PDA

View Full Version : Ακμές οίκων



SONIA64
23-07-2005, 10:06 PM
Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις ακμές των οίκων γιατί με κατέπληξε το γεγονός ότι στον γενέθλιο χάρτη μου και στον γενέθλιο χάρτη της ανηψιάς μου,1η κόρη του αδελφού μου, έχουμε τους ίδιους ακριβώς πλανήτες στις ίδιες θέσεις σε διαφορετικές μοίρες.
Ακριβώς το ίδιο διαπίστωσα στους γενέθλιους χάρτες της ανηψιάς μου, 2ης κόρης του αδελφού μου με της μητέρας της.
Σκέφτηκα μήπως έχει σχέση το γεγονός ότι εγώ είμαι Κριός με ωροσκόπο Ζυγό και η 1η ανηψιά μου Λέων με ωροσκόπο Ζυγό επίσης και της 2ης ανηψιάς μου το ζώδιο είναι Σκορπιός με ωροσκόπο Λέων και της μητέρας της Παρθένος με ωροσκόπο Λέων κι αυτό.Έχουν σχέση οι ωροσκόποι λοιπόν ή απλά έτυχε να ειναι έτσι ή συμβαίνει κάτι άλλο;;Συγνώμη για την αυθόρμητη τοποθέτηση μου απλά μετά την διαπίστωση αυτή μου δημιουργήθηκε μεγάλη κατάπληξη και απορία.
Ευχαριστώ

Άκης Αντωνίου
24-07-2005, 09:47 PM
Αγαπητη Σονια64 θα ηθελα να σου επισημανω πως και στην Αστρολογια ηπαρχει κληρονομικοτητα. Η εγγλεζικη ονομασια του Ωροσκοπου ειναι Ascedant που σημαινει κληρονομος , συνεχιστης κλπ. Ετσι βλεπεις πως ενα παιδι με μπαμπα Ιχθυ με Αιγοκερω και μαμα Ταυρο με Παρθενο το παιδι θα βγει με Ωροσκοπιο ή ζωδιο με τα προαναφερομενα ζωδια ή τα απεναντι τους. Βλεπεις οι νομοι του Μεντελ υπαρχουν και εδω!!!


Ακης Αντωνιου

SONIA64
24-07-2005, 10:54 PM
Φοβερό!Μου έκανε μεγάλη εντύπωση.Θα ήθελα πολύ να μάθω σχετικά με όλα αυτά γιατί ειμαι σίγουρη ότι υπάρχουν κι άλλα...
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση