PDA

View Full Version : δημόσιο



godis
18-03-2010, 10:27 AM
καλημέρα σε όλους!!!
θα ήθελα να ρωτήσω πως φαίνεται οτι κάποιος θα μπεί στο δημόσιο και αν θα κάνει ανώτατες σπουδές?

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
18-03-2010, 10:33 AM
καλημέρα σε όλους!!!
θα ήθελα να ρωτήσω πως φαίνεται οτι κάποιος θα μπεί στο δημόσιο και αν θα κάνει ανώτατες σπουδές?

κανε μια αναζητηση εχουμε ανοιξει αυτο το θεμα
με τις ανωτερες σπουδες

MARJORY
20-03-2010, 10:55 AM
καλημερα!για το δημοσιο γενικα νομιζω οτι φαινεται απο τον κρονο σε 10 ο κ 11ο

scorpio_
20-03-2010, 08:58 PM
Gia sas!!!
Μπράβο MARJORY!! Εγώ που είμαι Δημόσιος υπάλληλος έχω τον Κρόνο στο 11 οίκο.Γενικά πιστεύω ότι οι ανώτερες σπουδές και η επιτυχία στα επαγγελματικά φένεται βασικά από το 10 οίκο και το Ζενιθ αλλά επίσης και η θέση του Δία μπορεί να μας δείξει την κλίση που έχει ένα άτομο στις σπουδές του.

Φιλικά

scorpio

MARJORY
24-03-2010, 12:25 PM
η θεση του δια θα ελεγα οτι δινει καθαρα την αναπτυξη στον οικο!φιλη μου με δια στον 11ο ανακυκλωνει σαν τρελη,κ αν τυχει να πεταξουμε ανακυκλωσιμο υλικο δεν δισταζει να τσακωθει!αλλη περιπτωση με δια στον 12ο,μπορω να πω οτι ειναι σαν τον ερημιτη στην ταρω,μοναχικος,αγαπαει να αναλυει τι σημαινει "αγαπη"στην οποια λεξη δινει μια ανωτερη εννοια!( ο ποσειδωνας σαν ανωτερη οκταβα της αφροδιτης)ο διας ειναι πιο φιλοσοφικος κ εσωτερικος(παραδοσιακος κυβερνητης των ιχθειων)ενω ο κρονος αναζηταει την επαγγελματικη ασφαλεια κ αναπτυξη (απεναντι απο καρκινο ο οποις ειναι επισης τησ ασφαλειας αλλα της συναισθηματικης)(ετσι εξηγειται νομιζω κ η συμπληρωση)συγνωμη αν ξεφυγα εντελως αλλα νομιζω οτι ολα συνδεονται με τα συμπληρωματικα κ ηθελα να το αναλυσω για να καθαρισω τη ροη της σκεψης μου κ να γινω κατανοητη...οσο για τον 10 οικο,ενας διας στον 10ο δεν δινει υποχρεωτικα "αστερια "πρεπει να υποστηριζεται κ απο οψεις,αλλα ναι,νομιζω δινει φημη (αλλα διαφορετικη απο τον κρονο ο οποιος ειναι πιο εγκρατης)που εχει να κανει με το ζωδιο που ειναι στον 10 κ ,τον κυβερνητη του κ φυσικα ποιου οικου ειναι ο διας κυβερνητης!!!!ευχαριστω κ συγνωμη για την υπεραναλυση!

paraskeyh
26-03-2010, 12:27 AM
Γειά σας να ρωτήσω και εγώ για μια ημ/νια?14-08-1981 9:30 το πρωί Λαμία το άτομο καίγεται να μάθει αν θα μπει στο δημόσιο για να ξέρει τι θα κάνει.Σας παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει.:embarrest

Μητσάκος
26-03-2010, 07:48 AM
Γειά σας να ρωτήσω και εγώ για μια ημ/νια?14-08-1981 9:30 το πρωί Λαμία το άτομο καίγεται να μάθει αν θα μπει στο δημόσιο για να ξέρει τι θα κάνει.Σας παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει.:embarrest
Οι προσλήψεις στο δημόσιο (είτε μέσω ΑΣΕΠ είτε, και κυρίως, με συμβάσεις) έχουν "παγώσει". Εξαιρούνται οι τομείς της υγείας και άμυνας-ασφάλειας. ¶μεσα ας μην περιμένει :bigsmile:

scorpio_
26-03-2010, 11:33 AM
Συμφωνώ με αυτά που λέτε. Αλλά εγώ φοβάμαι περισσότερο όχι αυτούς που "δηλώνουν" επαγγελματίες αστρολόγοι αλλά αυτούς που είναι καθώς μερικοί είναι άσχετοι και αντιμετωπίζουν την αστρολογία επιφανειακά. Αν έκανα και εγώ αντιγραφές από βιβλία θα είχα δημοσιεύσει εδώ πολλά θέματα....:bigsmile:

paraskeyh
26-03-2010, 04:22 PM
Αυτό είναι γνωστό αλλά με ενδιαφέρει τουλάχιστον αν υπάρχει ως ένδειξη κάτι μόνιμο και αν ναι τι είδος δουλειάς είναι;Για παραδειγμα εγώ νομίζω οτι υπάρχει ένδειξη απασχόλησης με Η/Υ αλλά επειδή δεν μπορώ να ερμηνεύσω εύκολα τα πράγματα ζητάω την βοήθεια όποιου τα καταφέρνει καλύτερα.Το σπάσιμο είναι ότι συμμετάχουν πολλοί οικοι δεν είναι εύκολο σαν ερμηνεία.Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι οτι έχει κάνει 2 επαγγέλματα μαζί (ακμή10ου Δίδιμοι).Όποιος μπορεί να βοηθήσει παιδιά γιατί έχει πέσει απελπισία..:cry:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
28-03-2010, 03:38 PM
Αυτό είναι γνωστό αλλά με ενδιαφέρει τουλάχιστον αν υπάρχει ως ένδειξη κάτι μόνιμο και αν ναι τι είδος δουλειάς είναι;Για παραδειγμα εγώ νομίζω οτι υπάρχει ένδειξη απασχόλησης με Η/Υ αλλά επειδή δεν μπορώ να ερμηνεύσω εύκολα τα πράγματα ζητάω την βοήθεια όποιου τα καταφέρνει καλύτερα.Το σπάσιμο είναι ότι συμμετάχουν πολλοί οικοι δεν είναι εύκολο σαν ερμηνεία.Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι οτι έχει κάνει 2 επαγγέλματα μαζί (ακμή10ου Δίδιμοι).Όποιος μπορεί να βοηθήσει παιδιά γιατί έχει πέσει απελπισία..:cry:

με ολο τον σεβασμο προς το προσωπο σου
αγαπητο μελος
αλλα δημοσιο καπουτ
βουλιαξαμεν!!


φιλικα:bigsmile:

paraskeyh
28-03-2010, 10:13 PM
A κατάλαβα άμα είναι να δέσω μια πέτρα στο λαιμό μου και να πάω να πνιγώ τότε.

Dell Piero
28-03-2010, 10:26 PM
Γιατί δεν την στέλνεις πεσκέσι σε αυτούς που κάνουν διαχείριση των οικονομικών πόρων της Ελλάδας ή του πλανήτη; Γιατί όποιος έχει φάει την παραμύθα περί οικονομικής κρίσης πλανάται πλάνην οικτράν.
Χρήματα υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν. Εάν οι λαοί του κόσμου μας, επέτρεψαν η κατανομή τους να γίνεται τόσο προκλητικά ανισομερώς,... ας πρόσεχαν.

Η εύκολη λύση, ξέρεις, είναι πάντα: Ο άλλος φταίει!


A κατάλαβα άμα είναι να δέσω μια πέτρα στο λαιμό μου και να πάω να πνιγώ τότε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
28-03-2010, 10:34 PM
A κατάλαβα άμα είναι να δέσω μια πέτρα στο λαιμό μου και να πάω να πνιγώ τότε.

γιατι εμεις πνιγικαμε που δεν ειμαστε στο δημοσιο;:laugh:
κουραγιο..

Dell Piero
28-03-2010, 10:39 PM
Πρώτοι σε Cayenne στην κρίση! (http://news.kathimerini.gr/4Dcgi/4Dcgi/_w_articles_civ_12_28/03/2010_395807)

paraskeyh
28-03-2010, 11:13 PM
Καταρχήν δεν εννοώ για διορισμό αυτήν την εποχή εννοώ για ενδείξεις που φαίνονται σε ένα χάρτη με τα στοιχεία που έδωσα παραπάνω.Εγώ όπως είπα και παραπάνω ζητάω βοήθεια από όποιον ασχολείται και ξέρει κάτι παραπάνω τώρα από κει και πέρα όλα αυτα που λέγονται για την κρίση και τους διορισμούς δεν με ενδιαφέρουν.Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η αστρολογία και πώς μπορεί να συμβάλλει στην ζωή του ανθρώπου.Στο κάτω κατω άμα με ένοιαζε η επικαιρότητα θα πήγαινα να διαβάσω εφημερίδες.:laugh:

popininja
29-03-2010, 01:50 AM
Μάλλον το χάρτη της Ελλάδας θα πρέπει να κοιτάξεις....:nuts:
(υπάρχει αναλυτικότατο άρθρο γι'αυτό το θέμα, νομίζω από το mhtsako)...

jungle
29-03-2010, 10:27 AM
απ οσους χαρτες εχω ερευνησει,
αρκετοι δημοσιοι υπαλληλοι ειχαν Δια στο δωδεκατο (εγκλεισμος σε δημοσιο?) αλλα κ σε καλες οψεις.
Αυτοι που ειχαν Δια στο δεκατο, απλως πηγαν καλα τα επαγγελματικα τους, κ αυτοι που ειχαν κρονο
στο δεκατο αργησαν να τακτοποιηθουν.
Αλλα η ερευνα συνεχιζεται....

Μητσάκος
29-03-2010, 10:50 AM
απ οσους χαρτες εχω ερευνησει,
αρκετοι δημοσιοι υπαλληλοι ειχαν Δια στο δωδεκατο (εγκλεισμος σε δημοσιο?) ......
......
Λογικό μου ακούγεται, με δεδομένη τη φράση ότι "η Ελλάδα είναι ένα απέραντο φρενοκομείο", του Κ. Καραμανλή του πρεσβύτερου, με τόσους δημόσιους υπάλληλους :toung:

jungle
29-03-2010, 03:07 PM
ναι Μητσακο! Η Ελλαδα ειναι ενα απεραντο φρενοκομειο!
κ αυτοι που ειναι απο μεσα, νομιζουν οτι οι τρελλοι ειναι ολοι οι απεξω...!
Ελληνοφρενεια Μητσακο! Ελληνοφρενεια!!

popininja
29-03-2010, 04:22 PM
χμ..... μας έκανες την καρδιά περιβόλι...:nuts:
μιλάει ο Κρόνος μου στο 10ο.....
:cheesy:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
29-03-2010, 04:38 PM
χμ..... μας έκανες την καρδιά περιβόλι...:nuts:
μιλάει ο Κρόνος μου στο 10ο.....
:cheesy:

το καλο πραγμα αργει να γινει..:toung::bigsmile

Δ.Κ:bigsmile:

paraskeyh
30-03-2010, 11:14 PM
απ οσους χαρτες εχω ερευνησει,
αρκετοι δημοσιοι υπαλληλοι ειχαν Δια στο δωδεκατο (εγκλεισμος σε δημοσιο?) αλλα κ σε καλες οψεις.
Αυτοι που ειχαν Δια στο δεκατο, απλως πηγαν καλα τα επαγγελματικα τους, κ αυτοι που ειχαν κρονο
στο δεκατο αργησαν να τακτοποιηθουν.
Αλλα η ερευνα συνεχιζεται....
Eυχαριστώ για την πληροφορία θα ήθελα να σε ρωτήσω μήπως έχεις χάρτες ή στοιχεία από χάρτες ατόμων που διορίστηκαν στο δημόσιο;

joanna1975
31-03-2010, 12:27 PM
έχω εγώ αλλά δεν ξέρω πως να τους ανεβάσω!

JOSE
31-03-2010, 12:40 PM
Θα σου πω μερικές αστρολογικές ενδείξεις: Ήλιος και Δίας στον 11ο οίκο, Δίας στον 12ο, κρόνος και άρης στον 10ο οίκο και όσον αφορά τις όψεις πόλλές αντιθέσεις και τετράγωνα.

GIRL
31-03-2010, 03:05 PM
εργαζόμενη στο δημόσιο είμαι
ακμή 6ου στον αιγόκερο με τον κρόνο στον 7ο, ο 6ος οίκος μας δείχνει την εργασία που κάνουμε για βιοπορισμό νομίζω, οπότε έχουμε ενα μονιμο επάγγελμα αλλά όχι υψηλές απολαβές
στον 11ο είναι ο Βόρειος Δεσμός στον καρκίνο

lizy
31-03-2010, 03:25 PM
κι εγώ που μπήκα στο δημόσιο πριν λίγους μήνες έχω Δία στον 12ο και μ΄άρεσε η ερμηνεία για τον εγκλεισμό :bigsmile: . ο κρόνος μου είναι στον 2ο , ο 10ος άδειος αλλά ο κυβερνήτης του (¶ρης) στον 1ο ακριβώς πάνω στον ωροσκόπο, δεν ξέρω αν έχει σχέση κι αυτό.
και μια άλλη περίπτωση που γνωρίζω και που μπήκε πολύ νωρίς σε ηλικία και αρκετά εύκολα (λόγω ειδικότητας) έχει ήλιο σύνοδο δία στον 11ο και κρόνο στον 12ο.
ο δευτερος επίσης δεν μπορεί να δείξει πράγματα γι αυτό το θέμα; θέλω να πω ένας 2ος σε σταθερό ζώδιο π.χ. δεν υποδεικνύει πιθανώς ένα σταθερό και μη μεταβαλλόμενο εισόδημα;
Επίσης να προσθέσω ότι έχω το νότιο δεσμό σε σύνοδο με το MC κάτι που δείχνει ίσως τις δυσκολίες και καθυστερήσεις που συναντά κανείς σε ζητήματα του 10ου..

vikoza
31-03-2010, 05:35 PM
Αγαπητή paraskeyh,

Έχω την εντύπωση ότι για να πάρεις κάποια σωστή ιδέα για το επάγγελμα κάποιου, πρέπει να εξετάσεις όλο το χάρτη και όχι που είναι ο Δίας ή ο Κρόνος, την ακμή του 6ου ή του 10ου. Θέλω να πω μ' αυτό ότι όλοι οι οίκοι παίζουν το ρόλο τους. Πάντως με μια πρώτη ματιά στο χάρτη με τα στοιχεία που έδωσες φαίνεται ότι το συγκεκριμένο άτομο είναι αρκετά δυναμικό, μπορεί να βγάλει μόνο του χρήματα με τη δική του πρωτοβουλία και νομίζω ότι το ενδιαφέρει αρκετά να ασχολείται με λεπτομέρειες κάθε μορφής αλλά και να έχει κάποιες πρωτοβουλίες και ελευθερίες στο χώρο της εργασίας του. Τώρα πώς σου κόλλησε η ιδέα του δημοσίου δεν μπορώ να καταλάβω όπως και το γιατί να πάει χαμένη μία τέτοια προσωπικότητα στο δημόσιο. Πιστεύω ότι ένα επάγγελμα στον τομέα του εμπορίου θα του πήγαινε περισσότερο!

scorpio_
01-04-2010, 12:27 PM
Φίλη vikoza
Κάποιος που είναι στο Δημόσιο δεν χάνει την προσωπικότητα του όπως λες αλλά μπορεί να προσφέρει πολλά αν είναι σωστός υπάλληλος όπως συμβαίνει σε όλους τους τομείς. Τώρα όσο αφορά το επάγγελμα που ακολουθεί κανείς δεν εξετάζουμε όλους τους οίκους αλλά κυρίως το Ζενίθ και τον έκτο οίκο.Κάθε τομέας της ζωής εξετάζεται χωριστά γι' αυτό ειναι οι οίκοι στην αστρολογία και είναι λάθος να γενικεύουμε τα πάντα.:bigsmile:

Τίνα Ζαχαριάδου
01-04-2010, 02:13 PM
Αγαπητέ scorpio, πράγματι για την επαγγελματική μας σταδιοδρομία μελετάμε κυρίως το Μεσουράνημα, τον 6ο οίκο αλλά και τον 2ο για να βρούμε τις πηγές εσόδων μας. Όμως παίρνουμε αρκετές πληροφορίες κι από Ωροσκόπο, Ήλιο και Σελήνη.

godis
01-04-2010, 02:49 PM
καλημέρα και πάλι...
εγώ έχω Δία στον ταύρο και στον 12ο ηλίο σελήνη αφροδίτη στον 10ο και δεν είμαι στο δημόσιο.
όταν δηλαδή ο Δίας μπεί στον ταύρο υπάρχει περίπτωση να έχω καλές εξελίξεις?:unsure:

Χρυσάνθη
01-04-2010, 04:28 PM
Επίσης να προσθέσω ότι έχω το νότιο δεσμό σε σύνοδο με το MC κάτι που δείχνει ίσως τις δυσκολίες και καθυστερήσεις που συναντά κανείς σε ζητήματα του 10ου..[/QUOTE]

Να μην αναρωτιέμαι λοιπόν!! Και έλεγα, με Ήλιο και Δία (Και Ουρανό και Ερμή!) στο δέκατο,...πως ακόμα δεν έχω γίνει...τέλος πάντων κάτι!.. Ήταν ο Νότιος Δεσμός που χάλασε τη συνταγή! Χριστέ μου αυτό κάποια στιγμή ξεπερνιέται?? Η πρέπει κανείς να σκεφτεί αλλαγή προσανατολισμού?? Η απελπισία προφανώς αγαπητά μέλη δεν είναι από τα άστρα, δυστυχώς προέρχεται από την πραγματικότητα!..

Χρυσάνθη
01-04-2010, 04:39 PM
Αγαπητή paraskeyh,
Πάντως με μια πρώτη ματιά στο χάρτη με τα στοιχεία που έδωσες φαίνεται ότι το συγκεκριμένο άτομο είναι αρκετά δυναμικό, μπορεί να βγάλει μόνο του χρήματα με τη δική του πρωτοβουλία και νομίζω ότι το ενδιαφέρει αρκετά να ασχολείται με λεπτομέρειες κάθε μορφής αλλά και να έχει κάποιες πρωτοβουλίες και ελευθερίες στο χώρο της εργασίας του. Τ Πιστεύω ότι ένα επάγγελμα στον τομέα του εμπορίου θα του πήγαινε περισσότερο!

Θα είχες την καλοσύνη να μου πεις τη γνώμη σου σχετικά με το αν θα ταίριαζε ελέυθερο επάγγελμα ή δημόσιο/υπάλληλος κάπου για τα στοιχεία που ανέφερα παραπάνω και επίσης ακμή 6ου στον Καρκίνο, με Σελήνη στον 7ο,...να τετραγωνίζει το σύμπαν( Ήλιο Ερμή Δία Ουρανό) και να εξαγωνίζει Κρόνο ?? (Και ακμή 10ου στον Τοξότη) Γενικά ένας Ήλιος στο 10ο δείχνει μόνιμη εργασία,..αλλά ο Τοξότης μου κάνει περισσότερο για ελεύθερο επάγγελμα.. Θα εκτιμούσα μία απάντηση..

vikoza
01-04-2010, 11:09 PM
Φίλη vikoza
Κάποιος που είναι στο Δημόσιο δεν χάνει την προσωπικότητα του όπως λες αλλά μπορεί να προσφέρει πολλά αν είναι σωστός υπάλληλος όπως συμβαίνει σε όλους τους τομείς.










Τώρα όσο αφορά το επάγγελμα που ακολουθεί κανείς δεν εξετάζουμε όλους τους οίκους αλλά κυρίως το Ζενίθ και τον έκτο οίκο.Κάθε τομέας της ζωής εξετάζεται χωριστά γι' αυτό ειναι οι οίκοι στην αστρολογία και είναι λάθος να γενικεύουμε τα πάντα.:bigsmile:



Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δεν χάνει την προσωπικότητά του κάποιος που είναι στο δημόσιο. Γνωρίζω από πρώτο χέρι τι προσόντα μπορεί να εχει κάποιος δημόσιος υπάλληλος και επίσης από πρώτο χέρι γνωρίζω τι χρειάζεται ένας ελεύθερος επαγγελματίας για να προκόψει ! Η διαφορά είναι τεράστια. Η γνώμη μου είναι η εξής: Όταν κάποιος είναι αρκετά δραστήριος και μπορεί να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες το σωστό διάστημα είναι κρίμα να περιορίσει τη δυναμικότητα του χαρακτήρα του σ' ένα γραφείο. Αυτό δεν σημαίνει ότι ένας δημόσιος υπάλληλος δεν μπορεί να είναι δυναμικός, απλά ο ρόλος και τα καθήκοντά του εξαρτώνται πάντα από ένα προϊστάμενο, διευθυντή ή κάποιο ανώτερό του που αναλαμβάνει την ΄΄ ευθύνη΄΄.


Θα συμφωνήσω με την κυρία Ζαχαριάδου για τον Ήλιο και τη Σελήνη και τον 2ο οίκο . Είχα στο νου μου και τις πλαισιώσεις των Φώτων, του Ωροσκόπου, του κυβερνήτη του 10ου και του Ωροσκόπου αλλά και τις μοίρες που βρίσκονται τα Φώτα και οι πλανήτες αφού υπάρχουν και συγκεκριμένες μοίρες που μας οδηγούν σ΄ένα επάγγελμα και άλλα στοιχεία που δεν μπορούμε να αναφέρουμε σ΄ένα ποστ.

vikoza
01-04-2010, 11:16 PM
Αγαπητή godis,

Kαι τώρα που ο Δίας βρίσκεται στους Ιχθείς κάνει εξάγωνο με το γενέθλιο Δία σου, δηλ και τώρα μπορείς να έχεις καλές εξελίξεις, ανάλογα βέβαια με τον προσωπικό σου χάρτη !

Επίσης ο Ήλιος, Σελήνη και η Αφροδίτη σου αν κατάλαβα καλά είναι στους Ιχθείς όλοι;;;

vikoza
01-04-2010, 11:22 PM
Θα είχες την καλοσύνη να μου πεις τη γνώμη σου σχετικά με το αν θα ταίριαζε ελέυθερο επάγγελμα ή δημόσιο/υπάλληλος κάπου για τα στοιχεία που ανέφερα παραπάνω και επίσης ακμή 6ου στον Καρκίνο, με Σελήνη στον 7ο,...να τετραγωνίζει το σύμπαν( Ήλιο Ερμή Δία Ουρανό) και να εξαγωνίζει Κρόνο ?? (Και ακμή 10ου στον Τοξότη) Γενικά ένας Ήλιος στο 10ο δείχνει μόνιμη εργασία,..αλλά ο Τοξότης μου κάνει περισσότερο για ελεύθερο επάγγελμα.. Θα εκτιμούσα μία απάντηση..

Πολύ ευχαρίστως αγαπητή Χρυσάνθη! :bigsmile: Θέλεις να μου δώσεις τα στοιχεία γέννησης για να ρίξω μια ματιά γιατί τα στοιχεία που έχει παραπάνω δεν με βοηθούν;;;

Φιλικά,
vikoza

godis
02-04-2010, 10:04 AM
Αγαπητή godis,

Kαι τώρα που ο Δίας βρίσκεται στους Ιχθείς κάνει εξάγωνο με το γενέθλιο Δία σου, δηλ και τώρα μπορείς να έχεις καλές εξελίξεις, ανάλογα βέβαια με τον προσωπικό σου χάρτη !

Επίσης ο Ήλιος, Σελήνη και η Αφροδίτη σου αν κατάλαβα καλά είναι στους Ιχθείς όλοι;;;

όχι!!! ο ήλιος, η σελήνη μου στους ιχθείς και στον 10 και ο ερμής είναι στον κριο και στο 10ο , ο Δίας μου είναι στον ταύρο και στον 12 και το MC στους ιχθείς και η αφροδίτη μου στον κριό και στον 11ο:bigsmile:

evangeline
02-04-2010, 12:32 PM
Αγαπητέ scorpio, πράγματι για την επαγγελματική μας σταδιοδρομία μελετάμε κυρίως το Μεσουράνημα, τον 6ο οίκο αλλά και τον 2ο για να βρούμε τις πηγές εσόδων μας. Όμως παίρνουμε αρκετές πληροφορίες κι από Ωροσκόπο, Ήλιο και Σελήνη.

Γεια σας,
θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι στο θέμα που έχει ανοίξει εδώ. Με ενδιαφέρει πολύ πρόσληψη μου σε δημόσιο οργανισμό ( σε υψηλόβαθμη θέση) και έχω ανοικτές τρεις περιπτώσεις. Δεν έχω Δία στον 10ο και ανησυχώ...
Στον 10ο όμως έχω τον Ήλιο ( Κριός) ο οποίος όμως κάνει τετράγωνο με τον Δία ( ο οποίος βρίσκεται στον 6ο). Στον 9ο ( Ιχθείς) έχω σελήνη, αφροδίτη και ερμή. Μεσουράνημα επίσης στους ιχθείς αλλά σύμφωνα με τον γενέθλιο χάρτη μου είναι σε σύνοδο με τον ήλιο μου. Στον 2ο, ο οποίος βρίσκεται στον λέοντα έχω τον ουρανό. Ωροσκόπος στον καρκίνο.
Βγάζετε κάποια άκρη?? έχω μπερδευτεί... και ανησυχώ πολύ γιατί είμαι άνεργη ... ή μάλλον υποαπασχολούμενη πάνω από 15 μήνες. Ο ιδιωτικός τομέας λόγω κρίσης έχει κλείσει για καλές δουλειές, στο δημόσιο θέλεις μέσο... και γενικά τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.
Θα εκτιμούσα πολύ αν διάβαζα τις δικές σας προσεγγίσεις στο θέμα μου.

Ευχαριστώ πολύ
Ευαγγελίνα

Τίνα Ζαχαριάδου
02-04-2010, 01:37 PM
Γεια σας,
θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι στο θέμα που έχει ανοίξει εδώ. Με ενδιαφέρει πολύ πρόσληψη μου σε δημόσιο οργανισμό ( σε υψηλόβαθμη θέση) και έχω ανοικτές τρεις περιπτώσεις. Δεν έχω Δία στον 10ο και ανησυχώ...
Στον 10ο όμως έχω τον Ήλιο ( Κριός) ο οποίος όμως κάνει τετράγωνο με τον Δία ( ο οποίος βρίσκεται στον 6ο). Στον 9ο ( Ιχθείς) έχω σελήνη, αφροδίτη και ερμή. Μεσουράνημα επίσης στους ιχθείς αλλά σύμφωνα με τον γενέθλιο χάρτη μου είναι σε σύνοδο με τον ήλιο μου. Στον 2ο, ο οποίος βρίσκεται στον λέοντα έχω τον ουρανό. Ωροσκόπος στον καρκίνο.
Βγάζετε κάποια άκρη?? έχω μπερδευτεί... και ανησυχώ πολύ γιατί είμαι άνεργη ... ή μάλλον υποαπασχολούμενη πάνω από 15 μήνες. Ο ιδιωτικός τομέας λόγω κρίσης έχει κλείσει για καλές δουλειές, στο δημόσιο θέλεις μέσο... και γενικά τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.
Θα εκτιμούσα πολύ αν διάβαζα τις δικές σας προσεγγίσεις στο θέμα μου.

Ευχαριστώ πολύ
Ευαγγελίνα

Καλημέρα και Χρόνια πολλά!!


Το Μεσουράνημα σου στους Ιχθείς είναι ένδειξη αποπροσανατολισμού γενικότερα. Ο Ήλιος στον Κριό 10ο δείχνει φιλοδοξία και ενδιαφέρον για υψηλόβαθμη θέση από όπου θα είσαι σε θέση όχι μόνο να παίρνεις πρωτοβουλίες αλλά και να διατάζεις, όμως σε τετράγωνο με Δία και μάλιστα από ον 6ο δείχνει πως ενώ υπάρχει μια ευκολία σε τέοιου είδους θέματα, εσύ μάλλον τα αντιμετωπίζεις με επιπολαιότητα ή ότι οι ευκαιρίες που σου παρουσίαζονται δείχνουν υπερβολικά καλές για να είναι αληθινές. Τα οικονομικά σου ευνοούνται από ελεύθερο επάγγελμα κυρίως αν και προτιμάς ένα σταθερό μισθό ενώ ο Ωροσκόπος σου ευνοεί επαγγέλματα που σχετίζονται με το σπίτι και την οικογένεια. Εν ολίγοις εγώ θα σου πρότεινα μια δική σου δουλειά την οποία θα μπορούσες να την κάνεις μέσα από τον δικό σου χώρο...... φυσικά όλα αυτά με επίφύλαξη και χωρίς να γνωρίζω ο κυβερνήτης του 10ου σου που πηγαίνει και τι όψεις κάνει.

popininja
02-04-2010, 04:03 PM
Αγαπητέ scorpio, πράγματι για την επαγγελματική μας σταδιοδρομία μελετάμε κυρίως το Μεσουράνημα, τον 6ο οίκο αλλά και τον 2ο για να βρούμε τις πηγές εσόδων μας. Όμως παίρνουμε αρκετές πληροφορίες κι από Ωροσκόπο, Ήλιο και Σελήνη.

Από μικρή με γοήτευε ο τομέας της υγείας κι έλεγα πως εγω θα γίνω γιατρός
για να βοηθάω αυτούς που υποφέρουν. Μία μεγάλη κακοτυχία στην οικογένεια όμως
με σταμάτησε από το να σπουδάσω ιατρική...:cry:
Το μεσουράνημά μου είναι στην Παρθένο στον 10ο οίκο σε τρίγωνο με τον Ήλιο (στον 5ο οίκο).
Στον 10ο οίκο έχω και τον Κρόνο επίσης στην Παρθένο. Ο 6ος οίκος έχει ακμή στο Δίδυμο και είναι κενός και ο Ερμής είναι στον 5ο οίκο στον Κριό.
Ο 2ος οίκος με ακμή στον Αιγόκερω είναι άδειος.
Ο ωροσκόπος Τοξότης, η Σελήνη στο Σκορπιό στον 11ο και η Αφροδίτη στο Δίδυμο στον 7ο οίκο.
Ο Ήλιος κάνει τρίγωνο με το μεσουράνημα.
Είναι κάποιο από αυτά ένδειξη ότι θα μπορούσα να είμαι μία...doctor; :weird:

Υ.γ. Για την ιστορία τελικά ασχολήθηκα με τον τομέα γραφικών τεχνών
και κατά διαστήματα με το θέατρο.

evangeline
02-04-2010, 10:53 PM
Καλημέρα και Χρόνια πολλά!!


Το Μεσουράνημα σου στους Ιχθείς είναι ένδειξη αποπροσανατολισμού γενικότερα. Ο Ήλιος στον Κριό 10ο δείχνει φιλοδοξία και ενδιαφέρον για υψηλόβαθμη θέση από όπου θα είσαι σε θέση όχι μόνο να παίρνεις πρωτοβουλίες αλλά και να διατάζεις, όμως σε τετράγωνο με Δία και μάλιστα από ον 6ο δείχνει πως ενώ υπάρχει μια ευκολία σε τέοιου είδους θέματα, εσύ μάλλον τα αντιμετωπίζεις με επιπολαιότητα ή ότι οι ευκαιρίες που σου παρουσίαζονται δείχνουν υπερβολικά καλές για να είναι αληθινές. Τα οικονομικά σου ευνοούνται από ελεύθερο επάγγελμα κυρίως αν και προτιμάς ένα σταθερό μισθό ενώ ο Ωροσκόπος σου ευνοεί επαγγέλματα που σχετίζονται με το σπίτι και την οικογένεια. Εν ολίγοις εγώ θα σου πρότεινα μια δική σου δουλειά την οποία θα μπορούσες να την κάνεις μέσα από τον δικό σου χώρο...... φυσικά όλα αυτά με επίφύλαξη και χωρίς να γνωρίζω ο κυβερνήτης του 10ου σου που πηγαίνει και τι όψεις κάνει.

Αγαπητή κυρία Ζαχαριάδου,
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά και για τον χρόνο σας. Απλά να σας πω ότι δοκίμασα να εργαστώ από το σπίτι το τελευταίο διάστημα που έμεινα άνεργη- σε δύο τομείς μάλιστα αλλά δεν μου βγήκε. Είναι και το γεγονός ότι κατέχω δύο πολύ δυνατά πτυχία ( το ένα μάλιστα μεταπτυχιακό από βρετανικό πανεπιστήμιο) και σημαντική εμπειρία σε διοικητικές θέσεις που με ωθούν να διεκδικήσω υψηλόβαθμη θέση στο δημόσιο. Δεν πρόκειται μόνο για τις θέσεις που ανέφερα στο αρχικό μου δημοσίευμα αλλά και στο παρελθόν όσες φορές προσπάθησα έφτανα στην πηγή αλλά νερό δεν έπινα ( έπαιρνα πάντα άριστες κριτικές αλλά έρχόμουν δεύτερη ... )
Ναι, η θέση στο δημόσιο δίνει μια σταθερότητα και στους δύσκολους αυτούς καιρούς που ζούμε είναι κάτι αλλά έχει και άλλα πλεονεκτήματα , όπως καλό ωράριο. Κάτι που με ενδιαφέρει τώρα που έχω μια τρίχρονη κορούλα...
Τώρα όσον αφορά τον κυβερνήτη του 10ου, που νομίζω πως είναι ο ήλιος (στον κριό) κάνει τετράγωνο με Δία, χιαστί Ποσειδώνα και πλούτωνα και σύνοδο με μεσουράνημα ( στοιχεία γέννησης 25/3/1960).
Αν έχετε την καλοσύνη μου απαντάτε. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εύχομαι Καλή Ανάσταση σε όλους τους φίλους του site
Χρόνια Πολλά
Ευαγγελίνα

jungle
03-04-2010, 02:31 PM
Ευαγγελινα. Εκτος των αλλων που αναφερθηκαν για Δια, μεσουρανημα κτλ.
θα σου προτεινα να διαβαζες κ για τις οψεις που σου κανει ο διελ. πλουτωνας
αυτον τον καιρο. Καθ οτι ειναι σε συνοδο με το Δια σου κ τετραγωνιζει ακριβως
τον ηλιο σου. Ισως ενεργοποιηθουν θεματα των αναλογων οικων.
Καλη Ανασταση σε ολους!

vikoza
06-04-2010, 12:43 PM
Αγαπητή godis,

Όταν ο Δίας επιστρέφει στη γενέθλια θέση του, τότε λέμε ότι έχουμε επιστροφή Δία. και αναφέρεται σε επέκταση κάθε είδους όπως και ένα νέο δωδεκαετή κύκλο ανάπτυξης και προόδου. Καλά είναι βέβαια να μην περιμένεις ξαφνικές ευκαιρίες και τύχες και να μην είσαι υπερβολικά αισιόδοξη ότι όλα τα πράγματα θα είναι ιδιαίτερα ευνοίκά για σένα δίχως προσπάθειες.:bigsmile:

Bέβαια περνώντας από το 10ο οίκο κάνει ή θα κάνει σύνοδο με τον Ήλιο και τη Σελήνη σου και στη συνέχεια με τον Ερμή, Αφροδίτη , Δία.. Τα αποτελέσματα της διέλευσης του Δία θα είναι ανάλογα με το τι υπόσχεται ο γενέθλιος χάρτης σου καθώς και άλλα προοδευτικά συστήματα !

Φιλικά,
vikoza

paraskeyh
06-04-2010, 11:45 PM
Αγαπητή godis,

Όταν ο Δίας επιστρέφει στη γενέθλια θέση του, τότε λέμε ότι έχουμε επιστροφή Δία. και αναφέρεται σε επέκταση κάθε είδους όπως και ένα νέο δωδεκαετή κύκλο ανάπτυξης και προόδου. Καλά είναι βέβαια να μην περιμένεις ξαφνικές ευκαιρίες και τύχες και να μην είσαι υπερβολικά αισιόδοξη ότι όλα τα πράγματα θα είναι ιδιαίτερα ευνοίκά για σένα δίχως προσπάθειες.:bigsmile:

Bέβαια περνώντας από το 10ο οίκο κάνει ή θα κάνει σύνοδο με τον Ήλιο και τη Σελήνη σου και στη συνέχεια με τον Ερμή, Αφροδίτη , Δία.. Τα αποτελέσματα της διέλευσης του Δία θα είναι ανάλογα με το τι υπόσχεται ο γενέθλιος χάρτης σου καθώς και άλλα προοδευτικά συστήματα !

Φιλικά,
vikoza
Aγαπητή vikoza μήπως θα μπορούσες να κοιτάξεις και εμένα έχω γεννηθεί 11-08-1982 στις 14:00 στην Λαμία και επειδή είμαι πολύ μπερδεμένη γιατί σκέφτομαι να κάνω κάτι δικό μου,αλλά δεν υπάρχουν χρήματα θα ήθελα να μου πεις τι ΄βλέπεις θα μπω στο δημόσιο ή θα κάνω τελικά ελεύθερο επάγγελμα;ένα τελευταίο να σε ρωτήσω υπάρχει κάποια πιθανότητα να έχω κάποια σχέση με το εξωτερικό πχ. δουλεια,διαμονή κτλ;

Τίνα Ζαχαριάδου
07-04-2010, 12:30 AM
Από μικρή με γοήτευε ο τομέας της υγείας κι έλεγα πως εγω θα γίνω γιατρός
για να βοηθάω αυτούς που υποφέρουν. Μία μεγάλη κακοτυχία στην οικογένεια όμως
με σταμάτησε από το να σπουδάσω ιατρική...:cry:
Το μεσουράνημά μου είναι στην Παρθένο στον 10ο οίκο σε τρίγωνο με τον Ήλιο (στον 5ο οίκο).
Στον 10ο οίκο έχω και τον Κρόνο επίσης στην Παρθένο. Ο 6ος οίκος έχει ακμή στο Δίδυμο και είναι κενός και ο Ερμής είναι στον 5ο οίκο στον Κριό.
Ο 2ος οίκος με ακμή στον Αιγόκερω είναι άδειος.
Ο ωροσκόπος Τοξότης, η Σελήνη στο Σκορπιό στον 11ο και η Αφροδίτη στο Δίδυμο στον 7ο οίκο.
Ο Ήλιος κάνει τρίγωνο με το μεσουράνημα.
Είναι κάποιο από αυτά ένδειξη ότι θα μπορούσα να είμαι μία...doctor; :weird:

Υ.γ. Για την ιστορία τελικά ασχολήθηκα με τον τομέα γραφικών τεχνών
και κατά διαστήματα με το θέατρο.

Αγαπητή Πόπη νομίζω πως τα στοιχεία που παρουσιάσεις ταιριάζουν πολύ περίσσοτερο σε αυτό που τελικά επέλεξες να κάνεις. Κυβερνήτης 10ου στον 5ο οίκο. Το μεσουράνημα σε τρίγωνο με τον Ήλιο μέσα από τον 5ο, του 6ου ο κυβερνήτης μέσα στον 5ο επίσης ενώ η Αφροδίτη στον 7ο ευνοεί τα επαγγέλματα που σχετίζονται με τις τέχνες.
Από την άλλη πλευρά ο Κρόνος στην Παρθένο αλλά και η Σελήνη στον Σκορπιό θα μπορούσαν να είναι ενδείξεις για ιατρικό επάγγελμα. Ωστόσο πιστεύω πως σωστά προσανατολιστηκες ως προς την επιλογή του επαγγέλματος σου!

Τίνα Ζαχαριάδου
07-04-2010, 12:41 AM
Αγαπητή κυρία Ζαχαριάδου,
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά και για τον χρόνο σας. Απλά να σας πω ότι δοκίμασα να εργαστώ από το σπίτι το τελευταίο διάστημα που έμεινα άνεργη- σε δύο τομείς μάλιστα αλλά δεν μου βγήκε. Είναι και το γεγονός ότι κατέχω δύο πολύ δυνατά πτυχία ( το ένα μάλιστα μεταπτυχιακό από βρετανικό πανεπιστήμιο) και σημαντική εμπειρία σε διοικητικές θέσεις που με ωθούν να διεκδικήσω υψηλόβαθμη θέση στο δημόσιο. Δεν πρόκειται μόνο για τις θέσεις που ανέφερα στο αρχικό μου δημοσίευμα αλλά και στο παρελθόν όσες φορές προσπάθησα έφτανα στην πηγή αλλά νερό δεν έπινα ( έπαιρνα πάντα άριστες κριτικές αλλά έρχόμουν δεύτερη ... )
Ναι, η θέση στο δημόσιο δίνει μια σταθερότητα και στους δύσκολους αυτούς καιρούς που ζούμε είναι κάτι αλλά έχει και άλλα πλεονεκτήματα , όπως καλό ωράριο. Κάτι που με ενδιαφέρει τώρα που έχω μια τρίχρονη κορούλα...
Τώρα όσον αφορά τον κυβερνήτη του 10ου, που νομίζω πως είναι ο ήλιος (στον κριό) κάνει τετράγωνο με Δία, χιαστί Ποσειδώνα και πλούτωνα και σύνοδο με μεσουράνημα ( στοιχεία γέννησης 25/3/1960).
Αν έχετε την καλοσύνη μου απαντάτε. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εύχομαι Καλή Ανάσταση σε όλους τους φίλους του site
Χρόνια Πολλά
Ευαγγελίνα

Καλησπέρα Ευαγγελίνα! Χρόνια πολλά και σε εσένα!

Δεν εχω προλάβει να δω τον χάρτη σου, όμως σε σε προηγούμενο ποστ αναφέρεις σαν κυβερνήτη του 10ου τον Ποσειδώνα και όχι τον Ήλιο γι αυτό μάλιστα μίλησα για αποπροσανατολισμό ως προς το επάγγελμα.
Το άλλο που πρέπει να μελετηθεί είναι ο κυβερνήτης του 10ου (όποιος κι αν είναι) σε ποιον όικο βρίσκεται και έπειτα οι όψεις του.

godis
07-04-2010, 09:09 AM
Αγαπητή godis,

Όταν ο Δίας επιστρέφει στη γενέθλια θέση του, τότε λέμε ότι έχουμε επιστροφή Δία. και αναφέρεται σε επέκταση κάθε είδους όπως και ένα νέο δωδεκαετή κύκλο ανάπτυξης και προόδου. Καλά είναι βέβαια να μην περιμένεις ξαφνικές ευκαιρίες και τύχες και να μην είσαι υπερβολικά αισιόδοξη ότι όλα τα πράγματα θα είναι ιδιαίτερα ευνοίκά για σένα δίχως προσπάθειες.:bigsmile:

Bέβαια περνώντας από το 10ο οίκο κάνει ή θα κάνει σύνοδο με τον Ήλιο και τη Σελήνη σου και στη συνέχεια με τον Ερμή, Αφροδίτη , Δία.. Τα αποτελέσματα της διέλευσης του Δία θα είναι ανάλογα με το τι υπόσχεται ο γενέθλιος χάρτης σου καθώς και άλλα προοδευτικά συστήματα !

Φιλικά,
vikoza

καλημέρα!!! και χρόνια πολλά σε όλους
αγαπητή vikoza σε ευχαριστώ πολύ, το ξέρω ότι τα πράγματα δεν θα αλλάξουν από την μία μέρα στην άλλη απλά ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα για μένα τα τελευταία χρόνια... οπότε ελπίζουμε!!! θα ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα δουλεύω εδώ και 12 χρόνια στην ίδια δουλεία και δεν θέλω να αλλάξω επάγγελμα απλά τα πράγματα είναι δύσκολα, Μήπως ο χάρτης μου υπόσχεται "μονιμότητα" αλλά στον ιδιωτικό τομέα? μπορείς να μου πεις? Γεννήθηκα στις 19/03/1977 στις 11:30. Ευχαριστώ!!!!!

vikoza
07-04-2010, 06:28 PM
Aγαπητή vikoza μήπως θα μπορούσες να κοιτάξεις και εμένα έχω γεννηθεί 11-08-1982 στις 14:00 στην Λαμία και επειδή είμαι πολύ μπερδεμένη γιατί σκέφτομαι να κάνω κάτι δικό μου,αλλά δεν υπάρχουν χρήματα θα ήθελα να μου πεις τι ΄βλέπεις θα μπω στο δημόσιο ή θα κάνω τελικά ελεύθερο επάγγελμα;ένα τελευταίο να σε ρωτήσω υπάρχει κάποια πιθανότητα να έχω κάποια σχέση με το εξωτερικό πχ. δουλεια,διαμονή κτλ;

Αγαπητή φίλη,
Κανονικά χρειάζεται μία πλήρης ανάλυση του χάρτη για να βγάλουμε σίγουρα συμπεράσματα. Με μια πρώτη ματιά πιστεύω ότι σου πάει το ελεύθερο επάγγελμα , καθώς και το εξωτερικό που αναφέρεις(Ο κυβερνήτης του 10 ου οίκου σου ,ο Ήλιος, στον 9ο με ευνοϊκές όψεις). Εκείνο που νομίζω ότι χρειάζεσαι να ελέγχεις είναι τα οικονομικά σου!

Φιλικά ,
vikoza

vikoza
07-04-2010, 06:33 PM
καλημέρα!!! και χρόνια πολλά σε όλους
αγαπητή vikoza σε ευχαριστώ πολύ, το ξέρω ότι τα πράγματα δεν θα αλλάξουν από την μία μέρα στην άλλη απλά ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα για μένα τα τελευταία χρόνια... οπότε ελπίζουμε!!! θα ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα δουλεύω εδώ και 12 χρόνια στην ίδια δουλεία και δεν θέλω να αλλάξω επάγγελμα απλά τα πράγματα είναι δύσκολα, Μήπως ο χάρτης μου υπόσχεται "μονιμότητα" αλλά στον ιδιωτικό τομέα? μπορείς να μου πεις? Γεννήθηκα στις 19/03/1977 στις 11:30. Ευχαριστώ!!!!!

Kαλή μου godis,

Τόπος γέννησης ; Η ώρα 11:30 είναι πρωινή ;

vikoza
07-04-2010, 07:32 PM
Θα είχες την καλοσύνη να μου πεις τη γνώμη σου σχετικά με το αν θα ταίριαζε ελέυθερο επάγγελμα ή δημόσιο/υπάλληλος κάπου για τα στοιχεία που ανέφερα παραπάνω και επίσης ακμή 6ου στον Καρκίνο, με Σελήνη στον 7ο,...να τετραγωνίζει το σύμπαν( Ήλιο Ερμή Δία Ουρανό) και να εξαγωνίζει Κρόνο ?? (Και ακμή 10ου στον Τοξότη) Γενικά ένας Ήλιος στο 10ο δείχνει μόνιμη εργασία,..αλλά ο Τοξότης μου κάνει περισσότερο για ελεύθερο επάγγελμα.. Θα εκτιμούσα μία απάντηση..

Αγαπητή Χρυσάνθη,

Η Σελήνη σου απ' ότι είδα κάνει ένα τετράγωνο με τον Ερμή και τον Δία, όχι τους υπόλοιπους πλανήτες που αναφέρεις.

Ο Δίας σου είναι καλά τοποθετημένος σε ζώδιο, στον 10ο και βοηθά θέματα εκπαίδευσης, διαφήμισης, εκδόσεων, εξωτερικού, ανώτερης μόρφωσης, ξένων γλωσσών ακόμα κι αν δεν σπούδασες θέλεις να μορφώνεσαι επί πολλών αντικειμένων. Τα οικονομικά σου έχουν κάποια σχέση με τα οικονομικά άλλων , συνεργασιών, συντρόφου, φοροτεχνικά, τράπεζες, ασφάλειες..

Θα μπορούσες επίσης να κουβαλάς δουλειά και στο σπίτι ή στο σπίτι σου να έχεις ένα ιδιαίτερο χώρο όπου θα μπορείς να εργάζεσαι ταυτόχρονα. Η καθημερινότητά σου σε ωθεί σε επάγγελμα όπου να μπορείς να προσφέρεις φροντίδα και ζεστασιά με την ασχολία σου, φανερώνοντας τις ευαισθησίες της προσωπικότητάς σου !

Νομίζω ο Ουρανός και ο Ερμής αφήνουν κάποια υποψία για πιθανή αλλαγή στα επαγγελματικά ή στον τρόπο που ασκείς τα επαγγελματικά σου και ιδιαίτερα ο Ουρανός δείχνει μία ασχολία με κάτι ξεχωριστό όπως ή Αστρολογία, Πληροφορική .... Επίσης στο χώρο σου θα είσαι γνωστή, δεν μπορείς να κρυφτείς όσο κι αν το θέλεις !

Ο Κρόνος σου (πλανήτης χωρίς όψη) στον 9ο, στον Σκορπιό σε προτρέπει να αποφύγεις να επιβάλλεις τις απόψεις σου στους άλλους και να είσαι προσεκτική σε μακρινούς τόπους.

Από τις αρχές του 2009 πρέπει να έχεις αρχίσει να παίρνεις τους καρπούς των κόπων σου και ήδη γνωρίζεις αν αυτό με το οποίο ασχολείσαι μέχρι σήμερα σου αποδίδει ή όχι.
Επίσης πιστεύω ότι από την άνοιξη του 2012 θα σκεφτείς να κάνεις κάποια αλλαγή ή ένα νέο ξεκίνημα .

Καλή επιτυχία !:love:

Αυτή είναι η γνώμη μου και θα παρακαλούσα τους πιο ειδικούς από μένα να με διορθώνουν όπου και όταν αυτοί το κρίνουν σκόπιμο.

godis
07-04-2010, 10:44 PM
Kαλή μου godis,

Τόπος γέννησης ; Η ώρα 11:30 είναι πρωινή ;

τόπος γέννησης: Λάρισα και ναι πρωϊνή είναι...
ευχαριστώ

paraskeyh
07-04-2010, 11:52 PM
Αγαπητή φίλη,
Κανονικά χρειάζεται μία πλήρης ανάλυση του χάρτη για να βγάλουμε σίγουρα συμπεράσματα. Με μια πρώτη ματιά πιστεύω ότι σου πάει το ελεύθερο επάγγελμα , καθώς και το εξωτερικό που αναφέρεις(Ο κυβερνήτης του 10 ου οίκου σου ,ο Ήλιος, στον 9ο με ευνοϊκές όψεις). Εκείνο που νομίζω ότι χρειάζεσαι να ελέγχεις είναι τα οικονομικά σου!

Φιλικά ,
vikoza
Κι εγώ αυτό πιστεύω αλλά βλέπεις αν θα γίνει τίποτα φέτος;Εχουμε στριμωχτεί άσχημα με τον σύντροφό μου (τα στοιχεία τα έδωσα παραπάνω που μου είπες οτι δεν θα του ταίριαζε το δημόσιο).Προσπαθεί χρόνια να διοριστεί αλλά τίποτα.Βλέπεις για φέτος άν θα γίνει κάτι και για τους δυό μας;Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και κρέμομαι από την απάντησή σου:nana1

Roxanne
08-04-2010, 12:52 AM
καλημέρα
θα ηθελα κ γω τη βοηθεια σας ως προς το επαγγελμα.δεν εχει προσανατολιστει ακομα.θελει να μπει στο δημοσιο κ σπουδαζει δημοσιογραφια αλλα ακομα αμφιλαντευται ..αν εκανε καλα η οχι
τοξοτης με λεων και σεληνη στον κριο στον 9ο
2ος οικος στον λεων εμπεριεχομενος δε λεγεται? κυβερνητης στον 5ο.οψεις ηλιου τριγωνο με σεληνη,μεσουρανημα συνοδο με δια, ποσειδωνα
6ος στον αιγοκερω μεσα ο ερμης κυβερνητης στον 4ο.οψεις κρονου εξαγωνο με ερμη και συνοδο με αφροδιτη.
10ος στο κριο κυβερνητης στο 3ο.οψεις αρη αντιθεση με σεληνη τετραγωνο με ερμη τριγωνο με β.δεσμο αντιθεση με μεσουρανημα
τι πιστευετε οτι θα του ταιριαζε?σε ποιο επαγγελμα θα εχει επιτυχια?14-12-83 20.05

evangeline
08-04-2010, 01:09 AM
Καλησπέρα Ευαγγελίνα! Χρόνια πολλά και σε εσένα!

Δεν εχω προλάβει να δω τον χάρτη σου, όμως σε σε προηγούμενο ποστ αναφέρεις σαν κυβερνήτη του 10ου τον Ποσειδώνα και όχι τον Ήλιο γι αυτό μάλιστα μίλησα για αποπροσανατολισμό ως προς το επάγγελμα.
Το άλλο που πρέπει να μελετηθεί είναι ο κυβερνήτης του 10ου (όποιος κι αν είναι) σε ποιον όικο βρίσκεται και έπειτα οι όψεις του.

Αγαπητή κυρία Ζαχαριάδη,
είχα αναφέρει ότι έχω μεσουράνημα στους Ιχθείς... αλλά ο ήλιος μου είναι στον 10ο.
Έχω μπερδευτεί και εγώ γιατί νόμιζα πως μεσουράνημα και 10ος συμπίπτουν αλλά φαίνεται ότι δεν είναι έτσι.
Αν βρείτε κάποιο χρόνο ρίξτε μια ματιά στον χάρτη μου. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Είμαι αρκετό καιρό στο ψάξιμο δουλειάς και έχω μπροστά μου κάποιες ευκαιρίες στο δημοσιο/ημιδημόσιο τομέα και θέλω να ξέρω... Να σας θυμίσω τα στοιχεία μου ( 25/3/1960, Λευκωσία, 11.30 πμ)
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά
Ευαγγελίνα

Τίνα Ζαχαριάδου
08-04-2010, 01:28 AM
Αγαπητή κυρία Ζαχαριάδη,
είχα αναφέρει ότι έχω μεσουράνημα στους Ιχθείς... αλλά ο ήλιος μου είναι στον 10ο.
Έχω μπερδευτεί και εγώ γιατί νόμιζα πως μεσουράνημα και 10ος συμπίπτουν αλλά φαίνεται ότι δεν είναι έτσι.
Αν βρείτε κάποιο χρόνο ρίξτε μια ματιά στον χάρτη μου. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Είμαι αρκετό καιρό στο ψάξιμο δουλειάς και έχω μπροστά μου κάποιες ευκαιρίες στο δημοσιο/ημιδημόσιο τομέα και θέλω να ξέρω... Να σας θυμίσω τα στοιχεία μου ( 25/3/1960, Λευκωσία, 11.30 πμ)
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά
Ευαγγελίνα

Ευαγγελίνα μου, το Μεσουράνημα σου είναι στις 28 Ιχθύων επομένως κυβερνήτη 10ου οίκου έχουμε τον Ποσειδώνα ο οποίος πηγαίνει στον 5ο οίκο και κάνει τρίγωνο με την Σελήνη, την Αφροδίτη και τον Ερμή από το ζώδιο των Ιχθύων και μέσα στον 9ο οίκο. Όλα αυτά περισσότερο μας παραπέμπουν σε ένα καλλιτεχνικό επάγγελμα παρά στο δημόσιο ή επάγγελμα το οποίο έχει σχέση με το εξωτερικό και τις νομικές υποθέσεις.

Επίσης, θα σου ταίριαζε πολύ οτίδηποτε σχετίζεται με την εκπαίδευση των παιδιών καθώς έχεις την δυνατότητα να αντιλαμβάνεσαι εύκολα τις όποιες ανάγκες έχουν.Βέβαια ο Δίας στον 6ο θα μπορούσε να δείχνει εργασία σε κάποιο δημόσιο φορέα, όμως δεν βρίσκεται σε καλή θέση και επιπλέον κάνει τετράγωνο με τον Ήλιο σου που βρίσκεται στον οίκο της επαγγελματικής σου σταδιοδρομίας.

Μεσουράνημα και 10ος οίκο είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα, όσο για τον Ήλιο σου επειδή βρίσκεται μέσα στον 10 οίκο λέγεται συγκυβερνήτης 10ου οίκου και τον μελετάμε ακριβώς όπως και τον Ποσειδώνα!

Υγ Προτιμώ το Τίνα!!

evangeline
09-04-2010, 12:57 AM
Αγαπητή Τίνα,
Σε ευχαριστώ για την εμπεριστατωμένη απάντηση σου.
έχεις απόλυτα δίκιο για τη καλλιτεχνική μου φύση ( γράφω μυθιστορήματα και ελπίζω να τα εκδώσω σύντομα) αλλά δυστυχώς δεν είναι αυτό το επάγγελμα από το οποίο μπορώ να ζήσω...
Επίσης μέσα έπεσες στο θέμα της διδασκαλίας με μόνη διαφορά ότι διδάσκω ενήλικες για θέματα της ειδικότητας μου.
Ακόμα ένα στοιχείο είναι ότι έχω υπάρξει δημόσιος υπάλληλος παλιότερα, αλλα παραιτήθηκα για να ακολουθήσω το όνειρο μου και να κάνω το μεταπτυχιακό μου στην Αγγλία.

Από τα λεγόμενα σου λοιπόν να μην περιμένω φως στις προσπάθειες μου για εργοδότηση στο δημόσιο... να κοιτάξω κάπου αλλού ή να φτιάξω κάτι δικό μου. Έλα όμως που η κρίση έχει παγώσει τα πάντα...

Σε ευχαριστώ ξανά
Ευαγγελίνα

evangeline
09-04-2010, 01:01 AM
Αγαπητή Τίνα,
ξέχασα να σου γράψω ότι το πρώτο μου πτυχίο είναι νομικά ... μιας και ανέφερες επίσης τις νομικές υποθέσεις ως πιθανό επαγγελματικό αντικείμενο... μέσα σε όλα έπεσες:)

Ευχαριστώ
Ευαγγελίνα

paraskeyh
09-04-2010, 02:27 AM
Σας παρακαλώ κοιτάξτε και αυτές τις 2 ημερομηνίες 11-08-1982 στις 14:00 Λαμία και 14-08-1981 στις 09:30 Λαμία.Υπάρχει κάποια πιθανότητα διορισμού έστω και για έναν από τους δύο;:cry:

godis
09-04-2010, 09:22 AM
Αγαπητή Τίνα μπορείτε να μου πείτε και εμένα αν ο χάρτης μου υπόσχετε μονιμότητα? δουλεύω εδω και 12 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα μήπως υπόσχετε μονιμότητα στον ιδιωτικό?
19/03/1977 11:30 π.μ στην Λάρισα
ευχαριστώ:bigsmile:

Roxanne
09-04-2010, 01:13 PM
Κ.Τίνα μπορείτε να κοιτάξτε και το δικό μου ποστ πιο πάνω σας παρακαλω:sad:

Μητσάκος
09-04-2010, 01:40 PM
Κυρία Τίνα, μπορείτε να δείτε και το δικό μου χάρτη... Ή λόγω ηλικίας δεν με παίρνουν πια :nuts:

κρασακι
09-04-2010, 04:19 PM
Κυρία Τίνα, μπορείτε να δείτε και το δικό μου χάρτη... Ή λόγω ηλικίας δεν με παίρνουν πια :nuts:

χαχαχχαχα..:laugh: σόρυ για οφ τόπικ..ήταν πολύ σύντομο..αλλά μου άρεσε..:bigsmile:

Τίνα Ζαχαριάδου
10-04-2010, 11:20 AM
Καλημέρα σε όλους!

Μητσάκο μου δεν νομίζω να χεις πρόβλήμα, άλλωστε περισσότερες πιθανότητες έχουν να μπουν όσοι είναι κάτω από τα 30:cheesy:

Αγαπητά μέλη ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι να δίνετε τα στοιχεία σας για να μελετάμε τους χάρτες σας κάτι που ούτως ή άλλως για εμένα τουλάχιστον δεν είναι εφικτό λόγω έλλειψης χρόνου. Ο σκοπός μας είναι να σας καθοδηγούμε πως να μελετήσετε τον χάρτη σας και να σας βοηθήσουμε να λύσετε τις απορίες σας. Ψάξτε λίγο τα στοιχεία που πρέπει να μελετηθούν και ότι δεν καταλαβαίνετε ...εδώ είμαστε πάλι!

Natalia10
10-04-2010, 05:49 PM
Καλησπερα σε ολους:bigsmile:


Θα ηθελα να σας πω την δικη μου περιπτωση....Μεγαλη ιστορια αλλα θα την πω εν συντομια...

Σπουδασα 2 παραιατρικες ειδικοτητες (Σεληνη στην Παρθενο στον 2 οικο).Το πρωτο επαγγελμα εχει να κανει με την δουλεια του πατερα μου (Μεσουρανημα στον Κριο,ο Αρης μου στον 4 οικο,καπως ετσι το ερμηνευω)).Τελικα δεν ακολουθησα αυτο το επαγγελμα.Την δευτερη ειδικοτητα την ολοκληρωσα το 2002.Εκανα πρακτικη,ξεκινησα να δουλευω,αλλα ενα πρωι μου ειπαν πως δεν μπορουσαν να με κρατησουν αλλο γιατι δεν αναγνωριστηκε το πτυχιο μου.(Απο ΤΕΕ)...
Για να μην πολυλογω την ιδια μερα που μου το ανακοινωσαν πηγα και γραφτηκα σε ΙΕΚ ,για την ιδια ειδικοτητα,(τον Ιουνιο τελειωνω) για να εχω αναγνωρισμενο πτυχιο (και ανωτερο)...Αυτο εγινε μεσα σε μια μερα κυριολεκτηκα!!!Εκεινη την περιοδο ο διελαυνων Κρονος (στην Παρθενο,3 οικος)) εκανε αντιθεση με τον διελαυνων Ουρανο (Υχθεις , 9 οικος)...


Υ.Γ.Η πλακα ειναι πως οταν τελειωσα την ιδια ειδικοτητα απο ΤΕΕ,ειχα ρωτησει τον διευθυντη του σχολειου αν θα μπορουσα να εργαστω κανονικα μετα την πρακτικη και η απαντηση του ηταν κατηγορηματικα πως ναι...:mad::mad::mad:...Εχασα χρονο (ενταξει πιστευω πως τιποτα δεν παει χαμενο...αλλα σε αυτην την περιπτωση)???Σκεφτηκα πως μια καλη ιδεα θα ηταν να αρπαξω καμια καραμπινα και να παω να του ζητησω τον λογω (απο τον διευθυντη),αλλα επειδη ηξερα πως δεν θα εβγαζα ακρη,ειπα να το αφησω και να ξανακατσω στα θρανια..


Φιλικα:bigsmile:

paraskeyh
19-04-2010, 11:56 PM
Δηλαδή να ρωτήσω εαν ο κυβερνήτης του 10ου πχ Ερμής βρίσκεται στον 11 και μέσα στον 10ο ο ¶ρης σαν ερμηνεία θα μπορούσαμε να πούμε οτι ο έχων τα στοιχεία αυτά θα δουλέψει σε παραπάνω από 1 επαγγέλματα τουλάχιστον για αρχή κατα κάποιο τρόπο ανεξάρτητος λόγω Αρη εκ των οποίων το ένα μπορεί να σχετίζεται με θέματα 11ου πχ Η/Υ;Αλλά εαν η ακμή του ενδέκατου είναι στον Καρκίνο συν το οτι υπάρχει ο Ηλιος εκει;Και όσον αφορα τον 6ο οίκο που μας δείχνει την καθημερινή δουλειά μας και την σταθερότητα αν η ακμή του είναι στον Υδροχόο με Ουρανό στον 3ο οίκο και με τετράγωνα που τον συνδέουν με Ηλιο(κυβερνήτη 12ου) και Ερμή σημαίνει οτι στο περίπου αυτή θα είναι και η δουλειά του ατόμου;Και η σύνδεση με τον 12ο δείχνει <κρυφή> δουλειά;Προσπαθώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα αν μπορείτε βοηθήστε κάποιος:cry:

paraskeyh
20-04-2010, 11:29 PM
Πείτε μου κάποιος τουλάχιστον αν έχω πέσει εστω και λίγο μεσα:wacko:

scorpio_
21-04-2010, 10:59 AM
Βρέ paraskeyh που είσαι και η αγαπημενή μου(μέρα της εβδομάδας για τους δημ. υπαλλήλους) όλες αυτές οι απορίες που έχεις αποτελούν σταυρόλεξο και δεν νομίζω ότι συνδέονται όλα αυτά με το επάγγελμα του ατόμου.
Περισσότερο εξέτασε το Ζενίθ σε πιο ζώδιο βρίσκεται ,τι όψεις με πλανήτες έχει και τον 6ο οίκο....:wacko:

paraskeyh
21-04-2010, 11:48 PM
Βρέ paraskeyh που είσαι και η αγαπημενή μου(μέρα της εβδομάδας για τους δημ. υπαλλήλους) όλες αυτές οι απορίες που έχεις αποτελούν σταυρόλεξο και δεν νομίζω ότι συνδέονται όλα αυτά με το επάγγελμα του ατόμου.
Περισσότερο εξέτασε το Ζενίθ σε πιο ζώδιο βρίσκεται ,τι όψεις με πλανήτες έχει και τον 6ο οίκο....:wacko:
Το μεσουράνημα είναι 23 και 08' των Διδύμων κάνει εξάγωνο με Ηλιο,Ερμή τετράγωνο με αφροδίτη και ωροσκόπο χιαστί με Ουρανό αντίθεση με Ποσειδώνα τρίγωνο με Πλούτωνα και ημιεξάγωνο με Χείρωνα.Ακμή 6ου στην 27η 10' του Υδροχόου χωρίς να υπάρχει άλλος πλανήτης εκει (μόνο ο κλήρος τύχης).Αλλά δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα πως ερμηνεύεται αυτό;

Κοραλλία Μόζορα
22-04-2010, 01:15 PM
Δηλαδή να ρωτήσω εαν ο κυβερνήτης του 10ου πχ Ερμής βρίσκεται στον 11 και μέσα στον 10ο ο ¶ρης σαν ερμηνεία θα μπορούσαμε να πούμε οτι ο έχων τα στοιχεία αυτά θα δουλέψει σε παραπάνω από 1 επαγγέλματα τουλάχιστον για αρχή κατα κάποιο τρόπο ανεξάρτητος λόγω Αρη εκ των οποίων το ένα μπορεί να σχετίζεται με θέματα 11ου πχ Η/Υ;Αλλά εαν η ακμή του ενδέκατου είναι στον Καρκίνο συν το οτι υπάρχει ο Ηλιος εκει;Και όσον αφορα τον 6ο οίκο που μας δείχνει την καθημερινή δουλειά μας και την σταθερότητα αν η ακμή του είναι στον Υδροχόο με Ουρανό στον 3ο οίκο και με τετράγωνα που τον συνδέουν με Ηλιο(κυβερνήτη 12ου) και Ερμή σημαίνει οτι στο περίπου αυτή θα είναι και η δουλειά του ατόμου;Και η σύνδεση με τον 12ο δείχνει <κρυφή> δουλειά;Προσπαθώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα αν μπορείτε βοηθήστε κάποιος:cry:

Οι ηλεκτρονικοί υπολογιστές δεν είναι στον 11ο οίκο αλλά στον 3ο.

paraskeyh
22-04-2010, 03:00 PM
Δηλαδή κ.Μόζορα ο 6ος που κυβερνάται απο τον Υδροχόο και ο Ουρανός που βρίσκεται στον 3ο αποτελεί ένδειξη σταθερής απασχόλησης με Η/Υ;Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

s24
22-04-2010, 05:05 PM
νομίζω και ο 3ος οικος παίζει ρόλο...όχι; ;)

Roxanne
23-04-2010, 11:56 AM
ευχαριστω αλλα ειδα οτι ειχαν αναλυσει καποιους χαρτες για αυτο ανεβασα κ γω μηπως εσεις η και καποιο μελος μπορουσε να βοηθησει.!θα ειχα παρεθεσει στοιχεια για το χαρτη αλλα ενδιαφερομουν για το δημοσιο μονο και δε ξερω πως το βλεπουμε αυτο .. το ζωδιο του αιγοκερου σε οικους οπως 10,6,2ο ισως να το δειχνε αλλα δε φτανει μονο αυτο..οντως πρεπει να μελεταμε να μαθουμε και κατι αφου απαντηση πηρα απο αλλο φορουμ χωρις αιτιολογια σε ποια οψη βασιζεται αυτο ή οικοθεσια κ.τ.λ
η ελλειψη γνωσης σε αφηνει στο σκοταδι για αυτο λοιπον αρχισα το διαβασμα!!!!!!!!!:amazed::bigsmile: