PDA

View Full Version : Συνέπειες του Κρόνου στον Λέoντα



SONIA64
14-08-2005, 07:44 PM
Να υποθέσουμε αγαπητοί Αστρολόγοι και συντονιστές του site ότι η σημερινή πτώση του αεροσκάφους των Κυπριακών Αερογραμμών έχει σχέση με τον Κρόνο στον Λέωντα;Μπορεί αυτό το γεγονός να εξηγηθεί αστρολογικά καθώς και το ότι η πτώση συνέβη στην Ελλάδα;Είναι άραγε η αρχή αυτή και έπεται και συνέχεια;
Ευχαριστώ
sonia64

Άκης Αντωνίου
15-08-2005, 11:39 PM
Αγαπητη Σονια , τυγχανει να γραφω σε κυπριακο περιοδικο αστρολογικου περιεχομενου και αυτο πηγαζει μεσα απο το ωροσκοπιο ιδρυσης της Κυπριακης Δημοκρατιας αλλα και απο πλανητικους συνδυασμους που λαμβανουν χωρα σε κοσμικο επιπεδο .Θα αναλυθει διεξοδικα μεσα απο τον παροντα διαδικτυακο τοπο με αρθρο που ετοιμαζω και θα δημοσιευθει στις 2/9/2005


Ακης Αντωνιου

lena
16-08-2005, 10:16 AM
Θεωρώ ότι η αστρολογική ανάλυση της πτώσης του μοιραίου αεροσκάφους της Helios Airways είναι τουλάχιστον άκαιρη. Κύπρος και Ελλάδα έχουν βυθιστεί στο πένθος και το θρήνο. Ας δείξουμε, λοιπόν, λίγη ευαισθησία και ας προσευχηθούμε για τις ψυχές των αδικοχαμένων συνανθρώπων μας.

Φιλικά

SONIA64
07-09-2005, 09:49 PM
Αγαπητή Λένα,
έχεις απόλυτο δίκιο όσον αφορά το πένθος και για τις δύο χώρες, πλύν όμως μη ξεχνάμε ότι βρισκόμαστε σε αστρολογικό site όποτε κάλλιστα μπορούμε να αναφερθούμε σε αυτό το σοβαρό και δυσάρεστο γεγονός, όχι παίζοντας με τις λέξεις ή με τα αστέρια, αλλά ψάχνοντας βαθύτερα για πιθανές όψεις ή συμαδιακές αστρικές συγκοιρίες για αυτό το τόσο θλιβερό ατύχημα. Έγραψα σχετικά απο καλή πρόθεση και όχι με σκοπό να θίξω πρόσωπα ή καταστάσεις. Αν παρ' όλα αυτά συνέβη το άντίθετο λυπάμαι πολύ διότι δεν ήταν στις προθέσεις μου και συλυπούμαι βαθύτατα τις οικογένειες και τις χώρες αμφότερες.Εύχομαι να μην ξαναγίνει ποτέ κάτι ανάλογο πουθενά αν και ξέρω ότι η ευχή μου θα μείνει απλά ευχή.
Αγαπητή Λένα αν σε στεναχώρησα αθελά μου σου ζητώ συγνώμη.

sonia64

Άκης Αντωνίου
07-09-2005, 11:42 PM
Αγαπητή Σονια64 το θεμα το οποιο εθεσες ειναι επικαιρο, αλλα λογω του πενθους καλο θα ηταν να αφησουμε να αναπαυθει η ψυχη ολων αυτων των αδικοχαμενων ψυχων. Για αυτη την κατασταση , την πτωση του αεροπλανου, υπαρχει το ΄΄καρμικο δεσιμο ΄΄ ολων αυτων των αδικοχαμενων ( ή συλλογικο πεπρωμενο αν προτιμας). Τον τελευταιο χρονο εχουν συμβει πανω απο 10 αεροπορικα δυστυχηματα. Θα σας δωσω μια απλη απαντηση ( που θα μπορουσα να την κανω αρθρο) . Η 16η μοιρα του Υδροχοου ειναι η μοιρα της αεροποριας και βγαζει προβληματα με πτωση , μηχανικα προβληματα , χαλασμενα ελασματα κλπ.


Άκης Αντωνιου
Αστρολογος -Ερευνητης