι εσύ μια αναζήτηση στο forum μήπως παρέλειψα κάτι..

  6. #6

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    καλησπερα ξανα , και απο εμενα και επανερχομαι εβγαλα τον συνθετο και εχω τα εξης στοιχεια,ηλιος 01.αιγοκερου,σεληνη 11.αιγοκ,ερμης 06,αιγοκ. αφρο διτη 03.αιγοκερου ολοι αυτοι οι πλανητες στον 5ο οικο τι εχετε να πειτε? ο πλουτωνακος τι ρολο παιζει εδω απο διελευση ? παραθετω τα στοιχει των 2 ατομων για οποιο μελος εχει διαθεση να αχοληθει λιγο και να μας δωσει τα φωτα του.ανδρας 15.02.11974 19.15 ροδος γυναικα 29.10.76 23.30 ροδος
    ευχαριστω εκ των προταιρων

  7. #7
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Quote Originally Posted by fotini r View Post
    καλησπερα ξανα , και απο εμενα και επανερχομαι εβγαλα τον συνθετο και εχω τα εξης στοιχεια,ηλιος 01.αιγοκερου,σεληνη 11.αιγοκ,ερμης 06,αιγοκ. αφρο διτη 03.αιγοκερου ολοι αυτοι οι πλανητες στον 5ο οικο τι εχετε να πειτε? ο πλουτωνακος τι ρολο παιζει εδω απο διελευση ? παραθετω τα στοιχει των 2 ατομων για οποιο μελος εχει διαθεση να αχοληθει λιγο και να μας δωσει τα φωτα του.ανδρας 15.02.11974 19.15 ροδος γυναικα 29.10.76 23.30 ροδος
    ευχαριστω εκ των προταιρων
    Αγαπητό μέλος,

    τακτική του φορουμ μας είναι να βοηθάμε μέλη να αναλύσουν μόνα τους τον/τους χαρτες που θέλουν μέσα από τις ερωτήσεις τους για μεμονωμένα στοιχεία χαρτών. Δεν κανουμε αναλύσεις, γι'αυτό θα πρεπει να απευθυνθείτε σε κάποιον επαγγελματία αστρολογο.:bigsmile:

    Φιλικά
    kiaRRa

  8. #8

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    αγαπητη κιαρρα,το γνωριζω οτι δεν δινονται προσωπικες αναλυσεις και προβ΄λεψεις μεσω του
    φορουμ για αυτο και παραθεσα και καποια στοιχεια απο τον συνθετο χαρτη τα οποια με προβληματιζουν. και θα ηθελα και μια δευτερη γνωμη απο καποιο μελος.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    64

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    οταν σε γενεθλιο χαρτη υπαρχει οψη ηλιος τετραγωνο σεληνη και ποσειδωνας στον 7ο υπαρχει ταση χωρισμου/διαζυγιου ?

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.

    Quote Originally Posted by panemorfi View Post
    οταν σε γενεθλιο χαρτη υπαρχει οψη ηλιος τετραγωνο σεληνη και ποσειδωνας στον 7ο υπαρχει ταση χωρισμου/διαζυγιου ?
    Νομίζω πως ή ερώτηση σου δεν είναι ορθή. Δεν έχω ακούσει μέχρι σήμερα όψεις στο γενέλθιο ωροσκόπιο που να μαρτυρούν την ένδειξη κάποιου διαζυγίου ή χωρισμού. Μου φαίνεται αρκετά λογικό να τερματίζει μια σχέση όταν κάνει τον κύκλο της. Όλοι χωρίζουμε. Είναι αναπόφευκτη κατάσταση... Αν με καταλαβαίνεις πως ακριβως το εννοώ. Ωστόσο μέσα από το γενέλθιο χάρτη μπορείς να δείς αν υπάρχουν τάσεις για παραπάνω από έναν γάμο, για πολλαπλές ή λιγοστές σχέσεις ως αποτέλεσμα των πλανητικών επιρροών πάνω στην ψυχολογική σφαίρα του εκάστοτε κάτοχου ενός γενέθλιου χάρτη.
    Με πολύ απλά λόγια πάρε παράδειγμα την εξής τυχαία όψη: Αφροδίτη τετράγωνο Κρόνος. Αν το άτομο χειριστεί με λάθος τρόπο αυτή την όψη τότε μπορεί να αναζητά συνεχώς ερωτικούς συντρόφους (Αφροδίτη) με σκοπό την αυτο-επιβεβαίωση του (τετράγωνο Κρόνος). Οπότε ναι, θα έχει πολλές σχέσεις άρα και πολλούς χωρισμούς. Από την άλλη πλευρά, αν χειριστεί καλύτερα την όψη αυτή, τότε το άτομο θα συνάπτει μακροχρόνιους και σταθερούς (Κρόνος) δεσμούς (Αφροδίτη). Επομένως θα έχει και λιγότερους χωρισμούς στην ζωή του..

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads