PDA

View Full Version : Eρώτηση για Συναστρίες



SONIA64
11-06-2005, 10:26 PM
Πάντα μου άρεσε η Αστρολογία και νόμιζα πως ήμουν κάπως σχετική.Τελικά μάλλον ήμουν τελείως άσχετη. Κατόπιν επειμελούς διαβάσματος όλο αυτό το διάστημα στο site σας έχω αρχίσει να καταλαβαίνω κάποια πράγματα και να κάνω διάφορες συγκρήσεις. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν αν είναι εφικτό να μου απαντηθει το εξείς:
Οταν δύο άνθρωποι έχουν Ουρανό τρίγωνο στο Νότιο Δεσμό και Ουρανό εξάγωνο στο Βόρειο Δεσμό (και οι δύο εννοείται) σημαίνει κάτι; Ξέρω πως έχει σχέση με το κάρμα αλλά τι είδους;
Παρακαλώ μην θεωρηθεί απαραίτητο πως πρέπει να απαντηθεί.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Λίλιαν Σίμου
13-06-2005, 11:52 PM
Αγαπητή SONIA64

Η συναστρία κάθε είδους, αλλά ιδιαίτερα η καρμική είναι μία σοβαρή και πολύωρη μελέτη, επομένως, μόνο από ένα στοιχείο, δεν έχουμε σωστή εικόνα. Ωστόσο, για το συγκεκριμένο που ρωτάτε, θα σας πω, πως το άτομο με τον Ουρανό, διεγείρει την δημιουργικότητα του ατόμου του Β. Δεσμού. Υπάρχει σεβασμός κι ελευθερία μεταξύ τους, ίσως μία κοινή πορεία σε ένα σύλλογο, μία ιδεολογία, και μπορούν να εργαστούν γι' αυτό.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

SONIA64
14-06-2005, 12:24 AM
Aγαπητή κα Σίμου σας ευχαριστώ που απαντήσατε σ' αυτό που ρώτησα αλλά ίσως να μην το έθεσα εγώ σωστά. Δέν εννοούσα πως ο ένας έχει τον Ουρανό σε τρίγωνο στο Νότιο Δεσμό και ό άλλος τον Ούρανό εξάγωνο στο Β.Δ., αλλά και οι δύο τα ίδια στοιχεία στον γενέθλιο χάρτη τους.Αναρωτιέμαι λοιπόν αν αυτό είναι σημαντικό και σημαίνει κάτι βαθύτερο που μπορεί να έχει σχέση με το κάρμα και των δύο.
Ευχαριστώ άλλη μια φορά για την προσοχή σας.

Λίλιαν Σίμου
16-06-2005, 01:00 AM
Αγαπητή SONIA64

Στην περίπτωση που μου αναφέρετε, ο Ουρανός έρχεται να φέρει δώρα στο άτομο που συνδέεται με θετικές όψεις ο Δεσμός του. Τα δώρα αυτά θα είναι αποκαλύψεις, νέες ιδέες, πρωτοποριακές μέθοδοι που θα συναντήσει και εντελώς απροσδόκητα, θα προσφέρουν την δυνατότητα να κατανοήσει το καρμικό του μονοπάτι. Θα είναι κάτι που ίσως συμβεί χωρίς προειδοποίηση, αλλά δεν θα του δώσει μία δυσάρεστη έκπληξη, αντίθετα το ξάφνιασμα, θα είναι μία όμορφη αφύπνιση.
Στο θέμα αυτό, συνδέεται και ο οίκος που κυβερνά ο Ουρανός και οι οίκοι των Δεσμών.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

SONIA64
17-06-2005, 12:56 AM
Αγαπητή κα Σίμου σας ευχαριστώ και πάλι για την προσοχή σας.Είναι λίγο κινέζικα για μένα ακόμα τα όσα διαβάζω αλλά σιγά-σιγά αρχίζω και κατανοώ κάποια πράγματα.Μάλλον θα πρέπει να πάρω μαθήματα Αστρολογίας για να συνεχίσω έστω και να κάνω ερωτήσεις, καθότι είμαι σίγουρη πως εσείς με καλύψατε, εγώ όμως έχω ακόμη απορίες και δεν θέλω να σας κουράσω.
Ευχαριστώ και πάλι.