PDA

View Full Version : Νέο Αστρολογικό πρόγραμμα στο myHoroscope! και οδηγός χρήσης



ScP
26-10-2009, 09:51 AM
Το νέο αστρολογικό υπολογιστικό πρόγραμμα του myHoroscope.gr είναι έτοιμο περίπου στο 60% και ήρθε η ώρα να δοκιμαστεί πλέον στην πράξη από τις χιλιάδες των μελών του. Όπως είχα γράψει παλαιότερα, κανένα αστρολογικό επαγγελματικό υπολογιστικό πρόγραμμα δεν είναι απολύτως ορθό (αυτό ισχύει σε όλα τα λογισμικά και όχι μόνο τα στρολογικά) και ότι σε όλα γίνονται συνεχώς αναβαθμίσεις (βελτιώσεις και διορθώσεις). Αυτή την λογική θα ακολουθήσουμε και εμείς.

Κάθε μέλος του myhoroscope.gr θα έχει από αυτή τη στιγμή την προσωπική του βάση δεδομένων. Με αυτό τον τρόπο θα μπορεί να αποθηκεύει δεδομένα γέννησης και να ανατρέχει σε αυτά, χωρίς να χρειάζεται να εισάγει συνεχώς τα αστρολογικά στοιχεία των ατόμων που τον ενδιαφέρουν. Σε πρώτη φάση θα μπορεί να αποθηκεύει έως και 50 χάρτες. Ο αριθμός αυτός πιθανόν μελλοντικά να απροσαρμοστεί.

Παρακάτω, σε ένα αρκετά απλουστευμένο οδηγό χρήσης, θα μπορέσετε να διαβάσετε μια λίστα με τα προγράμματα που περιέχονται μέχρι στιγμής και τι είδους υπολογισμούς μπορείτε να κάνετε.

Για το νέο αστρολογικό μας άτλαντα, (γεωγραφικά μήκη και πλάτη κρατών), αλλά και διορθώσεις ζώνης ή ώρας ζώνης θα ακολουθήσει πιο αναλυτικό ποστ, για να μπορέσετε να καταλάβετε πώς λειτουργούν τα αστρολογικά προγράμματα. Θα σας περιγράψουμε επίσης πώς, μέσα από έρευνα μηνών διαπιστώσαμε σοβαρές διαφοροποιήσεις σε κάποιες χρονικές περιόδους, χρησιμοποιώντας το Solar Fire το Kepler και τον άτλαντα του astro.com
Πήραμε διαφορετικά αποτελέσματα, κάτι που πρέπει να παραδειγματίσει αρκετούς αστρολόγους που νομίζουν ότι χρησιμοποιώντας ένα λογισμικό (επαγγελματικό) έχουν πάντα σωστά αποτελέσματα.
Διαβάστε εδώ αναλυτικά (http://php56.astrowin3.org/forum/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%C F%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CF%81%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%C F%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-135/%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%C E%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%AC%CF%84%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%82-10107/)


Επανασχεδιάστηκε ο γενέθλιος χάρτης. Ο χρήστης του προγράμματος θα έχει τη δυνατότητα να υπολογίζει προκαθορισμένα τους 10 γνωστούς πλανήτες, τον Ωροσκόπο και το Μεσουράνημα. Παράλληλα θα υπάρχουν επιλογές, εάν επιθυμεί ο χρήστης, να εμφανίσει τον χάρτη και άλλα σώματα, όπως Αστεροειδείς, υποθετικoύς πλανήτες της Ουράνιαν, Κένταυρους κ.λπ.
Προστέθηκε η δυνατότητα υπολογισμού και του Αστρικού ζωδιακού αλλά και του Ηλιοκεντρικού συστήματος.

Σχεδόν όλα τα αστρολογικά προγράμματα που θα χρησιμοποιούμε έχουν βελτιωθεί και μερικώς ή ολικώς επασχεδιαστεί.
Σε πειραματική επίσης λειτουργία θα θέσουμε αρχικά 2 νέους χάρτες. Προοδευτική Συναστρία και Προοδευτικό Σύνθετο.

Τέλος, χρειαζόμαστε την βοήθειά σας για τον εντοπισμό σφαλμάτων ή κάποιων δυσλειτουργιών που πιθανόν να υπάρξουν. Γι' αυτόν τον λόγο υπάρχει το φόρουμ Bug Reports (http://php56.astrowin3.org/forum/bug-reports-74/) το οποίο είναι δημόσιο φόρουμ, αλλά και το ιδιωτικό (που δεν μπορούν να δουν άλλοι χρήστες τι γράφετε Αστρολογία για όλους (http://php56.astrowin3.org/forum/%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%83%CF%84%C E%B5-%CE%BC%CE%B5-%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%C F%83%CF%84%CE%AE-129/)

Σημείωση: Διαπιστώσαμε ότι κάποια ψευδώνυμα μελών, για κάποιο λόγο που δεν τον έχουμε εντοπίσει μέχρι στιγμής, δεν μπόρεσαν να "γεφυρωθούν" σωστά με το λογισμικό που χρησιμοποιούμε στο φόρουμ με αποτέλεσμα να "μπερδεύεται" η βάση δεδομένων του φόρουμ με μια από τις βάσεις του αστρολογικού προγράμματος. Εάν συμβεί αυτό το φαινόμενο σε κάποιον/α από εσάς παρακαλούμε να μας το αναφέρετε.


Οδηγός λειτουργίας του προγράμματος


http://myhoroscope.gr/articles/my/s1.gif

Η πρώτη εικόνα που θα δει ο χρήστης / μέλος πατώντας την επιλογή "Οι χάρτες μου", είναι η παραπάνω. Μήνυμα προειδοποίησης τον ενημερώνει ότι η προσωπική του βάση δεν έχει στοιχεία γέννησης. Ο χρήστης πρέπει να πατήσει τον σύνδεσμο Παρακαλούμε εισάγετε στοιχεία γέννησης.
Παράλληλα στην εικόνα εμφανίζεται η μπάρα Γρήγορης μετάβασης με τις επιλογές: Δείτε τις καταχωρήσεις σας -- Προσθήκη μιας νέας καταχώρησης


******

http://myhoroscope.gr/articles/my/s2.gif

Μόλις ο χρήστης / μέλος πατήσει, είτε την επιλογή Παρακαλούμε εισάγετε στοιχεία γέννησης. είτε την Προσθήκη μιας νέας καταχώρησης θα οδηγηθεί στη σελίδα που εμφανίζει η παραπάνω εικόνα.
Είναι πλέον στην "καρδιά" του υπολογιστικού. Η φόρμα εισαγωγής στοιχείων ενημερώνει ότι πρέπει να συμπληρωθούν υποχρεωτικά όλα τα πεδία διαφορετικά το σύστημα θα επιστρέφει μηνύματα σφάλματος.
Συμβουλή: Ξεκινήστε από την Χώρα γέννησης. Μην βιάζεστε. Μην ξεχνάτε ότι βρίσκεστε σε σέρβερ και όχι στον υπολογιστή του σπιτιού σας. Κάποιες στιγμής οι σέρβερς δεν έχουν απόλυτη ροή δεδομένων και πιθανόν να αργήσει κάποια δευτερόλεπτα να γίνει ο σωστός υπολογισμός της ζώνης και της ώρας ζώνης.
Όλα τα στοιχεία γεωγραφικών συντεταγμένων και οι διορθώσεις ζώνης συμπληρώνονται αυτόματα. Εάν στον δικό σας υπολογιστή δεν γίνεται αυτό παρακαλούμε ενημερώστε μας. Αν προσπαθήσετε να τα συμπληρώσετε χειροκίνητα δεν θα φταίει το πρόγραμμα για την λάθος χρήση που θα κάνετε και ο λάθος χάρτης που θα δείτε.

Η φόρμα του προγράμματος αφού συπληρώσετε όλα τα στοιχεία γέννησης θα σας ενημερώσει ότι έγινε διόρθωση ώρας (εάν υπάρχει στην ημερομηνία γέννησης που καταχωρείτε), εάν η ώρα είναι σταθερή ή θερινή, εάν είναι ώρα πολέμου ή τέλος εάν είναι τοπική ώρα.
Περισσότερα διαβάστε στο κείμενο "Ο νέος αστρολογικός μας Άτλαντας"


******

Όταν εισάγετε τα στοιχεία γέννησης, το σύστημα σας ενημερώνει ότι η καταχώρηση έγινε με επιτυχία και σας ρωτάει 1. Εάν θέλετε να συνεχίσετε την εισαγωγή δεδομένων για άλλο άτομο ή 2. Να δείτε τις καταχωρήσεις σας.
Στην περίπτωσή μου, επέλεξα την 2η επιλογή οπότε το πρόγραμμα με οδηγεί στην σελίδα της παρακάτω εικόνας.


http://myhoroscope.gr/articles/my/prognewa.gif

Στο πάνω μέρος της εικόνας βλέπετε (ή μάλλον δεν βλέπετε γιατί τις έχω θολώσει) τις καταχωρήσεις μου. Έχω ήδη εισάγει 50 ωροσκόπια για να κάνω τις δοκιμές του προγράμματος.

Παρατηρήστε ότι υπάρχει ένας αύξων αριθμός ή αλλιώς ID #. Αυτό τον αριθμό θα χρησιμοποιείτε για να υπολογίζετε τον ανάλογο χάρτη.
Σημειώστε, επίσης, ότι εάν πατήσετε επάνω στον αριθμό θα οδηγηθείτε σε σελίδα όπου μπορείτε να κάνετε διορθώσεις δεδομένων γέννησης σε περίπτωση που κάνατε κάποιο λάθος στην εισαγωγή σας αρχικά!

Παρακαλώ διαβάστε το επόμενο ποστ

ScP
26-10-2009, 09:55 PM
http://myhoroscope.gr/articles/my/prognew.gif

Στο κάτω μέρος της φωτογραφίας εμφανίζονται όλα μας τα υπολογιστικά προγράμματα κατά κατηγορίες (3 σετ χαρτών) με τα γνωστά tabs που χρησιμοποιούμε στο myhoroscope. Οι κατηγορίες και οι υποκατηγορίες είναι οι εξής:


* 1ο σετ - - Γενέθλιοι Χάρτες


# Γενέθλιος Special - Γενέθλιος χάρτης με επιλογή περισσότερων σωμάτων, επιλογή όψεων που θέλετε να εμφανίζονται, αλλά και επιλογή Τροπικού και Αστρικού ζωδιακού. Επίσης συστήματα οικοθεσίας.

# Natal και East Point - Γενέθλιος χάρτης με δυνατότητα υπολογισμού του Ανατολικού Σημείου ή αλλιώς Ισημερινού Ωροσκόπου (East Pοint ή Equal Ascendant)

# Midpoints - Χάρτης μεσοδιαστημάτων και πολλές άλλες ενδιαφέρουσες πληροφορίες σε πίνακες.

# Τροπικός vs Αστρικόςl - Ο γνωστός γενέθλιος χάρτης της ιδιοσυναστρίας που μας αναφέρει ο αστρολόγος Γιάννης Ριζόπουλος.

# Καρμική Ανάλυση - Γενέθλιος χάρτης ο οποίος προσφέρεται με γραπτή αστρολογική καρμική ανάλυση όπως και ανάλυση μεταφυσικών μοιρών για συνδρομητές / μέλη. Περισσότερα για τις Συνδρομητικές Υπηρεσίες δείτε σε αυτή τη σελίδα (http://php56.astrowin3.org/forum/subscriptions.php).

# Γενέθλια ΔΩΡΕΑΝ ανάλυση - Γενέθλιος χάρτης ο οποίος συνοδεύεται με γραπτή και υπεραναλυτική αστρολογική ανάλυση με πάρα πολλές λεπτομέρειες. Η χρήση είναι εντελώς δωρεάν.




* 2ο σετ - - Χάρτες Πρόγνωσης


* Διελεύσεις+Αστεροειδείς - Υπολογιστικό πρόγραμμα Διελεύσεων για όποια ημέρα. Διπλός χάρτης (bi-wheel) συγκρινόμενος με γενέθλιο χάρτη. Περιλαμβάνει και τους 5 βασικούς Αστεροειδείς. Προσφέρεται με πλήρη γραπτή ανάλυση των πλανητών, των αστεροειδών και των μεσοδιαστημάτων σε μέλη / συνδρομητές. Περισσότερα για τις Συνδρομητικές Υπηρεσίες δείτε σε αυτή τη σελίδα (http://php56.astrowin3.org/forum/subscriptions.php).

* Ηλιακό Τόξο - Υπολογιστικό πρόγραμμα Ηλιακού Τόξου για όποια ημέρα. Διπλός χάρτης συγκρινόμενος με γενέθλιο χάρτη. Περιλαμβάνει και τους 5 βασικούς Αστεροειδείς. Προσφέρεται με πλήρη γραπτή ανάλυση των πλανητών, των αστεροειδών και των μεσοδιαστημάτων σε μέλη / συνδρομητές. Περισσότερα για τις Συνδρομητικές Υπηρεσίες δείτε σε αυτή τη σελίδα (http://php56.astrowin3.org/forum/subscriptions.php).

* Προοδευτικός ή χάρτης Δευτερευουσών κατευθύνσεωνt - Διπλός χάρτης (γενέθλιος και δευτερευουσών κατευθύνσεων)

* Διελεύσεις+Πρόοδοι - Τριπλός χάρτης (γενέθλιος, διελεύσεων και δευτερευουσών κατευθύνσεων). Προσφέρεται με γραπτή ανάλυση των διελεύσεων των προσωπικών πλανητών δωρεάν για τα μέλη μας.

* Διελεύσεις+Ηλιακό Τόξο - Τριπλός χάρτης (γενέθλιος, διελεύσεων και κατευθύνσεων τόξου).

* Διελεύσεις Δωρεάν Ανάλυση - Υπολογιστικό πρόγραμμα Διελεύσεων για όποια ημέρα. Διπλός χάρτης (bi-wheel) συγκρινόμενος με γενέθλιο χάρτη. Περιλαμβάνει γραπτή ανάλυση των διελεύσεων εντελώς δωρεάν για τα μέλη μας.



* 3ο σετ - - Χάρτες Σχέσεων


* Συναστρια Χάρτης Συναστρίας που προσφέρεται με γραπτη ανάλυση. Περισσότερα για τις Συνδρομητικές Υπηρεσίες δείτε σε αυτή τη σελίδα (http://php56.astrowin3.org/forum/subscriptions.php)

* Σύνθετος - Σύνθετος χάρτης σχέσεων που προσφέρεται με γραπτη ανάλυση. Περισσότερα για τις Συνδρομητικές Υπηρεσίες δείτε σε αυτή τη σελίδα (http://php56.astrowin3.org/forum/subscriptions.php)

* Davison - Χάρτης σχέσεων

* Προοδευτική Συναστρία - Προοδευτικός χάρτης Συναστρίας σε πειραματική λειτουργία.

* Progressions vs Natal - Προοδευτικός χάρτης Συναστρίας του ενός ατόμου, σε σύγκριση με τον Γενέθλιο χάρτη του άλλου ατόμου, σε πειραματική λειτουργία.

* Προοδευτικός Σύνθετος - Προοδευτικός Σύνθετος χάρτης σε πειραματική λειτουργία.




* Ηλιακή Επιστροφή - Χάρτης Ηλιακής Επιστροφής που προσφέρεται με γραπτη ανάλυση. Περισσότερα για τις Συνδρομητικές Υπηρεσίες δείτε σε αυτή τη σελίδα (http://php56.astrowin3.org/forum/subscriptions.php).

* Σεληνιακή Επιστροφή - Χάρτης Σεληνιακής επιστροφής που θα διατεθεί με γραπτή ανάλυση.


Σημειώστε ότι το αστρολογικό μας πρόγραμμα θα βελτιώνεται συνεχώς. Είναι κάτι μοναδικό για τα Ελληνικά δεδομένα και ένα από τα 4 καλύτερα διεθνώς. Έχουμε λοιπόν πολύ δουλειά ακόμα μπροστά μας.

Οι παρατηρήσεις σας είναι πάντα ευπρόσδεκτες.




Τα παλαιότερα υπολογιστικά μας προγράμματα θα αφαιρεθούν στους επόμενους δύο μήνες

CHRIS50
30-10-2009, 11:26 AM
Γειά σας,
θέλω να σας πω ότι είναι καταπληκτική όλη αυτή η προσπάθεια με τα νέα αστρολογικά προγράμματα και θέλω να σας μεταφέρω ένα προβληματισμό μου σχετικά με τον υπολογισμό της ηλικακής επιστροφής, τον εξής:
επειδή η ώρα ζώνης μπαίνει αυτόματα .... τι γίνεται όταν θέλουμε να υπολογίσουμε την ηλιακή επιστροφή και έχουμε θερινή ώρα ;
Σας ευχαριστώ:horoscope:

Μητσάκος
30-10-2009, 11:48 AM
Γειά σας,
θέλω να σας πω ότι είναι καταπληκτική όλη αυτή η προσπάθεια με τα νέα αστρολογικά προγράμματα και θέλω να σας μεταφέρω ένα προβληματισμό μου σχετικά με τον υπολογισμό της ηλικακής επιστροφής, τον εξής:
επειδή η ώρα ζώνης μπαίνει αυτόματα .... τι γίνεται όταν θέλουμε να υπολογίσουμε την ηλιακή επιστροφή και έχουμε θερινή ώρα ;
Σας ευχαριστώ:horoscope:
Eεεε, για αυτό υπάρχει ο αυτοματισμός :nuts:
Για να μην μπερδεύεσαι όμως, η κάθε ηλιακή επιστροφή αφορά ένα συγκεκριμένο έτος και βασίζεται στην ημερομηνία γέννησης και στην μέρα που ο Ήλιος το έτος που μας ενδιαφέρει θα βρίσκεται στη γενέθλια θέση του. Είτε ζητήσεις τον Αύγουστο μια ηλιακή είτε τον Φεβρουάριο, το ίδιο θα σου βγάλει, αφού δεν υπολογίζεται το πότε την ζητάς αλλά το πότε ο Ήλιος βρίσκεται στην γενέθλια θέση του :bigsmile:

ScP
30-10-2009, 11:52 AM
Παρατηρήστε ότι στο πρόγραμμα υπολογισμού της Ηλιακής επιστροφής γράφει με κόκκινα γράμματα:

ΠΡΟΣΟΧΗ: Επαναλάβατε την πόλη που κάνατε γενέθλια, ακόμη και εάν είναι ίδια με την πόλη γέννησης.

Ακολουθήστε λοιπόν αυτή την οδηγία και πατήστε Υποβολή. Στο νέο παράθυρο που θα ανοίξει θα δείτε 3 χάρτες. Ο 1ος είναι ο γενέθλιος χάρτης. Αν για παράδειγμα υπολογίζετε με γεωγραφικές συντεταγμένες Ελλάδος για ημερομηνία που δεν υπήρχε θερινή ώρα πάνω από τον γενέθλιο χάρτη θα δείτε ότι υπολογίστηκε με ώρα ζώνης 2

Ο ακριβώς από κάτω χάρτης, της Ηλιακής επιστροφής θα γράφει 3 εάν υπάρχει θερινή ώρα στην ημερομηνία επιστροφής,

Το ίδιο θα συμβαίνει και στον 3ο χάρτη που είναι ο Ετήσιος μέσα στον Γενέθλιο.

Αυτό σημαίνει ότι εάν ακολουθήσετε την οδηγία των κόκκινων γραμμάτων η διόρθωση ώρας γίνεται απολύτως σωστά.

Δοκιμάστε το και μην πάρετε αναφορά αυτά που γράφει ο Μητσάκος στο προηγούμενο ποστ :toung:

voulatain
30-10-2009, 01:27 PM
Αγαπητε Σωκρατη,το αστρολογικο μας συστημα δουλευει μια χαρα!!!
Οποτε ας μην ανησυχουμε για ''ηλιθιους'' η μη...
Οι γνωριζοντες κατανοουν το τι συμβαινει,για τους υπολοιπους δεν θα μπορεσουμε...
Συνεχιστε τη καλη δουλεια,χωρις εξωθεν ,εκ του πονηρου..''.εισβολεις''.

water
02-11-2009, 05:34 PM
Παρα μα παρα μα παρα πολύ καλο το νεο σύστημα χαρτών!!!!!! Νόμιζω ότι τέτοιο site θα το ζηλευανε.. και στο εξωτερικό!!!
Δεν έχω λόγια! Μπράβο!

(Το μόνο που θα συμπλήρωνα σαν σκέψη στους χάρτες σχέσεων θα ήταν γενέθλιος Α ατόμου με Προοδευτικό Β και ανάποδα!)
Λέω τωρα...

ScP
02-11-2009, 05:37 PM
(Το μόνο που θα συμπλήρωνα σαν σκέψη στους χάρτες σχέσεων θα ήταν γενέθλιος Α ατόμου με Προοδευτικό Β και ανάποδα!)
Λέω τωρα...

Θα τον έχετε :bigsmile:

mariage
02-11-2009, 05:49 PM
Τα θερμά μου συγχαρητήρια και απο εμένα για την θαυμάσια δουλειά σας :amazed: και θα ήθελα απλά να ρωτήσω κατι ...όταν παραθέτω τα στοιχεία μου στο δωρεάν ωροσκόπιο όπως κάναμε τόσο καιρό πριν βγάλετε το πρόγραμμα με τους ''χάρτες μου'' μου βγάζει τον χάρτη με τον ¶ρη π.χ στον 1ο οίκο και κυβερνήτη του οίκου τον καρκίνο ενώ στο καινούριο πρόγραμμα με τους γενέθλιους χάρτες μου βγάζει τον Αρη επάνω στην ακμή του 1ου οίκου και κυβερνήτη του οίκου το Λέων και φυσικά όλοι οι πλανήτες και τα έξτρα σώματα μετατοπισμένα 1 οίκο αριστερά .Ποιοί υπολογισμοι είναι οι σωστοί ? ποιούς να λαμβάνω υπόψιν ?

ScP
02-11-2009, 05:57 PM
Εάν δεν έχω στοιχεία γέννησης δεν μπορώ να ελέγξω εάν υπάρχει σφάλμα.

Τα στέλνετε σε αυτό το φόρουμ (http://www.myhoroscope.gr/%F3%F5%E6%E7%F4%DE%F3%F4%E5-%EC%E5-%DD%ED%E1%ED-%E4%E9%E1%F7%E5%E9%F1%E9%F3%F4%DE-129/) εάν δεν θέλτε να είναι ορατά σε δημόσιο φόρουμ

ScP
05-11-2009, 09:17 PM
Μικρές αλλαγές στο πρόγραμμά μας.

Παρακαλώ διαβάστε εδώ (http://www.myhoroscope.gr/135-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%E4%F1%E1%F3%F4%E7%F1%E9%FC%F4%E7%F4%E5%F2/8633-%EC%E9%EA%F1%DD%F2-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%EA%E1%E9-%E5%ED%E7%EC%DD%F1%F9%F3%E7-%E1%EB%EB%E1%E3%FE%ED.html#post89510)

nishabdo
06-11-2009, 05:58 PM
γεια σας.φαίνεται τέλειο αυτό το καινούργιο προγραμα! για μας όμως που είμαστε άσχετοι εντελώς υπάρχουν κάποιες μεγάλες απορίες! δεν θα διαβάζουμε πια αναλυτικά το τι γίνεται στον χάρτη μας και τις προβλέψεις για την ημέρα μας! θα βλέπουμε μόνο πλανήτες και νούμερα;;;;;;ευχαριστώ!

nishabdo
06-11-2009, 06:08 PM
είδα ότι λέτε θα αφήσετε το παλιό προγραμα ενεργό! και κάπου λέει ότι θα μεινη μόνο για 2 μήνες. τι από τα δυο θα γίνει;;;;ευχαριστώ.

ScP
06-11-2009, 09:21 PM
Από τις δωρέαν υπηρεσίες ΔΕΝ πρόκειται να λείψει καμία. Αντίθετα θα προσθετούν και άλλες.

Ήδη έχει αρχίσει η διαδικασία μεταφοράς των αρχείων των γραπτών αναλύσεων στο Νέο μας πρόγραμμα. Όταν ολοκληρωθεί, θα αποσύρουμε τα παλιά.

magiclife
09-11-2009, 11:04 PM
ηθελα να ρωτησω με ποιον τροπο μπορουμε να γινουμε μελη στις συνδρομητικες υπηρεσιες!!δε βρηκα πληροφοριες!

ScP
09-11-2009, 11:36 PM
Θα έχουμε λεπτομέρειες μέσα στην εβδομάδα...

anemos77
10-11-2009, 09:45 AM
Καλημερα εγω προσπαθω να βάλω στοιχεια καταχωρησης και μου "πεταει" ένα παραθυρο με ακαταλαβηστικα. Τι να κάνω?:unsure:

Μητσάκος
10-11-2009, 11:00 AM
Καλημερα εγω προσπαθω να βάλω στοιχεια καταχωρησης και μου "πεταει" ένα παραθυρο με ακαταλαβηστικα. Τι να κάνω?:unsure:
Υπομονή και να δείχνεις μεγαλύτερη προσοχή :bigsmile: γιατί όπως λέει και ο ScP:

Θα έχουμε λεπτομέρειες μέσα στην εβδομάδα...

jeni
10-11-2009, 02:18 PM
σας ευχαριστούμε για αυτά που μας προσφέρεται.Εγω κάθοτι ερασιτέχνης με την αστρολογία (διαβάζω και μαθαίνω από το δικό σας site) διάφορα. Θα μπορούσατε να μου πειτε τι σημαίνει το αποτέλεσμα που έβγαλα στον χάρτη συναστρίας ΙΣΧΥΣ:2863765091, ΑΡΜΟΝΙΑ: 56550683, ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΑΠΟΔΟΧΗ: 0
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ScP
10-11-2009, 02:30 PM
Χαίρεται

Δεν είναι από "παραδοσιακό" χάρτης συναστρίας η βαθμολόγηση. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα ακολουθεί άλλη αστρολογική τεχνική, που όπως έχω γράψει στο 1ο ποστ στην πρώτη ευκαιρία θα γραφτεί ένα πλήρες άρθρο έτσι ώστε να μπορέσει ο καθένας να καταλάβει και να αξιολογήσει την τεχνική.

Μέχρι τότε τα νούμερα -όσο θετικά και εάν είναι- συστήνουμε να τα αξιολογείτε με σκεπτικισμό.

Προσωπικά δεν έχω ικανοποιητικό δείγμα γεννήσεων για να καταθέσω γνώμη,

εφη ταδε-ταδε εφη
10-11-2009, 03:40 PM
[

* Composite Report - Σύνθετος χάρτης σχέσεων. Θα διατεθεί με πλήρη γραπτή ανάλυση για τα μέλη / συνδρομητές. * Davison - Χάρτης σχέσεων


και πως γινόμαστε συνδρομητές? αν κάπου απαντήθηκε ήδη και ξαναρωτάω ζητώ συγνώμη...

ScP
10-11-2009, 03:46 PM
Ποστ 16 -17 αυτού του θέματος

akaronas
10-11-2009, 10:07 PM
μπραβο.αλλα δεν καταλαβα πως κανω τον προοδευτικο χαρτη

Δείμων
11-11-2009, 01:58 AM
Κορυφή σελίδας > Οι χάρτες μου > Χάρτες πρόγνωσης (καρτέλα δίπλα από τους γενέθλιους χάρτες) > Progressed report & Transits - Progressions (καρτέλες στην κάτω σειρά)

asas
11-11-2009, 01:16 PM
Γεια σας! Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως θα γίνω συνδρομητής ? Δεν βρίσκω κάπου πληροφορίες !

Μητσάκος
11-11-2009, 01:28 PM
Γεια σας! Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως θα γίνω συνδρομητής ? Δεν βρίσκω κάπου πληροφορίες !


Ποστ 16 -17 αυτού του θέματος :bigsmile:

ScP
12-11-2009, 11:25 PM
Μια σημαντική προσθήκη έγινε στο Νέο μας Υπολογιστικό. Θα την δείτε επιλέγοντας Γενέθλιοι Χάρτες και μετά Γενέθλιος Special

Παρακαλώ διαβάστε αυτό (http://www.myhoroscope.gr/135-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%E4%F1%E1%F3%F4%E7%F1%E9%FC%F4%E7%F4%E5%F2/8633-%EC%E9%EA%F1%DD%F2-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%EA%E1%E9-%E5%ED%E7%EC%DD%F1%F9%F3%E7-%E1%EB%EB%E1%E3%FE%ED.html#post90114)

Επίσης νομίζω ότι πρέπει να δώσουμε όνομα στο πρόγραμμά μας. Οι ιδέες σας είναι ευπρόσδεκτες με χαρά.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
13-11-2009, 12:16 AM
Μια σημαντική προσθήκη έγινε στο Νέο μας Υπολογιστικό. Θα την δείτε επιλέγοντας Γενέθλιοι Χάρτες και μετά Γενέθλιος Special

Παρακαλώ διαβάστε αυτό (http://www.myhoroscope.gr/135-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%E4%F1%E1%F3%F4%E7%F1%E9%FC%F4%E7%F4%E5%F2/8633-%EC%E9%EA%F1%DD%F2-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%EA%E1%E9-%E5%ED%E7%EC%DD%F1%F9%F3%E7-%E1%EB%EB%E1%E3%FE%ED.html#post90114)

Επίσης νομίζω ότι πρέπει να δώσουμε όνομα στο πρόγραμμά μας. Οι ιδέες σας είναι ευπρόσδεκτες με χαρά.

τι εννοειτε οταν λετε να δωσουμε ανομα;
κανονικο ονομα;[για να σκεφτω κυριε ςκρ..:bigsmile:

island
13-11-2009, 12:54 AM
καλησπερα! όταν λέτε συνδρομητές τι ακριβώς εννοείτε και πως γίνεται; αν για παράδειγμα ξεκινήσω τα μαθήματα on line την ερχ'ομενη εβδομάδα, γίνομαι αυτόματα και συνδρομήτρια;

pako
16-11-2009, 11:10 AM
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at [path]/horo/scripts/view_records.php:6) in [path]/horo/login/accesscontrol.php on line 4

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at [path]/horo/scripts/view_records.php:6) in [path]/horo/login/accesscontrol.php on line 4


Σε προσπάθειά μου να περάσω στοιχεία στη βάση μου, βγαίνει το παραπάνω μήνυμα και συνεχίζει να εμφανίζεται η βάση κενή! Πρέπει να αλλάξω ρυθμίσεις στον browser μου?? Χρησιμοποιώ Chrome, αλλά και ο Firefox μου βγάζει το ίδιο σφάλμα.

ScP
16-11-2009, 11:25 AM
Πρώτη φορά το βλέπω αυτό το μήνυμα. Όπως λέει είναι κάποιο είδος Warning και όχι Error.

Προσπάθησε να κάνεις Refresh τη σελίδα πατώντας το F5. Ή εάν συνεχίσει αυτό το προειδοποιητικό μήνυμα κάνε πλήρη αποσύνδεση από τον λογαριασμό σου και πάλι σύνδεση.

Και θα το παρακολουθήσουμε.

ScP
23-11-2009, 01:57 PM
Νέα προσθήκη

http://www.myhoroscope.gr/135-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%E4%F1%E1%F3%F4%E7%F1%E9%FC%F4%E7%F4%E5%F2/8633-%EC%E9%EA%F1%DD%F2-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%EA%E1%E9-%E5%ED%E7%EC%DD%F1%F9%F3%E7-%E1%EB%EB%E1%E3%FE%ED.html#post90875

Μητσάκος
23-11-2009, 02:03 PM
Αυτοί που ψηφίζουν "μάπα", αιτιολογούν τινί τρόπω την επιλογή τους ή "αέρα πατέρα" ψηφίζουν; :unsure:

annamarilena
30-11-2009, 11:27 PM
πολυ καλη προσπαθεια μπραβο!

tsou-li
01-12-2009, 01:05 AM
Γειά σας!
Βρίσκω πολύ καλό το νέο αστρολογικό πρόγραμμα του myhoroscope αλλά διαπίστωσα ένα λαθάκι στο σημείο που βγάζει τον αριθμό των στοιχείων στον γενέθλιο χάρτη μου. Ενώ έχω τον Ποσειδώνα στις 00ο 07' 23'' του Σκορπιού και η ερμηνεία του προγράμματος για πλανήτες στα ζώδια είναι για Ποσειδώνα στο Σκορπιό, στην καταμέτρηση των στοιχείων δίνει 0 στοιχεία στο νερό και βγάζει ένα παραπάνω στη γη.
Ευχαριστώ πολύ.

zazazou
21-12-2009, 06:47 PM
sugxarhthria se olous!teleio to site!

ScP
27-12-2009, 03:18 PM
Ένα νέο κομμάτι έρχεται να προστεθεί σήμερα στο Υπολογιστικό μας πρόγραμμα. Πρόκειται για χάρτη γενέθλιων μεσοδιαστημάτων.
Σε διάφορες εφορμογές μας είχαμε προσθέσει μεσοδιαστήματα αλλά μας έλειπε ο χάρτης.

Θα τον βρείτε στο σετ "Γενέθλιοι χάρτες", πατώντας το κουμπί Midpoints.

Να επισημάνω ότι έχω ρυθμίσει το πρόγραμμα, ώστε να εμφανίζει μόνο μεσοδιαστήματα με ανοχή μιας μοίρας και ότι επίσης τη συγκεκριμένη εφαρμογή δεν την συνιστώ στους αρχάριους χρήστες.

Το υπολογιστικό μας πρόγραμμα θα συνεχίζει να αναπτύσσεται, να βελτιώνεται και να διορθώνονται όσα λάθη βρίσκουν οι χρήστες που κάνουν ορθή χρήση και ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ πώς να το χρησιμοποιούν..

ScP
31-12-2009, 02:25 PM
Λίγες ώρες πριν να υποδεχτούμε το 2010, συνεχίζοντας να δουλεύουμε και να βελτιώνουμε το πρόγραμμά μας, κάναμε τις παρακάτω αλλαγές.



1. Προσθέσαμε επιπλέον κώδικα σε όλα μας σχεδόν τα προγράμματα, διότι διαπιστώσαμε ότι σε ημερομηνίες που είχαμε Local Mean Time (Τοπική ώρα), αντί για Σταθερή, το πρόγραμμά μας υπολόγιζε λανθασμένα κατά μια μοίρα την οικοθεσία.
Πρόκειται για ημερομηνίες πριν το 1800 περίπου.

2. Εδώ Αστρολογία για όλους - View Single Post - Νέο Αστρολογικό πρόγραμμα στο myHoroscope! και οδηγός χρήσης (http://www.myhoroscope.gr/89245-post8.html) μάς είχε ζητηθεί ένας χάρτης και είχαμε υποσχεθεί ότι θα τον προσθέσουμε. Θα τον βρείτε στο σετ Χάρτες Σχέσεων.
Με αφορμή κάποια σχόλια του Δ. Στασινού ότι τον χρησιμοποιεί -υπό προϋποθέσεις- σε θέματα που αφορούν επανασυνδέσεις και με δεδομένο ότι το πρόγραμμά μας υπολογίζει σωστά πλέον από το 1200 μ.Χ έως το 2.400 μ.Χ. ίσως φανεί χρήσιμος και στις προπροπρογιαγιάδες σας :toung:

3. Δημιουργήσαμε 2 γενέθλιους χάρτες, που με το νέο έτος θα συνοδεύονται από πλήρη γραπτή ανάλυση για τους συνδρομητές μας.
Καρμική ανάλυση κατά Cayce
Παιδική ανάλυση - σύμβουλος για τους γονείς


Καλή Χρονιά σε όλους μας :bigsmile:

Joca
01-01-2010, 12:34 PM
Το νέο αστρολογικό πρόγραμμα είναι πολύ καλό και δεν μπορεί κανείς να μην σας συγχαρεί για τις συνεχείς αναβαθμίσεις (βελτιώσεις και διορθώσεις). Δείχνει την αγάπη και το ενδιαφέρον σας γι'αυτό που κάνετε. Είμαστε σε θέση να το ξεχωρίσουμε. Συγχαρητήρια και συνεχίστε έτσι :love:

piccola
01-01-2010, 10:03 PM
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορούμε και πώς, να διαγράψουμε μια καταχώρηση από τη βάση δεδομένων μας.:unsure:
Ευχαριστώ πολύ!

ScP
01-01-2010, 11:24 PM
Σε αυτή τη φάση όχι δεν μπορούμε. Μπορούμε όμως να επεξεργαστούμε τα δεδομένα μας πατώντας το αντίστοιχο ID (πρώτη στήλη, πριν το Όνομα)

Nepheli
04-01-2010, 02:36 AM
Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ακολούθησα τις οδηγίες που δίνετε για το νέο πρόγραμμα και δεν είχα κανένα πρόβλημα, μόνο που με το παλιό πρόγραμμα γνώριζα ότι ο ωροσκόπος μου ήταν ιχθύς ενώ τώρα μου βγαίνει κριός. Τι ακριβώς συμβαίνει; Ευχαριστώ πολύ

ScP
04-01-2010, 02:38 PM
Το πιθανότερο που μπορεί να συμβαίνει είναι κακή χρήση του προγράμματος.

Όμως εάν δεν μου δώσετε στοιχεία γέννησης δεν μπορώ να ελέγξω.

Εάν δεν θέλετε να εμφανιστούν κάντε ένα θέμα εδώ
Αστρολογία για όλους (http://www.myhoroscope.gr/%F3%F5%E6%E7%F4%DE%F3%F4%E5-%EC%E5-%DD%ED%E1%ED-%E4%E9%E1%F7%E5%E9%F1%E9%F3%F4%DE-129/)

zw_epimenontas
04-01-2010, 07:43 PM
γεια σασ! γιατι μου λεει πωσ εχω καταχωρισει καποιο ατομο ηδη ενς δεν ειναι μεσα στα ατομα? μηπωσ δεν χωραει>??

kiaRRa
04-01-2010, 07:45 PM
Μπορείς να κανεις ως και 50 καταχωρήσεις :bigsmile:

zw_epimenontas
04-01-2010, 07:49 PM
Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ακολούθησα τις οδηγίες που δίνετε για το νέο πρόγραμμα και δεν είχα κανένα πρόβλημα, μόνο που με το παλιό πρόγραμμα γνώριζα ότι ο ωροσκόπος μου ήταν ιχθύς ενώ τώρα μου βγαίνει κριός. Τι ακριβώς συμβαίνει; Ευχαριστώ πολύ




νεφελη μου ισωσ εισαι στο μετεχμιο δλδ πανω στην αλλαγη της ωρας για τον ωροσκοπο σου! και γιαυτο σε βγαζει με ωροσκοπο κριο! ενω περισι σε εβγαζε ιχθυ! :embarrest:embarrest:embarrest μαλλον ειναι αναλογα την χρονια α αν ειναι ζυγη η μονη! τςρα εχουμε ζυγη χρονια και σε βγαζει κριο , το επομενο δλδ απο τον ιχθυ ! παντα ομωσ εχοθμε το επομενο η αλλιωσ μετραει περισσοτερο οποτε σε εσενα μετραει περισσοτερο ο κριοσ! ελπιζς να με καταλαβεσ:love::love::love:

zw_epimenontas
04-01-2010, 07:54 PM
Μπορείς να κανεις ως και 50 καταχωρήσεις :bigsmile:

ευχαριστω για την απαντηση κιαρρα! αλλα νομιζω πω σ εχω λιγοτερεσ καταχωρισεις! δεν φτανουν καν τις 50 ! :blink::blink:
επισησ μια αλλη ερωτηση! πως μπορω να διαγραψω καποια καταχωριση!!!!!!!

ScP
04-01-2010, 08:01 PM
Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ακολούθησα τις οδηγίες που δίνετε για το νέο πρόγραμμα και δεν είχα κανένα πρόβλημα, μόνο που με το παλιό πρόγραμμα γνώριζα ότι ο ωροσκόπος μου ήταν ιχθύς ενώ τώρα μου βγαίνει κριός. Τι ακριβώς συμβαίνει; Ευχαριστώ πολύ

Νομίζω ότι η απορία λύθηκε στο άλλο φόρουμ που με ρωτήσατε. Σαφώς είναι ορθό το νέο πρόγραμμα, αλλά με την ευκαιρία διορθώθηκε και το παλιό, που ούτως ή άλλως αποσύρεται


Όταν έχουμε κάνει μια καταχώρηση με όνομα π.χ. Μαρία Μανταλένα και προσπαθήσουμε να κάνουμε μια δεύτερη με το ίδιο όνομα, δηλαδή Μαρία Μανταλένα το σύστημα θα μας πει ότι ήδη έχει καταχωρηθεί αυτό το άτομο.

Συνεπώς αν το κάνουμε Μαρία Μανταλένα 2 θα είμαστε οκ


γεια σασ! γιατι μου λεει πωσ εχω καταχωρισει καποιο ατομο ηδη ενς δεν ειναι μεσα στα ατομα? μηπωσ δεν χωραει>??

agapiii
05-01-2010, 12:07 AM
ΕΙΣΤΕ :bigsmile:Φ Ο Β Ε Ρ Ο Ι

Δείμων
05-01-2010, 02:12 AM
γεια σασ! γιατι μου λεει πωσ εχω καταχωρισει καποιο ατομο ηδη ενς δεν ειναι μεσα στα ατομα? μηπωσ δεν χωραει>??

Επίσης αν έχεις πάνω από 10 καταχωρήσεις στις βάζει σε διαφορετικές σελίδες. Κάτω από τη λίστα των καταχωρήσεων υπάρχουν αυτά

Η προσωπική σας βάση δεδομένων περιέχει...

Πατήστε εδώ (http://www.myhoroscope.gr/horo/scripts/data_entry.php) για να προσθέσετε τα στοιχεία γέννησης...

1 2 Επόμενη σελίδα

Πάτησε το 2 ή το Επόμενη σελίδα για να τις δεις. Για την ώρα οι καταχωρήσεις δεν διαγράφονται, όμως ενημερώνονται (αλλάζουν χειροκίνητα τα στοιχεία τους.)

Katerina Paraskevopoulou
10-01-2010, 06:28 PM
Παρατήρησα ότι στους χάρτες μου και συγκεκριμένα http://www.myhoroscope.gr/horo/scripts/natalreport.php

όταν εισάγω πρόσωπο που δεν γνωρίζω ακριβή ώρα γέννησης και συνεπώς έχω βάλει σύμφωνα με τις οδηγίες ώρα γέννησης 12:00, στην ανάλυση αναφέρει τους οίκους που υποτίθεται αντιστοιχεί ο ήλιος και η σελήνη. Επίσης αναφέρει το Vertex. Και αυτό αν δεν κάνω λάθος σχετίζεται με την ακριβή ώρα γέννησης......... Αν τα λέω λάθος, παρακαλώ διορθώστε με ή εξηγήστε μου................. Ευχαριστώ..............

ScP
10-01-2010, 06:46 PM
Στο τέλος της ανάλυσης αναφέρει

Επίλογος

Αυτή η αστρολογική ανάλυση είναι πιο περιορισμένη διότι δεν συμπληρώθηκε η ακριβής ώρα της γέννησής σας. Χωρίς ακριβή ώρα γέννησης δεν μπορεί να υπολογιστεί ο Ωροσκόπος, το Μεσουράνημα αλλά ούτε και οι ακμές των οίκων. Επίσης δεν πρέπει να λάβετε καθόλου αναφορά τη Σελήνη σε οίκο, τις όψεις της Σελήνης και του Ωροσκόπου διότι είναι πλασματικές. Σε κάποιες περιπτώσεις δεν πρέπει να λάβετε αναφορά και κάποια άλλα σημεία του χάρτη σας.


Παρόλα αυτά θα ρυθμίσουμε 3-4 πράγματα που εμφανίζονται ενώ δεν "πρέπει" για να μην μπερδεύεται κανένας

Ag.Pagkaki
11-01-2010, 11:57 PM
Καλησπέρα και απο μένα! Τέλειο το site :: Πάρα πολύ καλή και κατανοητή προσπάθεια απο τους
σχεδιαστές και τους αστρολόγους αυτού του site για εμάς τους αρχάριους .......ακόμα της αστρολογίας.
Παρατήρηση: Θα ήθελα αν γινόταν στο αστρολογικό γεννέθλιο χάρτη δίπλα απο τις όψεις κάθε πλανήτη και τις μοίρες, να προστεθεί η βαθμολογία τησ όψης αυτής. και στο τέλος την συνολική βαθμολογία του γεννέλθιου ωροσκοπίου. Το έχω δεί να γίνεται σε ένα άλλο αστρολογικό site και πραγματικά βοηθάει πάρα πολύ.
Μην με πάρετε με τις πέτρες για την προτασής μου αυτή ........please!

realbourbon
28-01-2010, 03:25 AM
Γεια σας προσπαθω να βαλω τα στοιχεια μου για τον δωρεαν Γενεθλιο Χαρτη μου αλλα οι γεωγραφικες συντεταγμενες δεν μπαινουν αυτοματα και δεν ξερω τι να κανω,αν μπορειτε βοηθηστε με σας παρακαλω

saggitar1
28-01-2010, 09:49 AM
Καλημερα. Οταν βαζεις το ονομα πολης μην το γραφεις ολοκληρο κοψε κανενα γραμμα απο το τελος π.χ. για Αθηνα γραψε Αθη και περιμενε να το ψαξει η μηχανη αναζητησης διπλα. μολις το βρεις στη λιστα πατα το και θα συμπληρωθουν αυτοματα ολα

roulachania
11-04-2010, 01:16 AM
Γεια σας προσπαθω να βαλω τα στοιχεια μου για τον δωρεαν Γενεθλιο Χαρτη μου αλλα οι γεωγραφικες συντεταγμενες δεν μπαινουν αυτοματα και δεν ξερω τι να κανω,αν μπορειτε βοηθηστε με σας παρακαλω

και εμενα το ιδιο κανει...τι γινεται βρε παιδια? γιατι γινεται αυτο?

gold soul
11-04-2010, 03:33 AM
και εμενα το ιδιο κανει...τι γινεται βρε παιδια? γιατι γινεται αυτο?

Δοκίμασε να κάνεις την καταχώρηση για την επιλογή τόπου, με τον τρόπο που είπε στο προηγούμενο μήνυμα η saggitar1

jungle
11-04-2010, 12:51 PM
Στους γενεθλιους χαρτες δεν εμφανιζεται πια η ενδειξη για διορθωση θερινης ωρας.
Μηπως κατι κανω λαθος?

whisperer
11-04-2010, 12:56 PM
Μπορείς να μου πεις την ημερομηνία που θέτεις...?


Στους γενεθλιους χαρτες δεν εμφανιζεται πια η ενδειξη για διορθωση θερινης ωρας.
Μηπως κατι κανω λαθος?

ScP
11-04-2010, 01:26 PM
Κάνε σε παρακαλώ τα παρακάτω βήματα
1. Πηγαίνεις εδώ http://www.myhoroscope.gr/horo/scripts/data_entry.php
2. Χώρα γέννησης: Επιλέγεις Greece
3. Πόλη Γέννησης: Athens, Greece

Σημείωση: ΜΟΝΟ Για την Ελλάδα οι πόλεις είναι καταχωρημένες και με Ελληνικούς και με λατινικούς χαεακτήρες. Για τις άλλες χώρες είναι ΜΟΝΟ με λατινικούς.
Παράδειγμα: England. -- θα αναζητήσεις London και ΟΧΙ Λονδίνο

Έχοντας κάνει μέχρι το βήμα 3 η φόρμα εισαγωγής στοιχείων θα συμπληρώσει ΑΥΤΟΜΑΤΑ
Ώρα ζώνης 2
Γ. Πλάτος 37 Ν 58
Γ. Μήκος 23 Ε 43

4. Συμπληρώνεις για παράδειγμα στην ημερομηνία Γέννησης 11 Ιανουαρίου 2008
Δεν πρόκειται ακόμα να συμβεί τίποτα διότι το πρόγραμμα έχει ρυθμιστεί έτσι ώστε να κάνει διόρθωση στην ώρα ζώνης ΕΦΟΣΟΝ έχει συμπληρωθεί και η Ώρα γέννησης. Και αυτό είναι λογικό αφού η ζώνη δεν αλλάζει σε όλες τις χώρες και σε όλες τις πόλεις του κόσμου την ίδια ώρα.

5. Συμπληρώνεις για παράδειγμα Ώρα Γέννησης 22:11:00 ΜΜ (μετά μεσημβρία)

Κάτω από το πεδίο Ώρα Ζώνης εμφανίζεται με πράσινα γράμματα ΕΕΤ Standard Time (EET = European Eastern Time)

Όπως είναι συμπληρωμένα τα πεδία σου, αλλάζεις το 11 Ιανουαρίου 2008 σε 11 Αυγούστου 2008
Κάτω από το πεδίο Ώρα Ζώνης εμφανίζεται με πράσινα γράμματα ΕΕDΤ Standard Time (EEDT = European Eastern Daylight Time)
Η Ώρα Ζώνης άλλαξε από 2 σε 3


Εάν δεν γίνουν στον δικό σου υπολογιστή όλα τα παραπάνω δώσε μας τα στοιχεία που προσπαθείς να καταχωρήσεις για να τα δοκιμάσουμε.







Στους γενεθλιους χαρτες δεν εμφανιζεται πια η ενδειξη για διορθωση θερινης ωρας.
Μηπως κατι κανω λαθος?

jungle
11-04-2010, 05:24 PM
ok. ScP.
πραγματι τα ειδα τα πρασινα γραμματα κ καταλαβα για την αλλαγη... ωρα ζωνης απο 2 σε 3.
Οταν μετα προσπαθησα να αλλαξω στοιχεια σε αλλο ID, κ αλλαξα το μηνα απο χειμερινο
σε θερινο, η ωρα ζωνης δεν αλλαξε. Θα πρεπει σε αλλαγες στοιχειων να αλλαζω μονη μου απο 2 σε 3?

ScP
11-04-2010, 05:52 PM
Ίσως το γνωρίζεις, ίσως και όχι, οφείλω όμως να το επισημάνω.

Προσπάθησες να κάνεις καταχώρηση άλλου προσώπου στην προσωπική σου βάση δεδομέων. Πόσο σίγουρη είσαι ότι κατά το έτος της γέννησής του υπήρχε σε ισχύ θερινή ώρα; Η θερινή ώρα στην Ελλάδα αρχίζει και ισχύει από το 1975. Μέχρι και το 2010 όμως ΔΕΝ αλλάζει πάντα σε συγκεκριμένες ημερομηνίες.

Αυτό σημαίνει με πολύ απλά λόγια ότι το 1970 ΔΕΝ υπήρχε θερινή ώρα στη χώρα μας κατά τους θερινούς μήνες και η Ωρα Ζώνης συνεχίζει να είναι 2 όλο το 12μηνο.

Γι' αυτό σου ζήτησα να μου δώσεις ημερομηνία του ανθρώπου που προσπαθείς να υπολογίσεις.





ok. ScP.
πραγματι τα ειδα τα πρασινα γραμματα κ καταλαβα για την αλλαγη... ωρα ζωνης απο 2 σε 3.
Οταν μετα προσπαθησα να αλλαξω στοιχεια σε αλλο ID, κ αλλαξα το μηνα απο χειμερινο
σε θερινο, η ωρα ζωνης δεν αλλαξε. Θα πρεπει σε αλλαγες στοιχειων να αλλαζω μονη μου απο 2 σε 3?

libraD
12-04-2010, 12:23 AM
Καλησπέρα,

Είναι όντως πολύ χρήσιμο το υπολογιστικό αυτό πρόγραμμα :horoscope: , αλλά θέλω να ρωτήσω το εξής - πώς σβήνουμε εντελώς μια καταχώριση; Έχω ψάξει παντού και δεν το έχω βρει... :unsure:

Φιλικά,
libraD :love:

ScP
12-04-2010, 12:27 AM
http://www.myhoroscope.gr/135-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%E4%F1%E1%F3%F4%E7%F1%E9%FC%F4%E7%F4%E5%F2/8779-%ED%DD%EF-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%E9%EA%FC-%F0%F1%FC%E3%F1%E1%EC%EC%E1-%F3%F4%EF-myhoroscope-%EA%E1%E9-%EF%E4%E7%E3%FC%F2-%F7%F1%DE%F3%E7%F2-5.html

libraD
12-04-2010, 04:44 AM
http://www.myhoroscope.gr/135-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%E4%F1%E1%F3%F4%E7%F1%E9%FC%F4%E7%F4%E5%F2/8779-%ED%DD%EF-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%E9%EA%FC-%F0%F1%FC%E3%F1%E1%EC%EC%E1-%F3%F4%EF-myhoroscope-%EA%E1%E9-%EF%E4%E7%E3%FC%F2-%F7%F1%DE%F3%E7%F2-5.html


Ευχαριστώ...:love:

jungle
12-04-2010, 10:27 AM
[QUOTE=ScP;101211]Ίσως το γνωρίζεις, ίσως και όχι, οφείλω όμως να το επισημάνω.

Προσπάθησες να κάνεις καταχώρηση άλλου προσώπου στην προσωπική σου βάση δεδομέων. Πόσο σίγουρη είσαι ότι κατά το έτος της γέννησής του υπήρχε σε ισχύ θερινή ώρα; Η θερινή ώρα στην Ελλάδα αρχίζει και ισχύει από το 1975. Μέχρι και το 2010 όμως ΔΕΝ αλλάζει πάντα σε συγκεκριμένες ημερομηνίες.

Καλημερα ScP
Εφαρμοσα τα οσα ειπαμε κ εκανα δοκιμη με τις ημερομ.
Η ημερομ. 6-5-1985 κ ωρα 20.00, (ID 26251) σε νεα καταχωρηση πραγματι κανει
αλλαγη ωρα ζωνης απο 2 σε 3.
Δοκιμαζοντας καταχωρηση της ιδιας ημερομ. σε διαφορετικο k ηδη υπαρχον ID (15135)
με αλλο ονομα, η ωρα ζωνης δεν διορθωνεται οπως στη νεα καταχωρηση.
Το δοκιμασα αλλαζοντας επισης ημερομ. κ στο ID 18882 βαζοντας 8-8-1982
κ παλι δεν αλλαξε η ωρα ζωνης. Δεν ξερω τι λαθος κανω.
Κ επισης στην αλλαγη καταχωρησης δεν βρισκω αλλαγη τοπου γεννησης
Ευχαριστω για τις συμβουλες.

ScP
12-04-2010, 03:27 PM
Ok νομίζω ότι τώρα κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς.

Ξεκαθαρίσαμε ότι το πρόγραμμα (η φόρμα εισαγωγής στοιχείων του) δεν παρουσιάζει πρόβλημα με τις ζώνες και τις διορθώσεις θερινής ώρας.

Εσύ αναφέρεσαι προφανώς στην περίπτωση που κάνοντας κλικ επάνω σε ένα id θέλεις να τροποποιήσεις στοιχεία;
Εάν ισχύει αυτο, τότε όχι στη σελίδα που κάνουμε διορθώσεις όλα πρέπει να γίνονται χειροκίνητα.


Τελικά νομίζω ότι πρέπει να προσθέσω κώδικα για να μπορεί ο χρήστης να διαγράφει μια καταχώρηση και να την προσθέτει εκ νέου. Έτσι θα διευκολύνουμε τα πράγματα





[QUOTE=ScP;101211]Ίσως το γνωρίζεις, ίσως και όχι, οφείλω όμως να το επισημάνω.

Προσπάθησες να κάνεις καταχώρηση άλλου προσώπου στην προσωπική σου βάση δεδομέων. Πόσο σίγουρη είσαι ότι κατά το έτος της γέννησής του υπήρχε σε ισχύ θερινή ώρα; Η θερινή ώρα στην Ελλάδα αρχίζει και ισχύει από το 1975. Μέχρι και το 2010 όμως ΔΕΝ αλλάζει πάντα σε συγκεκριμένες ημερομηνίες.

Καλημερα ScP
Εφαρμοσα τα οσα ειπαμε κ εκανα δοκιμη με τις ημερομ.
Η ημερομ. 6-5-1985 κ ωρα 20.00, (ID 26251) σε νεα καταχωρηση πραγματι κανει
αλλαγη ωρα ζωνης απο 2 σε 3.
Δοκιμαζοντας καταχωρηση της ιδιας ημερομ. σε διαφορετικο k ηδη υπαρχον ID (15135)
με αλλο ονομα, η ωρα ζωνης δεν διορθωνεται οπως στη νεα καταχωρηση.
Το δοκιμασα αλλαζοντας επισης ημερομ. κ στο ID 18882 βαζοντας 8-8-1982
κ παλι δεν αλλαξε η ωρα ζωνης. Δεν ξερω τι λαθος κανω.
Κ επισης στην αλλαγη καταχωρησης δεν βρισκω αλλαγη τοπου γεννησης
Ευχαριστω για τις συμβουλες.

mariage
12-04-2010, 04:44 PM
Στον χάρτη συναστριάς δυστυχώς δεν εμφανίζονται καθόλου οι Νότιοι δεσμοί των μελών σε όψεις μεταξύ τους (αν υπήρχαν ) αλλά ούτε και στους οίκους παρά μόνο οι Βόρειοι

Ευχαριστώ

whisperer
12-04-2010, 05:28 PM
Αγαπητή mariage,
Στο απέναντι ζώδιο από αυτό που βρίσκεται ο Βόρειος Δεσμός, στις ίδιες ακριβώς μοίρες βρίσκεται ο Νότιος...
π.χ. αν έχεις το Βόρειο Δεσμό σου στην 15η μοίρα της Παρθένου....ε, στην 15η μοίρα των Ιχθύων βρίσκεται ο Νότιος...
:bigsmile:

mariage
12-04-2010, 05:50 PM
Αγαπητή mariage,
Στο απέναντι ζώδιο από αυτό που βρίσκεται ο Βόρειος Δεσμός, στις ίδιες ακριβώς μοίρες βρίσκεται ο Νότιος...
π.χ. αν έχεις το Βόρειο Δεσμό σου στην 15η μοίρα της Παρθένου....ε, στην 15η μοίρα των Ιχθύων βρίσκεται ο Νότιος...
:bigsmile:


Αυτό το γνωρίζω δεν γνωρίζω όμως τι όψεις κάνει με άλλους πλανήτες

στον γενέθλιο φαίνεται στην συναστρία όχι

Μητσάκος
12-04-2010, 06:37 PM
Αυτό το γνωρίζω δεν γνωρίζω όμως τι όψεις κάνει με άλλους πλανήτες

στον γενέθλιο φαίνεται στην συναστρία όχι

Μπορείς απλά να τις υπολογίσεις :bigsmile:
Αν βρίσκεται πλανήτης σε 60 μοίρες απόσταση, έχεις εξάγωνο.
90 μοίρες, τετράγωνο.
120 μοίρες, τρίγωνο.
150 μοίρες, χιαστί.
180 μοίρες, αντίθεση :bigsmile:

jungle
13-04-2010, 01:25 PM
Παντως μπραβο σας!
η δουλεια κ η προσπαθεια που κανετε αξιζει πολλα μπραβο....

astarti54
04-05-2010, 11:55 PM
θα ηθελα πιο πολυ ενημερωση σε ολο αυτο το συστημα γενεθλιο,προοδευτικο,διελε υσεις και πως επιδρουν δεν μου αρκει να κανω ενα κλικ και να δω κυκλο,συμβολα,και γραμμες και να ξερω οτι αυτο ειναι ολη η πορεια ζωης μου και να ξερω τοσο λιγα.Ειναι μεγαλη προκληση και νομιζω ολοι θα συμφωνουμε οτι αξιζει το κοπο να το ψαξουμε.

sellana
15-06-2010, 11:03 AM
Η σεληνιακή επιστροφή που πήγε ? :unsure:

Katerina Paraskevopoulou
15-06-2010, 11:16 AM
Η σεληνιακή επιστροφή που πήγε ? :unsure:

Ντίνα μου, πόσο παρατηρητική είσαι! :bigsmile:
Λοιπόν και εγώ το κοίταγα και κάτι μου έλοιπε, αλλά επειδή δεν τη χρησιμοποιώ, δεν το συνειδητοποίησα παρά μόνο όταν διάβασα το ποστ σου.
Αλήθεια που πήγε;
Και επιπλέον γιατι αφαιρέθηκε η επιλογή να διαγράφουμε όλη την εγγραφή από όποιο πρόσωπο επιθυμούμε από τη βάση δεδομένων; :embarrest
Βέβαια ο νέος τρόπος διόρθωσης των δεδομένων είναι πολύ καλύτερος και ευχαριστώ!!!:love:

la_luna
16-06-2010, 10:13 AM
Όταν επιλέγω τη Δωρεάν Γενέθλια Ανάλυση βγαίνει το μήνυμα Page not found... Και αυτό συμβαίνει για όλες τις καταχωρήσεις μου...
Κάνω κάτι λάθος;

:love::love:

ScP
16-06-2010, 12:46 PM
Φαίνεται ότι δουλεύει σωστά τώρα. Ευχαριστώ που το αναφέρατε!


Όταν επιλέγω τη Δωρεάν Γενέθλια Ανάλυση βγαίνει το μήνυμα Page not found... Και αυτό συμβαίνει για όλες τις καταχωρήσεις μου...
Κάνω κάτι λάθος;

:love::love:

joanna1975
05-07-2010, 02:07 PM
Καλησπέρα! Στην ηλιακή επιστροφή στην "Επιλογή Πόλης" όταν πατάω Αθήνα σεν μου το βγάζει σαν επιλογή ώστε να καταχωρείται αυτόματα η ώρα ζωνης, γ. μήκος, γ.πλάτος.Και αυτό γίνεται τις τελευταίες ημέρες!!!

ScP
05-07-2010, 02:16 PM
Με Athens θα το κάνει.

Τις τελευταίες μέρες αφαιρέθηκαν όλες οι πόλεις που ήταν καταχωρημένες με ελληνικούς χαρακτήρες για να κάνουμε κάποιες βελτιώσεις.. Σε λίγες μέρες θα ξαναμπούν

joanna1975
05-07-2010, 02:59 PM
Σ' ευχαριστώ πολύ scp για την απάντηση σου!

cat9
10-07-2010, 10:41 PM
Τί κάνω λάθος; Προσπάθησα να φτιάξω το χάρτη μου, όμως τα στοιχεία που μου δίνει είναι άλλα από αυτά που ήδη γνωρίζω.
Σκέφτηκα ότι κάνω κάτι λάθος με την ώρα γιατί μου έβγαλε τα απέναντι ζώδια από αυτά που κανονικά έχω. Δηλαδή ωροσκόπο Ζυγό (ενώ στην πραγματικότητα έχω Κριό), Μεσουράνημα στον Καρκίνο (ενώ έχω στον Αιγόκερω). ¶λλαξα την ώρα από πρωΪνή σε βραδινή μήπως έφταιγε αυτό (είμαι γεννημένη 00.01 τα μεσάνυχτα). Όμως πάλι τα ίδια...
Κάποια βλακεία κάνω, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποιά είναι αυτή... Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;
Ευχαριστώ.

ScP
10-07-2010, 11:40 PM
Να βοηθήσουμε εάν έχουμε τα στοιχεια γέννησης;

cat9
11-07-2010, 01:02 AM
Να βοηθήσουμε εάν έχουμε τα στοιχεια γέννησης;

Ναι φυσικά. Δεν ξέρω αν έπρεπε να τα στείλω κάπου αλλού, οπότε τα παραθέτω εδώ.

Εαν έχετε καταλάβει τί έχω κάνει λάθος, ενημερώστε με αν θέλετε, για να μπορέσω να βγάζω και μόνη μου χάρτες με το πρόγραμμά σας.
Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.

ScP
11-07-2010, 01:13 AM
Βάζετε ώρα πρωινή;

Στο πρόγραμμά μας έβαλα τα στοιχεία που γράψατε. Ο χάρτης είναι σωστός. Δεν μπορώ όμως να ξέρω τι στοιχεία βάζετε γιατί δεν έχω πρόσβαση στο λογαριασμό σας.

cat9
11-07-2010, 01:43 AM
Βάζετε ώρα πρωινή;

Στο πρόγραμμά μας έβαλα τα στοιχεία που γράψατε. Ο χάρτης είναι σωστός. Δεν μπορώ όμως να ξέρω τι στοιχεία βάζετε γιατί δεν έχω πρόσβαση στο λογαριασμό σας.

Και τις 2 ώρες έβαλα... Μια φορά την πρωΪνή και όταν είδα ότι δεν έβγαζα άκρη, έβαλα την βραδινή...
Όταν λέτε ότι ο χάρτης βγαίνει σωστός, τί εννοείτε; Με ωροσκόπο Κριό και Μεσουράνημα στον Αιγόκερω;

ΥΓ. Αφήστε το τελευταίο ερώτημά μου. Τώρα κατάφερα να δω το συνημμένο σας... Μου έβγαζε μόνο μια μαυρίλα και μετά κόλλησε ο explorer...

Ευχαριστώ πολύ για όλα. Θα την βρώ την άκρη με το τί κάνω λάθος, πού θα πάει!

ScP
11-07-2010, 02:00 AM
Βάλτε 0.01.0

Πιθανόν βάζετε 12.01.0

Και καλό θα ήταν να αναβαθμίσετε τον browsers σας. Εικάζω ότι έχετε κάποια παλιά βέρσιον

cat9
11-07-2010, 02:22 AM
Βάλτε 0.01.0

Πιθανόν βάζετε 12.01.0

Και καλό θα ήταν να αναβαθμίσετε τον browsers σας. Εικάζω ότι έχετε κάποια παλιά βέρσιον

Κύριε Σωκράτη, επιτέλους τα κατάφερα. :bigsmile:
¶λλαξα την ώρα από 00.01.00, σε 0.01.00 (ένα μηδενικό ήθελε τελικά; ) και τον τόπο (έγραφα Athens και όχι Athina). Μπορεί να σας ακούγονται αστεία ή περίεργα όλα αυτά, αλλά με αυτές τις αλλαγές ο χάρτης βγήκε και σ' εμένα σωστός!
Έχω internet explorer 8 και σε win xp sp3 δεν νομίζω ότι μπορώ να βάλω κάτι παραπάνω...
Ευχαριστώ για άλλη μια φορά για την βοήθεια, γιατί πραγματικά πείσμωσα! :bigsmile:
Καλό σας βράδυ!
ΥΓ. Αν δεν ενοχλεί, πειράζει να διαγράψω τα στοιχεία της γέννησής μου που έχω παραθέσει παραπάνω όταν μου τα ζητήσατε;

ScP
11-07-2010, 02:42 AM
Τα στοιχεία διαγράφηκαν και ο δοκιμαστικός χάρτης επίσης.

cat9
11-07-2010, 02:45 AM
Τα στοιχεία διαγράφηκαν και ο δοκιμαστικός χάρτης επίσης.

Να είστε καλά. Καληνύχτα.

Δείμων
11-07-2010, 01:30 PM
Έχω internet explorer 8 και σε win xp sp3 δεν νομίζω ότι μπορώ να βάλω κάτι παραπάνω...


Αυτό είναι το πολύ παραπάνω από τον Internet Explorer

Περιηγητής ιστού Firefox | Ταχύτερος, ασφαλέστερος & προσαρμόσιμος | Mozilla Europe (http://www.mozilla-europe.org/el/firefox/)


και αυτό είναι το πολύ πιο καλό και από τα δύο - μονάχα κάπως διαφορετικό στην εμφάνιση και τις λειτουργίες (interface) και ίσως ξενίσει.

Google Chrome (http://www.google.com/chrome/?hl=el)

joanna1975
16-07-2010, 04:53 PM
Καλησπέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω τελικά καταρ΄γήθηκε η ηλιακή επιστροφή;

MrP
16-07-2010, 06:16 PM
Διαβάστε εδώ:
http://www.myhoroscope.gr/135-%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%E4%F1%E1%F3%F4%E7%F1%E9%FC%F4%E7%F4%E5%F2/10107-%ED%DD%EF%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%E9%EA%FC%F2-%DC%F4%EB%E1%ED%F4%E1%F2.html

tribal
17-07-2010, 03:51 PM
γεια σας:bigsmile:ειμαι νεο μελοσ κ εχω μια απορια, οταν θελω να βρω στοιχεια του αστρολογικου μοου χαρτη ζηταει και τον αριθμο ID αι δεν ξερω τι να γραψω:embarrest

Fotini Christodoulou
17-07-2010, 04:04 PM
γεια σας:bigsmile:ειμαι νεο μελοσ κ εχω μια απορια, οταν θελω να βρω στοιχεια του αστρολογικου μοου χαρτη ζηταει και τον αριθμο ID αι δεν ξερω τι να γραψω:embarrest

Όταν καταχωρούμε τα στοιχεία κάποιου ατόμου πριν το όνομα του ατόμου στην λίστα που εχουμε καταχωρήσει έχει έναν αριθμό.Αυτός είναι το id. :bigsmile:

sellana
20-07-2010, 02:48 PM
Η σεληνιακή επιστροφή καταργήθηκε ?:mad:

whisperer
20-07-2010, 03:02 PM
Υπομονή...ευχαριστούμε για την κατανόησή σας!
:bigsmile::bigsmile::bigsmile:


Ευχαριστώ για τα ευγενικά σχόλια και για τα γιούχου της ομαδάρας :bigsmile:

Ο άτλαντάς μας έχει "σεταριστεί" με επιτυχία και η ατίθαση Ηλιακή επιστροφή λειτουργεί επίσης από σήμερα.
Μας έμεινε μόνο υπόλοιπο η Σεληνιακή επιστροφή.

Βελτιώσαμε επίσης τα πρόγράμματα των Διελεύσεων και του Ηλιακού Τόξου γιατί η φίλη μας η Κοραλλία Μόζορα γκρίνιαζε όταν έβλεπε στους χάρτες τους αστεροειδείς ή άλλα έξτρα σώματα. Τώρα θα υπάρχει η δυνατότητα εμφάνισής τους ή όχι.

Σύντομα θα τα εγκαταστήσουμε και αυτά.

joanna1975
22-07-2010, 03:42 PM
Καλησπέρα.Πώς μπορούμε να διαγράψουμε μια καταχώρηση;

Δείμων
22-07-2010, 07:20 PM
Καλησπέρα. Να διαγράψουμε δεν μπορούμε, μπορούμε όμως να τροποποιήσουμε ή να διορθώσουμε - πατώντας στον αριθμό ID στην λίστα καταχωρήσεων. Μην ξεχνάμε ότι σε αυτή την περίπτωση χρειάζεται να επανακαταχωρήσουμε όλα τα πεδία, καθώς και την χώρα - πόλη.

joanna1975
23-07-2010, 10:01 AM
Σ' Ευχαριστώ πολύ Δείμων για την απάντησή σου

JOSOF
23-07-2010, 06:59 PM
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!

stachtopouta
25-07-2010, 05:05 PM
Το νεο αστρολογικο σας προγραμμα ειναι πολυ καλο, αλλα θα ηθελα να μαθω ποτε θα βαλετε και τη σεληνιακη επιστροφη και αν θα ειναι με δωρεαν αναλυση?

zw_epimenontas
25-07-2010, 05:11 PM
εγω ηθελα να ρωτησω κατι αλλο:toung: που ειναι το περιβοητο συστημα με την ωριαια ?? εχει αναφερθει οτι υπαρχει αλλα δεν γνωριζω :toung: καμια βοηθεια?

stachtopouta
25-07-2010, 07:12 PM
Το καινουργιο σας προγραμμα ειναι πολυ καλο ,αλλα θα ηθελα να μαθω ποτε θα ειναι ετοιμη και η σεληνιακη επιστροφη και αν θα εχει δωρεαν αναλυση. Ευχαριστω!!!

zw_epimenontas
25-07-2010, 08:29 PM
Το καινουργιο σας προγραμμα ειναι πολυ καλο ,αλλα θα ηθελα να μαθω ποτε θα ειναι ετοιμη και η σεληνιακη επιστροφη και αν θα εχει δωρεαν αναλυση. Ευχαριστω!!!


οταν ειναι διαθεσιμοι τοτε θα σου απαντησουν . και εγω περιμενω οπως καταλαβες.
υπομονη :toung::toung::toung::cheesy::cheesy::cheesy:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
25-07-2010, 10:35 PM
οταν ειναι διαθεσιμοι τοτε θα σου απαντησουν . και εγω περιμενω οπως καταλαβες.
υπομονη :toung::toung::toung::cheesy::cheesy::cheesy:

δεν ειναι θεμα υπομονης αγαπητο μελος....
οπως εγραψε ο ΣΚΡ στην προηγουμενη σελιδα [πιστευω οτι το διαβασες]
μονο αυτο εμεινε
οταν λοιπον την ετοιμασουν θα μας το ανακοινωσουν εδω ..
οπως οτι καινουργιο η'' αλλαγη γινετε στο :horoscope:


φιλικα

:bigsmile:

zw_epimenontas
26-07-2010, 12:05 AM
δεν ειναι θεμα υπομονης αγαπητο μελος....
οπως εγραψε ο ΣΚΡ στην προηγουμενη σελιδα [πιστευω οτι το διαβασες]
μονο αυτο εμεινε
οταν λοιπον την ετοιμασουν θα μας το ανακοινωσουν εδω ..
οπως οτι καινουργιο η'' αλλαγη γινετε στο :horoscope:


φιλικα

:bigsmile:


ναι αγαπητη δεσποινα :embarrest γνωριζω απλως δινω ετσι μια συμπαρασταση :love::toung::toung:

φιλια

ScP
26-07-2010, 05:22 PM
Θα σας παρακαλέσω να μην γράφετε άσχετα πράγματα όπου βρείτε. Επίσης να χρησιμοποιείτε την αναζήτηση διότι για το πρόγραμμα της Σεληνιακής επιστροφής είχε γραφτεί ενημερωτικό ποστ.

Και τέλος, να μου επιτρέψετε να κρατήσω την φυσιολογία μου. Δεν θα ήθελα να έχω 100 χέρια για να κάνω 100 δουλειές παράλληλα.


Το πρόγραμμα εγκαταστάθηκε σήμερα και προσαρμόστηκε στον νέο μας Αστρολογικό ¶τλαντα (http://www.myhoroscope.gr/%E1%ED%E1%EA%EF%E9%ED%FE%F3%E5%E9%F2-%E4%F1%E1%F3%F4%E7%F1%E9%FC%F4%E7%F4%E5%F2-135/%ED%DD%EF%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%E9%EA%FC%F2-%DC%F4%EB%E1%ED%F4%E1%F2-10107/)

Δεν θα διατεθεί με δωρεάν ανάλυση


Το νεο αστρολογικο σας προγραμμα ειναι πολυ καλο, αλλα θα ηθελα να μαθω ποτε θα βαλετε και τη σεληνιακη επιστροφη και αν θα ειναι με δωρεαν αναλυση?


Τι εννοείτε με το "περιβόητο σύστημα της ωριαίας"; Από το επίσημο myHoroscope δεν έχει γίνει ουδέποτε αναφορά για κάποιο τέτοιο πρόγραμμα. Ωριαίους χάρτες υπολογίζουμε από το γενέθλιο πρόγραμμα αλλά μέχρι εκεί. Ειδικός χάρτης ή επιπρόσθετα στοιχεία δεν υπάρχουν.


εγω ηθελα να ρωτησω κατι αλλο:toung: που ειναι το περιβοητο συστημα με την ωριαια ?? εχει αναφερθει οτι υπαρχει αλλα δεν γνωριζω :toung: καμια βοηθεια?

skorpinos
27-07-2010, 01:42 AM
Φίλοι μου θέλω να προσθέσω την απόλυτή ικανοποίησή μου από τό καινούργιο πρόγραμμα.
Ή πρώτη δοκιμή που έκανα με άφησε άφωνο. Θα προχωρήσω και σέ περισσότερους χάρτες, πάντως είναι εφάμιλλο τών επαγγελματικών προγραμμάτων και ελπίζω να γίνει ακόμη καλύτερο.

Σημείωση : Πιά είναι ή γνώμη σας για τόν " Equal Ascendant " ???
Εγώ νομίζω ότι είναι πολύ σημαντικός, και θα έπρεπε να συμπεριληφθεί, παρ' ότι δέν είναι ολοκληρωμένος στατιστικά. Ευχαριστώ.

gold soul
27-07-2010, 01:55 AM
Σημείωση : Πιά είναι ή γνώμη σας για τόν " Equal Ascendant " ???
Εγώ νομίζω ότι είναι πολύ σημαντικός, και θα έπρεπε να συμπεριληφθεί, παρ' ότι δέν είναι ολοκληρωμένος στατιστικά. Ευχαριστώ.

Yπάρχει ήδη.. το βρίσκετε ως Natal-East Point (http://www.myhoroscope.gr/horo/scripts/view_records.php)

natasha0942
22-10-2010, 05:02 PM
den katalavaaa.. :( ti einai to id???

gold soul
22-10-2010, 05:31 PM
den katalavaaa.. :( ti einai to id???

Γεια σου natasha0942, καλώς ήρθες στο myhoroscope.gr :bigsmile:

Εδώ να ξέρεις πως γράφουμε μόνο με ελληνικούς πεζούς χαρακτήρες.. Το id είναι ο 5ψήφιος κωδικός που βλέπεις αριστερά από την κάθε καταχώριση χάρτη που κάνεις. Αυτόν τον αριθμό λοιπόν πληκτρολογείς στο κουτάκι id για να δεις τον γενέθλιο χάρτη σου, τις διελεύσεις σου ή ότι άλλο θελήσεις.. :love:

vicky_
31-10-2010, 03:53 AM
θα ηθελα μου πειτε που βρησκετε η ΗΡΑ στον αστρολογικο μου χαρτη;;; και πως την βρησκω για να μην σας ρωταω συνεχεια...εχω γεννηθει 8-Ιανουαριου-1983 ωρα 07:30
Ευχαριστω!

παλίρροια
31-10-2010, 05:43 AM
θα ηθελα μου πειτε που βρησκετε η ΗΡΑ στον αστρολογικο μου χαρτη;;; και πως την βρησκω για να μην σας ρωταω συνεχεια...εχω γεννηθει 8-Ιανουαριου-1983 ωρα 07:30
Ευχαριστω!

:bigsmile:Πήγαινε πάνω αριστερά στο δωρεάν ωροσκόπιο και βάλε τα στοιχεία σου ( γενέθλιο χάρτη).Δεν την βγάζει την ηρα??:blink:

Μητσάκος
31-10-2010, 06:00 AM
θα ηθελα μου πειτε που βρησκετε η ΗΡΑ στον αστρολογικο μου χαρτη;;; και πως την βρησκω για να μην σας ρωταω συνεχεια...εχω γεννηθει 8-Ιανουαριου-1983 ωρα 07:30
Ευχαριστω!


:bigsmile:Πήγαινε πάνω αριστερά στο δωρεάν ωροσκόπιο και βάλε τα στοιχεία σου ( γενέθλιο χάρτη).Δεν την βγάζει την ηρα??:blink:

Αν δεν επιλέξει το πεδίο "Γενέθλιος special" και δεν κάνει κλικ στο κουτάκι που αντιστοιχεί στο Juno (την λατινική της δλδ ονομασία) δεν την βγάζει. Στο χάρτη των διελεύσεων την έχει όμως :bigsmile:

vicky_
31-10-2010, 12:51 PM
Αν δεν επιλέξει το πεδίο "Γενέθλιος special" και δεν κάνει κλικ στο κουτάκι που αντιστοιχεί στο Juno (την λατινική της δλδ ονομασία) δεν την βγάζει. Στο χάρτη των διελεύσεων την έχει όμως :bigsmile:
ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σας...η σελιδα ομως που με παει ειναι κενη!
μηπως δεν κανω κατι σωστα;;;εσας σας δειχνει;

Μητσάκος
31-10-2010, 01:04 PM
ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σας...η σελιδα ομως που με παει ειναι κενη!
μηπως δεν κανω κατι σωστα;;;εσας σας δειχνει;

Επάνω αριστερά σε κάθε σελίδα, κάτω από το λογότυπο του myhoroscope υπάρχει μια μπάρα με διάφορες επιλογές. Διαλέγεις αυτήν που ονομάζεται "Δωρεάν Ωροσκόπιο" και επιλέγεις από το παράθυρο που θα σου ανοίξει την επιλογή "οι χάρτες σας", στην περίπτωση που έχεις ήδη βάλει κάποιους χάρτες. Αν δεν έχεις, επιλέγεις το από κάτω "υπολογίστε έναν νέο χάρτη".

Αφού βάλεις τα στοιχεία όπως σου ζητηθεί, από την μπάρα που έχει τις επιλογές "Γενέθλιοι Χάρτες/ Χάρτες Πρόγνωσης/ Χάρτες Σχέσεων/ Ηλιακή Επιστροφή/ Σεληνιακή επιστροφή" επιλέγεις το "Γενέθλιοι Χάρτες" και μετά το "Γενέθλιος special". Εκεί θα βρεις και το κουτάκι Juno για να το τσεκάρεις και να δεις την θέση της γενέθλιας Ήρας σου, αφού πατήσεις το "υποβολή".

Εναλλακτικά, μπορείς και από την επιλογή "Χάρτες Πρόγνωσης" να δεις τις διελεύσεις της ημέρας, αν επιλέξεις το "Διελεύσεις+Αστεροειδείς" και να δεις και τη γενέθλια θέση της Ήρας και τη θέση της σήμερα (ή οποιαδήποτε ημέρα επιθυμείς, αν αλλάξεις την ημερομηνία στο αντίστοιχο πεδίο).
:bigsmile:

vicky_
31-10-2010, 01:08 PM
ενταξει το καταφερα...ευχαριστω και παλι!

natty76
08-12-2010, 09:45 PM
Γειά σας!
Χρησιμοποιώ το υπολογιστικό πρόγραμμα του myhoroscope εδώ και καιρό γιατί το βρίσκω πολύ έγκυρο.Το χρησιμοποιώ ως επί το πλείστον για να βρίσκω τον ωροσκόπο σε φίλους και τους στέλνω και τη γενέθλια ανάλυση η οποία είναι πάρ απολύ καλή.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δε μπορώ να σβήσω τους χάρτες τους όταν τελειώνω.Αυτό είναι το μόνο μείον κατά τη γνώμη μου.Δεν γνωρίζω πάρα πολλά για τα ζώδια αλλά βλέπω ότι όσα λέει εδώ μέσα είναι σχετικά ακριβή. Μια άλλη ερώτηση.Έχω γεννηθεί στη Λευκάδα και όταν το βάζω μου βάζει σαν ώρα +3 αντί για +2 που είναι για την Ελλάδα.Είναι αυτό σωστό αστρολογικά;

kiaRRa
08-12-2010, 09:51 PM
Γειά σας!
Χρησιμοποιώ το υπολογιστικό πρόγραμμα του myhoroscope εδώ και καιρό γιατί το βρίσκω πολύ έγκυρο.Το χρησιμοποιώ ως επί το πλείστον για να βρίσκω τον ωροσκόπο σε φίλους και τους στέλνω και τη γενέθλια ανάλυση η οποία είναι πάρ απολύ καλή.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δε μπορώ να σβήσω τους χάρτες τους όταν τελειώνω.Αυτό είναι το μόνο μείον κατά τη γνώμη μου.Δεν γνωρίζω πάρα πολλά για τα ζώδια αλλά βλέπω ότι όσα λέει εδώ μέσα είναι σχετικά ακριβή. Μια άλλη ερώτηση.Έχω γεννηθεί στη Λευκάδα και όταν το βάζω μου βάζει σαν ώρα +3 αντί για +2 που είναι για την Ελλάδα.Είναι αυτό σωστό αστρολογικά;

Δοκιμάζοντας να κάνω κάποιον χάρτη με επιλογή τη Λευκάδα, μου βγάζει ως ώρα το +2. Για πες λίγο αναλυτικά τι κάνεις

whisperer
08-12-2010, 10:22 PM
το +2 και το +3 είναι η χειμερινή και η εαρινή ώρα βάσει του ότι η ώρα μας αλλάζει τον Οκτώβριο και τον Μάιο. Δεν είναι δηλαδή ότι το +2 είναι ντε και καλά για την Ελλάδα όλο το χρόνο....εξαρτάται από το μήνα αλλά και τη χρονιά που γεννήθηκες γιατί σε κάποιες χρονιές δε θυμάμαι όμως από πότε...από το 1960 με 1965 και πριν αν θυμάμαι καλά δεν ίσχυε η αλλαγή ώρας...

όλα αυτά δηλαδή και τη χρονιά αλλά σαφώς και το μήνα το υπολογιστικό μας τα συνυπολογίζει απευθείας και σου βγάζω τη σωστή ώρα...είτε +2 είτε +3...:bigsmile:


Έχω γεννηθεί στη Λευκάδα και όταν το βάζω μου βάζει σαν ώρα +3 αντί για +2 που είναι για την Ελλάδα.Είναι αυτό σωστό αστρολογικά;

evapico
15-05-2011, 10:46 AM
τωρα που ψαχνω περισσοτερο τοσαιτ ειναι πραγματικα πολυ κατατοπιστικο μπραβο

sag_femme
04-10-2011, 12:26 AM
Καλησπέρα σε όλους!
Μπορεί να έχει επαναληφθεί αυτό που θα ρωτήσω αλλά χρειάζομαι τη βοήθεια σας. προσπαθώ να μπω στα δεδομένα που έχω με τους αστρολογικούς μου χάρτες και μου λέει ότι δεν βρίσκει τη σελίδα. Κάνετε αναβάθμιση; Θα διορθωθεί το πρόβλημα ή το έχω μόνο εγώ;

Katerina Paraskevopoulou
04-10-2011, 12:43 AM
Καλησπέρα και σε σένα. Αν κοιτάξεις στην κορυφή της σελίδας υπάρχει ανακοίνωση με χοντρά γράμματα. Ναι γίνεται αναβάθμιση και τα αστρολογικά προγράμματα είναι εκτός για λίγο. Όλοι μας κάνουμε υπομονή.

Καλό σου βράδυ

stnk
15-10-2011, 03:36 PM
Καλησπέρα σας.θα ήθελα να με βοηθήσετε πώς θα μπορέσω να σβήσω κάποιους χάρτες μου. ευχαριστώ

gold soul
15-10-2011, 04:33 PM
Γεια σου stnk, μπορείς να πατήσεις πάνω στο id όποιου χάρτη δε χρειάζεσαι και να αντικαταστήσεις τα στοιχεία με ένα νέο χάρτη που θέλεις να καταχωρήσεις..

Roxanne
25-02-2012, 09:11 PM
καλησπέρα
ειδα ενα αρθρο της κ.Ζαχαριάδου σχετικα με την ωριαία αστρολογία
μπορω και γω να φτιάξω ενα τέτοιο χαρτη μεσα απο το δωρεάν ωροσκόπιο και πως?δε το βρισκω :(

Σαλώμη
06-04-2012, 06:03 PM
Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τι ακριβώς υπολογίζουμε με τον χάρτη για eAST POINT Ή EEequal ascendant.?
Ευχαριστώ πολύ.

lindaf
06-04-2012, 07:31 PM
Λέγεται Ανατολικό σημείο Σαλώμη και είναι Ωροσκόπος κατά κάποιον τρόπο, που δεν τον υπολογίζουμε τόσο πολύ. Είναι ο Ωροσκόπος σε σχέση με τον ουράνιο ισημερινό . Είναι πάντα κοντά στον Ωροσκόπο μας ( 1ο, 12ο) και για κάποιους αστρολόγους έχει σημασία για άλλους όχι.