s
Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι; - Page 5
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 5 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 41 to 50 of 106
  1. #41

    Re: Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι;

    Quote Originally Posted by popininja View Post
    :nogrgl

    Δηλαδή ο Λαζόπουλος που η μίση Ελλάδα περιμένει την Τρίτη να κρατήσει την κοιλιά της
    από τα γέλια είναι άνευ χιούμορ...
    Η περίπτωση του Λαζόπουλου είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτών που λέω στο προηγούμενο ποστ μου, ότι δηλαδή χρειάζεται μυαλό για το χιούμορ και όχι συναίσθημα.:bigsmile:
    Ο Λαζόπουλος έχει ένα μεγάλο τρίγωνο που στην κορυφή του βρίσκεται ο Κρόνος (στον Τοξότη) και στη βάση του η Σελήνη (στα Ψάρια) και ο Ουρανός (στον Καρκίνο). Ο ¶ρης του (πιθανότατος κυβερνήτης του 3ου) σε όψη πενταγώνου με τον Κρόνο (στον 11ο), ο Ερμής του στον 5ο και στους Δίδυμους, σε ανοιχτή αντίθεση με τον Κρόνο....:bigsmile:

    Δείτε τον χάρτη του σε αυτόν τον σύνδεσμο http://www.myhoroscope.gr/horo/scrip...92008ccceb.png
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  2. #42
    Join Date
    Jun 2008
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Προς τη θάλασσα...
    Posts
    577

    Re: Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι;

    Quote Originally Posted by popininja View Post
    :nogrgl

    Δηλαδή ο Λαζόπουλος που η μίση Ελλάδα περιμένει την Τρίτη να κρατήσει την κοιλιά της
    από τα γέλια είναι άνευ χιούμορ...
    Τη σκέψη μου διάβασες. Πολύ θα ήθελα να δω παραδείγματα διασήμων εκπροσώπων του "ηλιακού ζωδιακού χιούμορ" προς τεκμηρίωση...

    Για τον Ταύρο θα πρόσθετα και την Κάτια Δανδουλάκη που, ενώ παίζει τη σοβαρή συνήθως, στην πραγματικότητα είναι μεγάλη αφασία.

    Από ξένους Ταύρους ο Τζακ Νίκολσον μου'ρχεται πρώτος στο μυαλό.
    Προσέχω την πόλη μου. Επιλέγω ΑΣΤΡΙΚΕΣ συγκοινωνίες.

  3. #43
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι;

    Quote Originally Posted by scorpio_ View Post
    Είναι γνωστό ότι το χιούμορ πηγάζει από άτομα με πλούσιο συναισθηματικό κόσμο οπότε και σε αυτό τον τομέα τα ζώδια του νερού πρωτοστατούν......
    γιατι προλαβαινουν να κανουν χιουμορ κι ολας τα υδατινα;:nuts:
    αυτοι ολο κλαινε καλε..:toung:
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  4. #44

    Re: Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι;

    Quote Originally Posted by leoma View Post
    Τη σκέψη μου διάβασες. Πολύ θα ήθελα να δω παραδείγματα διασήμων εκπροσώπων του "ηλιακού ζωδιακού χιούμορ" προς τεκμηρίωση...

    Για τον Ταύρο θα πρόσθετα και την Κάτια Δανδουλάκη που, ενώ παίζει τη σοβαρή συνήθως, στην πραγματικότητα είναι μεγάλη αφασία.

    Από ξένους Ταύρους ο Τζακ Νίκολσον μου'ρχεται πρώτος στο μυαλό.
    Να και ο χάρτης του Νίκολσον http://www.myhoroscope.gr/horo/scrip...c242a293cd.png , με μεγάλο τρίγωνο και αυτός, με Σελήνη-Ερμή (κυβερνήτη 3ου)-Δία, με τον Ερμή στην κορυφή και γειωμένο στον Ταύρο....
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #45
    Join Date
    Jan 2009
    Όνομα:
    JACK
    Location
    KOS
    Posts
    60

    Re: Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι;

    Μυαλό χρειάζεται για να καταλάβεις ότι η περίπτωση Λαζόπουλου που ανέφερες δεν είναι η ενδεδειγμένη γιατί ο άνθρωπος είναι ηθοποιός (δίνει παράσταση -σάτιρα) επομένως αυτή είναι η δουλειά του...:toung:Εμείς μιλάμε για χιουμορ που πηγάζει άμεσα απο το άτομο χωρίς να σχεδιάζει και όσο αφορά ότι τα ζώδια του νερού κλαίνε όπως λέει η φίλη μας, επειδή χαρακτηρίζονται από συναίσθημα τότε εγώ θα πρέπει να γελάω.....

  6. #46
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι;

    Το ότι κάνει σάτιρα δε σημαίνει ότι το χιούμορ δεν μπορεί να πηγάζει απο μέσα του....εξάλλου ειναι ολοφανερο ότι ο άνθρωπος τις περισσότερες φορές αυτοσχεδιάζει...και λέει ότι του κατέβει στο κεφάλι εκείνη την ώρα...και άλλοι λένε ότι τους κατέβει στο κεφάλι μόνο που αυτό δεν έχει το ίδιο αποτέλεσμα σε ότι αφορά το χιούμορ τουλάχιστον...οπότε ούτε ο προσχεδιασμός και πόσο μάλλον ο αυτοσχεδιασμός αρκούν...

    για πες μας εσύ μια περίπτωση ενδεδειγμένη τότε για να καταλάβουμε όλοι εμείς καλύτερα (και ειδικά οι Τοξότες που δεν έχουμε ούτε συναίσθημα-τελευταίους στην κατάταξη μας είχες βάλει αν θυμάμαι καλά- αλλά και ως εκ τούτου ούτε και χιούμορ) τι εννοείς και που αναφέρεσαι....για π.χ. εσύ είσαι μία τέτοια ενδεδειγμένη περίπτωση...?

    τώρα, πως συνδέεις το χιούμορ με τον πλούσιο συναισθηματικό κόσμο αυτό είναι άξιο απορίας....θα ήταν ίσως ενδιαφέρον....(μπορεί και χιουμοριστικό...) να ακούσουμε το τρόπο σύνδεσης....

    Και κάτι τελευταίο...το κουμπάκι που λέει παράθεση το γνωρίζεις....?


    Quote Originally Posted by scorpio_ View Post
    Μυαλό χρειάζεται για να καταλάβεις ότι η περίπτωση Λαζόπουλου που ανέφερες δεν είναι η ενδεδειγμένη γιατί ο άνθρωπος είναι ηθοποιός (δίνει παράσταση -σάτιρα) επομένως αυτή είναι η δουλειά του...:toung:Εμείς μιλάμε για χιουμορ που πηγάζει άμεσα απο το άτομο χωρίς να σχεδιάζει και όσο αφορά ότι τα ζώδια του νερού κλαίνε όπως λέει η φίλη μας, επειδή χαρακτηρίζονται από συναίσθημα τότε εγώ θα πρέπει να γελάω.....
    Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα!

  7. #47
    Join Date
    Jan 2009
    Όνομα:
    JACK
    Location
    KOS
    Posts
    60

    Re: Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι;

    Εάν δεν συνδέεται η αίσθηση του χιούμορ με τα συναισθήματα του ατόμου τότε από που προέρχεται δεν μας διευκρίνησες? Από το μυαλό ίσως ? Αλλά οι Τοξότες δεν φημίζόνται για αυτό!
    Το χιούμορ δεν χρειάζεται να το μεταδίδεις αλλά και να το αντιλαμβάνεσαι.Είναι φανερό ότι το αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά τα ζώδια ,από διαφορετική οπτική γωνία.Γι' αυτό και είπα ότι ο ηθοποιός έχει ταλέντο πάνω σε αυτό και το σχεδιάζει-και ο αυτοσχεδιασμός είναι στα πλαίσια του ρόλου του.Φυσικά εγώ δεν είμαι η περίπτωση που πρέπει να εξεταστεί, αλλά αφήνω σε εσάς την σχετική (η άσχετη) ανάλυση όπως άλλωστε μας έχετε συνηθίσει....:bigsmile:

  8. #48
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι;

    Αγαπητέ scorpio_
    Η αίσθηση του χιούμορ έχει να κάνει με την ιδιοσυγκρασία του κάθε άτομου...και ναι...όσο και αν στο χαλάω ( :toung: ) έχει να κάνει με διανοητικές λειτουργίες...(και δε μιλάω βεβαίως για έξυπνάδα ή χαζομάρα...), επικοινωνιακές δεξιότητες και άλλες εγκεφαλικές δραστηριότητες στις οποίες δεν υπάρχει λόγος να αναφερθώ εδώ....
    Προφανώς χρειάζεται να το αντιλαμβάνεσαι...(αυτό και άλλα πολλά πράγματα σε αυτή τη ζωή...) άρα που κολλάει η ικανότητα αντίληψης που λες με τα συναισθήματα....? οκ...εντάξει....κολλάει....δεν επιμένω... :bigsmile:

    ε εντάξει τότε...αφού ο ηθοποιός έχει ταλέντο σε αυτό και μπορεί να το προσχεδιάσει ακόμα και αν δε του βγαίνει....βάλε τον Ξανθόπουλο και την Μάρθα Βούρτση να παίξουν σε κωμωδία και να κάνουν σάτιρα και επιθεώρηση...ωραίο δε θα είναι...βρίσκεις...?

    και όμως....ωραία θα ήταν να εξεταστεί και η δική σου περίπτωση....πάντως δε βλέπω να σε χαλάει ιδιαίτερα το πως "σας έχουμε συνηθίσει". Μάλλον το βρίσκεις διασκεδαστικό και χιουμοριστικό (για να ειμαστε και μέσα στο θέμα μας...) και κάτι ακόμα... :bigsmile:

    Υ.Γ. ούτε για αυτό φημίζονται οι Τοξότες...??? ούτε για χιούμορ, ούτε για συναισθήματα, ούτε και για μυαλό??? μα για όλα τα κακά του κόσμου φημίζονται αυτοί οι Τοξότες πια? απίστευτο μου φαίνεται.... :bigsmile:
    εσένα τι κακό σου έχουν κάνει οι Τοξότες αλήθεια....? γιατί είναι ολοφάνερο ότι κάτι σου έχουν κάνει...

    Quote Originally Posted by scorpio_ View Post
    Εάν δεν συνδέεται η αίσθηση του χιούμορ με τα συναισθήματα του ατόμου τότε από που προέρχεται δεν μας διευκρίνησες? Από το μυαλό ίσως ? Αλλά οι Τοξότες δεν φημίζόνται για αυτό!
    Το χιούμορ δεν χρειάζεται να το μεταδίδεις αλλά και να το αντιλαμβάνεσαι.Είναι φανερό ότι το αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά τα ζώδια ,από διαφορετική οπτική γωνία.Γι' αυτό και είπα ότι ο ηθοποιός έχει ταλέντο πάνω σε αυτό και το σχεδιάζει-και ο αυτοσχεδιασμός είναι στα πλαίσια του ρόλου του.Φυσικά εγώ δεν είμαι η περίπτωση που πρέπει να εξεταστεί, αλλά αφήνω σε εσάς την σχετική (η άσχετη) ανάλυση όπως άλλωστε μας έχετε συνηθίσει....:bigsmile:
    Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα!

  9. #49
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    dnaki
    Location
    οριακά
    Posts
    228

    Re: Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι;

    Δίδυμοι- Τοξότες- Υδροχόοι είναι του γούστου μου..
    Σκορπιοί-Αιγόκεροι είναι too spicy για μένα,αλλά δε μπορώ να πώ πως δε γελάω...απλά όχι πάντα.
    Επίσης ξέρω ένα άτομο που σε συνδυασμό με ένα απ τα πρώτα τρία ζώδια γίνεται της μουρλής@
    Είναι Καρκίνος στο ζώδιο και είμαι εγώ:bigsmile:
    What goes around comes around

  10. #50
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Χιούμορ: Μετά τον Τοξότη τι;

    Quote Originally Posted by whisperer View Post

    Υ.Γ. ούτε για αυτό φημίζονται οι Τοξότες...??? ούτε για χιούμορ, ούτε για συναισθήματα, ούτε και για μυαλό??? μα για όλα τα κακά του κόσμου φημίζονται αυτοί οι Τοξότες πια? απίστευτο μου φαίνεται.... :bigsmile:
    εσένα τι κακό σου έχουν κάνει οι Τοξότες αλήθεια....? γιατί είναι ολοφάνερο ότι κάτι σου έχουν κάνει...
    Μας ζηλευουν αγαπημενη μου
    ειναι ολοφανερο :bigsmile:
    και περισσοτερο μας ζηλευει ο φιλος σκορπιο:toung:
    που γεννηθηκε στο παρα τσακ και δεν ειναι τοξοτης!!
    βαρυ ειναι ..οπως και να εχει...ε;χεχεεεε!!!
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

 

 
Page 5 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads