s
Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους - Page 7
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 7 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 LastLast
Results 61 to 70 of 72
  1. #61

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κ το ενδιαφέρον σου αλλά...

    βλέποντας την ανάλυση του χάρτη μου βλέπω ότι ο β.δεσμός είναι στο ζυγό και στον 1ο οίκο και ο ν.δεσμός στον 7ο οίκο...
    για να μην παρερμηνευθώ πάλι...
    τελικά τι έχει νοήμα το ζώδιο;ή ο οίκος
    το θέμα μου λοιπόν είναι ΄ζωδιο κ οίκος!!!άλλα λεει το 1 αλλα λέει το άλλο...

    κ μία 2η ερώτηση
    ο προοδευμένος μου β.δεσμός είναι στην παρθένο αλλά δεν βλέπω οίκο..πώς θα μπορόύσα να το δω αυτό.κ τώρα δλδ παύω να έχω τον β.δεσμό στο ζυγό;

  2. #62
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Quote Originally Posted by eleni123 View Post
    σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κ το ενδιαφέρον σου αλλά...

    βλέποντας την ανάλυση του χάρτη μου βλέπω ότι ο β.δεσμός είναι στο ζυγό και στον 1ο οίκο και ο ν.δεσμός στον 7ο οίκο...
    για να μην παρερμηνευθώ πάλι...
    τελικά τι έχει νοήμα το ζώδιο;ή ο οίκος
    το θέμα μου λοιπόν είναι ΄ζωδιο κ οίκος!!!άλλα λεει το 1 αλλα λέει το άλλο...

    κ μία 2η ερώτηση
    ο προοδευμένος μου β.δεσμός είναι στην παρθένο αλλά δεν βλέπω οίκο..πώς θα μπορόύσα να το δω αυτό.κ τώρα δλδ παύω να έχω τον β.δεσμό στο ζυγό;
    Eλένη το άρθρο εδώ πραγματεύεται τη σημασία των δεσμών στους οίκους. Ο οίκοι είναι οι τομείς που επιδρούν οι ενέργειες, τα ζώδια είναι οι τρόποι που επιδρουν οι ενέργειες, και ότι υπάρχει μέσα εκεί (πλανήτες, δεσμοί, κλήροι, αστεροειδείς, πλανητοειδείς κλπ) είναι οι ενέργειες καθ΄εαυτού.

    Δηλαδή π.χ. ο 3ος οίκος είναι ο οικος της επικοινωνίας, των αδελφιών και των μικρών ταξιδιών. Εάν ξεκινάει (= η ακμή του βρίσκεται) από τους Ιχθείς σημαίνει ότι θα είσαι πολύ εξυπηρετική στα αδέλφια σου, θα επικοινωνείς εύκολα αντιμετωπίζοντας με ευαισθησία τα προβλήματα των άλλων (τα χαρακτηριστικά του ιχθύ), και προ κειμένου να ικανοποιήσεις αυτούς τους λόγους θα έχεις την τάση να κάνεις μικρά ταξίδια στη ζωή σου (χαρακτηριστικό του οίκου). Εάν τώρα μέσα εκεί βρίσκεται ένας Δίας όλα αυτά θα γίνουν πιο έντονα ( ο Δίας μεγενθύνει τα πάντα, είτε καλά είτε άσχημα), εάν βρίσκεται ένας Κρόνος θα «μαζευτούν», εάν βρίσκεται ένας Ερμής θα εκδηλωθούν περισσότερο με τον λόγο, Αφροδίτη με ερωτισμό, Σελήνη με συναίσθημα, και Β. Δεσμός θα είναι η Καρμική πορεία που πρέπει να ακολουθήσεις στη ζωή σου, ο καρμικός σου στόχος (ή χρέος όπως λέγεται). Πιστεύω να τα κατάλαβες αυτά, αν όχι προσπάθησε - είναι η βασική αρχή που λειτουργεί η αστρολογία.

    Εσύ τώρα εδώ πρέπει να κοιτάξεις την πρώτη περίπτωση. Για την ερμηνεία των Δεσμών στα ζώδια υπάρχει άλλο άρθρο.

    http://www.myhoroscope.gr/38-%EA%E1%...%E4%E9%E1.html

    Οι πρόοδοι είναι άλλο κεφάλαιο που αφορά την εξελικτική μας πορεία μέσα στον χρόνο σε αντίθεση με τον γενέθλιο χάρτη που σκιαγραφεί τον χαρακτήρα μας οπότε ας τις αφήσουμε για την ώρα, ναι?


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  3. #63

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Πραγματικα θαυμασιο αρθρο, ευχαριστουμε.

  4. #64

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Δείμωνα,
    σε ευχαριστώ πολύ...νομίζω μου έδωσες να καταλάβω πολλά!!!:bigsmile:

  5. #65
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    27

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    καλημερα!σε περιπτωση που οι δεσμοι πεφτουν σε ακμες οικων?τι γινεται?παιρνει κ απο τα δυο ?και παλι καλημερα

  6. #66

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Συναρπαστικο το αρθρο σας!

  7. #67
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Ελαφρώς αγχωτικό άρθρο, ειδικά στα σημεία που αναφέρεται στον Β.Δ σε 6ο και Ν.Δ σε 12ο.
    Η Ψαρίνα κόρη μου με ωρ. Λέοντα, όμορφη και χαρούμενη, μέχρι στιγμής με πολύ καλό ανοσοποιητικό, έχει αυτούς τους Δεσμούς τοποθετημένους στο χάρτη της, και λιγάκι "αγχώθηκα" με τα γραφόμενα.

    Ας ελπίζω πως είναι απλώς ενδεικτική ή γενική η ερμηνεία και όχι θέσφατο.

    Η παρούσα του ζωή είναι συνέχεια μπλεγμένη με φυσικές ή πνευματικές παθήσεις δικές του ή των άλλων που σχετίζεται. Πρέπει να καταλάβει ότι δεν είναι τίποτα άλλο από κάποια εσωτερική δυσαρμονία που καθρεφτίζεται στο σώμα.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  8. #68
    Join Date
    Sep 2008
    Όνομα:
    Κωνσταντίνα
    Location
    Μεταμόρφωση
    Posts
    13

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    [QUOTE=Δείμων;107263]Eλένη το άρθρο εδώ πραγματεύεται τη σημασία των δεσμών στους οίκους. ...
    Εσύ τώρα εδώ πρέπει να κοιτάξεις την πρώτη περίπτωση. Για την ερμηνεία των Δεσμών στα ζώδια υπάρχει άλλο άρθρο.

    http://www.myhoroscope.gr/38-%EA%E1%...%E4%E9%E1.html
    QUOTE]

    Αγαπητέ Δείμωνα,
    Έτυχε και εγώ να έχω την ίδια απορία με την Ελένη123 αλλά διαβάζοντας το άρθρο που πρότεινες μπερδεύτικα ακόμα πιο πολύ.
    Είναι δύο εντελώς αντιφατικές καταστάσεις θα έλεγα. Η πραγματική φύση μας περιγράφεται με βάση τους δεσμούς κατα την γέννηση στα ζώδια και ο τρόπος αντίδρασής μας απο την αντίστοιχη θέση στους οίκους????
    Αν είναι έτσι είμαι σίγουρα σχιζοφρενής
    Ο τρόπος αντιμετώπισης που προτείνει το άρθρο ως τον τρόπο του κυρίαρχου ζωδίου στον βόρειο δεσμό θα μας βοηθήσει? (μήπως υπάρχει και κάποιο σχετικό άρθρο γιατί δεν τα πάω καλά στην αναζήτηση?)

    Ευχαριστούμε πάρα πολύ πραγματικά

  9. #69
    Join Date
    May 2009
    Όνομα:
    toulis
    Location
    Athens, Greece, Greece
    Posts
    26

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Β. ΔΕΣΜΟΣ 4ου ΟΙΚΟΥ - Ν. ΔΕΣΜΟΣ 10ου ΟΙΚΟΥ
    Πραγματικά η ερμηνεία του άξονα των δεσμών της σελήνης, κουμπώνει γάντι στον χαρακτήρα μου. Πάντα είχα μία τάση απαξίωσης των γύρω μου και μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου.Ένιωθα οτι ήμουν ξεχωριστός.Βέβαια παρ'όλα τα 28 μου έτη ποτέ δεν έχω καταφέρει κάτι σημαντικό.Δύσκολο μάθημα μου πεσε....
    ...Ζήσε μέχρι να πεθάνεις...

  10. #70
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Οι Δεσμοί της Σελήνης στους οίκους

    Quote Originally Posted by toulis View Post
    Πραγματικά η ερμηνεία του άξονα των δεσμών της σελήνης, κουμπώνει γάντι στον χαρακτήρα μου. Πάντα είχα μία τάση απαξίωσης των γύρω μου και μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου.Ένιωθα οτι ήμουν ξεχωριστός.Βέβαια παρ'όλα τα 28 μου έτη ποτέ δεν έχω καταφέρει κάτι σημαντικό.Δύσκολο μάθημα μου πεσε....
    Παρ οτι δεν ειναι το καταλληλο σημειο για σςχολιο, θελω να πω οτι μ εντυπωσιασε η απαντηση σου.

    Ε λοιπον, αν μπορεις ν αναγνωριζεις και να παραδεχεσαι κατι τετοιο δημοσια, εχεις κερδισει σε μεγαλο βαθμο το μηνυμα του β.δεσμου σου. :clapping:

 

 
Page 7 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 8 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads