s
[Επί προσωπικού] Γενεθλια μεσοδιαστηματα. - Page 4
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Γενεθλια μεσοδιαστηματα.

    Επιτέλους! Ευχαριστώ πολύ!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #32
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: Γενεθλια μεσοδιαστηματα.

    Στην περίπτωση που έχουμε stellioum σε κάποιο χάρτη (συμπεριλαμβανομένων και των φώτων)
    τα μεσοδιαστήματα αναπόφευκτα συμπίπτουν με κάποιους γενέθλιους πλανήτες..
    οπότε όταν ενεργοποιηθούν .... τα βιώνουμε όλα μαζεμένα ε?
    με το να έχω στέλιουμ στον 1ο οίκο γίνεται...... του μεσοδιατήματος

    είναι κουραστικό να μπω στη διαδικασία να τα ερμηνεύσω. Ίσως και άκαρπο..
    οπότε περιμένω την 1η επιστροφή κρόνου και ο Θεός βοηθός!
    ευτυχώς που έχω εξάγωνο ήλιου δία
    ....κάτι θα γίνει, δεν μπορεί... η ζωή ποτέ δεν περιφρόνησε τους εραστές της
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  3. #33

    Re: Γενεθλια μεσοδιαστηματα.

    Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν στο γενέθλιο χάρτη μου θεωρείται μεσοδιάστημα το παρακάτω:
    έχω χειρωνα στο ταυρο 1 μοιρα 39'' και πλούτωνα στο ζυγό 9 μοιρες και 4''. Μεταξύ τους δεν υπάρχει γενέθλια όψη, όμως ο ήλιος μου βρίσκεται στις 19 μοίρες 52'' του καρκίνου και το αστρολογικό πρόγραμμα δείχνει οτι είναι το ακριβές μεσοδιάστημα του χειρωνα/πλούτωνα.
    Είπατε όμως αν κατάλαβα σωστά οτι για να θεωρηθεί μεσοδιάστημα θα πρέπει οι γενέθλιοι πλανήτες να έχουν γενέθλια όψη μεταξύ τους; στη δική μου περίπτωση όπως είπα ο χειρωνας και ο πλούτωνας δεν έχουν.Αν τελικά ισχύει αυτο το μεσοδιάστημα, γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει;

    Ευχαριστώ

  4. #34
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Γενεθλια μεσοδιαστηματα.

    Ερρικάκι επειδή έχω κέφια για να σας μαλώνω άγρια να σου πω ότι ένα άτομο με τοοοοοοσο μα τόοοοοσο 1ο, σιγά μην κάτσει και περιμένει τον Κρόνο!

    Με τόσο 1ο έτσι και αλλιώς εσύ κορίτσι μου τον έχεις αφανίσει τον Κρόνο.ΑΦΑΝΤΟΣ ο δύσμοιρος ........

    Υστερα αντί να περιμένεις πότε και άμα θα έρθει μου επιτρέπεις να σου δώσω μία καλή συμβουλή;

    Αν ναι, πες μου ...............οπότε να είσαι σίγουρη ότι θα διασκεδάσεις και εσύ και όλοι οι φίλοι μας που τους πιάνει μία "μεσοδιαστημική" τρέλα............

    Ανόητες αγάπες και ανόητα φιλιά σου αφιερώνω και εγώ με την σειρά μου, αλλά κάνει σε παρακαλώ κάνε 'κάντε τι νύχτες και τις μέρες σου/σας με σκοπό. Φιλιά

  5. #35
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Γενεθλια μεσοδιαστηματα.

    Quote Originally Posted by Lam View Post
    Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν στο γενέθλιο χάρτη μου θεωρείται μεσοδιάστημα το παρακάτω:
    έχω χειρωνα στο ταυρο 1 μοιρα 39'' και πλούτωνα στο ζυγό 9 μοιρες και 4''. Μεταξύ τους δεν υπάρχει γενέθλια όψη, όμως ο ήλιος μου βρίσκεται στις 19 μοίρες 52'' του καρκίνου και το αστρολογικό πρόγραμμα δείχνει οτι είναι το ακριβές μεσοδιάστημα του χειρωνα/πλούτωνα.
    Είπατε όμως αν κατάλαβα σωστά οτι για να θεωρηθεί μεσοδιάστημα θα πρέπει οι γενέθλιοι πλανήτες να έχουν γενέθλια όψη μεταξύ τους; στη δική μου περίπτωση όπως είπα ο χειρωνας και ο πλούτωνας δεν έχουν.Αν τελικά ισχύει αυτο το μεσοδιάστημα, γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει;

    Ευχαριστώ
    Αυτό συμβαίνει, είναι ότι το μεσοδιάστημα δύο πλανητών που σχηματίζουν γενέθλια όψη, είναι σαφώς πιο ενεργό από ένα μεσοδιάστημα πλανητών που δεν σχηματίζουν όψη. Είναι απλή λογική. Στην περίπτωση που σχηματίζουν όψη, βρίσκονται οι ενέργειές τους ήδη σε σχέση και το μεσοδιάστημά τους που κάνει κάποια όψη με κάποιον άλλο γενέθλιο πλανήτη, αποκτά μία ενεργειακή σημασία παραπάνω.
    Ωστόσο, ακόμα κι αν δεν κάνουν γενέθλια όψη, αν το μεσοδιάστημα κάνει κάποια γενέθλια όψη, τότε αμέσως οι ενέργειες των πλανητών συνδέονται με τον πρεσβευτή πλανήτη και τις ιδιότητες που εκείνος φέρει.

    Η σύνοδος με το μεσοδιάστημα που σου δίνει το πρόγραμμα ισχύει.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 
Page 4 of 4 FirstFirst 1 2 3 4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads