s
Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 27
  1. #1
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα

    Χαιρετώ κάθε αναγνώστη αυτού του κειμένου και με μεγάλη μου χαρά θα μοιραστώ μαζί σας μια από τις φωτεινές στιγμές της ερασιτεχνικής μου έρευνας και στατιστικής. Το θέμα μου ποτέ δεν ήταν η πρόβλεψη αλλά η διαπίστωση. (φυσικά δεν χαλάστηκα ποτέ από μία καλή πρόβλεψη)
    Πριν από περίπου 6 χρόνια, μπήκε μέσα μου η έννοια του κάρμα και οι μαγνητικοί τρόποι που έλκει την πορεία της ζωής μας προς ένα σκοπό που κινητοποιείται από άγνωστες σε εμάς αιτίες. Παρʼ όλʼ αυτά… Μαντέψτε! Ναι, είναι αλήθεια! Επαναλαμβάνεται και εκπληρώνει!
    Συνεχίστε να διαβάσετε λοιπόν μια ιστορία:

    Η μητέρα μου είναι γεννημένη το 1945 και έχει δεσμούς σελήνης Καρκίνο-Αιγόκερω. Στην επιστροφή βόρειου στον νότιο δεσμό (1973 βόρειος στον αιγόκερω) γέννησε εμένα που έχω τον αντίστοιχο Β.Δ στον αιγόκερω ως γενέθλια θέση και σε πλήρη σύνοδο με τον Ν.Δ της μητέρας μου.

    Μέχρι να τελειώσει η διέλευση του βόρειου στον Αιγόκερω, η οικογένειά μου αποφάσισε να μεταναστεύσει από την Αφρική από όπου γεννήθηκα και να επιστρέψει στα πάτρια εδάφη (κακώς αν σκεφτεί κανείς ότι μιλάμε για την Ελλάδα του 1974). Όμως πως αλλιώς θα εκπληρώνονταν οι υποσχέσεις του δεσμού στο ζώδιο του καρκίνου = οικογένεια- πατρίδα ; Όσο για τον βόρειο στον Αιγόκερω= η εικόνα μας στην κοινωνία-κοινωνική υπόσταση κτλ ; ¶λλαξε δραματικά αφού η οικογένειά μου καταστράφηκε οικονομικά σε μία μόνο μέρα! (βλέπετε ο διερχόμενος Β.Δ - Ν.Δ στον άξονα Αιγόκερω-Καρκίνου προκαλούσε ανά τον κόσμο εξελίξεις σε κυβερνητικό επίπεδο λόγω ενεργοποίησης του 10ου – Αιγόκερο και οι νομικές μεταρρυθμίσεις στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης γίνονταν από μέρα σε μέρα σχεδόν. Πάνω σε μία τέτοια, ήρθε και η οικονομική καταστροφή).

    Ταυτόχρονα ξεκίνησε και το προσωπικό μου ταξίδι στην εκπλήρωση του κάρμα. Είχα γεννηθεί με Ν.Δ στον Καρκίνο και στον 4ο μου οίκο, που ο συνδυασμός από μόνος του έλεγε ότι με τις υποθέσεις του 4ου ήμασταν παλιοί γνώριμοι γιʼ αυτό και με το καλημέρα σας (16 μηνών) η οικογένειά μου άλλαξε χώρα -πατρίδα-όρια –σύνορα- ασφάλεια-συνήθειες και ότι άλλο μπορεί να συνιστά ο 4ος οίκος.

    1982: Εκείνη την χρονιά η μητέρα μου είχε επιστροφή Β.Δ στον Β.Δ και εγώ αντίστοιχα σύνοδο Ν.Δ με τον γενέθλιο Β.Δ μου. Για την μητέρα μου που έχει Ν.Δ στον 5ο = τα παιδιά –η δημιουργία- η χαρά της ζωής κτλ. Στο ακριβώς της συνόδου η οικογένεια μαθαίνει πως η μητέρα μου κυοφορεί δίδυμα ενώ ήδη ήμασταν τρεις αδελφές! Για μένα που έχω νότιο στον 4ο (στον καρκίνο) και έχω παρελθόν στα οικογενειακά ζητήματα, η οικογένεια αυξάνεται και ως γνωστόν, μεγάλα καράβια, μεγάλες φουρτούνες! Ο καθένας το μαθηματάκι του λοιπόν.

    1982-1983: Ενώ ο Βόρειος και Νότιος εξακολουθούν να βρίσκονται στον Αιγόκερω-Καρκίνο, γεννιούνται τα αδέλφια μου με τον ήλιο τους στον Αιγόκερο και σε πλήρη σύνοδο με τον Β.Δ μου. Αυτό θα πει πως μέσα στην ίδια οικογένεια, τέσσερις άνθρωποι έχουν δεσμούς σελήνης στα ίδια ζώδια και πως αλλιώς αφού αυτά τα ζώδια κυβερνούν οικογένεια-4ος και κοινωνική υπόσταση-10ος . Να πω ότι τα δίδυμα αδέλφια μου γεννήθηκαν με προοδευμένη μου σελήνη σε τρίγωνο με την γενέθλια σελήνη μου που κυβερνάει 4ο (στον καρκίνο από ζώδιο) . Αξίζει να αναφέρω ότι οι άλλες δύο αδελφές μου είναι καρκίνοι και οι δύο με ωροσκόπο Ζυγό και οι δύο, ενώ εγώ και τα αγόρια έχουμε ακριβείας σύνοδο σελήνης στον Ζυγό και ωροσκόπους στον Κριό. Ο πατέρας μου ήταν Κριός). Αυτό που θέλω να πω είναι ότι για κάποιο λόγο είναι φανερό ότι ο 4ος - οικογένεια εκπληρώνεται με κάθε τρόπο.

    1991-1992: Ο Β.Δ επιστρέφει στον Αιγόκερω και στον γενέθλιο Β.Δ μου. Ωστόσο με την είσοδο βόρειου –νότιου στον άξονα Αιγόκερω-Καρκίνου πέθανε ο παππούς μου ενώ λίγο νωρίτερα από τον θάνατό του είχε μετακομίσει μετά από πολλά χρόνια παρουσίας του μέσα στην οικογένεια. Και πως αλλιώς; 4Ος οίκος = και μετακίνηση, αλλαγές στην οικογένεια, ανακατατάξεις κτλ. Λίγο αργότερα φεύγει από το σπίτι μία από τις μεγαλύτερες αδελφές μου και ζει πια στην επαρχεία (τα όρια, σύνορα κτλ που αναφέραμε πιο πάνω). Εκείνη την χρονιά ο Ουρανός και ο Ποσειδώνας ήταν σε πλήρη σύνοδο με τον Β.Δ μου και τον ήλιο των δίδυμων αδελφών μου στον Αιγόκερω= και 10ος και άρα πατέρας. Εκείνη την χρονιά τα 9 ετών αδέλφια μου μένουν ορφανά με τέτοια βαριά όψη πάνω στον ήλιο = πατέρας , για μένα 10ος= πάλι πατέρας αλλά και κοινωνική υπόσταση αν σκεφτεί κανείς ότι εγώ τότε ήμουν 19 χρονών και με βόρειο στον Αιγόκερο ανέλαβα πολλές ευθύνες μέσα στην οικογένεια και ρόλο 10ου μέσα σε αυτήν. Πως αλλιώς με Νότιο δεσμό στον Καρκίνο;

    Αυτή η επιστροφή ίσχυε και για την μητέρα μου με τους δεσμούς της στις ίδιες θέσεις που εκπληρώνοντας τον δικό της βόρειο στον Καρκίνο, στάθηκε μόνη για την οικογένειά της με βοηθό ένα παιδί με το οποίο η καρμική τους σχέση με σύνοδο Β.Δ+Ν.Δ έδειχνε ότι κάποια καρμικά μαθήματα θα τα παίρναμε μαζί. Κάτι και κάπου υπήρξαμε οι δυο μας (ποιος ξέρει; Μόνο παρατηρεί!). Μία από τις αδελφές μου έχει Β.Δ σε ακριβείας τετράγωνο με εκείνο της μητέρας μου και το δικό μου ενώ η άλλη έχει τον ήλιο της και άλλους ζωτικούς πλανήτες να εμπλέκονται σε αυτό το καρμικό σύμπλεγμα.

    Να αναφέρω ότι ο τότε ενεργοποιημένος 5ος Ν.Δ της μητέρας μου στον Αιγόκερω την έφερε να δουλέψει σε ίδρυμα με παιδιά (βόρειος στον Καρκίνο = φροντίδα και περιφρουρημένα περιβάλοντα)

    200-2001: Εκείνες τις χρονιές έγιναν τα εξής: Εγώ είχα ήδη σχέση με έναν άνθρωπο που στο επάγγελμα ήταν καπετάνιος.
    Η καρμική μου εμπλοκή με τα δίδυμα αδέλφια μου είχε έρθει η ώρα να βρει τρόπο να εκφραστεί (μην ξεχνάμε ότι εκτός από το κοινό μας κάρμα, τα αγόρια έχουν τον ήλιο τους σε σύνοδο με τον Β.Δ μου και οι σελήνες μας είναι σε ιδιομοιρία στον ζυγό και σε τετράγωνο με τον ΒΔ+Ν.Δ μας. Συμβουλεύω τα μικρότερα αδέλφια μου για την επαγγελματική τους σταδιοδρομία (Βόρειος στον 10ο ) και εκείνα παίρνουν την απόφαση να γίνουν και οι δύο καπετάνιοι. Νωρίτερα είχα κάνει και οι ίδια κάποιο μπάρκο για να στηρίξω οικονομικά την οικογένεια (Ν.Δ στον 4ο και καρκίνο). Θάλασσα μια και η ίδια είμαι Ιχθύς. Την ίδια περίοδο ο διελαύνον Β.Δ στον Καρκίνο έκανε σύνοδο με τον Ν.Δ μου.

    Είχα μία καταπληκτική επιτυχία στον επαγγελματικό μου τομέα με μεγάλη προβολή (ενεργοποιημένος 10ος οίκος στον Αιγόκερω= η κοινωνική μας εικόνα και προβολή. Εκείνη την χρονιά του έκανε τρίγωνο ο Δίας μέσα από τον 1ο οίκο μου, άρα και στην μητέρα μου και στα αδέλφια μου).

    Την ίδια πάλι χρονιά και τις παραμονές τις επόμενης μετακομίζω από το πατρικό μου σπίτι και συζώ με τον τότε σύντροφό μου. Την προηγούμενη φορά ήταν η αδελφή μου για το αντίστοιχο κάρμα της μητέρας μου και τώρα ήμουν εγώ. Λόγω του Βόρειου στον Καρκίνο = οικογένεια και Νότιου στον Αιγόκερω και 5ο = παιδιά. Αν σκεφτείς ότι οι αδελφές είναι καρκίνοι και οι αδελφοί Αιγόκεροι, τότε διαπιστώνει ο καθένας ότι όλη αυτή η εκπλήρωση του κάρμα αφορά με κάποιο τρόπο όλη την οικογένεια. Ας μην ξεχνάμε ότι γενικά οι δεσμοί σελήνης στα γωνιακά ζώδια φέρουν έναν ιδιαίτερα δυναμικό κραδασμό. Ιδιαιτέρως στον Καρκίνο-Αιγόκερω που οι κυβερνήτες τους σελήνη και Κρόνος αντίστοιχα, έχουν από μόνοι τους μια καρμική εμπλοκή ως προς την πρωταρχική τους έννοια.

    2010: …Ποιος ξέρει τι θα φέρει αυτή η επιστροφή; Ίσως αυτό που έλεγε το τραγούδι; «…Παμ παμ παμ παραπαπάμ μια μετακόμιση θα κάνω απʼ το σπίτι το παλιό. Παμ παμ παμ παραπαπαμ μια μετακόμιση για πλάκα ή με σοβαρό σκοπό!…» Το θέμα όμως δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι να καταλάβουμε ποιο είναι το μάθημα που επέλεξε να πάρει η ψυχή μας = σελήνη σε αυτή εδώ τη ζωή. Σε αυτό το ταξίδι.
    Καλό ταξίδι σε όλους μας. Πάντα θάλασσες!

  2. #2

    Re: Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα.

    Απίστευτο...........................Σί ουρα όλοι έχουμε ένα κάρμα που κάποια στιγμή αλλάζει την πορεία της ζωής μας. Αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι δεν μπορούμε να το δούμε.................

  3. #3
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα.

    Quote Originally Posted by Υδροζυγός View Post
    Απίστευτο.................. Σίγουρα όλοι έχουμε ένα κάρμα που κάποια στιγμή αλλάζει την πορεία της ζωής μας. Αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι δεν μπορούμε να το δούμε.................
    Όλοι μπορούμε να το δούμε Υδροζυγέ! Αρκεί να ψάξεις τις επιστροφές του Β.Δ+Ν.Δ και να θυμιθείς τι γινόταν τότε στη ζωή σου. Πως τα συμβάντα λειτουργούν στον χάρτη σου. Είναι απλό.:bigsmile:

  4. #4
    Join Date
    May 2010
    Όνομα:
    Ρίτσα
    Location
    Αθήνα
    Posts
    72

    Re: Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα

    :amazed: Γιά άλλη μιά φορά με αφήνει με ανοιχτό το στόμα το θαύμα της Αστρολογίας.
    Εδώ και 9 χρόνια που την μελετώ δεν σταμάτησα ποτέ να εκπλήττομαι από τέτοια τρανταχτά παραδείγματα που φανερώνουν το πόσο αληθινή και σημαντική ΕΠΙΣΤΗΜΗ είναι.
    Διάβασα πολύ προσεκτικά τα όσα αναφέρεις αγαπητή Κάτια και θα τα ξαναδιαβάσω ερευνώντας τα, γιατί είναι άκρως ενδιαφέροντα

  5. #5
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα

    Quote Originally Posted by lefkas View Post
    :amazed: Γιά άλλη μιά φορά με αφήνει με ανοιχτό το στόμα το θαύμα της Αστρολογίας.
    Εδώ και 9 χρόνια που την μελετώ δεν σταμάτησα ποτέ να εκπλήττομαι από τέτοια τρανταχτά παραδείγματα που φανερώνουν το πόσο αληθινή και σημαντική ΕΠΙΣΤΗΜΗ είναι.
    Διάβασα πολύ προσεκτικά τα όσα αναφέρεις αγαπητή Κάτια και θα τα ξαναδιαβάσω ερευνώντας τα, γιατί είναι άκρως ενδιαφέροντα
    Σε ευχαριστώ πολύ Ρίτσα και εύχομαι να κάνεις την ερεύνα και να βγάλεις αρκετούς "λαγούς" μέσα από το "καπέλο" της κατανόησης του προσωπικού σου Κάρμα.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα

    Κάτια πολύ ενδιαφέρουσα προσέγγιση!:bigsmile:Σ'ευχαριστ ούμε που την μοιράστηκες μαζί μας
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  7. #7
    Join Date
    Nov 2009
    Όνομα:
    Άννα
    Location
    Κοντά στο Ονε
    Posts
    581

    Re: Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα

    Μια ερώτηση......:embarrest
    Πιστευεται πως ο ανθρωπος μπορεί να επέμβει στο κάρμα??:weird:
    Θέλω να πώ μπορεί να παλέψει τις αστρολογικές όψεις του γενέθλιου η τελικά "θα υπόκύψει" στις καρμικές επιταγές και θα βιώσει όλα αυτά που έχουν προδιαγραφεί???
    Το ρωτώ αυτό γιατί λίγο πολύ ολοι έχουμε κάποιες "υποψίες" σε σχέση με το προσωπικό μας ωροσκόπιο ακόμα και οι αρχάριοι και πιθανόν να γνωρίζουμε τα αδύνατά μας σημεία,μπορούμε να τα ανατρέψουμε με προσπάθεια, η θα προσπαθήσουμε αλλά τελικά θα βιώσουμε τα μελλούμενα με τα ισχυρά καρμικά τους μαθήματα??
    Μπορεί ο ανθρωπος να αλλάξει τη μοίρα η όπως αλλιώς αυτό λέγεται????
    Οι αδύναμοι άνθρωποι περιμένουν ευκαιρίες. Οι δυνατοί δημιουργούν ευκαιρίες.....

  8. #8
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα

    O Σοφός κυβερνάει τα άστρα του όπως λέγεται. ¶ρα, με τη δύναμη της γνώσης μπορεί. Για τη μοίρα τώρα είναι μια τεράστια (μα τεράστια...!) συζήτηση, μιας και στην ουσία πρέπει να καταπιαστούμε με κάτι το οποίο ακόμα δεν έχει γίνει (μη γεγονός). Οπότε ότι και να πεις σωστό θα είναι :toung: ή έστω θα υπάρχουν πάντα 50% πιθανότητες να «βγει» σωστό.

    Αν θέλεις πάντως την θέση των καρμικών, σε περίπτωση που ΔΕΝ ικανοποιήσεις το κάρμα σου στην τρέχουσα ζωή θα επανέλθεις έχοντας τις ίδιες υποχρεώσεις στην επόμενη, και θα έρχεσαι μέχρι να τις ικανοποιήσεις και να πας παρακάτω. Να πάρεις το μάθημά σου δηλαδή. Α, μη λησμονάμε ότι η καρμικότητα ίσον μετεμψύχωση. Νο μετεμψύχωση, νο καρμικότητα.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  9. #9

    Re: Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα

    Δεν υπάρχει μοίρα και πεπρωμένο, όλα εμείς τα δημιουργούμε. Το "κακό" κάρμα είναι απλώς ένας λάθος τρόπος σκέψης που όπως είναι επόμενο οδηγεί σε λάθος πράξεις. Τίποτε περισσότερο από αυτό. Τίποτε δεν είναι δεσμευτικό και δεν "πρέπει" να "πληρώσουμε" τίποτε. Με την γνώση που μας δίνει η εμπειρία μας και την ελεύθερη βούληση μας μπορούμε να αλλάξουμε αυτό τον λάθος τρόπο σκέψης και τότε βιώνουμε και καλύτερες πράξεις, δηλαδή πιο σωστές εμπειρίες. Όλα καταλήγουν στην αυτογνωσία.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Η μαγνητική εκπλήρωση του κάρμα

    Koραλλία μου όπως είπα πιο πριν υπάρχουν διαφορετικές σχολές και θεωρήσεις που, με τον τρόπο τους, υποστηρίζουν τη μία ή την άλλη άποψη. Και για τον λόγο τους φυσικά η καθεμία. Καλό είναι ο καθένας μας να έχει τα πιστεύω του, αλλά και να ερευνά, να ψάχνει, και να είναι ανοιχτός σε κάθε ενδεχόμενο μέχρι το τέλος της αναζήτησης αυτής - μέχρι να σταματήσει να μπορεί να σκέφτεται δηλαδή. Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για το άγνωστο, για προγνωστικά μοντέλα και ερμηνείες πέρα από το συν-ειδητό, όπου η καθημερινή λογική δεν έχει θέση.

    Με όλα αυτά δεν διαφωνώ σε όσα λες (μιας και αντανακλούν και τις δικές μου τρέχουσες πεποιθήσεις), όμως, η ζωή και η εμπειρία με έχει διδάξει ότι τίποτα δεν πρέπει να θεωρούμε αυτονόητο ή δεδομένο. Να φυλάμε έναν βωμό για τον ¶γνωστο Θεό. Πόσες φορές δεν έχουμε πει το κλασικό «εγώ αυτό? ποτέ!!!!» και ύστερα από κάμποσο καιρό κοιταζόμαστε στον καθρέφτη κουνώντας το κεφάλι...!


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads