s
Τοξότης - Το ερωτικό προφίλ του ζωδίου - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4
Results 31 to 35 of 35
  1. #31

    Re: Τοξότης - Το ερωτικό προφίλ του ζωδίου

    Προσωπικά δεν γνωρίζω πολλούς Τοξότες ώστε να εκφέρω άποψη γενική .Από τους δύο που ξέρω :
    Η Τοξοτης με ωροσκόπο Καρκίνο που γνωρίζω με κανει να πιστευω πως είναι ενας πολύ ωραίος συνδυασμός καθώς ο Τοξότης δίνει την αισιοδοξία και ο Καρκίνος γλυκαίνει το ατομο με το συναίσθημα!
    Είμαι κι εγώ μία απο αυτές..
    Όμως πάντα είχα την εντύπωση ότι ο Καρκίνος μέσα μου περιόριζε πάρα πολύ τον Τοξότη.
    Έχω την εξωστρέφεια ακόμα αλλα όχι στο σημείο που την είχα πιο μικρή.Είμαι αρκετά προσκολλημένη στην έννοια της οικογένειας, όχι αυτής που θα κάνω αλλα αυτής που έχω ήδη (μαμα,αδερφή κτλ),χαρακτηριστικό απ'ό,τι ξέρω του Καρκίνου.
    Νομίζω οτι ο Καρκίνος μπορεί ναι μέν να μας γλυκαίνει αρκετά αλλα μας καθηλώνει και άλλο τόσο.
    Παρεπιπτόντως, συνεχίζω να είμαι το επίκεντρο της παρέας όταν είμαι σε κέφι.
    Χαρακτηριστικό του Τοξότη και ένας τρόπος να τον αναγνωρίσετε ανάμεσα σε πολλούς.
    Δεν είμαστε επίσης σε καμμία περίπτωση υπεραισιόδοξοι, και το πιστεύω, ακόμα και με ωροσκόπο Τοξότη κ ζώδιο Τοξότη,δεν υφίσταται κάτι τετοιο.
    Τρελλή ανυπομονησία.Και κάποιος πιό πάνω ανέφερε οτι όταν δεν μας συμφέρει κάτι αλλάζουμε συζήτηση.Σαφέστατα.Και πολλές φορές το κάνουμε και με ελάχιστο τάκτ.
    Αλλά σας παρακαλώ εσείς οι Κριοί...Έχετε μεγαλομανεία και αστάθεια μεγαλύτερη απο τους Τοξότες.Μεγαλύτερη αίσθηση για επίδειξη και εμφανέστερες προσπάθειες επισκίασης των υπολοίπων γύρω σας.
    Στην τελική η καλή και γενναιόδωρη φύση του Τοξότη είναι κάτι απροσπέλαστο για τα περισσότερα ζώδια.Δεν θέλω να ακούσω κάτι για μεγαλομανία και εγωπάθεια γιατί είναι κάτι που κάθε άλλο χαρακτηρίζει το ζώδιο μας.
    Ανυπόμονοι, επιπόλαιοι, ονειροπόλοι, αεικίνητοι, πειραχτήρια ίσως θεωρούνται ελλατώματα, ίσως όμως π.χ. το να είσαι ονειροπόλος να μην είναι τόσο κακό αν τα όνειρα σου είναι για καλό, ή π.χ. άν γίνεσαι πειραχτήρι για να αναπτερώσεις το ηθίκό ενός φίλου στεναχωρημένου.
    Ένα πράμα που ξέχασα να αναφέρω, μπορούμε να καταπιαστούμε με τα πάντα σχεδον..άπειρα ενδιαφέροντα, αλλά δεν αφοσιωνόμαστε σε κανένα,ξεκινάμε κάτι και σχεδόν πάντα το αφήνουμε ανολοκλήρωτο..χεχε..σαν μικρά παιδιά, ενθουσιαζόμαστε και μετά απο λίγο καιρό πετάμε το παιχνίδι μας στην άκρη..Τι να πείς..
    Προσωπικά στην ζωή μου δεν έχω απογοητευθεί ποτέ απο Τοξότη. Και γνωρίζω πάρα πολλούς πιστέψτε με..

    Αυτά.. :amuse::amuse::idea::respect:
    We could even touch the sky
    if we just get up on our feet and try..!
    ..Burns brighter than the Sun..

  2. #32
    Join Date
    Dec 2007
    Όνομα:
    Στάλω
    Location
    Λευκωσία - Κύπρος
    Posts
    11

    Re: Τοξότης - Το ερωτικό προφίλ του ζωδίου

    Διαφωνώ πλήρως με το πιο πάνω άρθρο.
    Οι γυναίκες τοξότες αγαπούν πολύ το θεσμό της οικογένειας, όταν αγαπούν δίδονται ολοκληρωτικά και όλα αυτά που γράφονται περί ανεξαρτησίας δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

  3. #33
    Join Date
    Apr 2007
    Όνομα:
    χρυσα
    Location
    Athens
    Posts
    18

    Re: Τοξότης - Το ερωτικό προφίλ του ζωδίου

    το αρθρο ειναι φοβερο!ειτε μας αρεσει ειτε οχι αυτα ειναι τα καλα και τα κακα του τοξοτη!και εγω τοξοτινα ειμαι και στο μονο που δεν συμφωνω ειναι στο οτι ειμαστε ανοικοκυρευτοι.εννοειται οτι θα υπαρχου και αυτοι αλλα θα ειναι οι εξαιρεσεις γιατι εγω προσωπικα ειμαι υποχονδρια με την καθαριοτητα και αν δεν την ξεπερναω αγγιζω την παραξενια του παρθενου στο θεμα καθαριοτητας.και αλλους τοξοτες που ξερω ειναι ολοι πολυ τακτοποιημενοι.παντωσ ολα τα αλλα ειναι πολυ σωστα για τουσ τοξοτες!μην μας φοβαστε,που θα βρειτε καλυτερα παιδια...........???

  4. #34

    Re: Τοξότης - Το ερωτικό προφίλ του ζωδίου

    Quote Originally Posted by stalo View Post
    Διαφωνώ πλήρως με το πιο πάνω άρθρο.
    Οι γυναίκες τοξότες αγαπούν πολύ το θεσμό της οικογένειας, όταν αγαπούν δίδονται ολοκληρωτικά και όλα αυτά που γράφονται περί ανεξαρτησίας δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.
    Ενδεχομένως να έχεις Σελήνη στον Καρκίνο ή ακμή 4ου στον Καρκίνο και γι' αυτό να νιώθεις έντονα το στοιχείο της οικογένειας. Εδώ το άρθρο, μιλάει καθαρά για Ηλιακό ζώδιο, κάτι που από μόνο του δεν μπορεί να συνθέσει την προσωπικότητα του ατόμου.



    Quote Originally Posted by fantasy_girl
    και εγω τοξοτινα ειμαι και στο μονο που δεν συμφωνω ειναι στο οτι ειμαστε ανοικοκυρευτοι.εννοειται οτι θα υπαρχου και αυτοι αλλα θα ειναι οι εξαιρεσεις γιατι εγω προσωπικα ειμαι υποχονδρια με την καθαριοτητα και αν δεν την ξεπερναω αγγιζω την παραξενια του παρθενου στο θεμα καθαριοτητας.και αλλους τοξοτες που ξερω ειναι ολοι πολυ τακτοποιημενοι.
    Λοιπόν, έχεις πιάσει το νόημα. Δεν κοιτάμε μεμονωμένα στοιχεία. Γνωρίζω Τοξότη γυναίκα, που θα την έλεγες εύκολα "ανοικοκύρευτη" και ακατάστατη. Οπότε, δεν έχει σχέση μόνο το Ηλιακό ζώδιο αλλά και άλλες παράμετροι. Επίσης, εγώ, που δεν είμαι Τοξότης, αλλά δεν έχω και τίποτα στην Παρθένο, είμαι πάρα πολύ τακτική σε σημείο υστερίας πολλές φορές. Και αυτό έχει σχέση με τον Ωροσκόπο μου που είναι στον Ζυγό και ο οποίος επιθυμεί καλαισθησία χώρου.

  5. #35
    Join Date
    Dec 2007
    Όνομα:
    Makis
    Location
    Athens
    Posts
    2

    Re: Τοξότης - Το ερωτικό προφίλ του ζωδίου

    Πολυ καλο αρθρο σε γενικες γραμμες ισχυουν γιατι τα βλεπω μπροστα μου οποτε βλεπω την κοπελα μου. Στο θεμα δουλειες στο σπιτι ποναει η κατασταση γενικα.
    Ειναι φυσικα πολυ κοινωνικη ειδικα με συγγενεις κ.τ.λ. Βεβαια οταν ειμαστε μαζι νιωθουμε και οι δυο τελεια απλα με προβληματιζει το μελλον μαζι της γιατι δεν νιωθει ανετα με τις υποχρεωσεις της καθημερινοτητας. Δεν ξερω αμα πρεπει να συνεχισουμε, ειμαστε μαζι 4 χρονια η ιδια φυσικα ουτε να το συζηταμε για χωρισμους, μηπως να βρω κανενα ζωδιο της γης να ησυχασω. Αμα ξερει κανεις απο πλανητες και συνδυασμους ας απαντησει θα εκτιμηθει ιδιαιτερα. Ειμαι Αιγοκερως με ωροσκ. Λεων και εχω Σεληνη, Ερμη, Αφροδιτη και Αρη στον Τοξοτη, και Δια στον Αιγοκερο. Και η λεγαμενη ειναι Τοξοτης με ωροσκοπο Παρθενο και πλανητες Σεληνη στον Λεων, Ερμη, και Αφροδιτη στον Τοξοτη, Αρη στον Αιγοκερω και Δια στον Σκορπιο. Οποιος παιζει με την φωτια στο τελος καιγεται :unsure:

 

 
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads