s
Conversation Between argy29 and Maroulita
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας

Conversation Between argy29 and Maroulita

8 Visitor Messages

  1. Θα σε γελάσω... έχω να διαβάσω Blake από το 2003... φαντάσου λοιπόν...
  2. Τον Ουίλιαμ Μπλέικ τον γνώρισα μέσα από τα ποιήματά του βασικά... αλλά στις μεταφράσεις των ποιημάτων του που έκανα στη σχολή περιλαμβάνονταν πίνακές του, χαλκογραφίες του δηλαδή... ιδιαίτερος, πολύ ιδιαίτερος θα έλεγα...
  3. Και γω δεν έχω μελετήσει ιστορία τέχνης, ελάχιστα πράγματα γενικώς... στις πινακοθήκες γενικώς χαζεύω και μένω με τις ώρες παρατηρώντας κάτι λεπτομέρειες... H Kahlo... χμ μακάρι να 'ξερα... είναι έντονος ο συμβολισμός στους πινακες της, αλλά έχει και ολίγον από σουρεαλισμό...
  4. Χμ, δύσκολη ερώτηση, να σου πω την αλήθεια... εκτιμώ ιδιαίτερα τον Νταλί και τον Πικάσο (κάποιες από τις περιόδους του), τον Νιέγκο Ριβέρα, την Φρίντα Κάλο...
  5. :) Κυρίως μ' αυτό δούλευα... τέμπερα ψιλοσπάνια. Λάδι καθόλου!!
  6. :) Να 'σαι καλά! Θα δείξει πώς θα πάει!
  7. Μπα, κυρίως τοπία κάνω ή μάλλον έκανα! :) Βαριόμουν τα πορτραίτα και δεν μπήκα στη διαδικασία να αρχίσω να ασχολούμαι με δαύτα! Το άφησα πριν 5 χρόνια, γιατί... να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω γιατί! Απλά σταμάτησα μαχαίρι να ζωγραφίζω! Πέρσυ το καλοκαίρι ξαναέπιασα μολύβι και κάρβουνο και έκανα κανά δυο... αλλά έχω κάμποσα μισοτελειωμένα από την 2003 εποχή της ακμής μου!!! :)) (Πώς τα λέω έτσι...)
    Σε κάθε φωτό γράφω το υλικό. Κυρίως μολύβι είναι αυτά, αν θυμάμαι καλά!
  8. Κυρίως με τέτοια ασχολούμαι, αν και τα 'χω ψιλοπαρατήσει πλέον! :)
Showing Visitor Messages 1 to 8 of 8