PDA

View Full Version : ΔΙΔΥΜΑ ΑΔΕΡΦΙΑ



lia_l
10-07-2009, 09:04 PM
Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι δύο δίδυμα αδέρφια που έχουν τις ίδιες πλανητικές επιρροές, ίδιες όψεις έχουν διαφορές στο χαρακτήρα και γενικά στην πορεία της ζωής τους? Για παράδειγμα, εγώ με την αδερφή μου έχουμε 5 λεπτά διαφορά και παρατηρούμε ότι εγώ έχω μια σταθερότητα στα επαγγελματικά και καθόλου στα συναισθηματικά ενώ η αδερφή μου το αντίθετο.
Ευχαριστώ!

black moon
10-07-2009, 10:26 PM
Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύετε ότι δύο δίδυμα αδέρφια που έχουν τις ίδιες πλανητικές επιρροές, ίδιες όψεις έχουν διαφορές στο χαρακτήρα και γενικά στην πορεία της ζωής τους? Για παράδειγμα, εγώ με την αδερφή μου έχουμε 5 λεπτά διαφορά και παρατηρούμε ότι εγώ έχω μια σταθερότητα στα επαγγελματικά και καθόλου στα συναισθηματικά ενώ η αδερφή μου το αντίθετο.
Ευχαριστώ!

Όμως δεν εχετε ίδιους ωροσκόπους όποτε ουτε τον ιδιο 7ο που αφορά τα αισθηματικά, ουτε το ιδιο μεσουράνημα που αφορα τα επαγγελματικα. Διάβασε αυτό (http://www.myhoroscope.gr/40211-post3.html) για να πάρεις μια ιδέα :bigsmile:

Α και όταν ψάχνεις στην αναζήτηση βαζε πχ μόνο Διδυμα (αντι διδυμα αδερφια) γιατι ετσι εχεις πιο πολλές πιθανότητες. :)

Τίνα Ζαχαριάδου
11-07-2009, 12:57 AM
Όμως δεν εχετε ίδιους ωροσκόπους όποτε ουτε τον ιδιο 7ο που αφορά τα αισθηματικά, ουτε το ιδιο μεσουράνημα που αφορα τα επαγγελματικα. Διάβασε αυτό (http://www.myhoroscope.gr/40211-post3.html) για να πάρεις μια ιδέα :bigsmile:

Α και όταν ψάχνεις στην αναζήτηση βαζε πχ μόνο Διδυμα (αντι διδυμα αδερφια) γιατι ετσι εχεις πιο πολλές πιθανότητες. :)



Αγαπητη Ρανια, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω με την αποψη της Κας Σιμου.Καταρχην η ωρα συλληψης δεν προδιαθετει και την ωρα του τοκετου,ειδικα αν ο τοκετος ειναι φυσιολογικος, εξ ου κ οι πρωοροι τοκετοι, για παραδειγμα το παιδι που συνεληφθη πρωτο,θα μπορουσε να γεννηθει κ ενα μηνα μετα.δεν ειναι λιγες οι περιπτωσεις που εχει συμβει παρομοιο γεγονος με αυτο που λεω, Ενα δευτερο, (αν το καταλαβα καλα,αλλιως διορθωσε με) γραφει με την εναρξη του τοκετου, η ωρα γεννησης ενος ανθρωπου δεν ειναι η ωρα που βγαινει απο την μητρα,αλλα η στιγμη που παιρνει ανασα, τουλαχιστον ετσι ισχυριζεται ενας μεγαλος αριθμος Αστρολογων.
Αφηνω τους Αστρολογους κ πηγαινω στην δικη μου περιπτωση,στους δυο τοκετους μου,θυμαμαι παρα πολυ καλα, οτι ο γιατρος εδωσε ωρα γεννησης στην Μαια, την ωρα που τα παιδια μου, πηραν την πρωτη τους ανασα,να ασπαζοταν την αποψη καποιων Αστρολογων? δεν νομιζω, και οι περισσοτερες μητερες αν σκεφτειτε την στιγμη εκεινη,θα διαπιστωσετε οτι την ωρα γεννησης την δινει στην μαια, αμεσως μετα την πρωτη ανασα.
Αυτο που εγω εχω παρατηρησει ειναι, με την θεωρεια του ιδιου ωροσκοπου, οτι στα διδυμα διαφορετικου φυλου,το μεν αγορι λειτουργει περισσοτερο τον Ηλιο,το δε κοριτσι, την Σεληνη.Στου ιδιου φυλου τωρα,μπορει να μιλαμε για διαφορα 5 λεπτων η οποια ειναι ελαχιστη, αστρολογικα ομως εχει μεγαλη διαφορα. Εχω δει χαρτη με διαφορα 5 λεπτων και ο ενας εχει ωροσκοπο στις 15 Καρκινου και ο αλλος στις 17 του Καρκινου, με μια πρωτη ματια ο ωροσκοπος του ενος βρισκεται στην απολυτη εξαρση του Δια κ επανω στον Σειριο.
Κυβερνητης 2ου οικου του ενος στις 28 κ 50 του Λεοντα ( επανω στον Ρεγκουλους) ενω του αλλου 0 κ κατι της Παρθενου και φυσικα ειχαν διαφορα κ στο μεσουρανημα. Αστρολογικα ολα τα παραπανω ειναι μεγαλες διαφορες, ακομη ομως κ ιδια ακριβως στοιχεια να ειχαν παλι θα μπορουσαν να εχουν διαφορες στον χαρακτηρα αλλα κ σε γεγονοτα κ ας μιλαμε για δυο παιδια που μεγαλωνουν στο ιδιο περιβαλλον με τους ιδιους γονεις κ τις ιδιες καταβολες.
Αλλιως εκλαμβανει ο καθενας τα ερεθισματα που δεχεται. Παραδειγμα, 2 Διδυμα εχουν στον χαρτη τους Σεληνη Κρονο, στο ενα παιδι η μητερα ειχε περισσοτερη αδυναμια απ οτι στο αλλο, με αποτελεσμα το 2ο παιδι να θεωρει οτι εχει μια ψυχρη μητερα που του δημιουργει ανασφαλειες,ενω το αλλο να την λατρευει κ να την συμπονα γαι τις ταλαιπωριες που ειχε περασει στην ζωη της.Το ενα εβγαζε σκληροτητα απεναντι στην μητερα ενω το αλλο ηταν παντα το στηριγμα της. Για το ιδιο ωροσκοπιο μιλαμε για την ιδια οψη κ κοιτα πως λειτουργησε στο ενα παιδι κ πως στο αλλο. Αυτοματως χρωματιζονται οι σχεσεις τους με το αλλο φυλο αλλα κ το περιβαλλον τους γενικοτερα,γιατι το ενα παιδι ειναι πιο δοτικο απ οτι το αλλο.
Συνοψιζοντας, θα ηθελα να πω οτι το θεμα με τα διδυμα,αστρολογικα χρειαζεται εξονυχιστικη μελετη κ ουσιαστικα νομιζω πως κανεις δεν εχει καταληξει σε ασφαλη συμπερασματα. Αν οντως ισχυει αυτο που λεει η Κα Σιμου, θα ηθελα καποιος να μου πει τι γινεται στην περιπτωση τριδυμων.

black moon
11-07-2009, 08:00 AM
Εγώ Ερση μου επιτρέπω σε όλους να διαφωνούν με όλα, γιατί δεν έχω λόγο να πάρω τίποτα προσωπικά. ΑΛΛΑ αφου στάθηκε αφορμή το ποστ της κ. Σίμου για περαιτέρω βοήθεια στην φίλη μας, χαίρομαι ιδιαίτερα.

Καλή σου μέρα ;) :bigsmile: