s
Οι 12 οίκοι του ζωδιακού - Page 13
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 13 of 14 FirstFirst ... 3 9 10 11 12 13 14 LastLast
Results 121 to 130 of 140
  1. #121
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Καλησπέρα και σε σένα! :bigsmile:
    Τον πρώτο λόγο στην "κυβέρνηση" ενός οίκου τον έχει ο κυβερνήτης του ζωδίου στο οποίο βρίσκεται η ακμή του οίκου αυτού.
    νομίζω όμως ότι ενδεχόμενοι πλανήτες μέσα στον οίκο παίζουν το ρόλο του συγκυβερνήτη και εξετάζουμε και αυτούς σε ότι αφορά τα θέματα του εν λόγω οίκου...
    οπότε στο δικό σου παράδειγμα σημειοδότης του 7ου είναι ο ερμής και ο πλούτωνας συγκυβερνήτης κατά κάποιο τρόπο...



    Quote Originally Posted by mple View Post
    Καλησπέρα ! Εάν υπάρχει πλανήτης σε εναν οίκο, π.χ. πλούτωνας στον 7ο, κοιτάζουμε και τον κυβερνήτη του ζωδίου που βρίσκεται η ακμή του οίκου? Αν π.χ. ακμή του 7ου οίκου βρίσκεται στην παρθένο θεωρώ οτι έχουμε και ερμή στον 7ο οίκο ? Κοιτάζουμε επίσης τις όψεις που κάνουν μεταξύ τους? :weird:
    Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα!

  2. #122
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    felicia
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    2

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΑΘΩ...Ο 2ος ΟΙΚΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ-ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΑΠΟΛΑΒΕΣ,ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ 2ο ΟΙ ΚΟ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ Η ΣΤΟΝ ΣΚΟΡΠΙΟ???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
    :bigsmile:

  3. #123

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by feliciaa View Post
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΑΘΩ...Ο 2ος ΟΙΚΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ-ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΑΠΟΛΑΒΕΣ,ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ 2ο ΟΙ ΚΟ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ Η ΣΤΟΝ ΣΚΟΡΠΙΟ???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
    :bigsmile:
    http://www.myhoroscope.gr/horo/scripts/view_records.php :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  4. #124

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Μητσάκο, το link οδηγεί σε σελίδα που έχει λήξει! :weird:

  5. #125
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Έχεις καταχωρήσεις στην καινούργια μας βάση δεδομένων για τους χάρτες? Δηλαδή έχεις χρησιμοποιήσει το καινούργιο μας αστρολογικό πρόγραμμα?


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  6. #126

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Ναι ! Έχω φτιάξει τον γενέθλιο χάρτη μου (άσχετα απο το οτι δεν καταλαβαίνω τίποτα!)

  7. #127

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Τα λέτε υπέροχα πραγματικά. Αν και στο παρελθόν είχα ξαναδιαβάσει την ερμηνεία των οίκων ομολογώ ότι τώρα ήταν η στιγμή να τα κατανοήσω περισσότερο. ευχαριστώ πολύ για την ευκαιρία . Όμως έχω μια σπορεία. Πώς μπορούμε να διακρίνουμε αν η θέση του 1ου Οίκου για παράδειγμα που βρίσκεται στον αιγόκερω στο δικό μου χάρτη είναι καλό? τι μου προτείνετε να μελετήσω? ευχαριστώ

  8. #128
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Quote Originally Posted by Mirakolo View Post
    Τα λέτε υπέροχα πραγματικά. Αν και στο παρελθόν είχα ξαναδιαβάσει την ερμηνεία των οίκων ομολογώ ότι τώρα ήταν η στιγμή να τα κατανοήσω περισσότερο. ευχαριστώ πολύ για την ευκαιρία . Όμως έχω μια σπορεία. Πώς μπορούμε να διακρίνουμε αν η θέση του 1ου Οίκου για παράδειγμα που βρίσκεται στον αιγόκερω στο δικό μου χάρτη είναι καλό? τι μου προτείνετε να μελετήσω? ευχαριστώ
    Το να είναι η ακμή ενός οίκου σε κάποιο ζώδιο φέρνει τόσο καλά όσο και κακα! Δεν ειναι μονοδιάστατο για να πούμε πως στο τάδε ζώδιο η ακμη δεν... λέει. Αντίθετα, θα μπορεί να είναι η ακμή του 1ου στον αιγόκερω, άρα να εχεις τον αντίστοιχο ωροσκόπο, αλλά μην νιώθεις καθόλου αιγοκερίσια. Να κάνει δλδ όψεις και να υποβαθμίζεται η επίδραση του. Ή μπορεί μια συγκεκριμένη διέλευση να το επηρεάζει. Αυτό που μπορείς να κάνεις ειναι να μελετήσεις τις οικοθεσίες των πλανητών κλπ. Αν θες δες την γενέθλια ανάλυση σου να πάρεις μια ιδέα!

    :bigsmile:

  9. #129
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819

    Re: Οι 12 οίκοι του ζωδιακού

    Miracolo, αφού δεις την γενέθλια ανάλυση σου, όπως σου πρότεινε η KiaRRa , αν θες διάβασε και αυτό το άρθρο μετά για να κατανοήσεις καλύτερα την έννοια του ωροσκόπου που σε ενδιαφέρει..
    Ωροσκόπος - Η ανατολή της ζωής η προβολή της ύπαρξης

    ...και αυτά για τον κυβερνήτη του ωροσκοπου..
    [Μεταφράσεις] Ο κυβερνήτης του γενέθλιου χάρτη σας (1)

    [Μεταφράσεις] Ο Κυβερνήτης του γενέθλιου χάρτη σας (2)

    :bigsmile:

  10. #130
    Join Date
    Jan 2012
    Όνομα:
    Constantine
    Posts
    9

    Re: Πώς γράφουμε στα φόρουμς

    Θα σας υποβάλω πάλι σε δοκιμασία.Έγραψα στην αναζήτηση το θέμα που με απασχολεί δηλαδή συστήματα οικοθεσίας πήρα απαντήσεις μέσα από μία ομάδα παραθέσεων.Απόλαυσα πραγματικά τις απόψεις των Αστρολόγων (ένας και ένας είστε εδώ , καταπληκτικοί) αλλά την ερώτησή μου δεν μπορούσα να την υποβάλω ο,πουδήποτε εκεί και σκέφτηκα να ξαναδοκιμάσω τα νεύρα σας.
    Λοιπόν τα ερωτήματα:
    1) Ανάμεσα σε Placidus, Koch και Ίσους Οίκους για να μην πω και για άλλα συστήματα σε κάποιους ταλαίπωρους που έχουν σχεδόν όλους ή όλους τους πλανήτες σε αιχμές και σπρώχνονται πότε στο τέλος του ενός οίκου ή στις αρχές του άλλου τι γίνεται??Αλλάζει και η χαρακτηρολογία και οι όψεις ή κάποιες από αυτές. Οπότε τι κάνουμε??
    2) Στην ίδια περιοχή πολλές μηχανές αναζήτησης βγάζουν δυο διαφορετικά αποτελέσματα για γεωγραφικό πλάτος και μήκος της , ενώ αν ¨googlάρεις ¨ μπορείς να βρεις και 4 και 5.Τι ακολουθούμε????

    Ευχαριστώ πάρα πολύ

    ΥΓ Γέλασα πολύ με τις κυβερνήσεις, τον Regulus και τον Πλούτωνα.

    Και πάλι ευχαριστώ

 

 
Page 13 of 14 FirstFirst ... 3 9 10 11 12 13 14 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 25 users browsing this thread. (0 members and 25 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads