PDA

View Full Version : οψεις αντιπαθειας



hattie23
24-03-2010, 03:59 PM
Καλημερα σε ολους!!!!Σας εχει τυχει ποτε να συναντησετε ενα ατομο και χωρις να εχετε ανταλλαξει ουτε μια κουβεντα ασχημη μεταξυ σας να μην το θελετε καθολου ως και να τον αντιπαθησετε απο την πρωτη στιγμη??? Πολλες φορες εχουμε ρωτησει για οψεις που μας φερνουν κοντα σε ανθρωπους αλλα ποιες οψεις ειναι εκεινες που μπορει να μας κανουν σε μια επαφη με τον αλλον να μην τον θελουμε καθολου.ρωταω κυριως συναστριακα.υποθετω οτι θα πρεπει να εχει καποιους πλανητες στον 7 οικο που δειχνει επισης εχθρους η να υπαρχουν αρνητικες οψεις αναμεσα στην σεληνη η στην αφροδιτη με τον κρονο του αλλου ωστε να μην ρεει καταλληλα το συναισθημα αναμεσα στην σχεση η αρνητικες οψεις με πλανητες στον 3 οικο οικο της επικοινωνιας η στον 10 ?η ειναι κυριως θεμα του αστρολογικου χαρτη καθενος και οχι θεμα συναστριακο?παραδειγμα ενα τετραγωνο ωροσκοπου με ηλιο μπορει να δειχνει αντιπαθητικο ατομο?

leoma
24-03-2010, 04:10 PM
Πιστεύω ότι αφού πρόκειται για αντιπάθεια χωρίς ιδιαίτερο λόγο, απλά από ένστικτο, ίσως ανάγεται στη σφαίρα του Ποσειδώνα, την ικανότητα δηλαδή του Ποσειδώνα να αντιλαμβάνεται τα vibes που λέμε, αυτά τα αόρατα κύματα που εκπέμπει ο άλλος. Κάποια όψη του Ποσειδώνα μας με κάποιο πλανήτη ή σημείο του αντικειμένου της αντιπάθειάς μας ίσως.

Μια άλλη άποψη θα ήταν συναστριακή όψη με κάποιο Δεσμό της Σελήνης (μας).

Ο ίδιος ο χάρτης του ατόμου να τον κάνει αντιπαθητικό χωρίς να συγκρίνεται με το δικό μας, είναι παρατραβηγμένο, ειδικά ο Ήλιος σε τετράγωνο με τον ωροσκόπο.

hattie23
24-03-2010, 04:18 PM
ναι ..σιγουρα.απλα μποει να τον κανει καπως πιο ψυχρο,,δεν ξερω ισως να επηρεαστηκα αρνητικα απο το γεγονος οτι εδειχνε σαν να βρισκονταν μεσα σε γυαλα .ειχε μια αποσταση ,ενα σνοπισμο ακομα και χωρις να μιλαει.εχω ακουσει οτι αρνητικες οψεις με τον ωροσκοπο δειχνουν τετοιο χαρακτηρα ηλιο σε τετραγωνο φερνει μια ψυχροτητα και σε τετραγωνο με πλουτωνα δειχνει ατομο που ακομα και να ειναι διαφορετικο στην αρχη φοβιζει τον αλλον.δεν ξερω κατα ποσο αυτο αληθευει γι αυτο ρωτησα..:embarrest

leoma
24-03-2010, 04:24 PM
Δεν αντιλέγω, απλά θέλει να εξεταστεί σε συνάρτηση με το δικό σου χάρτη, αλλιώς θα έκανε το άτομο αντιπαθητικό σε όλο τον κόσμο, ενώ στην πραγματικότητα οι άλλοι να μην τον βρίσκουν τόσο αντιπαθητικό όσο εσύ. Έχεις στοιχεία του χάρτη του για να το τεστάρεις;


ναι ..σιγουρα.απλα μποει να τον κανει καπως πιο ψυχρο,,δεν ξερω ισως να επηρεαστηκα αρνητικα απο το γεγονος οτι εδειχνε σαν να βρισκονταν μεσα σε γυαλα .ειχε μια αποσταση ,ενα σνοπισμο ακομα και χωρις να μιλαει.εχω ακουσει οτι αρνητικες οψεις με τον ωροσκοπο δειχνουν τετοιο χαρακτηρα ηλιο σε τετραγωνο φερνει μια ψυχροτητα και σε τετραγωνο με πλουτωνα δειχνει ατομο που ακομα και να ειναι διαφορετικο στην αρχη φοβιζει τον αλλον.δεν ξερω κατα ποσο αυτο αληθευει γι αυτο ρωτησα..:embarrest

Natalia10
24-03-2010, 05:29 PM
Καλησπερα σε ολους:bigsmile:


Ειναι πραγματικα πολυ ενδιαφερων θεμα!!!
Εχω την εντυπωση πως πρεπει να κανει αρνητικες οψεις ο Κρονος του ενος με καποιο πλανητη του αλλου...Αν και σε μια περιπτωση ερωτικης συναστριας υπηρχε αμοιβαιο τετραγωνο Κρονου του ενος με Σεληνη του αλλου και αντιστροφα.Ενω υπηρχε ελξη (οχι απο την αρχη τουλαχιστον απο την μερια του ενος) τελικα δεν κατεληξε καπου...
Περιμενω να διαβασω και αποψεις αλλων μελων με ενδιαφερον.


Φιλικα:bigsmile


Υ.Γ.Διστυχος δεν εχω τα στοιχεια μιας γυναικας που για ενα ανεξηγητο λογο δεν την ειχα συμπαθησει απ την αρχη (δεν μου ειχε κανει τιποτα) απλα αισθανομουν την αρνητικη της ενεργεια εντονα (και οχι μονο εγω) θα ηταν χρησιμο,γιατι θα μπορουσα να γραψω ενα τρανταχτο παραδειγμα:

popininja
24-03-2010, 05:53 PM
Ίσως σε μια τέτοια υπόθεση θα πρέπει
να δούμε τον 11 οίκο (φίλοι) και τον ωροσκόπο (φαίνεσθαι).
Επισης τον 5ο οίκο που φέρεται εκτός των άλλων να είναι ο οίκος
των ατελών διεργασιών μέσω του κάρμα μας. Μπορεί να είμαστε εμείς
το άτομο που αντιστοιχεί στο χάρτη του εκάστοτε ''ανιπαθητικού''
και τελικά αυτός να είναι μία χαρά άνθρωπος κι εμείς να είμαστε οι αρνητικοί
σε σχέση μ'εκείνον. Παραλυρώ μου φαίνεται....:unsure:
Όλα αυτά τα λέω χωρίς να είμαι βέβαιη για τίποτα :blink:. Διορθώστε με άμεσα!

Πέραν τώρα της αστρολογίας, υπάρχουν πολύ καλοί φίλοι στη ζωή μου
που χωρίς να μου έχουν κάνει κακό -ίσα -ίσα πάντα είναι εκεί όταν τους χρειαστείς
και είναι πολύ καλά παιδιά- κουβαλούν μία αρνητική ενέργεια.
Είναι αυτό που έλεγε η γιαγιά μου ''Είναι βαρυίσκιωτος'' :nuts:
Θέμα ενέργειας...:love:

hattie23
25-03-2010, 12:45 AM
Ειναι λιγο δυσκολο γιατι δεν εχω ακριβη ωρα ποτε δεν μπορουμε να δουμε οικοθεσια :sad:.αλλα μπορει οντως τελικα να ειμαι εγω εκεινη που τον εκνευριζει γιατι στους αλλους ειναι οκ.Ωστοσο και εγω ενιωσα την ιδια κακη ενεργεια οταν τον συναντησα ...Δεν ξερω αν ηταν καρμικο η οχι :toung: παντως μια παγωμαρα την εχω μαζι του παρολες τις προσπαθειες που εκανα να τον πλησιασω ως φιλο του τοτε αγοριου μου.Αν και ολοι οι αλλοι ηταν ευχαριστη συντροφια για μενα εκεινος ηταν παντα πολυ απομακρος.ειχε εντελως παραξενη συμπεριφορα .καταρχην ακομα και οταν του μιλουσα στην παρεα ποτε δεν μου απαντουσε σαν να μην υπηρχα :weird:δεν εχω αδικο που δεν τον πολυ συμπαθω...

loulakopia
25-03-2010, 07:55 PM
Καλησπερα σε ολους ...μου εχει τυχει να γνωρισω ατομο το οποιο να μου ειναι αντιπαθες απο την πρωτη στιγμη χωρις λογο οπως κ σε πολλους αλλους γιατι μενω σε επαρχεια και πανω κατω ολοι γνωριζομαστε....εχω μονο ημερομηνια 01 11 1985 στην χιο και δυστιχως δεν γνωριζω πως να ανεβασω τον χαρτη. Κανοντας μια συναστρια βαζοντας πρωτα τα δικα μου στιχοια για να καταλαβω γιατι μου δημιουργει ολο αυτο το περιεργο συνεσθημα καθε φορα που μπορει τυχαια να την δω παρατηρησα οτι σχεδον ολοι οι πλανητες της ενεργοποιουν καποιον δικο μου οικο ακρη παραπερα βεβαια δεν εβγαλα....

loulakopia
28-03-2010, 08:26 PM
kamia apanthsh?

Dell Piero
28-03-2010, 10:11 PM
Γεια σου Ρούλα
Τι εννοείς με τον όρο ενεργοποίηση. Μου μοιάζει περισσότερο σαν όρος συστήματος πρόγνωσης παρά σύγκρισης γενέθλιων χαρτών,
Μετά μου φαίνεται λίγο απίθανο πλανήτης του ενός να ενεργοποιηεί οίκο άλλου. "Ενεργοποιήσεις" δεν φαίνεται πιο λογικό να συμβαίνουν μεταξύ πλανητών;

Και για το τέλος θα ήθελα να ρωτήσω. Εάν κάνεις τη συναστρία σου με το σύντροφό σου, με τη μητέρα σου, με τον χ ή τον ψ, οι πλανήτες τους δεν ειναι φυσικό να βρίσκονται μέσα στους οίκους σου;


Καλησπερα σε ολους ...μου εχει τυχει να γνωρισω ατομο το οποιο να μου ειναι αντιπαθες απο την πρωτη στιγμη χωρις λογο οπως κ σε πολλους αλλους γιατι μενω σε επαρχεια και πανω κατω ολοι γνωριζομαστε....εχω μονο ημερομηνια 01 11 1985 στην χιο και δυστιχως δεν γνωριζω πως να ανεβασω τον χαρτη. Κανοντας μια συναστρια βαζοντας πρωτα τα δικα μου στιχοια για να καταλαβω γιατι μου δημιουργει ολο αυτο το περιεργο συνεσθημα καθε φορα που μπορει τυχαια να την δω παρατηρησα οτι σχεδον ολοι οι πλανητες της ενεργοποιουν καποιον δικο μου οικο ακρη παραπερα βεβαια δεν εβγαλα....

scorpio_
29-03-2010, 01:06 PM
Φίλη μου
Εγώ πιστεύω ότι η απλή έλξη ή αντιπάθεια μεταξύ ατόμων έχει πιο πολύ σχέση με το ζώδιο και τον ωροσκόπο.Δεν χρειάζεται να κάνουμε ανάλυση συναστρίας και όψεων πλανητών αν δεν υπάρχει κάτι βαθύτερο η συνεχές στη σχέση αυτή.Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να υπάρχουν όψεις θετικές ανάμεσα στα άτομα και να βρεθούμε προ εκπλήξεως.Δηλαδή τα χαρακτηριστικά των ζωδίων μας πρέπει να προσέξουμε βασικά.Η συναστρία δείχνει τον τρόπο που συνδέονται τα άτομα μέσα από μία σχέση, στη δουλειά κτλ όπου έχουν δειαρκεί επαφή.
φιλικά

scorpio

hattie23
12-10-2010, 04:45 PM
Να μιλησω πιο συγκεκριμενα μια που εμαθα μετα απο καιρο τουλαχιστον την ημερομηνια του (ακριβη ωρα δυστυχως δεν ξερω ).Δεν υπαρχει κατι το ιδιαιτερο στην συναστρια μας απο αυτα που πρωταναφερθηκαν ως ενδειξεις αντιπαθειας.Αντιθετα μαλιστα ειναι Ταυρος ενα ζωδιο αρκετα φιλικο ως προς το σκορπιο (αν και ποτε δεν τα πηγα ιδιαιτερα καλα με τους Ταυρους προσωπικα).Ο ηλιος του ειναι στο 11ο οικο μου και η σεληνη του στον 5ο .Λογικα θα επρεπε σε εμενα τουλαχιστον να ειναι συμπαθης (δεν ξερω δυστυχως που βαζω εγω τους πλανητες μου μια που ωρα δεν εχω ,οπως ειπα).

Ωστοσο τρωμε πολυ ποσειδωνα ειναι η αληθεια .Εχω τον ηλιο μου σε εξαγωνο με τον δικο του ,η σεληνη μου σε τετραγωνο,ο διας μου σε συνοδο.Αλλα δεν νομιζω οτι οι οψεις αυτες τον κανουν αντιπαθη σε εμενα (οπως οντως δεν τον κανουν ειμαι ουδετερη .Εκεινος γατσομαλλιαζει οταν με βλεπει,ουτε να τον ακουμπω δεν θελει πλεον.Τολμω να πω οτι μαλλον με σιχαινεται :toung:).

Ο δικος μου ποσειδωνας μαλλον μπορει να δινει απαντησεις γιατι εχει καποιες οψεις αν και τις θεωρω ελασσονες .Εχω το Ποσειδωνα μου σε χιαστι με τον ηλιο του και τον ερμη του αλλα σε μεγαλες ανοχες (5,43 για την πρωτη οψη και 4,10 για την δευτερη νομιζω οτι δεν μπορουμε να τις λαβουμε σοβαρα υποψη μας ε?:blink:) ,Ο ποσειδωνας μου τργωνο με την αφροδιτη του και νομιζω η μονη οψη που μπορει να εξηγησει την αντιπαθεια ειναι η οψη με τον αρη του που κανει αντιθεση .

Και οι οψεις με τον κρονο ειναι δυσκολες .Βαζει τον κρονο του στον 5ο οικο μου σε συνοδο με την αφροδιτη μου και εγω βαζω τον δικο μου κρονο σε αντιθεση με τον Ηλιο του .Αρα ετσι εξηγειτε γιατι μπλοκαρουμε πολυ ο ενας τον αλλον .

Τελος δεν ξερω αν παιζει καμμια οψη αρη μου με το δικο του ωροσκοπο.

Θα μπορουσε ομως οι οψεις μεταξυ αρη κα αφροδιτη να αποτελουν αιτια αντιπαθειας?Κανουμε δυσκολες οψεις και οι δυο.Ο αρης μου ειναι σε τετραγωνο με την Αφροδιτη του και ο Αρης του κανει αντιθεση με την δικη μου Αφροδιτη.Εχω διαβασει οτι αυτο φερνει εντονη συγκρουση σε φιλικη συναστρια .

Τελος ,να πω οτι και οι οψεις με τον ερμη ειναι χαλια κατα την γνωμη μου και ας διαβασα σε ορισμενα σαιτ για το αντιθετο.Ο ερμης μου ειναι σε αντιθεση με τον ηλιο του και με τον ερμη .Αυτο οι περισσοτεροι το εμηνευουν ως εντελως αντιθετες αποψεις που καταφερνουν ομως να γεφυρωθουν γιατι ο ενας παρουσιαζει ενδιαφερον για τα λεγομενα του αλλου.Δεν το νομιζω καθολου.

Αφηστε που πλεον η κατασταση εχει παει πλεον στα ορια της γελοιοτητας απο την μερια του .Συνεχεια κανει μουτρα

katiakiss
12-10-2010, 05:10 PM
Hattie23… Κάτι μας κρύβεις νομίζω. Από τις 7\10 μέχρι σήμερα ασχολείσαι με τις όψεις … «αντιπάθειας»… άσε που η 7\10 είναι μία μέρα πριν γυρίσει η Αφροδίτη ανάδρομη και έχει ήδη αρχίσει τα «κουλά» της… Και είσαι και Σκορπιός… Και είναι και Ταύρος… Δεν τα αφήνεις τα σάπια; Δικοί σου άνθρωποι είμαστε! Πολλές όψεις Αφροδίτης… ¶ρη… Ήλιους διαβάζω…. :love:
Για πες τα μας καθαρά να καταλάβουμε! Η αντιπάθεια από τον έρωτα είναι μισό βήμα. (υπάρχει και μια σχετική παροιμία για τις αποστάσεις, που δεν μου επιτρέπει η αγωγή μου να την γράψω:embarrest).
Διπλή φορά όψεις ¶ρη\Αφροδίτη, έστω και αρνητικές, και θέλεις να σε πιστέψω τώρα εγώ; :weird:
Και αφού είσαι «ουδέτερη» τώρα πια… (14 μόλις μέρες μετά)…Γιατί σε κόφτει τι νιώθει αυτός;
Προσωπικά αρνούμαι να κοιτάξω χάρτες φίλων που συμπαθώ, όχι αυτούς που είμαι «ουδέτερη»…
Είχα κάτι να σου πω, αλλά δεν θα στο πω μέχρι να το παραδεχτείς ότι έχεις λιώσει για τον... :pleasantry: αντιπαθητικό! :σφύριγμα:

hattie23
12-10-2010, 05:46 PM
Μα απο εμενα δεν υπαρχει αντιπαθεια .Αντιθετα εγω εκανα προσπαθειες να τον προσεγγισω ,αυτος με αποφευγει και με βλεπει και του γυρνανε τα αντερα.Και οταν εχεις τετοια αντιμετωπιση χωρις να του εχεις κανει τιποτα (το αντιθετο μαλιστα) καθεσαι και σκεφτεσαι μηπως υπαρχει κατι αλλο που ο αλλος βλεπει πανω σου .Ασε που γενικα τρωγομαι με τα ρουχα μου σχετικα με το πως φαινομαι (για να συνδεθω και με αλλο ποστ ,που λεει εμας τους χτυπημενους απο κρονο ,κομπλεξαρισμενους).(Τωρα που μου θυμησες αναδρομη αφροδιτη εχω να πω ωχ! ωχ!).
Επισης οπως ειπα δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι σκορπιοι πρεπει να τα πανε καλα με τους ταυρους παντα?Ειχα σχεση με ταυρο και ηταν σκατα σε ολα τα επιπεδα και φιλους ταυρους τα πραγματα χλιαρα.Εγω αν και σκορπιος ψηφιζω Διδυμους και Υδροχοους δαγκωτο.:bigsmile:
Και εγω οταν την ειδα την συναστρια παραξενευτηκα ,λογικα επρεπε να βλεπουμε ο ενας τον αλλον και να παραμιλαμε ,οχι να τρεχει 100σταρι οταν με βλεπει.Μαθημενη δε απο διδυμο με οψη επισης αντιθεσης περιμενα οτι θα περεπε να ηταν στα γονατα αλλα αυτος φαινεται τοσο ψυχρος ωστε εγω θα ερωτευτω το ψυγειο μου στο τελος.Δεν παιζει σιγουρα απο την μερια του συμπαθεια αλλα απο εμενα δεν παιζει ουτε αντιπαθεια .Απλα ειμαι ξαφνιασμενη .Και τα προηγουμενα ποστ που εγραψα ειπα οτι δεν μου δινει σημασια εκεινος και σε που αυτοθαυμαζομαι που πρωτη φορα στα χρονικα δεν το πηρα επι πονου και εγωιστικα και ειπα απλα "ρε παιδι μου να μην με συμπαθει καθολου .Τι σκατα ?Τοσο αδιαφορη ?" καθαρα απο κομπλα ρωταω.
Τελος ,μπορει να παιζει μονο το τετραγωνο τελικα γιατι αν εχει γεννηθει μετα τις 12 το μεσημερι το σαιτ δεν δειχνει αυτη την οψη.Μην ξερωντας ωρα μπορει να αναιρουνται τα παντα.
:bigsmile: Αφησε με εδω καληνυχτα παω να του πω και να φιληθουμε στο μαγουλο σαν φιλοι οταν χωριζετε η παρεα και πολις τον φιλαω τον εχω πιασει να σκουπιζει το μαγουλο του με αηδια .Δεν υπαρχει σου λεω .
Και ο Μπραντ Πιτ να ηταν δεν μπορεις να τον ερωτευτεις οταν κανει σαν δημοτικο.

aktina
12-10-2010, 06:00 PM
Αφού το πρόβλημα είναι δικό του και δεν υπάρχει έρωτας (όπως υποστηρίζεις) γιατί σε απασχολεί τόσο πολύ;:toung:
Κάτι δε κολλάει...

katiakiss
12-10-2010, 06:10 PM
Μα απο εμενα δεν υπαρχει αντιπαθεια .Αντιθετα εγω εκανα προσπαθειες να τον προσεγγισω ,αυτος με αποφευγει και με βλεπει και του γυρνανε τα αντερα.Και οταν εχεις τετοια αντιμετωπιση χωρις να του εχεις κανει τιποτα (το αντιθετο μαλιστα) καθεσαι και σκεφτεσαι μηπως υπαρχει κατι αλλο που ο αλλος βλεπει πανω σου .Ασε που γενικα τρωγομαι με τα ρουχα μου σχετικα με το πως φαινομαι (για να συνδεθω και με αλλο ποστ ,που λεει εμας τους χτυπημενους απο κρονο ,κομπλεξαρισμενους).(Τωρα που μου θυμησες αναδρομη αφροδιτη εχω να πω ωχ! ωχ!).
Επισης οπως ειπα δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι σκορπιοι πρεπει να τα πανε καλα με τους ταυρους παντα?Ειχα σχεση με ταυρο και ηταν σκατα σε ολα τα επιπεδα και φιλους ταυρους τα πραγματα χλιαρα.Εγω αν και σκορπιος ψηφιζω Διδυμους και Υδροχοους δαγκωτο.:bigsmile:
Και εγω οταν την ειδα την συναστρια παραξενευτηκα ,λογικα επρεπε να βλεπουμε ο ενας τον αλλον και να παραμιλαμε ,οχι να τρεχει 100σταρι οταν με βλεπει.Μαθημενη δε απο διδυμο με οψη επισης αντιθεσης περιμενα οτι θα περεπε να ηταν στα γονατα αλλα αυτος φαινεται τοσο ψυχρος ωστε εγω θα ερωτευτω το ψυγειο μου στο τελος.Δεν παιζει σιγουρα απο την μερια του συμπαθεια αλλα απο εμενα δεν παιζει ουτε αντιπαθεια .Απλα ειμαι ξαφνιασμενη .Και τα προηγουμενα ποστ που εγραψα ειπα οτι δεν μου δινει σημασια εκεινος και σε που αυτοθαυμαζομαι που πρωτη φορα στα χρονικα δεν το πηρα επι πονου και εγωιστικα και ειπα απλα "ρε παιδι μου να μην με συμπαθει καθολου .Τι σκατα ?Τοσο αδιαφορη ?" καθαρα απο κομπλα ρωταω.
Τελος ,μπορει να παιζει μονο το τετραγωνο τελικα γιατι αν εχει γεννηθει μετα τις 12 το μεσημερι το σαιτ δεν δειχνει αυτη την οψη.Μην ξερωντας ωρα μπορει να αναιρουνται τα παντα.
:bigsmile: Αφησε με εδω καληνυχτα παω να του πω και να φιληθουμε στο μαγουλο σαν φιλοι οταν χωριζετε η παρεα και πολις τον φιλαω τον εχω πιασει να σκουπιζει το μαγουλο του με αηδια .Δεν υπαρχει σου λεω .
Και ο Μπραντ Πιτ να ηταν δεν μπορεις να τον ερωτευτεις οταν κανει σαν δημοτικο.Μας έχεις δώσει πολλά στοιχεία για το έγκλημα… Αρκετά παιδί μου. Κατάλαβα. Λοιπόν, για να αποφανθούμε για μια συναστρία, πρέπει να δούμε τους χάρτες. Χάρτες δεν έχουμε, αλλά και να είχαμε… Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι η διπλή φορά όψεων ¶ρη\Αφροδίτη δίνει έλξη, του κερατά θα την έλεγα, στην απλή γλώσσα. Το ότι είναι αρνητική και στις δύο, ίσως να φταίει για τα παρατράγουδα των συμπεριφορών. ( εσύ πάλι γιατί λυσσάς; )
Ο Κρόνος λίγο μας νοιάζει…Εκτός κι αν σκοπεύεις να τον παντρευτείς.
Οι Ερμής σας σε αντίθεση δεν είναι το τέλος του κόσμου. Δεν επικοινωνείτε με τα μάτια, αλλά με λίγη καλή θέληση, έχετε μια ένδειξη ότι θα μπορούσατε, μόλις ξεπερνούσατε τα μπλοκαρίσματα, να έχετε συζητήσεις και πάνω από 5 λεπτά! (ολόκληρα!)
Όσο για το σκούπισμα του φιλιού… Μη δίνεις και ιδιαίτερη βάση. Τέτοια απροκάλυπτη συμπεριφορά, συνήθως είναι για να δημιουργεί εντυπώσεις. Το ξεκάρφωμα.
Γνώμη μου είναι να μην βγαίνετε μαζί αφού εσύ είσαι «ουδέτερη» και αυτός κάνει «μούτρα». Για ποιο λόγο χαλάτε τη ζαχαρένια σας;
Μέχρι εδώ, καλά είναι. Μετά θα βγούμε…. :offtopic: :bigsmile:

hattie23
12-10-2010, 08:06 PM
Το προβλημα ειναι οτι, το προβλημα απο εξω ,μεταφερθηκε μεσα .Συγκατοικουμε πλεον μαζι με δυο αλλους φιλους μας .αλλα ξεχασα να προσθεσω δυο αλλα βασικα στοιχεια πρωτον,δεν ειμαι σιγουρη γιατι δεν μιλαει για τα προσωπικα του αλλα νομιζω εχει σχεση και εγω κατι εχω βρει (αλλα το βρηκα την πρωτη μερα της αναδρομης Αφροδιτης απο οτι ειδα οποτε κλαφτα Χαραλαμπε ...Και μου φαινονταν τοοοοσο ωραιο αυτο το κεραυνοβολο επρεπε να το περιμενω :bigsmile:)
Τελοσπαντων μην βγουμε off,δεν παιζει τιποτα εκ του πονηρου,τρωγομαι γενικως με τους αλλους:cheesy:

Δείμων
13-10-2010, 02:27 AM
Φτιάξε κι ένα σύνθετο από περιέργεια. Σύγκρινέ τον με τον δικό του.

hattie23
13-10-2010, 09:40 AM
Συνθετος χωρις ακριβη ωρα δεν θα ξερω σε ποιον οικο πεφτει καθε πλανητης .Αλλα και παλι ο συνθετος μου φαινεται καλος,καλυτερος απο την συναστρια .
Αν εξαιρεσουμε τον Ερμη μου σε τετραγωνο με τον κρονο του ,και τον κρονο μου σε τετραγωνο με τον δια του .
Υπαρχουν και δυο αντιθεσεις. Μεταξυ του ωροσκοπου μου και του αρη του και ο χειρωνας σε αντιθεση με τον ουρανο του (αλλα την τελευταια οψη την εχω σχεδον με ολους που βρισκομαστε κοντα στην ηλικια ,οποτε τιποτα το ιδιαιτερο).
Κατα τα αλλα η αντιθεση ηλιου -σεληνης και ηλιου-αφροδιτης εχω διαβασει οτι ειναι αρκετα καλες και η αφροδιτη συνοδο με σεληνη και συνοδο με δια.Καταπληκτικες οψεις .

Δεν θα μπορουσα βρε Γιαννη να ειχα τετοιες οψεις με τα αγορια που ειχα ως τωρα στο συνθετο?Που κοπανουσαν κατι σεληνη σε τετραγωνο με το κρονο και πλουτωνα και αρη ,αφροδιτη τετραγωνο ποσειδωνα και χτυπουσα το κεφαλι μου στον τοιχο για χρονια .:laugh:

Το συμπαν σπαει πλακα μου φαινεται . Παντως τωρα που εχω μια εικονα ,υποψιαζομαι οτι ειναι μαλλον "παιδιαστικα" κολπα για να τον προσεξω οι αντιδρασεις του (και καλυτερα να το σκεφτομαι ετσι παρα να λεω "οτι ειμαι αορατη για εκεινον μεχρι και αντιπαθης".)
Καλο χειμωνα σας ευχομαι

Δείμων
13-10-2010, 10:04 AM
Θα ξαναγίνω κακός με εκείνο τον γενέθλιο Κρόνο σου :toung: Τέλος πάντων για ποιο χειμώνα μιλάς, στο Ελλάντα έχουμε Νοτιά με 25-30 βαθμούς και σήμερα το κλασικό σύννεφο σκόνης από Σαχάρα. Καλά είσαι εκεί που βρίσκεσαι! :bigsmile:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
13-10-2010, 10:05 AM
Παντως τωρα που εχω μια εικονα ,υποψιαζομαι οτι ειναι μαλλον "παιδιαστικα" κολπα για να τον προσεξω οι αντιδρασεις του
Καλο χειμωνα σας ευχομαι


και βαιβαια ειναι παιδιαστικα αυτα που οπως μας λες κανει..
και φοβερη αγενεια θα προσθετα
αυτο δεν το κανει ουτε ενα 3χρονο νηπιο να σκουπιζει το μαγουλο του
επειδη τον φιλησε καποιος που δεν ηθελε .
Νομιζω οτι αξιζεις καλυτερη συμπερηφορα
και οχι μια συμπερηφορα που ουτε ενα μωρο δεν φερεται ετσι
αμα τι αλλο βρε κοριτσι μου
δεν του σκοτωσες την μανα και τον πατερα του.
Αιντε απο κει αγορι μου με τα κομπλεξικα σου πεστου..:nuts::laugh:

φιλικα κουκι:love:

konstantina318
13-10-2010, 10:41 AM
Καλά βρε παιδί μου δε χάθηκε κι ο κόσμος άμα σκουπίστηκε ο άνθρωπος..μπορεί να είναι υποχόνδριος σε θέματα καθαριότητας:bigsmile:
Μήπως έχει κανένα Παρθένο σε κρίσιμη θέση η όψη?:toung:

katiakiss
13-10-2010, 10:50 AM
Καλά βρε παιδί μου δε χάθηκε κι ο κόσμος άμα σκουπίστηκε ο άνθρωπος..μπορεί να είναι υποχόνδριος σε θέματα καθαριότητας:bigsmile:
Μήπως έχει κανένα Παρθένο σε κρίσιμη θέση η όψη?:toung:Μου αρέσει που ασχολείσαι και απαντάς στα νάζια του «τραβάτε με κι ας κλαίω». Η κατάσταση είναι σαφής. «Εδώ υπάρχει μια αντιπάθεια μεγάλη κι εσύ μιλάς για κάτι πράγματα απλά…». Hattie23…η μοίρα σου είναι προδιαγεγραμμένη, για να μην πω «σακατεμένη» που λέει και το τραγούδι… Τον ερωτεύτηκες…Ωραία πράγματα είναι αυτά…. Μικρή είσαι… Περαστικά!

katiakiss
13-10-2010, 11:00 AM
Επίσης hattie-άκη23, κοντοζυγώνει η εξεταστική και σε βλέπω αρκούντως χαλαρή. Χαλαρώσατε το παρεάκι εκεί και το ρίξατε στη φοιτητική ζωή. Πλερώνουν οι γονείς και έχουμε κρίση. Δεν ξέρω που την έχεις την Αφροδίτη σου, αλλά χωρίς να δω τον χάρτη σου, «πες αλεύρι!»…Ο Κρόνος σε γυρεύει!

hattie23
13-10-2010, 04:06 PM
Ναι ποσο σας ζηλευω !Εδω σημερα ειμαστε αγκαλια με τα καλοριφερ radiateurs γαλλιστι :laugh:.

Οσο για το οτι ειμαι χαλαρη ,ναι πρεπει να στρωθω αλλα δεν ειναι λογο παρεας ,μαλλον ο κρονος μου εχει παραχαλαρωσει τελευταια και απο οργανωση μηδεν. Πρεπει να στρωθω ,οσους για τους υπολοιπους τρεις της παρεας αυτοι δουλευουν (μονο εγω τρωω ακομα απο τα ετοιμα (οπως μου λεει συχνα εκεινος)

Ξεχασα να αναφερω οτι αμα μας πιασει ο κρονος στα γλυκα του τα χερακια ,θα μας παρει και θα μας σηκωσει και τους δυο.Εγω τον εχω σε συνοδο με τον Ηλιο στο γενεθλιο ,αυτος τον εχει σε συνοδο με την σεληνη του στο δικο του χαρτη .

Οποτε καταλαβαινετε η μια ειχε προβλημα με τον πατερα ο αλλος ολο και καποιο προβληματακι δεν θα ειχε με την μητερα του (δεν μπορει ).

Και αν κρινω απο την ηλιακη μου επιστροφη φετος πολυς κρονος θα πεσει :laugh:

Αλλα Γιαννη περιμενω και καλα πραγματα φετος .Τι στο καλο ολοκληρη συνοδο αφροδιτη με Αρη εχω στο προοδευτικο μου και στο ηλιακο μου τοξο ενα εξαγωνακι αναμεσα στους πλανητες αυτους και να το προχωρησω λιγο παραπανω αφροδιτη εξαγωνο με κρονο .

Και ναι ηρθε η στιγμη να δικαιωσω και εσενα και τον κρονο μου .Αν ειναι να κολλαω με ανδρες πανω απο 15-20 χρονια λογο κρονου ας γινει και αυτο αμα ειναι να μην μου σκουπιζονται οταν τους φιλαω :laugh:

Να παιρνουμε το ΠΙ και να πηγαινουμε στην πλατεια για κανενα γιουρτι :laugh:

Οχι απλα εχουμε βγει εκτος θεματος ,το εχουμε κανει "επιτελους μαζι " .Ας μαζευτουμε:embarrest

hattie23
13-10-2010, 04:14 PM
26 εγω και με την οψη κρονου -ηλιου γενεθλιο παω γυρω στα 28 χρονια μεγαλυτερος ,πρεπει να ειναι γυρω στα 50 η ηλικιακη ομαδα ,ενταξει υπερβολικο το σχολιο με το ΠΙ :cheesy:

Χρυσάνθη
13-10-2010, 04:19 PM
Ε για ενα ακόμα ποστ δε θα γίνει και τίποτα....! και επανέρχομαι στα θέματα της καλής μας Hattie23, μην την αφήσουμε με την απορία και δεν της εξηγήσουμε ΤΙ άραγε σημαίνει η σύνοδος προοδευτικού ¶ρη με Αφροδίτη!!!!!! Υποθέτω ότι ουδεμία σχέση έχει με την αντιπάθεια... Ιδέες κανείς?? (έτσι γιατί νοιάζομαι για το συνάνθρωπο....)
Επίσης δεν έχει ατονήσει ο Κρόνος σου αλλά ο Δίας σου..... για τα φοιτητικά εννοώ φρόντισε να τον ενδυναμώσεις...τι μου λέτε εσείς για τον Κρόνο, αν σε βρει το χάδι του Δία εκεί να δεις επιδόσεις!!!!!!!

hattie23
13-10-2010, 06:12 PM
Οχι ξερω ,ξερω ,ας ελπιζουμε οτι δεν θα παει στραφι γιατι φετος τρωει και η σεληνη μου κρονο και μπορει να περασει η καημενη η αφροδιτη και εγω ...(ας μην θυμωσουμε αλλο διαχειριστες και την κατια (ωραιο το αρθρο που εγραψες για τους συζυγους,εχω υποπεσει και εχω σε τετοια ατοπηματα.σορρυ :cry:).
Αλλα οπως ειδα το βλεμμα του σημερα και το συμπαν να περνουσε απο πανω μας ,δεν προκειται να δειξει ιχνος συμπαθειας,οποτε κλεινομαι στο δωματιο μου.Και αν με θελησει κατι ,ξερω ,συνηθως μου γρυλιζει να ανοιξω:bigsmile:

joanna1975
14-10-2010, 02:31 PM
Καλησπέρα! Πάντως είμαι σίγουρη ότι πρέπει να υπάρχουν όψεις αντιπάθειας!
Έχουμε μια κοπέλα στη δουλειά που όταν ανοίγει το στόμα της να μιλήσει επιεικώς μας έρχετε να της σκάσουμε μπουνιές!!!!Μιλάει απιστευτα απότομα, είναι τρομερά ανάγωγη και προσβλητική. Χθες ειλικρινά σεβάστηκα τον χώρο στον οποίο εργάζομαι, αν ήμασταν εκτός εταιρείας θα την είχα αρπάξει τουλάχιστον απο τα μαλλιά!!!Και επειδή το έχω συζητήσει και με άλλους συναδέλφους και έχουν και αυτοί πρόβλημα με την συμπεριφορά της, δηλαδή δεν είναι μόνο γνώμη δική μου!!!
Γιαυτό πιστεύω ότι είτε όψεις, είτε πολλοί πλανήτες σε ζώδιο ή οίκους, μπορεί να υπάρχουν ενδείξεις ότι ένας άνθρωπος ίσως είναι αντιπαθητικός!!!
Αφού υπάρχουν ενδείξεις σε ένα χάρτη ότι κάποιος είναι γοητευτικός, μαγνητικός γιατί να μην υπάρχουν και ενδείξεις ότι κάποιος είναι αντιπαθητικός (σαν την συνάδελφο!!!!)
Δυστυχώς δεν έχω τα στοιχεία της για να ανεβάσω τον χάρτη της!!!!

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
14-10-2010, 02:45 PM
Καλησπέρα! Πάντως είμαι σίγουρη ότι πρέπει να υπάρχουν όψεις αντιπάθειας!
Έχουμε μια κοπέλα στη δουλειά που όταν ανοίγει το στόμα της να μιλήσει επιεικώς μας έρχετε να της σκάσουμε μπουνιές!!!!Μιλάει απιστευτα απότομα, είναι τρομερά ανάγωγη και προσβλητική. Χθες ειλικρινά σεβάστηκα τον χώρο στον οποίο εργάζομαι, αν ήμασταν εκτός εταιρείας θα την είχα αρπάξει τουλάχιστον απο τα μαλλιά!!!Και επειδή το έχω συζητήσει και με άλλους συναδέλφους και έχουν και αυτοί πρόβλημα με την συμπεριφορά της, δηλαδή δεν είναι μόνο γνώμη δική μου!!!
Γιαυτό πιστεύω ότι είτε όψεις, είτε πολλοί πλανήτες σε ζώδιο ή οίκους, μπορεί να υπάρχουν ενδείξεις ότι ένας άνθρωπος ίσως είναι αντιπαθητικός!!!
Αφού υπάρχουν ενδείξεις σε ένα χάρτη ότι κάποιος είναι γοητευτικός, μαγνητικός γιατί να μην υπάρχουν και ενδείξεις ότι κάποιος είναι αντιπαθητικός (σαν την συνάδελφο!!!!)
Δυστυχώς δεν έχω τα στοιχεία της για να ανεβάσω τον χάρτη της!!!!

εγω δεν νομιζω οτι υπαρχουν οψεις αντιπαθειας
περι κολοχαρακτηρα μαλλον μου φερνει η συναδερφος σου:toung::bigsmile:
και επομενο ειναι τετοια ατομα να γινονται αντιπαθητικα
απο ολους

Δείμων
14-10-2010, 02:55 PM
...έχουν και αυτοί πρόβλημα με την συμπεριφορά της..

Ναι, αυτό την κάνει γενικά παλιοχαρακτήρα και δεν είναι κάτι προσωπικό όπως εδώ. Θεωρητικά το βρίσκουμε πιο εύκολα.



Αν ειναι να κολλαω με ανδρες πανω απο 15-20 χρονια

Ο Κρόνος λειτουργεί και ανάποδα, σε 15-20 χρόνια μπορεί να σου αρέσουν άντρες 15-20 χρόνια μικρότεροί σου.. :embarrest Γενικά στις σχέσεις ευνοεί τις διαφορές ηλικίας.

Α, και κάτι που μου ήρθε χθες - το ότι σκουπίστηκε με το που τον φίλησες μπορεί να ήταν από το κραγιόν ή το make up αν φορούσες. Μερικοί άντρες δεν τα αντέχουμε.

joanna1975
14-10-2010, 03:26 PM
εγω δεν νομιζω οτι υπαρχουν οψεις αντιπαθειας
περι κολοχαρακτηρα μαλλον μου φερνει η συναδερφος σου:toung::bigsmile:
και επομενο ειναι τετοια ατομα να γινονται αντιπαθητικα
απο ολους

Έχεις δίκιο τελικά δεν το είχα σκεφτεί έτσι!!!:bigsmile:
Υπάρχει κάποιο άρθρο που να δείχνει τις ενδείξεις ότι κάποιος ίσως και μην είναι και ο καλύτερος άνθρωπος;!!!(Για να το πω κάπως ευγενικά!!!

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
14-10-2010, 04:12 PM
Έχεις δίκιο τελικά δεν το είχα σκεφτεί έτσι!!!:bigsmile:
Υπάρχει κάποιο άρθρο που να δείχνει τις ενδείξεις ότι κάποιος ίσως και μην είναι και ο καλύτερος άνθρωπος;!!!(Για να το πω κάπως ευγενικά!!!

δεν ξερω αγαπητο μελος τζοανα
αλλα και παλι για σενα μπορει να ειναι ο χειροτερος
και για αλλους να ειναι καλος
σε ολους εχει τυχει να υπαρχει καποιος αναγωγος ,αξεστος προσβλητικος ξερολας
παλιοχαρακτηρας
μπορει να ειναι μορφωμενα ατομα με διπλωματα και ντοκτορα
απο εδω εως την Αμερικα
μπορει να ειναι και αμορφωτα
μπορει να ειναι υπουλα και να κανουν πιο χοντρη ζημια
και να τραβας τα μαλλια σου..
.μπορει...μπορει...πολλα..μπο ει..
ομωςστην πορεια της ζωης
μας πεφτουν και τετοιοι κολοχαρακτηρες:cry:
εμεις ομως δεν δινουμε σημασια
μαθαινουμε να μην χαλιομαστε
και να τους αποφευγουμε

με αγαπη κουκι:bigsmile::love:

joanna1975
14-10-2010, 04:26 PM
Σ' ευχαριστώ πολύ Δέσποινα!!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

hattie23
14-10-2010, 08:41 PM
Ναι, αυτό την κάνει γενικά παλιοχαρακτήρα και δεν είναι κάτι προσωπικό όπως εδώ. Θεωρητικά το βρίσκουμε πιο εύκολα.




Ο Κρόνος λειτουργεί και ανάποδα, σε 15-20 χρόνια μπορεί να σου αρέσουν άντρες 15-20 χρόνια μικρότεροί σου.. :embarrest Γενικά στις σχέσεις ευνοεί τις διαφορές ηλικίας.

Α, και κάτι που μου ήρθε χθες - το ότι σκουπίστηκε με το που τον φίλησες μπορεί να ήταν από το κραγιόν ή το make up αν φορούσες. Μερικοί άντρες δεν τα αντέχουμε.

A, οχι δεν παιζω πανω που παω να συμβιβαστω με τους γκριζους κροταφους των 50 και κατι ,ξαφνικα οταν παω σαραντα να το ριξω στην Σακελλαριου "οι σαρανταρες ισων με δυο εικοσαρες " :laugh: και να την παθω σαν την Ταμιλα Κουλιεβα στην "Στην ζωη που δεν εζησα " η ακομα χειροτερα σαν τον Μπετζαμην Μπατον στην ομωνυμη ταινια ..Αυτου και αν του ηρθαν παραξενα τα πραγματα.:toung:
Μπα δεν φοραω τιποτα σχεδον στο προσωπο μου ..αντε λιγο μασκαρα .
Τελοσπαντων ,για να ξαναγυρισω γενικα στο θεμα

Λεω εγω τωρα μηπως τελικα οι σχεσεις Αρη και Αφροδιτη σε δυσκολες οψεις φερνουν καμμια φορα αντιθετα αποτελεσματα απο τα αναμενομενα .

Εχω μπροστα μου αλλους τρεις χαρτες προηγουμενων ατομων παλι με τους οποιους δεν ειχα καλυτερη σχεση .

Ο πρωτος ειναι χαρτης πρωην που ειχαμε Αρη σε αντιθεση με αφροδιτη και παλι ειχαμε μια σχεση πολυ περιεργη .Οκ η φυσικη ελξη ηταν σπουδαια ,δεν λεω :embarrest
Αλλα και πριν και μετα ειχαμε μια απιστευτη ενταση αναμεσα μας που μας εκανε να εκνευριζομαστε και να μαλωνουμε χωρις λογο με το παραμικρο.

Με εναν αλλον ειχα Αφροδιτη συνοδο με Αρη και παλι ομως λειτουργουσε πολυ διαλυτικα

Και τωρα βλεπω οτι τετραγωνο και αντιθεση που υπαρχει αναμεσα μας ,με αποσυντονιζει τελειως:wacko:

Δηλαδη απο την μια λεω "Δεν με νοιαζει ,ειναι πολυ μ... ,ετσι οπως κανει " και αδιαφορω απο την αλλη στεναχωριεμαι και κολλαω με την συμπεριφορα του (τοσο που σαν σκορπιος σκεφτομαι να τον "ριξω" μονο και μονο για να τον παρατησω μετα στα κρυα του λουτρου .:embarrest.Ευτυχως που ο κρονος που βαραινει τον ηλιο με κανει να εχω συστολη :toung: )

Παντως επιμενω οτι αυτες οι αρνητικες οψεις εχουν περιεργη επιδραση πανω μου :bigsmile:

Αν βεβαια το ψαξουμε απο ψυχολογικη πλευρα ,τυπου υποσυνειδητο και ετσι ,μπορει αυτες οι οψεις να λειτουργουν οντως ως μεγαλοι μαγνητες αλλα να μην δενει το γλυκο σε αλλους τομεις και να βγαινει η καταπιεσμενη λιμπιντος ως κακια,αντιπαλοτητα και εχθρα και αντι να τον βαλεις κατω τον αλλον να θελεις να τον πλακωσεις στις γρηγορες και να ξεμπερδευεις .

Παντως ποτε δεν καταφερα να συνεννοηθω με αγορι που να επηρεαζει τον αρη η την αφροδιτη μου με οψεις .

Εκτος πια αν το παμε εντελως αλλου και επειδη η γενια μου εχει φαει και ενα Τσερνομπιλ στην μαπα (κοντα ειμαστε αλλωστε με ουκρανια) δεν μπορουμε να συντονιστουμε ουτε για να πεσουμε στο κρεβατι :laugh:..ΤΙ να πω

Οταν βλεπω τετοιες οψεις ξερω οτι κατι δεν θα κολλησει καλα

Χρυσάνθη
15-10-2010, 12:04 AM
Η Αφροδίτη σου (και ο ¶ρης σου ενδεχομένως..) είναι καλά τοποθετημένοι από θέση και οίκο? Μήπως βάλλονται από κάποιον βαρύ πλανήτη?

hattie23
15-10-2010, 08:39 AM
Η αφροδιτη μου ειναι στον 5ο οικο στον τοξοτη .Τωρα απο οψεις τα αλλα σαιτς μου βγαζουν οψεις αλλα με μεγαλη ανοχη .Ενα τριγωνο με την σεληνη 8 ανοχη,και συνοδους με ποσειδωνα και ουρανο επισης με 8 ανοχη.Αλλα δεν τις υπολογιζω ουτε και εγω .
Γενικα εχω την αποψη στο θεμα οτι επιρεαζομαι ειτε απο προοδευτικα ,διευλευσεις και συναστρια με το αλλο παρα απο αυτες τις οψεις (και καλυτερα απο να ειχα "επαφες" με ποσειδωνα και ουρανο και μαλιστα συνοδο).
Απο την αλλη ο Αρης ειναι στον Αιγοκερω στον 6ο οικο και κανει εξαγωνο με κρονο αν παρουμε παλι μεγαλη ανοχη .Κατα τα αλλα ,και οι δυο μου πλανητες ειναι χωρις οψεις με βαση το προγραμμα εδω .
Δεν θα ελεγα οτι βαλλονται ,μαλλον ειναι και αυτο σε αντιπαλοτητα :bigsmile:
Γενικα ο μισος μου χαρτης εχει κυρηξει πολεμο με τον αλλον μισο ,απο ολες τις αποψεις :laugh:

Μητσάκος
15-10-2010, 09:38 AM
Η αφροδιτη μου ειναι στον 5ο οικο στον τοξοτη .Τωρα απο οψεις τα αλλα σαιτς μου βγαζουν οψεις αλλα με μεγαλη ανοχη .Ενα τριγωνο με την σεληνη 8 ανοχη,και συνοδους με ποσειδωνα και ουρανο επισης με 8 ανοχη.Αλλα δεν τις υπολογιζω ουτε και εγω .
Γενικα εχω την αποψη στο θεμα οτι επιρεαζομαι ειτε απο προοδευτικα ,διευλευσεις και συναστρια με το αλλο παρα απο αυτες τις οψεις (και καλυτερα απο να ειχα "επαφες" με ποσειδωνα και ουρανο και μαλιστα συνοδο).
Απο την αλλη ο Αρης ειναι στον Αιγοκερω στον 6ο οικο και κανει εξαγωνο με κρονο αν παρουμε παλι μεγαλη ανοχη .Κατα τα αλλα ,και οι δυο μου πλανητες ειναι χωρις οψεις με βαση το προγραμμα εδω .
Δεν θα ελεγα οτι βαλλονται ,μαλλον ειναι και αυτο σε αντιπαλοτητα :bigsmile:
Γενικα ο μισος μου χαρτης εχει κυρηξει πολεμο με τον αλλον μισο ,απο ολες τις αποψεις :laugh:
Tέσσερις μοίρες δεν είναι δα και μεγάλη ανοχή, μια χαρά πρέπει να δουλεύει το εξαγωνάκι... Και πρέπει να υπολογίζεις μάλλον και το τρίγωνο με τον Β.Δ. ...

hattie23
15-10-2010, 09:47 AM
Παντως εδω ο χαρτης μου βγαζει μονο αφροδιτη τριγωνο μεσουρανημα και αρη σε τετραγωνο με μεσουρανημα.τιποτα αλλο:embarrest

hattie23
18-10-2010, 10:20 PM
Σημερα σαν να αλλαξε ο ανεμος :toung:.Καταφεραμε να μιλησουμε σαν ανθρωποι και τελικα δεν ειναι τοσο μ... οσο τον περιμενα .εντυπωσιαστηκα:laugh: Μαλλον θα φταιει η αναδρομη αφροδιτη.Μου ανοιχτηκε και του ανοιχτηκα ( αν και ξερω οτι μιλαω πολυ οταν με πιανει και θα το μετανοιωσω).
Και μαλιστα σημερα με αγκαλιασε κιολας για να με παρηγορησει για κατι που εγινε και ειπε "θες να παω να τον δειρω ".(και να μην λετε ο τυπος εχει σχεση και μαλιστα πολυ φρεσκια και ζωντανη (σαν το γιαουρτι που λεγανε καποτε:laugh:) ) Για να πω την αληθεια ψιλοζηλευψα γιατι ηταν πολυ γλυκος σημερα και συμπαραστατικος ΑΛΛΑ εχωντας υποψη οτι εχουμε αναδρομη αφροδιτη αυτο μπορει να θολωνει τα νερα πολυ.(αλλα θα αναφερω διαπιστωσεις σε αλλο σχετικο ποστ).Και να ξαναρχισει τα κουλα του παλι με την ορθροδρομη.
Σαν γνησιος σκορπιος δεν εμπιστευομαι τις ξαφνικες καλοσυνες .Τι τζαμπα βγηκε το ονομα οτι ειμαστε καχυποπτοι ?
Για να γυρισω στο θεμα διαβασα σε μια ιστοσελιδα οτι αν εχεις αφροδιτη στον 9 οικο στο συνθετο αυτο μπορει να σε φερνει κοντα με τον αλλον σε πνευματικο επιπεδο αλλα τελικα να μην μπορεσετε να ταιριαξετε και να εχετε μια αποσταση μεταξυ σας η αν εχετε αφροδιτη στον 6ο οικο στην συναστρια αυτη την φορα μπορει να σκεφτεσαι οτι δεν εχετε πολλα κοινα σημεια με τον αλλον παραμονο οτι σας δενει μια "υποχρεωση" (οντως τωρα μας δενει η υποχρεωση οτι μοιραζομαστε το σπιτι),νιωθω λιγο σαν να βαζω την αφροδιτη μου στον 6ο οικο του (δεν ξερω οικοθεσια :sad: δυστυχως και οσο και αν εκανα συνδυασμους δεν εβγαλα ακρη).