PDA

View Full Version : Τα ζώδια έχουν Ταλέντο!! Σε τι το καθένα?



scorpio_
29-04-2010, 09:40 AM
Ποιά ζώδια έχουν ταλέντο και καλλιτεχνική κλίση? Θα ήθελα την άποψη σας για τους καλλιτέχνες του ζωδιακού κύκλου και πως φένεται αυτό στο ωροσκόπιο του κάθε ατόμου. Πως επηρεάζουν οι πλανήτες στην εκδήλωση του ταλέντου? Ακόμα και εμπειρίες από τον προσωπικό σας χάρτη.

popininja
29-04-2010, 11:32 AM
Πολύ γενικά Αφροδίτη, Ποσειδώνας, Σελήνη σαν κυβερνήτες δίνουν τέτοιες τάσεις.

Βέβαια υπάρχουν και πολύ άλλοι παράγοντες που συνενεργούν
για τέτοια θέματα.

scorpio_
29-04-2010, 12:07 PM
Νομίζω από τα ζώδια ο Λέων είναι αυτός που παραδοσιακά ασχολείται με τις καλές τέχνες και πολλοί ηθοποιοί και χορευτές ανήκουν σε αυτό το ζώδιο. Βέβαια και τα άλλα ζώδια έχουν ταλέντο σε διάφορους τομείς....Επίσης από τους πλανήτες ο Ποσειδώνας συνδέεται περισσότερο με τις τέχνες και προσδίδει ιδιαίτερες ικανότητες στα άτομα στα οποία έχει σημασία στο ωροσκόπιο τους και την περίοδο που βρισκόταν στον Λέοντα συνδέθηκε με την ανάπτυξη του κινηματογράφου...:bigsmile:

paraskeyh
29-04-2010, 02:10 PM
Νομίζω από τα ζώδια ο Λέων είναι αυτός που παραδοσιακά ασχολείται με τις καλές τέχνες και πολλοί ηθοποιοί και χορευτές ανήκουν σε αυτό το ζώδιο. Βέβαια και τα άλλα ζώδια έχουν ταλέντο σε διάφορους τομείς....Επίσης από τους πλανήτες ο Ποσειδώνας συνδέεται περισσότερο με τις τέχνες και προσδίδει ιδιαίτερες ικανότητες στα άτομα στα οποία έχει σημασία στο ωροσκόπιο τους και την περίοδο που βρισκόταν στον Λέοντα συνδέθηκε με την ανάπτυξη του κινηματογράφου...:bigsmile:
Οχι να το παινευτώ αλλά τα λιοντάρια κρατούν τα πρωτία!Αν παρατηρήσεις τους περισσότερους ηθοποιούς και καλλιτέχνες έχουν έντονα το στοιχείο του Λέοντα στα ωροσκόπιά τους.Μάλιστα αυτό που έχω δει να εμφανίζεται ξανά και ξανά είναι ο Ηλιος στον Λέοντα στον 10ο οίκο.Φιλικά:bigsmile:

Κοραλλία Μόζορα
29-04-2010, 02:22 PM
Μεγαλύτερη έφεση προς την τέχνη δείχνουν τα δύο ζώδια της Αφροδίτης (Ταύρος, Ζυγός), ο Λέοντας και οι Ιχθείς. Από πλανήτες περισσότερο η Αφροδίτη και ο Ποσειδώνας. Παίζει όμως ρόλο και το είδος της τέχνης, π.χ. στον χορό θα δούμε συχνά να συμμετέχει κι ο ¶ρης, στους συγγραφείς ο Ερμής κ.λπ.

Ανν Νικολαου
29-04-2010, 05:07 PM
Μεγαλύτερη έφεση προς την τέχνη δείχνουν τα δύο ζώδια της Αφροδίτης (Ταύρος, Ζυγός), ο Λέοντας και οι Ιχθείς. Από πλανήτες περισσότερο η Αφροδίτη και ο Ποσειδώνας. Παίζει όμως ρόλο και το είδος της τέχνης, π.χ. στον χορό θα δούμε συχνά να συμμετέχει κι ο ¶ρης, στους συγγραφείς ο Ερμής κ.λπ.

Να προσθέσω ότι πάντα χρειάζεται κι ένας Κρόνος για να γίνει πράξη το ταλέντο. :love:

Κοραλλία Μόζορα
29-04-2010, 06:12 PM
Να προσθέσω ότι πάντα χρειάζεται κι ένας Κρόνος για να γίνει πράξη το ταλέντο. :love:

Ο Κρόνος μ' αυτή την έννοια θα είχε σχέση με το πώς θα διαχειριστεί ένας καλλιτέχνης το ταλέντο του και το έργο του για να κερδίσει αναγνώριση. Ή με την σχέση του καλλιτέχνη με τις πιο παραδοσιακές δομές τέχνης. Πολλοί όμως καλλιτέχνες αναγνωρίζονται μετά θάνατο και πολλοί καλλιτέχνες υπερβαίνουν τις παραδοσιακές δομές.

dim-esoteric
30-04-2010, 01:41 PM
Νομίζω ότι ο καθένας έχει ταλέντο σε κάτι:toung:Θέλω να πω,ταλέντο για μένα είναι το να δημιουργεί κάποιος κάθε μέρα μέσα από τη ζωή του και να ζει την κάθε μέρα του σαν να εόναι η τελευταία του.Ταλέντο είναι να βλέπεις κάτι όμορφο σε αυτό που όλοι αγνοούν... Βέβαια ταλέντο μπορεί να είναι και μια πολύ μεγάλη φαντασία( μερικές φορές στα όρια της νισηρότητας):weird:

scorpio_
30-04-2010, 11:07 PM
Επίσης θα ήθελα να επισημάνω ότι το ταλέντο και η έφεση γενικά στην αστρολογία έχει σχέση με την θέση του Ουρανού στο ωροσκόπιο ...και όχι μόνο γιατί μιά προοδευμένη θέση ή διέλευση του πλανήτη μπορεί να προκαλέσει ενδιαφέρον για την αστρολογία:bigsmile: